Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1039 280

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

Nikol1212
20.10.2023 4 z 5

Asi miluju Ledgera... :-D Toť vše co k této knize řeknu...

lucifess
20.10.2023 5 z 5

Mé první setkání s autorkou, o které tak dlouho a v superlativech všichni mluví. Musím souhlasit, že je to opravdu skvěle napsáno. Nevím, jak bych reagovala, kdybych knihu četla třeba před dvěma lety, ale nyní kdy jsem sama maminkou jsem teda břečela jako želva a některé pasáže pro mě byly velmi náročné číst. Ač si člověk říká, že je to smyšlený román, tak ho to stejně vezme. Rozhodně si od autorky přečtu něco dalšího a v budoucnu to zkusím i v originále.

Zdenas5
18.10.2023 4 z 5

Velmi emotivní příběh o vině, odpuštění a mateřské lasce.

Klarkaa
17.10.2023 5 z 5

Naprostá spokojenost.
Knížka čtená jedním dechem.
Když nečteš přemýšlíš nad ní.

Prostě BOŽÍ

Juici
17.10.2023 5 z 5

.. ,, Ahoj, Scotty. ,, S láskou Kenna ..

Má první četba od Colleen a teda waaauuu.

Miluji knihy, které vás ráno nutí vstávat dřív (ačkoliv nejste ranní ptáče), aby jste si zase začali číst, než půjdete do práce. Těch pocitů, co se ve mně spouštělo, bylo opravdu hodně. Silné.

PS: Ledger je velký sympoš a klidně mu s podlahou také pomůžu :D

SilviiM
15.10.2023 4 z 5

Ano Colleen umí a opět to potvrdila. Kniha se přes nelehké téma četla lehce. Slzičky? Ano byly.. jinak to ani s knihami od Colleen nejde..

adelazelenkova
11.10.2023 5 z 5

Jedním slovem úžasné! Od Colleen mám přečtené snad všechny příběhy a tento se stal mým nejoblíbenějším. Smutný příběh o mladé matce, která se snaží setkat se svou dcerou. Příběh plný emocí, smutku, tragédie. Až tak moc jsem se vcitila do hlavních postav a celý příběh s nimi neskutečně prožívala až jsem se i rozbrečela. Je to kniha, u které začnete číst a nemůžete se odtrhnout, proto jsem ji přečetla skoro za den. To jen potvrzuje, jak je skvěle napsaná. Na tento dojemný příběh plný zklamání, ale i lásky budu hodně dlouho vzpomínat.

niknikita
11.10.2023 5 z 5

Další skvělá Colleen Hoover ...
Tečka.

Pettato
09.10.2023 5 z 5

Dojemná kniha plná emocí o ztrátě blízkého člověka, vině, výčitkách,... i odpuštění...
Coleen umí čtenáře zaujmout a strhnout dějem.
Tekly i slzy, příběh je velmi emotivní..
Doporučuji.

"Dobrý člověk, který to jednou v noci zvoral. To se stává i těm nejlepším z nás. I nejhorším. Nám všem. Jen někteří z nás mají větší kliku než jiní a naše chyby nemají tak tragické důsledky. "

Péťa1950
08.10.2023 3 z 5

Knížka o vině, lásce, odpuštění. Taková červená knihovna pro mladší ročníky.
Ponaučení - nesedejte za volant pod vlivem alkoholu nebo drog.

Kája_95
06.10.2023 5 z 5

Další Colleen Hoover a další pecka, zatím každá kniha od ní byla skvělá. Tentokrát to ale byl hodně emocionální příběh. Příběh o dívce Kenně, která byla právě propuštěna po pěti letech z vězení za vraždu svého přítele Scottyho - u kterého údajně neposkytla první pomoc po bouračce, kdy řídila pod vlivem alkoholu a následně ji našli v jejím bytě v klidu spát v její posteli, zatímco její přítel byl stále při životě, ale důsledkem neposkytnutí a nepřivolání pomoci zemřel. Kenna má se Scottym dceru, které je necelých 5 let, když vyšla z věznice. O její dceru se starají rodiče Scottyho, kteří se ihned, jak zjistili, že je Kenna těhotná (zjistila to až ve věznici) přihlásili o svěření dítěte do péče. Kenna dala dceři pouze jméno - Diem, potom jí už nesměla vidět. Nyní se však po tolika letech vrací zpět do města, aby se pokusila Scottyho rodiče přesvědčit, aby mohla dceru alespoň vidět. Toto téma byla pro mě osobně velice citlivé, jelikož mám skoro dvou roční dceru. Ihned po nastěhování Kenna dala věškeré úspory za byt v pronájmu a při hledání práce měla spousty problémů, jelikož měl záznam v rejstříku, a to se potencionálním zaměstnavatelům moc nelíbilo. Kenna při toulce městem zašla do bývalé knihovny, nyní baru, který vlastnil jeden muž. Muž, kterému je 28 a shodou okolností to byt Scottyho nejlepší přítel. Kenna ani Ledger se nikdy neviděli osobně, jen o sobě slyšeli z vyprávění od Scottyho. Ledgera ihned na smutné dívce u baru něco uhranulo, a tak ji neustále pozoroval a snažil se s ní navázat nezávaznou konverzaci, která s Kennou ale úplně nejlépe nešla. V budoucnu se jejich dva životy pěkně protnou a mě se tato zápletka neskutečně líbila. Následně Kenna zjistí, že Ledger bydlí naproti její dceři a má s ní nadstandardní vztah - dalo by se popsat i jako otec a dcera. Povede se Kenně vrátit zpět do života své dcery nebo bude muset odjet z města a na setkání s ní zapomenout minimálně do jejich 18 let. Bude s Ledgerem mít přátelský nebo nepřátelský vztah? Kniha měla vše, napětí, dojetí, vztek, nespravedlivost, lásku k dítěti, lásku, sebenenávist, zášť. Pokud se nebudete chtít od knihy odtrhnout, pak je toto jasná volba! Doporučuji!!!

eleryn
06.10.2023 5 z 5

Tak tahle kniha byla jízda. Přečetla jsem ji jedním dechem. Od začátku jsem s Kennou soucítila a přála jsem jí, aby se mohla setkat se svojí dcerou. Vůbec si nedokážu představit, že bych byla odtržená od dítěte. Kennina bolest byla tak autentická, že je to po dlouhé době knížka, která mě dokázala rozbulet... A Ledger, tak ten byl skvělý. Moc se mi líbil jeho vztah s Diem.
Určitě knížku doporučuju, příběh fakt stojí za to.

Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Další Colleen Hoover, další bomba. I když tentokrát musím říct, že mě příběh nezasáhl tolik jako její předchozí knihy. Celý ten nápad s nehodou mi přišel naprosto úžasný, její bolest byla silná a neskutečně jsem s ní soucítila.
Colleen neumí psát špatně, to už dávno vím, takže i tahle kniha byla perfektní. Jediné, co mi tolik nesedlo, byl závěr. Celých 330 stran se Kenna touží setkat s dcerou a dočká se až na posledních dvaceti stránkách.. Celé to odpuštění od Scottyho rodičů mi přišlo příliš rychlé na to, že ji 5 let nenáviděli. A to, jak ji její dcera přijala, mi přišlo taky zvláštní.
Nicméně to jsou jen moje subjektivní názory, objektivně je to nádherný příběh od nejlepší autorky tohoto žánru. Rozhodně stojí za přečtení!

janahuba
03.10.2023 5 z 5

Tohle bylo tak emočně těžký... Od začátku jsem s Kennou soucítila, cítila jsem její bolest a utrpení. Přijít o přítele je už samo o sobě určitě těžké, ale přijít i o vlastní dítě hned po porodu, aniž by si ji mohla alespoň na pár vteřin pochovat? Pukalo mi z toho srdce. Chápu ale samozřejmě i druhou stranu a čeho se báli, bezpečí dítěte je vždy na prvním místě. Příběh byl opravdu silný.
Trochu mě mrzel ten "rychlý" konec, asi bych ubrala pár kapitol uprostřed knihy a více se zaměřila právě na něj. I tak si ale ode mě kniha zaslouží plný počet bodů.

MorbidCuriosity
03.10.2023 4 z 5

Tyhle "holčičácký" knížky čtu vesměs jen na dovolené, protože to běžně není úplně můj šálek čaje - nedaří se mi moc nacházet takový knihy, který nejsou úplně hloupý a do kterých bych se fakt začetla. O Coleen jsem toho hodně slyšela, ta tak jsem se rozhodla na letošní dovolenou vzít právě ji a udělala jsem dobře. Četlo se to samo, příběh byl svižný, stále se něco dělo. Hrozně se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla zapšklá blbka, ale byla to normální chytrá ženská, kterou prostě občas ovládly emoce (což je v její situaci naprosto pochopitelný), ale zase se rychle hodila do normálu. Vlastně mi to přišlo takový "reálný", nepřeháněný. Jediný, co mě trochu mrzí, je, že ten konec měl až příliš rychlý spád. Tohle mi přišlo moc unáhlený a ne tak opravdový.

Youn@n
01.10.2023 2 z 5

Knížka byla fajn, ale spíš pro young adults..

happy19
01.10.2023 5 z 5

Ano...přečteno za pár hodin...
Ano brečela jsem asi 3×...
Ano...řadím mezi horní příčky v oblíbenosti...
Je to prostě CoHo...z prosté anotace dostanete opět emočně silný příběh.

„Hrozné je mít zlomené srdce, ale ještě horší je ho někomu zlomit.“

maryska09
30.09.2023 5 z 5

Knih od spisovatelky Hooverové jsem četla několik a nikdy mě žádná příliš nezaujala, ale tahle je velikou výjimkou. Ostatní knihy mi přišly příliš nereálné, tady ději věřím a hlavním hrdinům od začátku držím palce. Kniha se čte jedním dechem, nedá se od ní odtrhnout a ani konec nezklame. Doporučuji všem

cleopatra11
30.09.2023 5 z 5

Nádherný příběh. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, nešlo se odtrhnout. Krásný důkaz toho, jak je důležité odpouštět.

Pája699
29.09.2023 5 z 5

Tak tohle bylo oproti minulé knize nebe a dudy Autorka je zase v sedle a píše nezapomenutelné příběhy, který vás prostě musí bavit a chytit za srdce .-)

Srdce rvoucí příběh Kenny, její dcerky a dvou kamarádů Scottyho a Ledgera.

Kniha je neskutečně čtivá, plná emocí, bolesti, smutku a odpuštění. Určitě ve vás zanechá stopu. Já můžu s čistým svědomím knihu doporučit dále.....Milé dámy, nezapomeňte si kapesníky :-)