Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1039 280

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

milena8281
18.12.2023 5 z 5

Na jednu stranu dobře, že kniha nebyla delší, protože víc plakat už bych asi nedokázala. Na stranu druhou škoda, že nebyla delší, protože se to moc hezky četlo. Jako ostatně každá kniha od Hoover. Její námět je vždycky zajímavý, dokáže píchnout přímo do citlivého tématu. Nejsou to přímo oddechovky, často jsou psychologicky náročné, a to občas potřebuju číst.

Safrika
14.12.2023 5 z 5

Tak tohle jo :), tohle bylo neco pro me :). Libilo se mi od zacatku do konce, takze spokojenost a muzu doporucit.

Toledo
14.12.2023 5 z 5

Nejsem čtenář, který by se u knih snadno dojímal, ale sakra, tady jsem měla párkrát na krajíčku. Colleen se opět ukázala v tom nejlepším světle a já knihu přečetla na jeden dech.
Byl to překrásný a dojemný příběh, který bych doporučila všem.

jasmína
10.12.2023 5 z 5

Ač kniha končila jak končila, umí mě autorka rozbrečet dojmout, napnout, rozrušit, překvapit..... podle mě je opravdu nadaná a už aby zase vydala další knihu.....

beruzzka
09.12.2023 5 z 5

krásné, romatické, smutné. Zápletka je trochu prvoplánová ale tak krásně napsaná, že mi to vůbec nevadilo.
Trochu jsem si poplakala.

uzivatel6305
02.12.2023 4 z 5

Opravdový román pro ženy. Paní Hoover má neskutečný dar - umění vyprávět. Přestože její knížky jsou pouze naprostá fikce, spisovatelka vždy umí pobavit, napínat, rozplakat a hlavně nutit, abyste pořád četli. Tolik opětované lásky existuje snad jen v jejích románech. Ale proč po něčem takovém semtam nesáhnout?

Tato se opravdu povedla, je tam asi úplně vše, co pořádný zamilovaný román má mít. Chvílemi jsem si říkala, že je to až trochu moc přitažené za vlasy, tolik zmateného chováni, tolik spravedlivých lidí, tolik lásky a vděčnosti! Ale kdo by nakonec nechtěl ty poslední tři zažít na vlastní kůži a ke všemu prince v oranžovém náklaďáku!

Jediné, co se mi opravdu nelíbilo, byla ta vybraná jména.

Jinak dámy, připravte si kapesníky a do toho!

Blanka586
28.11.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hodně emotivní a dojemný příběh od mé oblíbené autorky.

harena
27.11.2023 4 z 5

Dojemný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou milovaného člověka. Vypráví o síle lásky, odpuštění i o vnitřní síle. Určitě se bude líbit všem, kteří podobné příběhy mají rádi, především ženám. Já jsem spokojená.

Nika151
25.11.2023 5 z 5

Mám pocit, ze jsem brecela od začátku do konce..ale nevím, zda se to dá podle mě soudit, protože jsem citlivka. Opravdu dojemné a řekla bych, ze patří k tem top knihám od Colleen.

Han-nah
20.11.2023 4 z 5

Krásná obálka a hluboce dojemný, smutný příběh.
Kenna - vliv výchovy a nešťastného dětství z ní v jeden tragický okamžik udělá něco, za co si musí odpykat trest. Nikdo neví, že nevěděla co a jak chtěla, ale sílou tragického okamžiku nebyla schopna udělat. Přišla o svého nejmilovanějšího Scottyho. Celou dobu mu píše dopisy, co dělá, jak na něj myslí, její vzpomínky, které ale nemá komu odeslat. Díky těmto dopisům čtenář pochopí, že i ona je oběť. Po propuštění je její největší snaha najít a poznat svou dceru Diem. Tady mohla autorka více rozepsat pobyt ve vězení.

Ledger - ze začátku sice velmi Kenně pomáhal, bylo tam "ale", protože věřil, že dělá správnou věc, ale byl mezi dvěma mlýnskými kameny. Cítí se zodpovědný za Dien , nechce uškodit jejím prarodičům, ale co jeho city? Svými činy ale ukázal, že je to ten nejsprávnější chlap.

Velmi se mi líbilo, že všichni dělali jen to nejlepší v zájmu malé Diem, aby ta byla hlavně šťastná.
Umění pochopit a vyslechnout, ale hlavně odpustit a to i sám sobě.
Kennino motto - "Carte Diem" a její milovaná dcerka Diem.

hanča34
19.11.2023 5 z 5

Krásný příběh o lásce a umění odpustit. Colleen mně opět chytila za srdce.

Ewwe
18.11.2023 5 z 5

Tohle je další krásná kniha od Collen. Silný příběh, kde od začátku je vám smutno, čím vším si hlavní postavy prochází. Přečteno za odpoledne, nemohla jsem se od té knihy odtrhnout..

Silvisek
17.11.2023 5 z 5

Opet neskutecne krasna kniha od teto autorky. Pribeh byl opravdu dost silny ktery jsem prozivala s hlavnimi postavami.

JaneH
17.11.2023 5 z 5

Kniha se mi četla moc hezky. Colleen mě ve svých knihách snad nikdy nezklamala. Příběh byl silný a Colleen ho dokáže popsat tak, že nevyzní vůbec kýčovitě.
Krásné, oddechové čtení, ačkoliv se jednalo o hlubokou myšlenku. Jedna z nejhezčím knih, kterou jsem tento rok četla.

Andělla
08.11.2023 5 z 5

Další úžasná emoční jízda od mé milované Colleen Hoover.
Knížka mě okamžitě vtáhla do děje, s Kennou jsem celou dobu soucítila a to i přesto, že nejsem matka. Scottyho rodiče jsem naprosto chápala a s Ledgerem jsem prožívala jeho rozpolcení. No nedokázala jsem si představit, jak tenhle propletený emoční uzel může dopadnout.
Líbilo se mi vyprávění příběhu ze dvou pohledů a dopisy Scottymu.
Velmi působivý příběh o ztrátě a bolesti, ale i o lásce a porozumění. Každý můžeme mít svou pravdu, ale je důležité najít, i kdyby jen maličký střípek pochopení jeden druhého a umět odpustit nejen sám sobě.

mina_harker
03.11.2023 3 z 5

Mnohem lepší než Kosti v srdci nebo 9. listopad. Přesto má autorka ještě o level lepší knihy, např. Na obtíž, Námi to končí, To nejlepší v nás, Život jedna báseň nebo Bez naděje.

Jiparis
03.11.2023 5 z 5

Bolestivé vzpomínky, život s pocitem viny a touha začít znova, milovat a být milována. Silný příběh, který vás vtáhne a budete vše prožívat s hlavní hrdinkou.

Danka1975
23.10.2023 4 z 5

Ač se pro někoho může zdát kniha oddychová, tak téma kontroverzní. . .určitě zálěží, jaká cílovka to čte, protože pak ty pohledy na věc jsou diametrálně odlišné. . .. . Takže za mě první kniha od autorky a rozhodně ne poslední!!!!. .a ten konec?????????. . . ..tak to jsem fakt nečekala!!!!!!

123.Iveetka
23.10.2023 5 z 5

Některé knihy od Colleen jsem četla před pár lety, teď jsem se k autorčině tvorbě vrátila a je to snad stále lepší čtení. Tato kniha měla spád a byl to doslova emocionální kolotoč. Na čí stranu se tedy přiklonit? Kdo je oběť, kdo viník? Líbilo se mi, že můžeme číst z pohledu jak Kenny, tak Ledgera. Určitě se od Colleen přečtu ještě nějaký další kousek.

vera5841
21.10.2023 5 z 5

Colleen opět nezklamala. Tuto knihu řadím hodně vysoko mezi jejími knihami.
Celou dobu jsem si moc přála fandit Kenně, ale zároveň i Scottovým rodičům a opravdu jsem nezáviděla Ledgerovi, že se dostal "doprostřed"
Co dělat, když obě strany mají svoji pravdu, svoje práva a své oprávněné pocity a hranice mezi nimi je velice tenká? A jaký směr je nejlepší pro malou holčičku?
A nebyla by to Colleen, kdyby na konci nevyždímala všechny emoce a nenechala téct slzy.
Tahle kniha stojí za to.