Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1039 280

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

Radka.karasova
13.03.2024 5 z 5

Tohle je jedna z nejsilnejsich knih co jsem cetla.

moma08
13.03.2024 5 z 5

Tohle bylo něco...
Taková smršť emocí, které jsem u tohohle příběhu prožívala, kolikrát jsem brečela a cítila vztek.
Přečteno během 24 hodin, a kdybych nemusela do práce, tak to zvládnu i dříve, tak moc mě to vtáhlo.
Opravdu povedený příběh, ale to jsme u Colleen zvyklí.

Marekh
09.03.2024 5 z 5

Hlavní postavou je mladá žena KENNA, která byla ve vězení po dobu 5 let. Nyní se vrací do města, ve kterém se chce sejít se svou čtyřletou dcerou, kterou vychovávají její tchýně a tchán. Kenna se seznamuje s mladým mužem LEDGEREM, který je majitelem baru.

V románu se nachází kapitoly se současnosti a z minulosti z pohledu Kenny a Ledgera. Líbily se mi dopisy, které se nacházely v románu.

Při četbě se můžeme zamyslet nad hodně věcmi včetně odpuštění a vyslechnutí si příběhu z druhé strany.

V románu nalezneme také romantiku a erotiku.

Autorčiny knihy se čtou jedním dechem a jsou plné emocí, tak jak to dokáže tato autorka.

Prokrastinuji
02.03.2024 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale ani kdovíjak wow. Většinu knih od CoHo, které jsem četla, miluju. Pak je jedna, kterou nemůžu vystát (ano, koukám na tebe Na obtíž). A nakonec jsou tady dvě průměrně - Vzpomínky na něj a Námi to začíná. Přijde mi, že knihy, které mám od autorky ráda jsou víc propracované, a méně instantní. Taky mi tady chyběla špetka něčeho, čím by si mě to ultimátně získalo. Koukala jsem ze zvědavosti na hodnocení na GR, protože vím, že hodně lidí tuhle knihu miluje, a berou ji jako tu nejlepší od autorky, ale jak se ukázalo nejsem jediná kdo dává míň hvězdiček než je plný počet. Holt někomu se to bude líbit víc, někomu míň, ale tak je to se všema knížkama. Záleží na rozpoložení čtenáře, a jak moc má námět příběhu šanci vás oslovit. Jestli vás zaujala, nebo prostě čtete všechno od CoHo, určitě tuhle nevynechávejte, a udělejte si vlastní názor Co se týká zpracování mluveného slova (poslouchala jsem audioknihu), to bylo na jedničku - nemám co vytknout

3,5/5

kacenka6144
28.02.2024 5 z 5

Neprobrečela jsem ji úplně celou, ale určitě aspoň půlku. Krásně napsané. Ledger byl miláček a Kenně jsem držela obě pěsti.

Weezi64
25.02.2024 5 z 5

celou jsem ji probrečela, přečteno za dva dny

TinaBookBlog
25.02.2024 4 z 5

Když se Kenna vrátí z vězení do svého rodného města, bylo pro mě těžké se začíst. A najednou bum a jsem na konci knihy. Jedná se o dojemný a citlivý příběh, který je nám vyprávěn z pohledu dvou osob + pomocí dopisů, které Kenna nikdy neodešle. Je to spíš taková forma její terapie, ale zároveň důležitá součást příběhu.

V příběhu se setkáme s obrovským, ale opravdu obrovským utrpením a zároveň špetkou naděje. Kenna dělá maximum pro to, aby se mohla shledat se svojí dcerou a stále doufá, že se jí to podaří. To, proč byla ve vězení je podstatnou součástí jejího odsouzení lidmi z rodného města, proto toho nebudu uvádět více.

Konec mě úplně nenadchnul. Přišlo mi to takové kýčovité, ale rozumím, proč to autorka takto uzavřela. Knihu mohu rozhodně doporučit. C. Hoover má prostě talent čtenáře zaujmout natolik, že není schopen knihu odložit.

Tynyton
23.02.2024 5 z 5

Tak toto byla náročná kniha... Po jejím přečtení se cítím emocionálně naprosto vyčerpaná, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem ronila slzy. Velice na autorce oceňuji to, že se nebojí neotřelých témat, nevolí jednodušší cestu prvoplánové romantiky, volí těžší cestu, kde se hlavní hrdinové musí vypořádávat s těžkým traumatem. Čtenář si rázem uvědomí, co musí někteří lidé prožívat, a že na lidi s cejchem viníka nelze pohlížet pouze černobíle... Cesta ke štěstí začíná odpuštěním, odpuštěním sama sobě. Závěrem mohu říci, že jsem pro Scottyho také truchlila...

nada3314
22.02.2024 5 z 5

Miluji Colleen Hoover, opět do dokázala, a já prořvala polovinu knihy. Tenhle příběh byl tak plný naděje a lásky, která dokáže překonat i nejtemnější minulost. Nechápu, jak to autorka dělá, ale prostě to umí. Její postavy jsou tak přirozené, věrohodné, a proto je hodně lehké se vcítit do jejich života a vše s nimi prožívat. Otáčela jsem jednu stránku za druhou, než jsem přes slzy v očích dočetla. Moc doporučuji a těším se na další příběh, který pro nás autorka přichystá.

Pajulk
22.02.2024 4 z 5

POZOR! Tahle knížka není na čtení na veřejnosti. Zatahovat slzy v metru byl oříšek, protože konec byl velmi emotivní.
Líbí se mi na Hooverové, že otevírá témata, která jsou stále "tabu". Asi díky tomu si mě získala.

Haňulilinka
21.02.2024 5 z 5

Colleen opět nezklamala. Dostala jsem to, co jsem od ní čekala. Originální příběh, během kterého jsem několikrát brečela (cca posledních 30 stran jsem brečela pořád).

Mamka_cte
21.02.2024 5 z 5

Moje druhá přečtená kniha od CoHo. První byla Kosti v srdci, a můžu říct, že se mi tahle líbila mnohem více. Sice to pro mě nebyl takový doják jako pro ostatní, ale pár slz na začátku padlo. Zas takový kámen nejsem.

Kenna je neskutečně silná postava. Já bych v její kůži nedokázala žít. Ztratit milovanou osobu, novorozenou dceru a nemít nikoho blízkého. Fuuha. Pak se podívám na svůj život a musím říct, že v tomto směru jsem neskutečně bohatá. Rodina, přátelé a všichni co do mého okolí patří. Děkuji za to.

Příběh je neskutečně čtivý, ale zároveň předvídatelný. Nebylo to na škodu, u takového příběhu je vám to jedno. Colleen umí psát a hlavně vyjádřit emoce. A od první strany se mi střídaly jak na běžícím páse.

Největší dilema bylo to, na jakou stranu se přiklonit. Tragická nehoda, kdy zemřel milovaný člověk a poznamenání životů blízkých osob. Jednu chvíli si říkáte, ne to bych neprominula a po chvíli úplný opak chudinka, co musí prožívat. Prostě silné čtení, co nutí k přemýšlení.

Nevím, jestli jsem úplně za dobře s tím, s kým Keena začala a skončila. Jestli by to vážně Scotty tak chtěl. Být Keenou, tak je mi to divné a asi proti srsti. A další divnost? Jak Scottyho rodiče rychle otočili. Moc uspěchané.

Ale přeci jen je to román, takže nakonec happyend, všichni šťastní a všechno dobrý.

Snapeova
17.02.2024 4 z 5

Kniha se opravdu velmi dobře a lehce četla. Téma mi přišlo takové neotřelé a rozhodně nebylo lehké. Při čtení této knihy se u čtenáře může vystřídat opravdu velké množství emocí. Také je zajímavé se zamyslet, jak by se člověk zachoval v situacích jednotlivých postav. Určitě je to knížka i k zamyšlení a ne jen prvoplánová romance. Bohužel, některé věci mi přišly až moc a ne vše bylo uvěřitelné, takže minimálně jednu hvězdu strhnout musím.

Romča11
16.02.2024 5 z 5

Srdceryvný příběh o tom, jak je důležité nevzdávat se a vytrvat. Celou tu dobu mi rvalo srdce to, jak se Kenna pokouší dostat ke své dceři a jak se jí to nedaří.
Colleen Hoover opět nezklamala a opět napsala příběh, který obsahuje drama, spoustu smutku, ale také naděje a lásky. Tohle je prostě příběh, který na vás vychrlí emoce hned od první stránky a zmítá vás v nich až do konce. Taky ale je rozporuplný, kdy často nevíte, zda se máte přiklonit na stranu Kenny nebo Landrysových. Nakonec je to také příběh o naději, která vás často jediná dokáže hnát dál.
Příběh je opět výborně napsaný, tak jak to autorka umí. Je čtivý, stránky mi mizely před očima.
Autorka umí skvěle pracovat s emocemi a o to víc vás kniha vtáhne a neodtrhnete se.
Jediné, co mě mrzelo bylo, že příběh byl lehce předvídatelný a už od začátku mi bylo jasné, jak to skončí. Ale jak se k tomu konci autorka dostane, to jsem neodhadla.
Námět knihy je tedy extrémně zajímavý, originální. Už jen pro ten chcete knihu číst.
Jedna z nejlepších knih od Colleen Hoover. Pokud si chcete pobrečet, ale zároveň se chcete utvrdit v tom, že naděje nikdy neumírá a vyplatí se nevzdávat, vřele doporučuju!

klara.franta
12.02.2024 5 z 5

Kde začít? Příběh hezký, ještěže mě to tak vtáhlo do děje a přestala jsem vnímat chyby v překladu a korektuře. Ford F250 nazývat náklaďákem a ty bezvýznamné slova vyznačovat kurzívou, proč? To mi hodně vadilo a ta kurzíva je zbytečně rušivá. Nicméně chápu, že za to autorka nemůže, proto neubírám hodnocení a hodnotím primárně příběh. Příběh se mi líbil, bylo to hodně čtivé a žádná situace není zbytečně dlouze popisovaná. Měla jsem pořád chuť číst dál a dál a vědět, jak to celé dopadne. Doporučuji dočíst do konce! Ale mám pocit, že u téhle knihy nemůže mít nikdo ani žádný bod, kde by se zasekl a neměl chtíč číst dál. Hlavní hrdinka Kenna je sympatická už od začátku, díky ní se ve mě probouzí empatie a přeji ji aby si našla cestu ke své dceři. Tahle cesta je ale velmi trnitá (jako život). Čti, ať se dozvíš, jestli se jí to povede...

Danušenka
10.02.2024 4 z 5

Zajímavý námět, postavy i osudy, nicméně čekala jsem víc, konec knihy mi přišel dost useknutý a nepravděpodobný. Vše ostatní na 1, byla tam spousta emocí a i jsem si pobrečela.

Kohynka
06.02.2024 5 z 5

No do háje... Já snad brečela od začátku do konce, mezi tím se smála a vzdychala a hrozně moc si přála, aby to dobře dopadlo a myslela na to, jak jim všem rozumím a jak bych moc chtěla aby Scotty ještě žil... No ufff, to byla opravdu krásná knížka na kterou nezapomenu...

klarinka9974
03.02.2024 5 z 5

Na úplném konci, jsem se roztříštila na kusy. Pořád jsem si říkala, co na té knize každý vidí. Po přečtení mám pocit, že na tuto knihu nikdy nezapomenu. Krásný příběh o lásce k dceři, o silném mateřském poutu, který se nepřetrhnul při oddělení. Který je tak silný, dokud ho každý nezažije sám. Já vím jaká je to láska, proto ta kniha pro mě byla srdcovka. Skvěle popsané, procítěné a plné nečekaných chvil. A to by nebyla Colleen kdyby nás na konci nedostala do kolen. Měla jsem pocit, že přes slzy tu knihu ani nedočtu. Vážně krásný příběh, doporučuji si k tomu připravit kapesníčky.

lištička123
02.02.2024 5 z 5

Jsou knížky, které prostě přečtěte jedním dechem. A toto je jedna z nich.

VěraČamková
01.02.2024 5 z 5

Zajímavý, nevšední příběh o jedné jediné chvíli, která dokázala převrátit tolik životů naruby. Těšila jsem se na každou další stránku, proplakala jsem se až na konec a nemůžu jinak, než udělit pět hvězdiček. Protože autorka na příběhu dokonale vystihla fakt, že nic není jen černé nebo bílé a že je třeba v životě odpouštět.