Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1039 280

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

blackoutzuzi
09.05.2023 5 z 5

4,5 hvězdičky

Colleen Hoover je moje největší knižní #guiltypleasure :)
Každým svým novým příběhem mě dostane, pohltí, dojme, emočně totálně zničí..

Na prvním místě budu mít asi navždycky její knížku Na obtíž, ale Vzpomínky na něj jsou v těsném závěsu. Originální, svíravé, milostné..na konci jsem to totálně obrečela, ale to asi čeká každou matku, která se to chystá číst.

AnnieR.
08.05.2023 5 z 5

Já už knihy od Colleen nezvládám. S každou knihou co čtu, si říkám, že je tahle má nejoblíbenější. A je to tu zase. Co mi to Colleen dělá?
Nádherný, dojemný příběh.
Miluju!
...miluju Diem.
A Ledgera.
A Kenna je tak úžasná.
A tahle kniha je má nejoblíbenější.

Yanny
07.05.2023 5 z 5

Nejlepší kniha od Colleen Hoover? Za mě (zatím!) rozhodně ano.
Má naprosto skvělé originální ale těžké téma. Hlavní hrdince je 26 a vrací se z vězení, kde si odseděla 5 let za zabití. A dokonce během výkonu trestu porodila holčičku teď se musí pokusit zabojovat o to, aby ji vůbec mohla vídat.
Věděla jsem, že mě tohle téma bude hodně zajímat, ale bála jsem se, aby to zas nebylo něčím zkaženo. Mám to s Colleen totiž složité. Moc se mi líbí, jaká témata si vybírá, ale často mám problém s tím zpracováním.
Tady jsem vlastně neměla co vytknout. Možná bych to hlavní hrdince ještě trochu zkomplikovala nějakým soudním řízením (to by udělala Jodi Picoult ;D)
Ale ano! Je to úžasná kniha a já jsem brečela od začátku do konce a opravdu hodně mě to vzalo.
Mám pětiletou neteř, a tak jsem to fakt ořvala hodně.
Doporučuju a smekám před Colleen. Tohle by byl krásný film!
Joo a je tam malé koťátko :3 Takže palec nahoru i za to.

Luccinda
25.04.2023 5 z 5

Novinka mé milované Colleen Hoover se mi v podobě reading copy dostala do rukou ještě před vydáním, takže jsem na nic nečekala a rovnou se do ní pustila. A přidávám se k nadšeným čtenářům ze zahraničí, Vzpomínky na něj se i u mě zařadí k tomu nejlepšímu, co jsem od autorky četla.

Hlavní hrdinkou je Kenna Rowanová, která se vrací po pěti letech z vězení a doufá, že se jí podaří setkat se se svou malou dcerkou, kterou jí soud odebral a svěřil do péče jiné rodině. Jak už námět napovídá, Vzpomínky na něj patří spíše k té dospělejší tvorbě Colleen Hoover. Ačkoliv toho s hlavní hrdinkou nemám mnoho společného, hodně jsem s ní její těžký osud prožívala. Bylo to smutné, dojemné čtení, okořeněné krásnou romantickou linkou, která se mi líbila hlavně tím, jak moc byla opravdová (a plná nesnází).

Knížka vychází už 5. května a pokud také patříte k fanouškům Colleen Hoover, nesmíte si jí nechat ujít! Pokud bych měla Vzpomínky na něj přirovnat k jedné dřívější knize od autorky, byla by to Odvrácená tvář lásky. Takže pokud se vám tahle líbila, Vzpomínky na něj si určitě zamilujete.

Péťa2799
20.03.2023 5 z 5

Nevydržela jsem s knihou, až bude vydána v českém jazyce a šáhla jsem tedy pro ni v originálním psaní v angličtině.
Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji za 1 večer. Dlouho se mi nestalo, že by mě kniha tak vtáhla do děje, kdy jsem se nad ní uculovala až mě bolely tváře nebo i plakala. Kenna to nemá vůbec jednoduché a její životní příběh může souznět s mnoha životními příběhy lidí, kteří možná prožívají podobné emoce. Ledgerovi jsem od samého začátku věřila a prostě jsem to cítila - to dobro v něm. Postupná změna jeho emocí vůči Kenně až se do ní zamiloval, i přesto že proti tomu bojoval.
Moc se mi líbilo, že kniha nemá uzavřený konec a víme, jak jejich životy pokračují.
Knihu všema deseti doporučuji!

valika0302
18.02.2023 5 z 5

Mám jednu knižku rozčítanú, no dnes som sa zobudila s tým, že musím napriek tomu začať čítať aj Spomienky na neho. Neviem prečo, možno si moja myseľ povedala, že potrebujem poriadne citovo nabitú knihu, ktorá Vás rozloží a naspäť zloží.

Hmm, o kvalite knihy hovorí aj to, že som ju prečítala za necelých 5 hodín. A pre mňa to boli hodiny plné emócií, sĺz a prežívania bolesti hlavnej hrdinky Kenny, ktorej jedna nehoda obrátila život o 180 stupňov. Nielen že prišla o lásku svojho života, no kvôli väzeniu aj o dcéru. Po 5 rokoch a predčasnom prepustení sa vracia do mesta, kde sa to celé začalo, s nádejou na odpustenie a znovu nájdenie svojej dcéry.

No od začiatku to nemá jednoduché, musí skrývať svoju identitu a jediným spojencom sa pomaly, ale isto stáva Ledger. Ten prv pochybuje o jej motívoch, no po liste, ktorý napísala Scottymu a ktorý opisuje nehodu z jej pohľadu už vie s určitosťou, že je do nej zamilovaný a urobí všetko preto, aby jej pomohol.

Som emocionálne vyžmýkaná, ale šťastná, že som si knihu prečítala, pretože je napísaná priam geniálne. Obsahuje priam všetko od smútku, nekonečných potokov sĺz až po konečnú radosť. Určite odporúčam každému, kto má chuť na poriadnu dávku emócií.

Hodnotenie: 5/5⭐

Foxiiis
14.02.2023 5 z 5

Jelikož miluji styl psaní Colleen Hoover, musela jsem si přečíst i tuto knihu, ikdyz ve slovenštině. Pokud někdo váháte prave kvůli jazyku, tak neváhejte, určitě kniha stojí za to, a zachvili nebudete vědět ze nečtete v rodném jazyce. Je to úžasná kniha, hlavní hrdinka je nesmírně silná, a celou dobu jsem ji drzela palce.

Spoiler: Díky dopisům, které Kenna psala, jsem jejímu osudu propadla ještě více. Ledger, byl za mě dokonalý. Někdo mu muže vyčítat, jak se na začátku choval dle svých předsudků, ale ruku na srdce, pokud by to byl vas nejlepší kamarád, nevěřím tomu, ze byste se zachovali jinak. Zaroven je dechberouci sledovat ten jeho vnitřní boj poté, co pozná, ze každá mince má dvě strany..

Za mě 5 hvězdiček, a posouvá se na první místo od této autorky (tech knih je tam více, ale ještě se vejde)

evineckY
06.02.2023 5 z 5

To zase byla emocionální smršť !!!
Naprosto úžasná kniha, kterou vřele doporučuji :-)

slova autorky:
Čítanie je koníčkom, ale pre niektorých z nás je únikom od ťažkostí, ktorým čelíme. Chcem poďakovať všetkým vám, ktorí unikáte do kníh, že ste unikli práve do tejto. Zároveň sa však chcem ospravedlniť za to, že nikdy nebudem schopná písať romantické komédie, nech sa budem snažiť akokoľvek...

NikolaSkop
11.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo zase neco! Diky Colleen! Tvoje pribehy maji hlavu a patu! Jsou prekvapujici a taky velmi emocionalni. Jako snad u kazde tve knihy tak i u této jsem bulela jak mala holka - je mi to cele hrozne lito! :-( Do Scottyho jsem se mozna i trosku zamilovala byla bych Colleen vdecna kdyby na konci knihy byl i malinkej kousek z jeho uhlu pohledu - na co ten osudovy vecer myslel atd ale samozrejme zvladnu to i bez toho! Kniha rozhodne stoji za precteni! :) Collen vzdy prijde s necim originalnim a snad jeste nikdy me nezklamala!

KlosKa
31.12.2022 5 z 5

To bylo zase něco! Nechápu... Co příběh, to pecka a já jsem vždy emočně vyždimaná. Kdyby se mě někdo zeptal, kterou knihu od Colleen mám nejraději, asi bych nedokázala jednoznačně odpovědět. A vy?
Doporučuji

nina3905
21.12.2022 5 z 5

Tak toto je parádna kniha!!! Myslím si, že od tejto autorky som ešte nečítala knihu, ktorá by bola emocionálnou jazdou ako na húsenkovej dráhe. Autorka opäť prepracovaným príbehom prináša osudy hlavných hrdinov, pre ktorých nie je život prechádzka rúžovou záhradou, ale "bojom o prežitie". Knihu určite odporúčam na prečítanie - neoľutujete - siahnite po nej.

Karin94
15.12.2022 5 z 5

"Niektoré veci sa dajú odpustiť, ale niektoré činy sú také bolestivé, že spomienka na ne môže človeka zdrviť aj o desať rokov."

Kenna sa vracia do mesta z väzenia, kde si odpykávala trest za tragicky omyl. Veľmi dúfa, že sa stretne so svojou päťročnou dcérou, ktorú nikdy ani len nezahliadla. Ukáže sa však, že mosty, ktoré sa Kenne tou osudovou chybou podarilo spáliť, nie je možné opäť vystavať. Jediný človek, ktorý pred ňou úplne nezatvoril dvere, je Ledger Ward, a veľmi dôležitý článok v živote malej Diem.
Podarí sa Kenne zbaviť tieňov minulosti a dosiahnuť o odpustenie?

Vždy, keď dočítam nejakú knihu od Colleen si poviem, že to bola jedna obrovská emocionálna nálož. Potom vydá ďalšiu, ktorá je taktiež dokonalá, a potom mám v sebe taký chaos, kedy neviem, ktorú knihu považovať za najlepšiu, keďže sú všetky perfektné a vy doslova revete ako také korytnačky.

Kniha mi neskutočne trhala srdce a obzvlášť keď viem, že sama som matkou. Aj keď to bola fikcia, bolel ma tento príbeh tak veľmi, že mi ani trochu nepomohol pocit, že čítam vymyslený príbeh.
Stále sa divím tomu, ako autorka dokáže napísať knihy, ktoré sú nielen pútavé, výborne písané, či s krásnymi myšlienkami, ale vždy majú v deji takú prekvapivú inakosť, ktorú nenájdete v každej knihe. Okrem toho vie autorka poriadne zasiahnuť čitateľovi srdce na tom najcitlivejšom mieste a to je aj ten hlavný dôvod, prečo túto spisovateľku milujem.

Kenna bola veľmi silná a sympatická postava a aj napriek svojim démonom z minulosti si bola vedomá určitých vecí, no aj tak sa nevzdávala a snažila sa bojovať do konca.
Ledgera neviem, či zbožňujem, alebo ho nenávidím, hoci nakoniec ked si uvedomím, čo všetko vedel, a ako sa k tomu všetkému postavil, by som pravdepodobne takisto reagovala aj ja.

„Bez ohľadu na to, ako celistvo sa naši blízki javia navonok, netušíme, z koľkých rozbitých kúskov sa skladajú vo vnútri."

Príbeh odporúčam napriek tomu, že bol tak veľmi smutný, hrozný, krutý, krásny, srdcervúci…
Je o odpúšťaní, nádeji, o druhej šanci druhým, ale hlavne nesúdiť ľudí, pokiaľ nepoznáme celý ich príbeh.

terikus
04.12.2022 5 z 5

Brečela jsem jak želva, emocionální masakr. Zase mě to úplně rozebralo. Colleen miluju a každá knížka od ní mě dostane a tahle nebyla výjimkou.
"Bolo pred tebou a bolo počas teba. Z nejakého dôvodu som si nikdy nemyslela, že bude aj po tebe.
Ale bolo a ja som bola tam."

Lea48
26.11.2022 5 z 5

Tato spisovatelka neumí napsat špatnou knihu. A taky neumí napsat knihu, u které bych nepotřebovala hromadu kapesníků. Raději si vždy zalezu někam, kde mě nikdo nevidí.
Tahle kniha byl zase emocionální nářez.
Lidé prostě nejsou ani dobří, ani zlí a Colleen nám to vždy umí ukázat.

Vknihách
23.11.2022

Moja druhá prečítaná Hoover a ja som opäť zažila emocionálnu bombu. Prečo?
Načrtnem vám o čom príbeh je. Hlavná hrdinka Kenna sa prisťahuje do mesta, kde nikoho nepozná. Nie naozaj, no žije tu jej dcéra a dúfa, že sa s ňou bude môcť stretnúť. Hlavný hrdina(áno, je to pre vás, ktorí zbožňujete dva pohľady v príbehu) Ledger je majiteľom baru, a je dôležitou súčasťou života dcéry svojho najlepšieho priateľa a aj jeho rodičov. Všetci sú zatrpknutí a nenávistní voči žene, ktorá im obrátila život naruby…
Kenna a Ledger sa stretnú v jeho bare netušiac, že majú niečo spoločné. Jeho záujem o ňu prinesie vášnivú chvíľku a Kenna medzitým zistí, kto je chlap, ktorý ju bozkáva. Na druhý deň sa začne boj. Vnútorný boj oboch hrdinov, pretože Ledger je plný predsudkov a Kenna chce len jedno, vidieť dcéru. Nesebecky, len vidieť… ako vyzerá, či je šťastná, na koho sa podobá… Kenna trpí chybami minulosti každý deň a Ledger postupne búra steny, ktoré si voči Kenne vystaval v čase, keď ju nepoznal. Spoznával ju a mal výčitky pre zradu, ktorej sa dopúšťal. Bol ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Chápal Kenninu túžbu po dcére, na druhej strane bol lojálny voči rodičom priateľa.Listy písané Kennou boli na jednu stranu spestrením deja, no na druhú, sme sa dozvedeli nielen o tragédii, ale aj o jej detstve. Po celý čas som tŕpla aký záver si prečítam. Naozaj som sa bála. Ako matka som celú knihu preciťovala oveľa intenzívnejšie…
Napäté situácie striedali odľahčené, kedy som sa s ľahkosťou pousmiala, ale potom opäť prišiel moment kedy som mala “knedlík” v krku a po úsmevoch nebolo ani pamiatky…Netuším a nechápem ako to Hoover robí, ale to, ako kolíšu moje emócie počas čítania,robí majstrovsky. Práve preto budú jej príbehy pre mňa nezabudnuteľné.
Colleen píše jednoducho a zároveň krásne surovo o živote,ktorý nie je prechádzka ružovou záhradou, skôr nebezpečný beh strmými zrázmi a je len na nás ako sa s touto trasou vysporiadame…

upol
18.11.2022 5 z 5

Uf, uf, uf. Občas jsem musela přestat číst, protože jsem neviděla přes slzy. Silné, emotivní. Četla jsem v originále, nevím, jak to působí ve slovenštině. I když děj byl předvídatelný, nemohla jsem se odtrhnout (vždy jen, abych utřela slzy, zpracovala v sobě pocity a jela jsem dál). Plný počet!

Anna195
19.10.2022 5 z 5

Poznáte ten pocit, keď dočítate knihu a stratíte všetky slová a ostane vám len jedno - WAU? Takže opäť pri Colleen strácam slová, pretože tento príbeh bol dokonalosť sama o sebe. Neviem ako, ale Colleen má veľký dar vyvolať v čitateľovi množstvo emócií - od hnevu, po radosť, cez smútok, zamilovanosť či zmierenie. A presne tieto všetky emócie som cítila. Jednoducho ma táto kniha zasiahla a myslím si, že v tom nebudem sama.

Mám prečítaných mnoho kníh, ale Kenna je u mňa v rebríčku silných hrdiniek na samom vrchu. Napriek tomu čím si prešla, čo zažívala, tak nestrácala nádej a odvahu. V konečnom dôsledku si uvedomíte, že v seba nemala ani kúsok hnevu či zloby, naopak mala v sebe veľké množstvo pokory a túžila iba po šanci stretnúť svoju dcéru a odpustení. Vďaka nej so uvedomíte, že každá minca má 2 strany.

Moja cesta k Ledgerovi bola dlhšia, keďže v niektorých situáciách som nevedela či ho mám milovať, alebo nenávidieť, no ak by som vedela len to, čo on... možno by som reagovala rovnako. Ale jeho činy hovorili za všetko, pretože v nich bolo množstvo lásky. Ledger bol jeden z tých hrdinov, za ktorých hovoria činy.

Tento príbeh je nielen o druhej šanci či odpustení, ale aj o tom, že by sme nemali odsúdiť ľudí, ak nepoznáme celý ich príbeh.

Spomienky na neho vám môžem len odporučiť a verím, že si vás táto kniha získa.

MamaKnihomolka
18.10.2022 5 z 5

"Niektoré veci sa dajú odpustiť, ale niektoré činy sú také bolestivé, že spomienka na ně môže človeka zdrviť aj o desať rokov."

Když jsem se dozvěděla, že Slováci mají dvě knihy mé oblíbené autorky, které u nás nevyšly (tato a Layla), neváhala jsem. Musela jsem je mít.
Ten kdo se bojí číst slovenské knihy, tak to určitě zkuste. Je to má už druhá a je to super změna a nic těžkého.
•••
Kenna se po pěti letech, které strávila ve vězení, vrací do svého rodného města a tam kde to vše začalo a zároveň skončilo. Pere se s pocitem viny a vyčítkami svědomí, ale přesto ji něco pohání dál. Její dcera, které jsou čtyři roky a nikdy ji neviděla. Chce si znovu získat důvěru všech a tím i svůj život zpět. Jenže nic nejde tak, jak by chtěla a minulost ji dohání všude. Jen Ledger je ochotný ji nenechat na holičkách. Ale sám při tom riskuje ztrátu důvěry ostatních a všeho co miluje.
•••
Všechny postavy byly charakterově tak reálné, až jsem zapomínala, že je příběh vymyšlený. I když jak napsala sama autorka v poděkování: Lidi jako Kenna jsou všude možně, v každém městě.
Kenna byla tak sympatická a zlomená postava toužící jen po jednom. Po svém životě se svou dcerou Diem, která mimochodem dávala tak smutnému příběhu světlé chvilky svou dětskou pozitivitou a fantazií.
Ledger byl opravdový hrdina knihy. Tak laskavý a silný. Pro svou rodinu by udělal cokoli. A jeho rodiče? Praštěný, ale stejně jako u Diem byla jejich role v příběhu povznášející.
Všichni byli tak upřímní, tak sví, ale přesto měli něco společného. Společnou bolest, která je rvala na kusy každý den.
•••
Věděla jsem, že to opět bude emoční jizda. Bože, čím víc jsem četla, tím víc se mé srdce drolilo. Často jsem četla se slzami na krajíčku, protože jako matka jsem se s Kennou hrozně moc sžila a tolik ji fandila.
Je to krásný příběh o vině, ztrátě, výčitkách svědomí, důvěře a hlavně o bolesti, kterou jsem cítila po celou dobu čtení.

Spomienky na neho se zařadily na horní příčky mezi mé oblíbené oblíbené od Colleen.

Holubicka1
12.10.2022 5 z 5

Některé chyby jsou větší než jiné. Některé chyby mění život.
V tomto příběhu nejsou žádní dobří ani špatní lidé. Jen nedokonalí.

"Spomienky na neho" je pro mě kniha, která mi dala pocity, o kterých jsem si myslela, že nikdy nezažiji. Prožívala jsme bolest všech postav a musím říct, že odpuštění a smíření, může být opravdu těžké.

Kenna se vrací po pěti letech na místo, kde se změnil celý její život, díky jedné strašlivé chybě. A i když je pro ní návrat nevýslovně těžký, je tam z určitého důvodu. Neustále se však zmítá v bolesti a sama sobě není zatím schopná odpustit.

Ledger majitel baru, který je soucitný a laskavý. Když poprvé spatří Kennu nemá nejmenší tušení, kdo to je. Cítí k ní však okamžitou přitažlivost. Jakmile zjišťuje, kdo Kenna je, snaží se od ní držet co nejdál, jenže to pro něj není úplně snadné.

Ledger byl dokonalý a je hrdinou příběhu. Kenna byla taky skvělá a díky tomu, že jsem ji poznala i prostřednictvím dopisů, které psala, tak jsem si ji zamilovala ještě víc.

Nejednou mě čtení dohnalo k slzám. Knížka má těžké téma, ale jsou tam i momenty, které mi vykouzlili úsměv. Spomienky na neho není obyčejná romantika, ale má i mnoho dalších aspektů. Je to příběh o rodině, odpuštění, bolesti, smutku a lásce. Je to srdcervoucí, emotivní a pro mě nezapomenutelný příběh.

Fallon443
03.10.2022 5 z 5

Četla jsem v originále a Colleen to prostě umí! Není kniha kterou bych od ní neměla ráda.
Tato má nádhernou obálku, která hraje důležitou roli. (po přečtení pochopíte proč na ní je to co na ní je)
Potom, co jsem zjistila, za co byla Kenna odsouzená se mi chtělo brečet ještě i další dny.
Když budu upřímná... Ledger mě ze začátku knihy hodně štval a vlastně až za půlkou jsem ho mohla trochu snést. (Dobře to celkem přeháním, ale sakra, aniž by ten chlap znal nějaké podrobnosti toho co se doopravdy stalo, tak se choval tak hnusně!)
Má to úžasnou zápletku. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Příběh budete mít přečtený za jeden večer.
Rozhodně doporučuji, asi jako každou knihu od Colleen.