Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1051 1051

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

Anna 13
27.06.2023 4 z 5

Colleen Hooverová je pro mě modla.
Tvůrkyně, která mi zachraňuje život, ukazuje cestu. Nečíst její knihy, byla bych někým úplně jiným.

Její novinka mě zaujala od prvních stránek. Úvodní scény v baru, do které zasadila hrdiny, kteří se mají sblížit, byly skvostné a nabité takovou elektřinou, nepředvídatelností a výjimečností, že způsobily nejen absolutní zamilovanost do postav, ale taky touhu dozvědět se o nich co nejvíce.
Děj plyne. Srdceryvně. Obzvlášť odkrývání příběhu Kenny je bolestné, velmi procítěně napsané, dospělé. Nicméně jsem od určité chvíle měla pocit, že děj stagnuje a skutečně se s ním nic neděje, což je jev u Colleen Hoover zcela neznámý.
Kenna a Ledger jen pracovali, míjeli se, potkávali, sbližovali. Ale trvalo to dlouho a za mě tomu chyběla vášeň. Žádná velká romantika, málo originálních scén, které by nesplynuly s jinými. Celou dobu se vlastně čeká na velké finále, které je předvídatelné už jen proto, že všichni ví, jaké konce Hooverová píše.

Napsala to nádherně. Tak, že jsem brečela. Lidsky, uvěřitelně a pro čtenáře i velmi úlevně. S nastávajícím koncem zase byla větší chuť číst a přišlo dobře známé uvědomění, že čtu tu starou dobrou Colleen.

Nicméně VZPOMÍNKY NA NĚJ označuji za knihu, ve které je sice spousta nádherně popsaných emocí, nicméně málo skutečného děje. Nejmíň se toho stane a kniha je ze všech ostatních autorčiných nejvíce předvídatelná - byť uvěřitelná a ve výsledku krásná.

Nicméně nemá na tituly jako je 9. LISTOPAD nebo ODVRÁCENÁ TVÁŘ LÁSKY.
Neřekla bych, že mě nejnovější Hooverová zklamala, jen nepřekonala své skvosty. Nenapsala další skvost.
Srdcovkou se příběh Kenny, Ledgera a Diem nestane, ale hřejivou vzpomínkou ano.

Doporučuji.

Nikola086
26.06.2023 4 z 5

Nádherný příběh ideální na letní dovolenou...
Oko zase nezůstalo suché a Colleen opět předvedla, že její knihy jsou úžasné.
Hodnocení snižuji za závěr knihy, kdy jsem čekala možná větší zápletku. Hlavní hrdinové jsou naprosto úžasní a od prvních stránek je víc než jasné, jak to skončí :D ale přesně to je důvod, proč její knihy tolik miluju! Svižný pohodový příběh, který zvládnete i během víkendu a náramně si odpočinete.

katasokolov
26.06.2023 5 z 5

5/5*

Nádherný bolestně milostný dopis.

Tohle se CoHo vážně povedlo. Přestože jsem od autorky četla vícero knih a její hrdinky nikdy nemají na růžích ustláno, tak tahle byla, pro mě osobně, nejsilnějším zážitkem.

Tolik emocí nacpaných do těch krátkých 350 stránek! Špatná rozhodnutí, ztráty, láska, předsudky, mylné domněnky, první dojem, který nemusí být vždy ten správný, přátelství, odsouzení, odpuštění, vina, která přetrvává, zášť.

Všechny postavy byly skvělé, a to i ty vedlejší . Viz Roman a vtipálci v podobě rodičů Ledgera .

Tragédie a ztráta milované osoby, po jejímž odchodu se život nescvrkává na to, kdo z pozůstalých truchlí nejlépe. Každý jsme jiný a nikdo nemůže vidět, jak zrovna my konkrétně prožíváme tyto extrémní situace, tudíž ohodnocení mnoha vnějších přihlížejících - on nedostatečně projevuje zrovna ty emoce, které bychom si představovali, aby teď prožíval - jsou mimo mísu.

Ten závěr byl dojemný a dal celkem zabrat mým slzným kanálkům - tohle jsem asi na veřejnosti číst neměla .

Taky chválím moc pěkné poděkování autorky v závěru.

Citace z knihy:

Je to prostě tak, jak to je. Podělaná situace, kde nikdo není ten zlý, na koho by se dalo ukázat prstem. Jen pár trpících lidí, a všichni děláme, co můžeme, abychom přežívali ze dne na den. Někteří z nás jsou smutnější než jiní. Zášť je těžká, ale pro ty nejporaněnější je asi odpuštění ještě těžší.

jana0338
25.06.2023 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha autorky . Kenna a Ledger si mě získali od první kapitoly . Krásný příběh .

anndrra
25.06.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Skvělý příběh. Skvělí hlavní hrdinové. Ačkoli Kenna byla možná chvílemi až příliš soucitná, empatická, chápavá a odevzdaná. I tak mě kniha dostala a zhltla jsem ji za pár hodin. Nemohla jsem ji odložit.

Michelleee
23.06.2023 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo od začátku až do konce. Hlavní postavy byly úžasné. Příběh jsem si zamilovala. Kenna se nikdy neviděla se svou dcerou, protože byla ve vězení. Po propuštění se vrací do města a pozná Ledgera, majitele místního baru. Kniha se krásně vyvýjí a škoda jen, že nebyla delší.

Vampucha
23.06.2023 5 z 5

Toto je mé druhé setkání s Colleen Hoover. To první se bohužel moc nepovedlo, ale napodruhé už to klaplo.
Že to bude emocionálně náročné jsem tušila, ale že téměř půlku knihy probrečím jsem úplně nečekala. Jsem extrémní cíťa, mám ten emocionální práh dost nízko, jsem schopná brečet i u reklam. Takže to, že mě to sejmulo, neznamená, že to budete mít stejně.

Dojemný příběh o velké lásce, hloupé chybě, odpuštění, naději, důvěře Já si v příběhu našla opravdu hodně.
Mladičká Kenna se bláznivě zamiluje, ale bohužel dojde k tragédii, která změní mnoha lidem jejich životy. Ten její se mění také, nejprve když jde do vězení a pak znovu, když jí z něj pustí a ona se snaží začít znovu. Snaží se dokázat, že je lepší člověk, než si o ní někteří myslí. Ale je těžké zapadnout se zápisem v rejstříku.
Kenna po propuštění z vězení touží po jediném, setkat se svou dcerou. Ale cesta k ní není snadná a Kenna je chvílemi velmi zoufalá. Zoufalá matka, která chce dát dceři najevo, jak moc jí na ní záleží. Nakonec nachází pomoc tam, kde by to vůbec nečekala. A tak jí svitne malinká jiskřička naděje.
Postupně se odhaluje co se stalo, díky vzpomínkám ostatních, jež se tragická událost dotkla, ale také pomocí dopisů, která píše Kenna. Je to taková její forma terapie. A právě část těch dopisů mě nutila utírat z tváře slzy. Další, kvůli komu jsem bulela byl Ledger, jeho přístup, empatie a postupná proměna. Takže jo, celé je to velice dojemné, zároveň svým způsobem jednoduše napsané a díky tomu se kniha čte téměř sama. Kennu, Ledgera, ale i další postavy jsem si opravdu oblíbila. Třeba taková lady Diana byla skělá :D

Aneta104
18.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásná dojemná kniha, ale zároveň byl děj knihy místy veselý a romantický.

Moc se líbila skromnost hlavní postavy a závěr knížky, který byl dojemný.

Pitbullka
18.06.2023 3 z 5

Tady půjdu hodně proti proudu, ale mě knížka zklamala. Příběh se podivně motal v kruhu, některé věci byly stále dokola. Knížka ve mně vůbec nevyvolala žádné emoce, natož aby mi ukápla slza. Ano, četlo se to dobře, ale jinak mě příběh bohužel vůbec nezasáhl.

Ivuska.09
17.06.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla. Příběh plný emocí a těžkého rozhodování. Také o tom, jak důležitou roli hraje v našich životech odpuštění. Každý z hlavních hrdinů má svou pravdu, přesto všichni bojují o štěstí někoho, kdo je spojuje...

jana1874
16.06.2023 5 z 5

Tak tohle byla bomba.
Tolik emocí, které jsem měla při čtení, to se nepovede každé knize. CoHo to prostě umí. Při čtení se mi stalo, že mi tekly slzy a u toho se zároveň usmívala, byl to krásný, dojemný, smutný příběh.
Moc se mi líbily dopisy, které psala. Hlavní hrdina byl také úžasný, úplně jsem se uměla do něj vcítit a chápat jeho dilema, jak stojí mezi všemi, má rád obě strany, obě chápe a tak.
Knihu mohu doporučit, a radši mějte po ruce kapesník :)

Knihomol_ka
15.06.2023 5 z 5

Konečně přišel čas na nový příběh od Colleen.

Na knihy od CoHo musím mít vždy náladu, protože mě emočně vždy zničí. Nevím jak to autorka dělá, ale vždy mě rozebere na milion Malíček střípků. Její knihy miluji a ještě se mi nestalo, že by mě nějaký z nich nebavil ba dokonce, že bych u žádného jejího příběhu nebrečela.

Ano i tady jsem si hezky pobrečela. Bylo to smutný a krásný a mělo to zase všechno. Tenhle příběh byl zase jiný a originální. Nechápu kde na to autorka pořád chodí.

Hlavní postavy byly úžasné. Chvíli mi teda trvalo si oblíbit Kenny za to vše, ale nakonec jsem sní soucítila.

Byl to opravdu krásný a smutný příběh. Pokud jste fanoušci CoHo tak můžu jenom doporučit.

Anetkaknihomol
13.06.2023 5 z 5

Nečekala jsem, že si pobrečím. Moc hezká kniha.

blebuska
12.06.2023 5 z 5

Přestože knihy CH jsem pořídila dcerce, začínám jim propadat.... Autorka umí. U jejich knih se smějete, pláčete, zamýšlíte nebo se jen příběhem necháte vtáhnout. Ne jinak je to i u této knihy. Vřele doporučuji jako letní oddychovka a nejen pouze to.. Není to ani zdaleka poslední kniha autorky

Ísačop
11.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Klasická Colleen - chytne a nepustí. Moc se mi líbilo číst pohledy na celou situaci ze strany Kenny i Ledgera. Bylo jasný, že to musí dopadnout tak jak to dopadlo, jen jsem netušila, co přiměje babi s dědou, aby zrušili zákaz přiblížení a dovolili Kenně být s Diem.
No a Scotty na konci knižky byla už jen pomyslná třešnička na dortu.
Rozhodně stojí za přečtení.

Adris
10.06.2023 5 z 5

Od Colleen jsem kdysi četla Ugly love. Bylo to dobré, ale ne až tak, abych jí propadla. To se asi změní díky této knize. Příběh rozvíjí morální dilema a stigma bývalého trestance ( - začlenění do společnosti), ale samozřejmě je to stále romantická kniha, takže si příjdeme na své :). Konec jsem ořvala. Fakt paráda, tak se pozná dobrý příběh - když vzbuzuje emoce.

Miška935
10.06.2023 5 z 5

Nemam slov, dokonalá kniha i jsem si pobrecela.

anetka.repova
09.06.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem letos četla.

Kenny se po 5. letech vrací z vězení, kde si odpykávala trest za tragickou nehodu, při které umřel její přítel Scott.

Bez peněz, přátel, rodinny se vrací do města, kde k nehodě došlo a kde vyrůstá její dcera Diem u rodičů Scotta, kteří malou mají v opatrovnictví.

Kenny svoji dceru nikdy neudržela v náručí, odnesli ji od ní hned po porodu. Teď se chce se svou dcerou setkat a být součástí jejího života. Jenže to nebude mít vůbec lehké. Všichni se na ni dívají, jako na vražedkyni, hlavně prarodiče její dcery.

Dokáže je Kenna přesvědčit o tom, že to celé byla nehoda?
Dokáže se sblížit se svou dcerou? Nebo se přes všechna úskalí rozhodne nechat všechno tak, jak je a odjet z města, nenarušit její spokojený život?

Naprosto dokonalý příběh, který jsem si zamilovala po pár stránkách. Fandila jsem hlavní hrdince, stála za každým jejím rozhodnutím. Chtěla pro svou dceru jen to nejlepší a tak by to mělo být u všech rodičů.

lucie8854
09.06.2023 5 z 5

Uff tak to byl emoční nářez, jak to Colleen umí:-D. Musím souhlasit hodnocením a podle mě se jedná o jednu z nejlepších autorčiných knih. Kniha se četla sama a zhltla jsem jí během dvou dnů, moc doporučuji.

Koudynka
09.06.2023 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo abych půl knížky probrečela. Pro mě jako pro matku to byl srdcervoucí a zároveň úžasný příběh. Jsem moc nadšená a vřele doporučuji.