Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1051 1051

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

gabca5316
08.06.2023 5 z 5

Dechberoucí příběh!
Přečteno během dvou večerů. Musím říct, že to téma se mě velmi dotklo, mám stejně starou dceru a v podstatě po celou dobu čtení mi tekly slzy. Je to silný příběh nabitý emocemi..

P3_tis
05.06.2023 5 z 5

Silný příběh, tak jak to Colleen umí !

Sixtínka
05.06.2023 4 z 5

Prvých 70 strán bolo dosť zdĺhavých až nezáživných - až som si v duchu vravela: Túto knihu od Colleen snáď ani nedočítam. No potom dej začal pomaly gradovať, nabralo to ten správny smer a som rada, že som s tým v prvý deň nesekla.

Občas mi bolo Kenny hrozne ľúto a neraz sa mi oči zaliali slzami. Ledgera som si dosť obľúbila, hoci niekedy rozmýšľal viac ako žena, ale väčšina mužských hrdinov od tejto autorky má túto tendenciu, takže som na to v jej knihách zvyknutá.

A teraz pozor! Toto je tuším prvý príbeh od Colleen, ktorý nie je doslova prešpikovaný sexuálnymi scénami!
No vau, Colleen, ty to dokážeš aj takto? :)

veronika4937
05.06.2023 5 z 5

Tak jo, přiznávám hned na začátku, že i já mám novou nejoblíbenější knížku od Colleen Hoover. Tohle byl prostě mazec! Doteď vedla Námi to končí, ale prostě Vzpomínky na něj se mnou zamávaly ještě víc. Několikrát mi vyhrkly slzy, a to u čtení obvykle nebrečím. Autorka mě tak vtáhla do děje, že bolest, kterou prožívaly postavy v knížce, pro mě byla doslova hmatatelná a svíralo se mi srdce. Nebojte se, rozhodně nečekejte jen smutek a beznaděj, čeká vás i obrovské množství lásky, jak romantické, tak mateřské, nechybí ani vtipné situace. Po dočtení se mi vůbec nechtělo začínat jinou knížku. Tenhle příběh v sobě budu mít ještě dlouho. Pokud jste s přečtením doteď váhali, tak už neváhejte ani minutu. Je naprosto dokonalá.

kamca4151
05.06.2023

Tohle je to, co na Colleen mám ráda a proč se mi čtou její knihy tak dobře. Klasický scénář romantické knihy, který je zasazen do vážnějšího tématu. Tady je to zráta dcery, milované osoby, odpuštění. TO mám upřímně ráda.

Kniha má kratší kapitoly, sympatické hlavní hrdiny, které spojuje malá Diem. Což je mimochodem krásné jméno.

Tohle byla opravdu jedna z lepších knížek. Doporučuji!

Sarah11
04.06.2023 4 z 5

Kniha je rozhodně už od úplného začátku čtivá a díky krátkým kapitolám vám stránky mizí pod rukama. Oba hlavní hrdinové mi sedli a dokázala jsem se do nich velmi dobře vcítit. Autorka bravurně popisuje pouto mezi matkou a dítětem a jak neskutečně silná dokáže mateřská láska být. Líbilo se mi, že ač se Kenna nespočetněkrát ocitla na samém dně, pořád se kvůli své dceři dokázala vzchopit a jít si tvrdě za tím, co chce.
Škoda jen, že příběh v podstatě nemá žádný zvrat, žádné vyvrcholení. Tak trochu jsem čekala, že se nakonec ukáže, že té osudné noci to třeba nebylo úplně tak, jak jsme si mysleli.
Konec mi přišel až moc sladký, měla jsem pocit, že všechno se nakonec otočilo až moc rychle a nechce se mi věřit, že by to v reálném světě skutečně tak bylo, ale vlastně jsem za ten happyend někde v hloubi duše docela ráda.

Raislin
04.06.2023 5 z 5

Ach jo. To je zase příběh. Nejdřív jsem měla na Kennu obrovský vztek. Protože alkohol za volantem je pro mě neodpustitelný, ale nakonec jsem si pobrečela a snad jí i její obrovskou chybu odpustila. A co se týká Ledgera, zamilovala jsem si ho skoro hned. Takže opět knihu této autorky řadím k oblíbeným a věřím, že se k ní zase někdy vrátím.

Wabinka
04.06.2023 4 z 5

Na novou autorčinu knihu jsem se neskutečně těšila. Ale asi už mám od jejích knih moc velké očekávání a tady jsem byla vlastně asi i trochu zklamaná,i když je to vlastně pořád pěkné čtení. Přišlo mi to takové dlouhé rozebírání pořád stejného dokola a pak hodně rychlý konec...

evonra
03.06.2023 4 z 5

Colleen opět nezklamala, výborné čtení s velmi emotivním příběhem.

Leniii
03.06.2023 5 z 5

Tak to zas bylo něco! CoHo prostě umí. Já řvala jak želva! Rozhodně doporučuju!

zaba335
02.06.2023 5 z 5

Každá kniha silnější a lepší než ta předešlá.
11/10

Kenan
31.05.2023 5 z 5

Knihám této autorky jsem se vyhýbala. Ale pak jsem slyšela kolem sebe hodnocení této knihy, jako nejlepší autorčinu knihu, tak jsem ji musela zkusit. A vůbec nelituji. Obsahuje jako stěžejní dvě témata. Romantickou linku a pak Kennin smutek a boj o možnost setkání se svou dcerou, kterou porodila, ale nikdy víc už neviděla. Dlouho jsem nad příběhem přemýšlela. Jak bych reagovala já, kdyby někdo způsobil smrt mého dítěte, i když neúmyslně. A v této chvíli nemohu říct, že bych odpustila, ale je to jen kniha a jsem ráda, že ji autorka zakončila, tak jak to udělala. Prolila jsem u ní spousty slz :)

Vrbická1999
30.05.2023 4 z 5

Než jsem se do knížky pustila, slyšela jsem, že fanoušci Colleen Hoover ji označili jako její nejlepší knihu. Očekávání jsem ale neměla velké, takže teď po přečtení mohu říct, že to bylo dojemné, ale i místy bolestivé čtení. Je to moje druhá kniha od této spisovatelky. Jako první jsem četla Námi to končí, které se mi příběhem dotklo o trochu víc.

Knižní střípky
26.05.2023 5 z 5

Je to příběh o tom, co je v životě správné. Dá se odpustit neodpustitelné? Má dítě za každou cenu právo na to znát své rodiče, i když třeba udělali v minulosti něco špatného? Tady nebylo možné se postavit na žádnou stranu, protože v podstatě všichni měli v něčem pravdu. A všichni chtěli jen to dobré pro malou Diem. Ale co vlastně to dobré bylo? A bylo to dobré zároveň i správné?

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Martule44
26.05.2023 5 z 5

Nebudu se tu snažit popisovat, jak hluboce mě zasáhlo čtení této knihy. Veškeré svoje pocity jsem vložila do slz, které se samovolně spustily v závěru této knihy ....
Jsem ráda,že autorka volí šťastné konce, protože díky nim mohu tento příběh doporučit :-)

mirinda973
25.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Jako vždy krásné čtení. Dojímala jsem se s Kennou při prvních krůčcích k poznávání její dcery, kterou neviděla 5 let. Prožívala jsem s Kennou nenávist, kterou vůči ní všichni cítili a byla s ní šťastná za odpuštění, kterého se jí dostalo.
Zároveň bych, ale chtěla zmínit jeden nedostatek, který mi trošku vadil a jen těžko se mu věřilo a to bylo Graceino odpuštění z hodiny na hodinu a přijetí Kenny do rodiny. Neumím si představit, že bych dokázala, tak snadno odpustit někomu, kdo způsobil (i když nepřímo) smrt mého dítěte. To bylo, co mi knížku trošičku pokazilo. Ale Colleen je pověstná svými dobrými konci a tak jsem tento "nedostatek" odpustila.

keiko33
24.05.2023 5 z 5

Ako vždy, krásne a precítene napísaný príbeh. Plný utrpenia. Koniec na mňa trochu rýchly, ale dojemný. To by nebola Colleen, keby nevyšla aspoň slzička.

krevetka79
24.05.2023 5 z 5

Po dočtení nemám slov...
Tohle byl neskutečně silný příběh.
Colleen prostě umí vzít za srdíčko a nepustit od začátku do konce příběhu.
Připravte si kapesníčky a ponořte se do úžasně napsané knížky.

VasnivaCtenarka
23.05.2023 5 z 5

Celý příběh je rozdělen do dvou dějových linek a krátkých kapitol. Každá kapitola se pak na celý příběh dívá z pohledu jednoho ze dvou hlavních hrdinů, takže se nám krásně otevře vnitřní svět jak Kenny, tak i Ledgera.

Colleen Hoover nabízí opět velmi emotivní a hluboký příběh, který vás chytí za srdce a který vyždímá vaše slzné kanálky. Budete chápat postoj všech postav v příběhu a budete si toužebně přát, aby vše dopadlo dobře.

Colleen však umí psát knihy, které ne vždy mají šťastný konec, proto budete až do posledního dechu tápat, jak to dopadne.

Osobně mohu říci, že se mi velmi líbilo zvolené téma. Příběh mi přišel trošku línější a pomalejší, ale vlastně mi to zase tak moc ani nevadilo. Už v půlce knihy jsem tušila, jak se to vše vyvine a nespletla jsem se. Závěr, i přes svou dojemnost, mi přišel trošku uspěchaný, neuvěřitelný a hlavně předvídatelný. Ale i přes to jsem ho obrečela.

Knihu hodnotím velmi pozitivně. Dostala jsem přesně to, co jsem od Colleen Hooverové očekávala hluboké téma, skvěle propracované osobnosti hrdinů a emoce. Co více si přát?! Colleen si zachovala i v této knize svůj standard a jsem za to nesmírně ráda.

Knihu mohu vřele doporučit.

Ketfl
22.05.2023 5 z 5

Hlavní hrdinkou příběhu je Kenna Rowanová, která je po pěti letech propuštěna z vězení. Vrací se do městečka, kde došlo k tragédii, za kterou byla odsouzena. Je bez peněz, přátel, rodiny a jen doufá, že se bude moci setkat se svou dcerou, kterou nikdy neviděla. Jediný problém je v tom, že Kenna je všemi nenáviděná a nikdo si nepřeje, aby se vrátila. Natož aby se setkala se svou dcerou.

"Mám dceru, kterou jsem nikdy neobjímala. Její sladkou vůni jsem nikdy nevdechovala. Její krásné jméno jsem nikdy nezavolala. Má dcera má matku, která ve všem selhala."

Jediný, kdo se Kenny zastane, je Ledger Ward, majitel místního baru. I on má samozřejmě ze začátku s Kennou problém a snaží se jí dostat co nejdříve z města. Ale jen do chvíle, než zjistí, že ne vše je tak černobílé, jak se na první pohled může zdát a že Kenna je úžasná žena, kterou stojí za to milovat.

Kniha naprosto dokonale ukazuje, že každý příběh může mít různé úhly pohledu. Já si kolikrát u příběhu mohla oči vyplakat. Je to totiž příběh plný bolesti, ztráty, utrpení a boje o možnost alespoň jednou v životě spatřit svoje dítě. Podržet ho, obejmout ho, pohladit ho. A protože jsem sama matkou, bylo pro mě čtení o tom, jak se jiná matka nemůže setkat se svým dítětem, naprosto zničující. Neskutečně jsem s Kennou soucítila. V Kenně většina lidí viděla zrůdu, a přitom to byla hodná, silná a milující žena, která jen udělala chybu. Naštěstí vždy je naděje, že lepší zítřky přijdou.

Tohle je další kniha od CoHo, která vás totálně chytí za srdce.
Opravdu nezapomenutelný příběh.