Vzpomínky na něj

Vzpomínky na něj https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509688/bmid_vzpominky-na-nej-f8X-509688.jpg 5 1047 1047

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Reminders of Him , 2022

KatChiss
22.05.2023 5 z 5

Kája z @penny_and_books nám Vzpomínky na něj představovala jako nejlepší knihu od Colleen, kterou četla. Nevěřila jsem, že by mohla překonat To nejlepší v nás nebo Ugly Love. Po přečtení několika kapitol jsem byla ještě skeptičtější. Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická a insta-love romantickou linku nemám ráda. Nepřijde mi uvěřitelná, ale asi to bude tím, že nevěřím na lásku na první pohled.
Jako to už u Colleen bývá zvykem, stránky její knihy mi ubíhaly pod rukama, každou chvíli jsem brala do ruky lepík, abych si označila pasáž, ve které se objevila krásná myšlenka nebo citát; něco, co se mi líbilo, nebo mě naopak rozesmutnilo. Ani jsem se nenadála a seděla jsem s třásněmi v ruce v první řadě na zápase Kenny a rodičů jejího bývalého přítele a z plna hrdla skandovala Kennino jméno. Nemluvě o tom, že jsem se do Ledgera tak trochu zakoukala. Proklínám Colleen Hoover za to, že píše tak dokonalé muže! A proklínám jí ještě jednou, protože mě opět rozbrečela.
Sice se Vzpomínky na něj vyšplhaly do mé top 3 CoHo knih, ale zaručeně se vešly do top 5. Tudíž vám můžu tuhle knihu s klidným srdcem doporučit. Ale varuji vás, budete potřebovat kapesníky.

lenka7679
21.05.2023 5 z 5

U Colleen Hoover je velmi znát, žese jedná o zkušenou spisovatelku, která už má nějakou knihu za sebou a umí si pohrát s emocemi čtenáře. Velmi ji obdivuji za její uvěřitelné příběhy a za to, že je dokáže ta realistky přenést na papír.
Kenna hledá odpuštění, ale předevší musí odpustit sama sobě, aby se mohla pohnout dál.
Určitě doporučuji a těším se na další.

Mayaotzin
20.05.2023 2 z 5

Chmm, holt asi nebudu cílovka, je mi líto. Těch posledních 20% jsem se musela vyloženě nutit to dočíst. A to se mi snad ještě nestalo, abych mela ve finále chutě přeskakovat. "Námi to končí" bylo rozhodně lepší :)

Pokud máte rádi naprosto předvídatelné slaďárny, kde vás nepřekvapí vůbec nic, tak se vám to asi bude líbit.

sidonka
19.05.2023 5 z 5

Další z fantastických knížek od této autorky, to se opravdu nedalo odložit, strhující příběh, který jsem při posledních 30 stranách docitala s krabicí kapesníků

PosPol
19.05.2023 5 z 5

"Mám dceru, kterou jsem nikdy neobjímala. Její sladkou vůni jsem nikdy nevdechovala. Její kásné jméno jsem nikdy nezavolala. Má dcera má matku, která ve všem selhala."

Kenna je po pěti letech propuštěna z vězení. Je bez peněz, bez přátel, bez rodiny. Jediné, co na světě má je dcera Diem. Potíž je v tom, že ji nikdy neviděla. Diem vychovávají rodiče Scotta. Scotta, který je mrtvý kvůli ní....

"Představ si, jak se dotýkáš toho chladného, tak chladného obličeje, slzy ti padají na igelitový pytel, v němž leží, a v hrdle se ti rodí vřískot, stejně tichý jako křik v nočních můrách, které míváš."

Kennu nešlo si ihned nezamilovat, je nesobecká, silná, laskavá, milující a tak moc rozervaná, až mi to svíralo hrdlo úzkostí. V době tragické chyby jí bylo 21, mladá, zamilovaná a nějšťastnější na světě. A nikdo přeci neumírá, když je nejšťastnější, no ne?

Ke knize jsem přistupovala velmi rezervovaně, protože u CoHo se lidé dělí na ty, co jí buď milují, nebo nenávidí. A tak jsem čekala spíše nějakou obyčejnou slaďárnu. Jenže já dostala všechno, jen ne romantiku! Příběh plný bolesti, nenávisti, ale i odpuštění. Naděje, pochyby, utrpení,fakt, že vašemu dítěti je pět let a vy jste ho v životě neviděli a máte zákaz přiblížení. Připomnělo mi to vynikající film se Sandrou Bullock V nemilosti, po emocionální stránce mi to úplně stejně nakopalo prdel. A jo, část knihy jsem si pobrečela, tak skvěle vypsané postavy a cesta k odpuštění by dostaly i cynika.

Mám jediné dvě výhrady - občas jsem nevěřila pohledu Ledgera a cítila jsem, že je to psané rukou ženy a trochu mě to vykoplo z příběhu. A za druhý ten konec mi přišel trochu utnutý, čekala jsem větší napětí. Ale i tak dávám 4,5/5 a rozhodně to není poslední kniha od CoHo.

"Život je krutý, tak krutý v tom, jak si vybírá, koho bude šikanovat. Hodí nás do sraček a předstírá, že i tak můžeme žít americký sen. Jenže už zapomeneme dodat, že sny se skoro nikdy nesplní."

sebemi
19.05.2023 5 z 5

Tak mě zas Colleen chytla hned na začátku, emocionálně mě vyždímala a vyplivla brečící na konci. Jdu se vzpamatovat a hlavně kapesníky dokoupit.

Makaveli
18.05.2023 5 z 5

Většinou komentáře nepíšu, ale tato kniha je za mě nejlepší od Hoover, fascinující jak autorka dokáže člověka v táhnout do příběhu a emocionálně ho rozsekat..

Pawca33
17.05.2023 5 z 5

Achjo.To byla zase emocni spoušt.Cetla sem to v praci a konec jsem musela davat s prestavkama,protoze mi neustale tekly slzy.Vyborna knizka.Řadim jako druhou TOP od CoHo.

TaňulKA1997
17.05.2023 4 z 5

Vau! tohle se jí povedlo ! končně to není přeslazený.taky chci Ledgra ale basu bych vynechala.

nakavusterezou
16.05.2023 5 z 5

Jako já nevím, ale má vůbec cenu něco psát?

Zase jsem brečela.
Fakt nechápu, jak to CH dokáže, že z "obyčejného" příběhu udělá takovou emocionální bombu.

Příběh se čte sám. Já jsem si čtení každé strany užívala a šetřila, protože jsem nechtěla, aby příběh skončil.

Příběhy od CH jsou asi jediné, kdy POKAŽDÉ chci, aby měly šťastný konec. Občas to výjde, občas ne. Tak to chodí i v životě. Možná proto tak moc miluju její knihy. Jsou to příběhy obyčejných lidí. Příběhy, které by se jednou mohli stát i nám.

Miluju, jakým způsobem umí CH vyobrazit hlavní postavy. Ať chcete nebo ne, vždycky si je zamilujete (ach ti její chlapi, to je moje Achillova pata :D) a opravdu jim přejete šťastný konec.

Konec. Tečka.
Jestli přemýšlíte, jakou knihu od CH si máte přečíst, ROZHODNĚ TO MUSÍ BÝT TAHLE!

Jsem zase emocionálně úplně rozbitá, jdu se dát dohromady, ať jsem v říjnu připravená na novou knihu od CH. (proč se dobrovolně tak psychiky ničím, nevím :D )

eva3992
16.05.2023 5 z 5

Námi to končí pro mě byla nejsilnější kniha od Colleen Hoover. Dlouho ji nemohla žádná jiná překonat, dokud jsem nepřečetla knížku Vzpomínky na něj. Ta se rázem posunula na první příčky v mém CoHo žebříčku.

Kenna si odseděla ve vězení pět let za tragický omyl. Mezitím přišla o dcerku. Jakmile je propuštěna, rozhodne se ji vyhledat. Její malou Diem ji však nikdo nechce ani ukázat. Jediný, kdo stojí při ní, je Ledger. Jejich vztah se vyvine v něco víc, ale musí ho udržet v tajnosti.

Anotace, která zní vcelku běžně, zápletka, kterou dokážete odhadnout, jak se dál bude vyvíjet. Že to nezní jako skvělá kniha? Opak je pravdou! Autorka má neskutečný talent sepsat příběh tak, aby Vás naprosto pohltil, i když se jedná o zdánlivě banální situace. A tentokrát se jí to podařilo úžasně.

Emoce celá kniha je jich plná. Při čtení mi bylo kolikrát tak úzko, že jsem se chvílemi nemohla ani nadechnout. Kolikrát jsem chtěla zavřít knížku a křičet nad nespravedlností světa. Konec jsem se bála dočíst, nechtěla jsem snad ani vědět, co přijde. Ale knížku jsem neodložila a dočítala jsem ji dlouho do noci, abych zjistila, jak to dopadne.

Je tu silné téma mateřství v různých podobách. A možná díky tomu, že jsem sama matkou, to pro mě bylo tak silné. Dokázala jsem se vcítit do pocitů nejen Kenny, ale i jiných matek v příběhu. Bylo to náročné, smutné a plné bolesti. U čtení knih často brečím, ale abych brečela tolik, jako u této knížky, to se mi už dlouho nestalo.

Tentokrát to není young adoult příběh, ale věřím, že zaujme všechny věkově kategorie. Jak to jen Colleen umí, může se zdát, že je to obyčejný romantický příběh, ale je všechno, jen ne obyčejný.

Za mě rozhodně jedna z nejlepších knížek, co jsem od autorky četla.

Šíla
16.05.2023 5 z 5

Parádní kousek... Colleen opět nezklamala.

jeny-v
15.05.2023 5 z 5

Colleen v poděkování píše: "Čtení je koníček, ale pro některé z nás je to únik před obtížemi, kterým jinak čelíme." Nešťastná Kenna psala dopisy, já dostala čtečku, ve které byla mezi prvními série Bez naděje. Od té doby zaujímá spisovatelka přední místo v mé knihotéce. Jak je jejím převládajícím literárním rysem, i tento příběh je plný smutku, osudových okamžiků, naděje a lásky. Při čtení jsem měla několikrát zamlžené oči, protože dobře volená slova vtisknutá do vzpomínek, utrpení, strachu i odpuštění jsou nefalšovaná nejen v postavách Kenny a Ledgera, ale také v bolesti Scottových rodičů Patricka a Grace. Vzpomínky na něj - kniha plná dojetí završená posledním dopisem.

zdehan
15.05.2023 5 z 5

Přečteno za jeden den nedalo se odtrhnout moc pěkné čteni.

LenRan
15.05.2023 5 z 5

Tento příběh řadím do mých top 3 od Colleen. Byla to nádhera, číst o tom jak se mezi sebou hlavní hrdinové poznávají, jak rychle dokážeme někoho odsoudit a pak těžce měnit názor. Nádherný, srdceryvný příběh, který doporučuji (kapesníky po ruce) :)

kytarka
14.05.2023 5 z 5

Fuha Připravte si hordu kapesníků! Aspoň mě kniha dohnala několikrát k slzám. Slyšela jsem, že by tohle mě být nejlepší kniha COHO. No a já musím jen souhlasit. Je skvělá!

happystar
14.05.2023 5 z 5

Nádherný příběh, na jeden nádech přečteno. Emoce, slzy, láska. Doporučuji.

Kristy.Seb
14.05.2023 5 z 5

Pády nejsou nikdy pozitivní. Pád evokuje náraz, propast, dno.

Výčitky svědomí tě drží zaseklou na jednom místě, jako když zmáčkneš pauzu.

Neuvěřitelný, jak Colleen vždycky dokáže do příběhu dostat všechno a totálně vás v to táhne. Přečteno jedním dechem a brečela jsem zase jak želva.

Anyzz
14.05.2023 5 z 5

Miluju Colleen! Miluju ji od první chvíle, co se mi do rukou dostala její knížka a já ji slupla jako malinu. Pamatuju si, že to byla Odvrácená tvář lásky. Hned od prvních stránek jsem byla zamilovaná a s každou další její knihou jsem v tom čím dál víc. Až po uši. Vždycky si říkám, že víc už to nejde, že už mě nemůže víc dostat, ničím zaskočit.. ale ne, pokaždé mě odzbrojí a srazí na kolena. Pokaždé mě překvapí, s jakou lehkostí píše. Jak ladně a nenápadně se vždy zamiluji do jejich postav. Jak mě pokaždé emočně vyždímá, ale hned vzápětí mám potřebu si tu knížku přečíst znova a znovu a znovu ten příběh prožívat. Jak moc si vždycky přeju mít její postavy ve svém životě. Jak moc, hluboce moc vždy toužím po dalším jejím příběhu. A s tímto posledním mě odrovnala na dobro. Kenna, Ledger, Diem. Lady Diana, Roman. Ach. Ožijte a pojďme se spřátelit. My si budeme tak zatraceně rozumět, slibuju!

Miluju! Napořád.

PetraN17
11.05.2023 5 z 5

Tady je to sázka na jistotu.. a rozhodně se vyplatila.
Určitě a s radostí doporučuji :)))