Smrt číhá na jarmarku

Smrt číhá na jarmarku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510800/bmid_smrt-ciha-na-jarmarku-qvG-510800.jpeg 5 417 417

Vraždy v Österlenu série

< 2. díl

Na prosluněném, idylickém švédském venkově dojde k dalšímu zločinu: smrt v Österlenu tentokrát udeří na jarmarku starožitných a sběratelských věcí, který se každoročně koná v malém místním městečku. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston musí znovu přerušit dovolenou, aby se ujal vyšetřování vraždy neblaze proslulého překupníka. K ruce dostane opět Tove Espingovou, ctižádostivou policistku znalou místních poměrů. Oba překvapí, kolik zášti, starých křivd a neodhalených tajemství skrývá svět obchodu se starožitnostmi. Kdo by však byl kvůli nim ochoten sáhnout někomu na život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Ett fynd att dö för , 2022

LahoferRose
23.05.2023 5 z 5

Tento díl mne bavil víc než předešlý. Možná kvůli zajímavému prostředí starožitností. Postava Nalleho mi silně připomněla knihu Schůzka se smrtí od A. Christie. Jen tam byla zavražděná ještě větší megera. Kniha na odlehčení.

astra3
21.05.2023 5 z 5

Pěkné čtení. Docela zamotaný příběh. Škoda, že má série jen 2 díly. Třeba autoři ještě něco vymyslí.

VeruFreckles
21.05.2023 5 z 5

Přesně takhle si představuji oddechovou detektivku.
Příjemné prostředí, různorodé postavy, zápletka zamotaná tak akorát, sem tam nějaký vtípek a všechno pěkně odsýpá.

Detektiv Peter Vinston se svým třídílným oblekem mi přirostl k srdci. Doufám, že budou následovat další díly.

PaníLenka
19.05.2023 4 z 5

Další prima detektivka. S Agátou bych tak úplně nesrovnávala, ale času stráveného mezi sběrateli starožitností rozhodně nelituji. Určitě se podívám po předchozím i dalších dílech, oba vyšetřovatelé mi začali trošku chybět.

Ella_85
10.05.2023 5 z 5

Ja doufam, ze Peter Vinston si najde duvod jezdit do Österlenu casteji.
Verte nebo ne, ale vraha jsem si tipla na prvni dobrou vsak uz mam o vrazdach taky neco nacteno :-)
A tahle serie je prima, ne vylozene krvak, ale napeti v pribehu je a spravne davkovane.
Kratke kapitoly deji pomahaji a ja mela Jarmark (bohuzel) behem dne precteny. Tesim se na dalsi

Ellinek
07.05.2023 5 z 5

Už od prvních stránek prvního dílu jsem se do této série zamilovala a moje nadšení pokračuje. Je to milé, čtivé, vtipné a jednoduše příjemné počtení, na které jsem se těšila a po celou dobu si ho užívala. Jednotlivé postavičky dávají dohromady dokonalý celek a Peter je zkrátka sympaťák, kterého nejde nemilovat. Tove je sice ve druhém díle o dost protivnější a občas mi bylo líto, co musí Peter, roztomilý ve své nevědomosti, snášet, ale...to už ke knihám patří, ne každá postava je prostě na 10/10. Moc se těším na pokračování, jsem zvědavá, jak si Peter najde znovu cestu do Osterlenu. Hlavně nesmí zapomenout ten váleček na chlupy! :D

zuzana2599
06.05.2023 5 z 5

Smrt mezi lovci starožitností v idylickém švédském městečku. Protikladná dvojice vyšetřovatelů a jejich zvířecí přátelé - pes a kocour Pluto milující sardinky. Dokonalá atmosféra, poklidné tempo příběhu, příjemné napětí, skvěle napsané, bezvadné čtení !
Tato detektivka mi tedy sedla ! A očím při čtení lahodila přenádherně barevná obálka !!

maja8148
04.05.2023 4 z 5

Když srovnám s předchozím dílem, tak je to stejně milé a rozhodně mě potěšilo setkání s pár lidma z jedničky a to i s těma, co v tomto díle nebyli zapleteni do vraždy (byť to bylo setkání asi na půl stránky a uvítala bych jich více). V čem se mi tato kniha líbila více tak rozhodně v zápletce, ta zde byla lepší a ta vražda byla prostě dokonale promyšlená! S "vedlejší" vraždou se vlastně tak nějak počítalo. A závěrečné Antré přímo před kamerami mě bavilo.

Ovšem v některých věcech mi to přišlo slabší než minulý díl. První z nich je vtipnost. Tedy i u tohoto jsem se několikrát nasmála (a v životě nezapomenu na účes na Robina Hooda, tady jsem to opravdu slyšela poprvé), ale předchozí díl mi přišel prostě vtipnější. No a pak v podezřelích. Ano jednoho mi bylo strašně líto a u jednoho jsem doufala, že to není on (protože by to prostě nebylo k němu fér), ovšem v předchozím díle mi všechny ty vedlejší postavičky přirostly víc k srdci a se všema bych se chtěla znovu potkat. Tady mi u nich asi ani moc nebude vadit, když už v dalším díle (pokud vznikne) nebudou.

Jo a Espingová je tady v tom díle strašně na ranu. Jako chápu, ambice a tak, ale občas vážně nepřemýšlí a je strašně stahovačná.

PS: (Spoiler?) Všimli jste si, že v obou dílech umřou lidi, co si to zaslouží a vrahem je ta osoba, která je vlastně nejmíň sympatická?

iveta3689
30.04.2023 3 z 5

Nejsem tak nadšená jako ostatní. Styl vyprávění je neslaný nemastný, postavy nezajímavé. Příběh se čte snadno, ale není to nic převratného.

Modrina
26.04.2023 5 z 5

Druhá kniha této (doufám početné) řady se mi líbila víc než ta první. Děj krásně plynul, lidi se chovali jako lidi, se všemi klady i nectnostmi, a ne všichni jsou adepti na oblíbence roku. Možná i proto se mi příběh moc líbil.

martineden
23.04.2023 5 z 5

Nejedná se o žádné vybroušené literární veledílo, ale je to prostě pohodové a klidné, což mi vyhovuje. Pro milovníky naší Michaely Klevisové určitě povinné čtení. A netrpělivě budu vyhlížet další díka s puntičkářským Peterem.

babicka_amalka
22.04.2023 4 z 5

špatné to nebylo, ale: přehnaně ambiciózní, sebestředná a ufňukaná Espingová je mi čím dál protivnější a mnohdy jsem měla chuť ji pořádně praštit, aby se vzpamatovala... bohužel to nebylo možné ;-)

Iva095
12.04.2023 5 z 5

Stockholmský komisař Peter Vinston tráví dovolenou na venkově, kde se snaží trávit co nejvíce času se svojí dcerou Amandou, která žije se svojí matkou Vinstnovou ex-manželkou Christinou a jejím novým manželem Poppem. Společně s Christinou a Poppem se vydává na jarmark starožitnosní. Vše vypadá, že je v naprostém pořádku. Vždyť je to obyčejný jarmark tam se přece nemůže nic stát. Nebo snad může? Za bíleho dne je právě na tomto jarmarku nalezena mrtvola hodně proslulého starožitníka. Podezřelích je hodně. Kdo s ním měl takový problém, že ho zabil? Na to se snaží přijít Peter Vinston a místní policistka Tove Espingová.

Stejně jako Smrt přichází na prohlídku tak i tento díl byl geniální. Spousta podezřelích, hromada teorií. Samozřejmě všichni jsou nevinní, nikdo nic neudělal. Kniha byla vtipná, skvěle se četla. Stránky jsem otáčela jednu za druhou, nebyla jsem schopná knihu odložit. Skvělé zakončení, kde se všichni podezřelí sejdou v jedné místnosti a Vinston začne vyprávět celý příběh. Jak to celé bylo, kdo co udělal a nakonec ukáže na vraha.
Geniální vesnická kriminálka. Doufám, že tato série bude pokračovat.