Smrt číhá na jarmarku

Smrt číhá na jarmarku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510800/bmid_smrt-ciha-na-jarmarku-qvG-510800.jpeg 5 417 417

Vraždy v Österlenu série

< 2. díl

Na prosluněném, idylickém švédském venkově dojde k dalšímu zločinu: smrt v Österlenu tentokrát udeří na jarmarku starožitných a sběratelských věcí, který se každoročně koná v malém místním městečku. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston musí znovu přerušit dovolenou, aby se ujal vyšetřování vraždy neblaze proslulého překupníka. K ruce dostane opět Tove Espingovou, ctižádostivou policistku znalou místních poměrů. Oba překvapí, kolik zášti, starých křivd a neodhalených tajemství skrývá svět obchodu se starožitnostmi. Kdo by však byl kvůli nim ochoten sáhnout někomu na život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Ett fynd att dö för , 2022

Gabusza
05.10.2023 3 z 5

Knize je čtivá o tom žadná, klasická oddechová jednoduchá detektivka. Jinak na mne moc rozsáhlá a zbytečně táhlá, některé konverzace nicneříkající.
Ze začátku jsem se ztrácela v postavách, první díl jsem nečetla.
Vraha jsem tipla správně, ale po dalším díle už asi nesáhnu, nechala jsem se zlákat nádhernou obálkou, ale to je tak vše :)

zimka.r
25.09.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh. Na klasické detektivky moc nejsem, ale tohle se mi opravdu moc libilo.

jjanca
25.09.2023 4 z 5

Druhá časť ma bavila oveľa viac, než tá prvá. Mrzí ma, že už nebudú ďalšie časti. Je to pohodová detektívka z neotrlého prostredia. Ani mi nevadil väčší rozsah, čítalo sa to dobre, v podstate na jeden záťah.

Kaja1
23.09.2023 4 z 5

Opět pohodová detektivka na pozadí švédského léta. Zajímavé prostředí světa starožitností, člověk nevěří, že touha vlastnit, vás dovede k tomu, abyste zabili.

xxbarbarelaxx
11.09.2023 5 z 5

Musím říci, že kniha se mi opět líbila. Četla se mi dobře. Příběh odsýpal. Oproti prvnímu dílu tato kniha měla zajímavější a napínavější zápletku.

hlenicka
06.09.2023 5 z 5

Peter Vinston a jeho další případ! Motte a jeho nevtíravý satirický vtip okořeněný kriminální zápletkou, skoro jako Hercule Poirot, to je ve výsledku dokonale napsaná detektivka,kde se 430 stran přečte během chvilky! Kéž by psal každý měsíc takový tlustý příběh!

ddkk
04.09.2023 4 z 5

Komisař Peter Vinston se tentokrát připlete k rafinované loupeži velmi cenné starožitné misky, která skončí vraždami. Tedy ta loupež...Chvilku to trvá, než případ - opět jako hostující vyšetřovatel, rozlouskne. Stejně jako minule i nyní svou váhavostí čtenáře dosti napíná, ale jeho závěrečné vystoupení je triumfální...

Je to opět příjemné čtení ve stylu klasické detektivky, s dostatečnou dávkou napětí a spletitosti, i když řešení případu je tak nějak logicky tušené už pár stránek před koncem. Ale moc to nevadí. Navíc - Peter Vinston už tentokrát neomdlévá. Asi se to autorům přece jen zdálo nedůstojné...

Doporučuji.

alzbeta4340
31.08.2023 5 z 5

Stejný styl, ale zajímavější a složitější zápletka, a proto o trochu čtivější než první díl. Bude velká škoda, jestli autoři nebudou v této sérii pokračovat. Pořádkumilovný detektiv Vinston by si další případy zasloužil.

JustWomen
29.08.2023 4 z 5

Tak toto byla pohoda, taková decentní detektivka, pomalé vyšetřování, krásné popisy, dokonale oblečený gentleman Peter Vinston, žádná brutalita. Svět starožitností, který mi asi bude jinak navždy utajen. Jen konec vyšetřování mi přišel překotný a neuvěřitelný.

alabra
28.08.2023 4 z 5

Pohodová poklidná prázdninová četba, děj se odvíjí pomalým tempem, které nezrychlí ani další mrtvý, prostě času dost. Christie to není ani náhodou, přečíst se to dá, ale žádná hitovka.

Sančez
28.08.2023 5 z 5

Druhý díl byl ještě lepší. Tahle dvojice spisovatelů prostě válí. Skvělá detektivka a doufám že budou další díly. Moc jsem si to užila.

Yunnan
28.08.2023 5 z 5

Po skvělém prvním dílu série Vraždy v Österlenu - Smrt přichází na prohlídku, jsem se zaradoval, když vyšel tento druhý díl a já se tak mohl zase přesunout do "švédské Provence". Naprosto mi vyhovuje poklidné tempo podobné jako u Agathy Christie, Vražd v Midsomeru, nebo novozélandských Vražd v Brokenwoodu. Vraha jsem sice nějak tipoval, ale naprosto se sekl :). O to víc mě zarmoutilo zjištění, že tato série druhým dílem nejspíš, bohužel, končí. Ach, jak rád bych se mýlil a dočkal se dalšího pokračování.

Katerina015
27.08.2023 5 z 5

Skvělá, odpočinková detektivka. Tato se mi líbila daleko více, než první díl. Ale přesto oba díly moc doporučuji

PetraDD
26.08.2023 5 z 5

Stejne jako prvni dil- skvela detektivka, oddychovka. Parada
A navic - obe maji naprosto nahderne obalky :)

KlaraD851
25.08.2023 5 z 5

Parádní oddechová klasická detektivka. A krásně popsané prostředí. Jednoznačně doporučuji tento i první díl.

Bubo19
23.08.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. V knize najdeme prosluněné jižní Švédsko, poklidné vyšetřování vraždy a k tomu navíc spoustu starožitností. Prostě pohodové čtení na konec prázdnin. Jen mě mrzí, že tento díl vypadá jako poslední.

Aknel26
23.08.2023 5 z 5

Přidávám se na stranu těch, komu druhý díl přišel ještě lepší než první, a to pokud jde o případ samotný i atmosféru, která pátrání provází. Teď nezbývá než doufat, že Peter Vinston ještě někdy do Osterlenu zavítá, aby mohl vyřešit další vraždu a uspořádat nové monstrózní odhalení viníků!

vladimir5170
21.08.2023 3 z 5

Kalle Blomkvist je můj oblíbený hrdina z prvního stupně ZŠ. Tato kniha aspiruje na zajímavý příběh pro stupeň druhý. Hodně nenáročné čtení. Ale na dovolenou...proč ne.

Nazdarhoshi
21.08.2023 5 z 5

Jak jsem říkala u prvního dílu, je to taková klasická detektivní oddychovka. Asi nečekejte nic převratného, za měsíc si už moc z děje pamatovat nebudete a kniha v sobě nenese žádná hlubší témata, ale na nějaké menší rozptýlení bude určitě stačit. Na město, kde se staly tři vraždy za jedno léto, jsou lidé v docela dobré náladě - pořád si jedí svoje levandulové zmrzliny a v kavárně zapíjejí hezký den šálkem esspresa.
Ale zase pokud hledáte nějakou lehčí četbu na léto, tak je tohle fajn volba. 4,5*

Petra-Nela
20.08.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a těším se na další. Snad bude?