Smrt číhá na jarmarku

Smrt číhá na jarmarku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510800/bmid_smrt-ciha-na-jarmarku-qvG-510800.jpeg 5 417 417

Vraždy v Österlenu série

< 2. díl

Na prosluněném, idylickém švédském venkově dojde k dalšímu zločinu: smrt v Österlenu tentokrát udeří na jarmarku starožitných a sběratelských věcí, který se každoročně koná v malém místním městečku. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston musí znovu přerušit dovolenou, aby se ujal vyšetřování vraždy neblaze proslulého překupníka. K ruce dostane opět Tove Espingovou, ctižádostivou policistku znalou místních poměrů. Oba překvapí, kolik zášti, starých křivd a neodhalených tajemství skrývá svět obchodu se starožitnostmi. Kdo by však byl kvůli nim ochoten sáhnout někomu na život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Ett fynd att dö för , 2022

katallinka
07.01.2024 4 z 5

4,5* Tato série se hodně povedla! Jedná se o oddechovou, milou detektivku, která je navíc pořádně zamotaná. Autoři nás pořádně pletli, každou kapitolu jsem měla jiný tip na vraha. I když má kniha hodně stránek, tak jsem se ani chvilku nenudila. Postavy jsou skvělé a neskutečně sympatické. Doufám, že budou vycházet další díly.

Verrrunka
30.12.2023 4 z 5

Asi poslední kniha letošního roku a jsem ráda, že končím na dobré vlně.
Lehká, svižná, vtipná detektivka anglického stylu, přirovnání k A. Christie je v tomhle případě fakt na místě. Jde o druhý díl, tajně doufám, že bude i nějaký další, protože to je fakt milé čtení.
A i mě, v podstatě zkušenou vyšetřovatelku, ty indicie dokázaly zmást a až do poslední chvíle jsem vraha neodhalila, i když jsem byla dost blízko!

Takže tuhle sérii si dejte pokud:
si chcete přečíst něco odpočinkového
máte rádi detektivky, ale vadí vám krvavé vraždy
chtěli byste cestovat na sever aspoň prstem po mapě

derrry
21.12.2023 4 z 5

Švédský Midsomer. Žádná skandinávská řezničina. A hlavní postava mě docela baví. Příjemné letní čtení.

Jessica007
15.12.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, dobře se četla, bavila mě. Není brutální, což oceňuji, nemám takové ráda a v současnosti jich je hodně. Takže takovéto čtení je pro mě. První díl ze série jsem zatím nečetla, ale chystám se na něj. Líbilo se mi i prostředí, prostě fajn kniha.

LaCucaracha
12.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Tři hvězdy jen proto, že se to četlo samo a během chřipky přišlo nenáročné čtení vhod. Ale vyšetřovatelka je arogantní kráva, a i když se nás autor snaží průběžnými poznámkami přesvědčit, že je skvělá kriminalistka, tak ne, fakt není. Dělá takové boty a bez jakékoli sebereflexe, že by měla letět. Vinston je taky tentokrát nějak mimo. Závěrečné teatrální rozuzlení téměř před zraky TV kamer bylo úplně zbytečné, leda snad proto, že chtěli vraha nachytat, protože na něj nic neměli. Což přivádí k myšlence, jak na něj vlastně přišli? Žádný důkaz, nic, jen takové to vágní "potřeboval peníze" (kdo ne) - a i to jim bylo třetí stranou přes mobil potvrzeno, až když už ho veřejně obvinili. Ale když vypnete mozek, tak jako vymyšlený příběh ke zrelaxování to funguje, je to takové poněkud primitivní čtení, ale řemeslně dobře napsané. Čili tohle se bude lidem líbit.

jeny-v
10.12.2023 5 z 5

Poklidný detektivní příběh, který jsem si chtěla přečíst podstatně dříve, ale došlo na něj až nyní před vánocemi. Tak jako první případ, i tento byl výjimečný, čtivý, komplikovaný a originálně zasazený do světa sběratelů starožitných věcí a aukcí. Peter a Tove řeší zapeklitou smrt Nalleho, mrchožrouta mezi starožitníky, načež jedním z podezřelých se stane Číňan Gert, ve kterém vzkypěl vztek, zuřivost a nenávist po překaženém obchodu. Na zámku se připravuje televizní pořad Lovci starožitností....... a třesk. Jen doufám, že když se ve finále sympatický morous Vinston rozloučil a odjíždí zpět do Stockholmu, neudělá pro nás čtenáře konec i duo švédských spisovatelů a brzy bude povolán zpět do Potoční chaty k Plutovi a dalšímu případu.

raty
30.11.2023 5 z 5

Skvělé. Lepší než první díl. Tempo předchozího dílu jsem přirovnala
k postaršímu kombíku na okresce. Tempo zůstává, ale výhled z okénka je atraktivnější.
Perfektně vystavěná zápletka, ve které spousta podezřelých zavede vyšetřovatele do slepých uliček i celkem humorných situací. A čtenáře provede přes přešlapy, omyly a spoustu informací k velkému finále, za které by se nemusel stydět ani Hercule Poirot (když už je tato kniha přirovnávána k těm od královny detektivek)

Nelička
29.11.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení. Svižné, poutavé, chvílemi lehce napínavé, ale nic drastického. Kéž by byly další díly :)

iška
22.11.2023 5 z 5

Tak mi je skoro líto, že jde pouze o dvoudílnou sérii. Ani trochu bych se nezlobila, kdyby si to autoři rozmysleli a dali Tove a Peterovi ještě šanci. Moc pěkně se to četlo. Určitě budu doporučovat.

AlenaF
20.11.2023 4 z 5

Pohodová poklidná detektivka. Trochu narostl počet mrtvol, ale pro sympatickou dvojici vyšetřovatelů Tove a Petera to není problém, se kterým by se nevypořádali. Příběh se mi líbil.

Péťa86
17.11.2023 4 z 5

Super, jsem spokojená. Krásná detektivka, super příběh. Moc ráda si “od nich přečtu další a ráda knihu doporučím dál :-)

LucieT
16.11.2023 5 z 5

Za mě úplně super, moje snad první severská detektivka bez brutalit (přitom by se klidně dějem mohla odehrávat i kdekoliv u nás). Trochu mi to připomínalo detektivky paní Klevisové, nedá se říct, že by se napětí dalo krájet, i tak ale knihu nemůžete odložit.

petronella1
08.11.2023 5 z 5

prostě skvělá

Jana.Kuc
04.11.2023 5 z 5

Krásná detektivka.

berila
28.10.2023 2 z 5

Bohužel, za mě dost slušná nuda. První díl se mi líbil o hodně více. Nevím, zda se pustím do dalšího pokračování.

ZuK1
25.10.2023 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení se spoustou podezřelých a bez potoků krve.
Ideálně 4,5*.

Alena1957
23.10.2023 5 z 5

Skvělá, pohodová detektivka, moc se mi líbila.

mosem
20.10.2023 5 z 5

Severská detektivka, ve které není ani kousek brutality, tak typické pro knihy jiných autorů detektivek z této oblasti. Detektivka, ve které je možné sledovat kroky probíhajícího pátrání krok za krokem, domýšlet si co se odehraje v další kapitole a současně hodnotit to, co je nám předkládáno. Přitom neschází vtip, který však není stavěn na zesměšňování, jak se mnohdy stává. Je lehce ironický, vycházející spíše z náznak rozdílnosti postupů policie velkého světa a venkovských kriminalistů, pro které je běžnou rutinou nanejvýš krádež. Kniha je dobře vystavěná, napětí se postupně zvyšuje, až poslední kapitoly čtenář doslova hltá. V mém případě na úkor spánku. Věřím, že to u Vás bude podobné.

P-puma-
12.10.2023 4 z 5

Tenhle styl detektivek mě vážně baví. Je to skvělý. Člověk, když chce, zapojí svoje mozkový závity a postupem při odkrývání veškerých stop dojde k finále, kde je ten vrah. Tohle mě strašně bavilo, má to smysl a logiku ve vyšetřování. Žádný velký akce na vlastní pěst, žádný nesrozumitelný pasáže o motivu, žádný těžký osudy vyšetřovatelů, které to zatáhne do vyšetřování, žádný zbytečně sadistický mordy. Nic.
Prostě klasická, chytrá, místy vtipná detektivka.

Jiparis
11.10.2023 5 z 5

Příjemná detektivka, kde neteče krev proudem a vše se točí kolem miniaturní misky. Nechybí napětí, zvraty a vztahy.