Smrt číhá na jarmarku

Smrt číhá na jarmarku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510800/bmid_smrt-ciha-na-jarmarku-qvG-510800.jpeg 5 417 417

Vraždy v Österlenu série

< 2. díl

Na prosluněném, idylickém švédském venkově dojde k dalšímu zločinu: smrt v Österlenu tentokrát udeří na jarmarku starožitných a sběratelských věcí, který se každoročně koná v malém místním městečku. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston musí znovu přerušit dovolenou, aby se ujal vyšetřování vraždy neblaze proslulého překupníka. K ruce dostane opět Tove Espingovou, ctižádostivou policistku znalou místních poměrů. Oba překvapí, kolik zášti, starých křivd a neodhalených tajemství skrývá svět obchodu se starožitnostmi. Kdo by však byl kvůli nim ochoten sáhnout někomu na život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Ett fynd att dö för , 2022

TeaPeter
19.08.2023 3 z 5

Svět kšeftíků se starými věcmi rozčeří vražda člověka, který se svou povahou dokázal postarat o to, aby bylo dost lidí, kteří mu z tohoto světa pomohli. Ne na všechny se ale dostalo. Děj se pak zajímavé proplétá, až skončí u poirotovského velkého odhalení. Kdyby se ale proplétal na polovičním počtu stránek, tak by se pod něj ráda podepsala i paní Agatha. Takhle... Některá místa už byla tak poklidná, až si přizvala i kamarádku nudu. Od minulého dílu se postavy vlastně nikam neposunuly, takže to, co minule bylo nové, bylo tady už obehrané klišé - Tove mrzutá z pocitu, že je podceňovaná, strach z každého chlupu navíc a tak dále. A to celé mi tedy stačilo jen na tři hvězdičky. A vlastně by mi ani nevadilo, kdyby tato série opravdu skončila tímto druhým dílem.

sarkafarka1900
17.08.2023 3 z 5

Příjemná oddychovka na dovolenou, přečetl jsem za dva dny. Některé vývoje budoucích událostí se dají docela dobře odhadovat, ale vzhledem k tomu, že se nejedná rovnou o odhalení vraha, si čtenář opakovaně cvičí důvtip a nemá dojem, že vše je jasné hned na začátku. Ale jak zaznělo minimálně v jednom komentáři zde - ten závěr je jednoznačně totální nesmyslný úlet. Vykecávání se policie při TV natáčení a navíc s předmětem v ceně milionů dodaným beze všeho státním muzeem pachateli k libovolné manipulaci včetně případného zničení.... Za závěr 2 hvězdy dolů.

Kristulda
08.08.2023 4 z 5

Tak asi budu jedna z mála,ale přišlo mi to jako průměrná detektivka, oceňuji nápad se starožitnostmi a zápletka byla zajímavá, ale ...

InstinktCZ
06.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Paráda. Kromě krásné obálky, je kniha ještě lepší než první díl, i když ubyly interakce mezi Tove a Peterem, který je jako vždy naprosto dokonalý. Velmi promyšlená zápletka a zajímavé zvraty.
Na této serii se mi líbí, že je to až "pohádková detektivka" bez krve, velké akce a střílení, velmi příjemná změna, oproti těm severským detektivkám, kde osudy obětí vražd někdy až budí ze spaní. Doufám, že bude další díl, protože už na něj mám místo v knihovně!

katka.oo
06.08.2023 5 z 5

Poklidné prázdninové vyšetřování smrti proslulého starožitníka, výborné čtení, dokonalá atmosféra prosluněného švédského venkova, sympatické postavy, i ty zvířecí :-) a opět krásná obálka knihy. Já jsem moc spokojená a budu doufat, že bude třeba ještě někdy pokračování.

HaHa11
06.08.2023

Tak tahle Agatha Na jarmarku mě bohužel nebaví, a snad ještě více než Smrt na prohlídce! Mám rozečteno do zhruba jedné třetiny, bojuji s pokušení knihu dolistovat (naposledy jsem to udělala u Keplerova Stalkera). Nebudu otálet, a jdu na to! Na světě je tolik krásných knih, kterým dám příležitost. Škoda, samostatně píšící Anders de la Motte byl prostě někde jinde! Hvězdy neuděluji.

kolacky
05.08.2023 5 z 5

Výborné čtení pro chvíle odpočinku! Zajímavé prostředí sběratelů starožitností, kdy se záliba může změnit na něco horšího. A chamtivost, ta je tady taky. Ještě že je tady Amanda a, ehm, Pluto. A Pluto... A...

Dragon
01.08.2023 5 z 5

Krátko po prvej knihe som neodolal a siahol aj po dvojke...a opäť výborné čítanie z idylického švédskeho vidieka, so skvelými postavami a vyšetrovaním a la Agatha Christie.
Oddychovka, dobre premyslená detektívka, výborné hlášky a neraz vtipné situácie najmä v súvislosti s Petrom Vinstonom. Žiadne krvavé, či drastické okamihy, skôr klasické, postupné vyšetrovanie, hľadanie stôp, odhaľovanie indícií a skladanie puzzle.
Hoci má kniha nejakých 440 strán, nenudil som sa. Pomerne krátke kapitoly, dialógy a zmeny prostredia dali tomu dynamiku, švih, je to svieže, páčil sa mi švédsky vidiek aj svet satožitníctva.
Feel good detektívka, autorom to sadlo, skvele sa dopĺňajú, takže už sa teším na tretí diel série Vraždy v Österlenu...snáď príde čoskoro:-)

221B
30.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Na obálce nápis Detektivka ve stylu Agathy Christie.
Co se tím stylem myslí? Že tam figurují lidé a vražda? A není to málo, (Antone Pavloviči)?

Přes dlouhé konverzační pasáže se mi nedařilo rozšifrovat charakter postav.

A ještě jedna věc
Citace ze str. 206 (pozor, obsahuje vulgarity)
Už tak je na mě Renata nasraná,.... A teď mi shodíš celou prezentaci kecama o misce.

A strana 206 se neliší od zbytku. Agatho, styď se!

chrudas
30.07.2023 5 z 5

Opět skvělé detektivní čtení jako předchozí díl. Sympatické postavy, krásné prostřední a i vtipné okamžiky. Četlo se samo a doufám, že se někdy dočkáme dalšího pokračování.

LuckaDea
30.07.2023 4 z 5

Skvělá oddechová detektivka, která mě moc bavila. Příběh je opět ve stylu klasických detektivek, hezky plyne, je plný zvratů a je opravdu zamotaný. Děj je napínavý a nevyskytují se v něm žádné drastické momenty. V knize se setkáváme s několika postavami z prvního dílu, ale samozřejmě nechybí ani plno nových postav, které tvoří novou detektivní zápletku. Příběh z prostředí starožitností mě bavil. Tento druhý díl se mi líbil asi o něco víc než díl první, proto dávám 4 a půl hvězdičky.

Katy_vKnihách
28.07.2023 5 z 5

Za mě je tenhle díl ještě mnohem lepší než ten předchozí. Lepší zápletka, lépe popsané prostředí. Skvělé čtení na léto okořeněné krimi zápletkou. Takových oddechových detektivek by mohlo vycházet víc. Až mě mrzí, že už je to poslední díl :)

Anasa
27.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Docela pěkné čtení, švédský venkov, rázovité postavy. Peter je svůj, Tove dělá hodně pro to, aby mi byla nesympatická. Sice tam nebylo mnoho hrubostí ani z jejích úst, ani z Peterových, ale nesedly mi, nějak se k nim nehodily. Zajímavý nápad s vraždou. Prima dovolenkové čtení, nedrastické, místo velkého napětí sledujete klidný tok vyprávění. Celkem bych neměla moc co vytknout, ale ten závěr! Přerušit natáčení pořadu a před kamerami odhalovat vrahy, zloděje a podvodníky a navzájem se chválit! Vážně? To je přes čáru - alespoň jednu hvězdu dolů.

Summer7
26.07.2023 4 z 5

Tak to bylo super! Malinko víc se mi líbil první díl, ale i tak moc fajn čtení. Postavy mi jsou všechny sympatické a prostředí také. Vraha jsem si tipla dobře. Ráda bych další díly, snad se dočkáme :) Příjemná změna od Nesbů, Keplerů atd. .

Kudlanka03
26.07.2023 3 z 5

Velmi milá, skoro až roztomilá detektivka z prostředí jarmarků, bleších trhů a aukčních síní. Jde o veteš nebo tu můžete narazit na opravdové poklady? Asi cítíme, že obojí. Hlavní ale je, vyznat se v umění a taky umět prohlédnout lež, padělek a falešné stopy. Tohle všechno čeká našeho milého detektiva, který si chtěl jen udělat volno, ale zkrátka zločin se neptá na dovolenou, ten se děje napříč životem.
Tuto detektivku jsem si hrozně užila. Nejvíc mě bavily mužské postavy a asi tušíte, která nejvíc, miluju teatrálnost a okázalost, především v knihách. Takže tady jsem dostala pořádnou dávku. Taky touha po slávě, celé to pozlátko a přepych...Všechno tu bylo. Když jsem navíc zjistila, že autor už má za sebou 4 knihy (inspirované ročními obdobími), bylo jasné, že si pořídím i první díl.
Kdo tedy hledáte roztomilost a něco na cesty, na dovolenou nebo jako dárek pro milovníky jemných příběhů, pak je tohle jasná volba stejně, jako první díl.

Didi15
26.07.2023 5 z 5

Druhý díl ještě lepší než první . Velice svižné , vtipné a roztomilé. Doufám , že se někdy dočkáme i dalšího dílu . Postavy jsou všechny moc sympatické.

LuckaH2
23.07.2023 5 z 5

Druhý díl ještě lepší než první. Originální zápletka z prostředi starožitniku, vrazdy i kšefty, do toho natáčení show (která u nas mj.běží jako Poklady z půdy;-). Dobre postavy, policista Vinston, ktery uznava jen oblek a v nej vedru si vezme dvojdilny, misto třídilny. Sverazna mlada policistka Tove a jeji přítelkyni kavarnice. Švédský přímořsky svět. Super čtení

stejsdan
23.07.2023 5 z 5

Perfektní zápletka, vtip, švédský venkov i s jeho ikonickými figurkami, dvojice sympatických protikladných vyšetřovatelů, zkrátka čtení bez chybičky na dovolenou:)

Nuny
23.07.2023 5 z 5

Opět vynikající. Autoři se drželi zavedených zvyklostí, které použili v prvním díle, takže jsem jen plynule navázala.
Tady už to bylo trochu zamotanější, tedy máte na výběr z pestré škály podezřelých, nicméně, já to zase vytušila. Ale vůbec mi to tentokrát nevadilo.
Jediné, co je velká škoda, že tato série skončila. A nebo...?

Izu
20.07.2023 5 z 5

Naprosto pohodová svižná detektivka.Doporučuji.