Smrt číhá na jarmarku

Smrt číhá na jarmarku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510800/bmid_smrt-ciha-na-jarmarku-qvG-510800.jpeg 5 417 417

Vraždy v Österlenu série

< 2. díl

Na prosluněném, idylickém švédském venkově dojde k dalšímu zločinu: smrt v Österlenu tentokrát udeří na jarmarku starožitných a sběratelských věcí, který se každoročně koná v malém místním městečku. Věhlasný stockholmský inspektor Peter Vinston musí znovu přerušit dovolenou, aby se ujal vyšetřování vraždy neblaze proslulého překupníka. K ruce dostane opět Tove Espingovou, ctižádostivou policistku znalou místních poměrů. Oba překvapí, kolik zášti, starých křivd a neodhalených tajemství skrývá svět obchodu se starožitnostmi. Kdo by však byl kvůli nim ochoten sáhnout někomu na život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Ett fynd att dö för , 2022

mnohoknih
18.07.2023 4 z 5

Ozdravná dovolená Petera Vinstona se chýlí ke konci a tak si dáme ještě jednu vraždičku. Nebo dvě, když je to ten druhý díl. Prostředí je opět popsáno velmi barvitě, takže jsem si připadala, že jsem též na dovolené a procházím bazarem, zamečkem, Potoční chatou. Nikam nespěcháme, děj plyne plynule. Jen Tove chce vraha chytit hned a sama. Její netrpělivost vyřazuje jednoho podezřelého za druhým. Tentokrát byl vrah dobře odhadnutelný. Za to postup ne. Naštěstí kocour Pluto rád rybičky a odhalení velmi pomůže. Nádech romantiky ani být nemusel, ale k zamotání myšlenek výborně posloužil. A vzhledem k tomu, že Vinston utřel slzičku a rozjel se přímo do žhnoucího západu slunce předpokládám, ze další díl už nebude.

LittleK
17.07.2023 5 z 5

Tahle dvojka je opravdu sehraná a mají za ušima. Skvěle vystavěný příběh, kde každý je podezřelý. Dokonce bych řekla, že druhý díl je o vlas lepší než první díl. A jak umí vystihnout atmosféru. Je tak barvitá, že si připadáte jako byste tam byli a byli součástí vyšetřování.

harena
12.07.2023 5 z 5

Dokonalé čtení na dovolenou! Sice tu dochází k vraždám, ale vyšetřování neprobíhá zběsile, ale promyšleně a cílevědomě, atmosféra městečka Osterlendu pohodová, příjemná, že bych si tam hned zajela. Doufám, že série bude pokračovat a dočkám se dalšího dílu.

Květi62
10.07.2023 5 z 5

Knížka, kterou jsem nemohla odložit. Vyšetřovatelé Tove a Peter, navzájem tak odlišní, ale společně tak parádně řeší případ vraždy, že i vy se ocitnete uprostřed švédského Österlenu a snažíte se přijít na kloub záhadě. Tove, která by nejraději řešila případ sama, musí nakonec přiznat, že Peter je její dobrý parťák. A Peter naopak, že bez správných postřehů Tove by případ tak rychle neodhalili. A tak mi přišlo v závěru i líto, že Peter odjíždí. Tajně doufám, že se na chatu zase vrátí, i když "Komáří kousance jeho touhu po venkovštějším životě značně zchladily."

intelektuálka
05.07.2023 4 z 5

Tohoto autora jsem si oblíbila v případech ročních období ....

Tato nová série je v jiném duchu .....příjemná atmosféra jižního Švédska a tržiště starožitností....a také spousta různorodých postav .....

Pozvolné vyprávění a odkrývání motivu je čtení příznačné pro dovolenkové dny....

A mohu dopručit prohlédnout si krajinu na netu ....

VeruHoráková
03.07.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku je druhý díl feel good detektivní série Vraždy v Österlenu a musím říct, že jsem z něj stejně nadšená jako z prvního dílu Smrt přichází na prohlídku. Pohodová atmosféra, sympatičtí vyšetřovatelé, ale i vyšetřování, které má spád, už k příběhu neodmyslitelně patří a to je to, co mě na této sérii baví.

Pokud hledáte příjemnou detektivku, kde budete napnutí, kdo je vrah, ale zároveň nepotřebujete detailní popisy vražd jako v knihách od Jo Nesbøho, pak si knihu určitě užijete. A kdo si myslí, že detektivka nemůže být provázena pohodovou atmosférou idylickým venkovem, pak ho kniha rychle vyvede z omylu. Knihu mohu tak jednoznačně doporučit a myslím, že na slunné léto je jak dělaná.

Zároveň pokud jste nečetli první díl, tak doporučuji jím začít, protože knihy na sebe navazují co se týče vztahů hlavních postav. Já doufám, že série tímto dílem nekončí a příští rok se dočkáme třetího dílu.

Katania
26.06.2023 5 z 5

To byla zase paráda! Krásná klasická detektivka a velmi sympatické postavy! Jen Škoda, že neplánují další díly.

Aligator805
21.06.2023 5 z 5

Velice příjemná detektivka z pěkného prostředí. Sympatické postavy. Děj krásně plyne bez potoků krve. A závěr krásně ve stylu Agathy Christie. Velké odhalení přede všemi zúčastněnými.

petrarka72
21.06.2023 4 z 5

Jedna z detektivek, u nichž nebudete úporně řešit vraha - atmosféra, prostředí a postavy vyšetřovatelů (Peter Vinston, pedantský tak, až je roztomilý, a Tove Espingová, ambiciózní tak akorát) jsou tak pohodová/ -é, že si je budete jen dovolenkově užívat a na konci si jen povzdechnete - spokojeně, že všechno bylo přece nabíledni a že je fajn, když je spravedlnosti učiněno zadost... :-)

Evule *
09.06.2023 5 z 5

Příjemný detektivní příběh, vše tak poklidně plyne a na jednou máte vraha, i když to vlastně mohou být všichni v okolí. Druhý díl série se mi moc líbil a určitě bych chtěla pokračování.

teresz.c
07.06.2023 4 z 5

Skvělá oddechovka od které se nejde odtrhnout :)
Jde sice o druhý díl ze série, ale já náhodou sáhla nejprve po dvojce. Četla jsem ji bez jakéhokoli očekávání, a i přestože jsem nevěděla, co se stalo ve Smrt přichází na prohlídku, hned jsem se zorientovala a zakousla se do šťavnatého příběhu. Autoři dokázali vykreslit prostředí tak dokonale, až máte pocit, že s postavami sedíte v rozkvetlé zahradě a popíjíte kafíčko. Je to opravdu skvělá pohodovka. Vlastně je to takové zvláštní - dojde k vraždě, což je přece hrůza. Akorát...on to vlastně nebyl žádný svatoušek, takže to někdo i sem tam oslaví. Teď už zbývá jen zjistit, kdo je vrah.

lexikon_tf
01.06.2023 5 z 5

Druhý díl österlenské série jsem si nemohla nechat ujít! Navíc opět s krásnou obálkou a ještě pěknějším příběhem uvnitř. Moc jsem se těšila a nebyla jsem zklamaná.

Znovu se setkáváme s inspektorem Vinstonem, kterému už pomalu končí dovolená v Österlenu, a tak se vydá s přáteli na místní tradiční starožitnický jarmark, kde bude letos jeho dcera prodávat zmrzlinu. A jako na potvoru (nebo na zavolanou?) je ve svém stánku nalezen mrtvý překupník cenností a starožitností. Komupak asi ležel v žaludku?

Jako i v minulém dílu (na který tento druhý nijak dějově nenavazuje), si Peter Vinston pečlivě hledí svého obleku a se stejnou precizností vyšetřuje, spolu s místní policistkou Tove, i novou vraždu. Jaké staré křivdy a tajemství se za tímto zločinem skrývají?

Čtení tohoto dílu jsem si zas nesmírně užila. Moc pěkné a neobyčejné prostředí jarmarku se starožitnostmi mě natolik nadchlo, že bych se hned na takový vypravila. Určitě tento příběh moc doporučuji, hlavně milovníkům detektivek ve stylu Agathy Christie.

Maky78
31.05.2023 5 z 5

Už dlouho jsem nezůstala vzhůru do pozdních nočních hodin kvůli dotčení knihy. Tohle mluví za vše, čtivé, příjemné, překvapivé. Do posledních stránek budete přemýšlet kdo to udělal.

terinkha
29.05.2023 5 z 5

22/2023
Druhý díl s Peterem Vinstonem a Tove Espingovou se tím prvním rozhodně nenechal zahanbit.
Opět to bylo milý čtení, pozvolný tempo se mi vyloženě líbí, zápletka zajímavá (a doslova zapletená), prostředí taky top, v Potoční chatě bych chtěla strávit léto!
Za sebe doporučuju jako bezva prázdninový čtení, velká oddechovka, 90 % :-)

AlbionFoxyFox
28.05.2023 5 z 5

Sympatické postavy, hezké prostředí, fajn zápletka a především skvělé tempo děje. Čte se samo.

Ajuszka
28.05.2023 5 z 5

Druhá a nejspíš zároveň poslední kniha s Peterem Vinstonem. Což je škoda,spolu s Tove jsou sympaťáci a prostředí Österlenu je příjemné.

Tentokrát se příběh točí okolo starožitností a jejich dražbě. A jak už to tak bývá,nesmí zde chybět ani zrada,nenávist a touha po bohatství.

Vraha jsem si lehce tipovala,ale autor opět bravurně kličkoval,takže jsem si během čtení nebyla jistá nikým.

Knihu jsem si moc užila,avšak musím říct,že předchozí díl mě bavil o něco víc :)

MARTh
27.05.2023 5 z 5

Opravdu moc moc příjemná detektivka s překvapivým dějem. Oba hlavní hrdinové,Tove i Peter, jsou nesmírně sympatičtí,kniha je psána velmi příjemně,takže stránky krásné odsýpají a ani se nenadějete a ocitnete se v závěrečném rozuzlení.....no pokud to byl fakt poslední díl série, pak smutním...

Pavlína2019
27.05.2023 3 z 5

Hodnotím zhruba stejně jako druhou knihu z této série.

Neurazí, příjemně napsaná detektivka se sympatickým inspektorem a nesympatickou policistkou... :-)

Autora mám ráda.
Nicméně na sto procent doporučuji spíš jeho Konec léta!

Knižní střípky
27.05.2023 4 z 5

Jemný humor, zajímaví protagonisté, atraktivní prostředí, děj mající hlavu a patu a ve finále logické rozuzlení, to vše opravdu může ve čtenáři evokovat podobnost s klasickými detektivními kousky od Agathy Christie. Ale samozřejmě Agatha je jen jedna. Píše se zde, že se jedná o duologii, ale kdyby se autoři rozhodli přeci jen pokračovat, já bych se vůbec nezlobila.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

alnahu
25.05.2023 5 z 5

Poklidnà vesnička v které se každoročně pořádá jarmark starožitností ,ale i zde dojde k vraždě a obětí se stane známý překupník. A tak se případu ujme místní policistka Tove Espingová a za vydatné pomoci stockholmského inspektora Petera Vintona .Příběh se mi četl dobře ,ale první díl : Smrt přichazí na prohlídku se mi líbil trochu víc.