Vango

Vango https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175272/bmid_vango-a1J-175272.jpeg 5 322 88

Vango série

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: kde jsou jeho rodiče? Proč mu neustále někdo usiluje o život? Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Vango, entre le ciel et la terre / Vango, un prince sans royaume , 2011

tweety207
08.08.2014 4 z 5

Vango je skvělá kniha. Autor je skvělý vypravěč a vy se dokážete okamžitě přenést do míst, která popisuje tak živě, jako byste viděli film. Kniha je fakt rozsáhlá a děj pořád nabírá na obrátkách. Proto mě opravdu zamrzel závěr, kdy se vše vyřešilo pomalu na 10 stránkách. Jako by si autor řekl, že už je kniha moc tlustá a popsal příliš mnoho stránek a musí to hned ukončit. Nebo mu vydavatel doporučil, že jestli to neukončí, tak už mu víc stránek nevydají. Najednou prostě přijde rychlé vysvětlení a to mě zklamalo. Jenom proto nemohu hodnotit knihu na 100%.

Lora Vei
25.06.2014 5 z 5

Vango je skvostná kniha. Napínavá, naprosto určitě vás vtáhne hned do několika příběhů, které vypráví. Opravdu úchvatná, přečtěte si ji, neváhejte! Miluji ji!

lusinka.9
24.05.2014 5 z 5

Nádherně napsaná kniha

Hellou
27.04.2014 5 z 5

:-) tak přesně takový knížky mám ráda! Škoda, že nebyla delší :-)

Banánovník
14.04.2014 5 z 5

Vango je něco úžasného. Strhující dobrodružství, které hltáte jako člověk, který už týdny nejedl. Spousta dokonale propojených souvislostí, skvělých kladných i záporných postav... Celý příběh je neuvěřitelně čtivě napsaný, takže ani na chvilku nemáte pocit, že by vás knížka něčím nudila. Rozhodně se nemusíte zaleknout tloušťky knihy - přečtete ji ani nebudete vědět jak. Určitě doporučuji!

kniholka
25.01.2014 5 z 5

Poprvé v životě jsem letěla vzducholodí. A litovala jsem, že let nemůže pokračovat ještě alespoň jednou tak dlouho.

zubajz
19.01.2014 5 z 5

Vango se čte úplně sám. A na konci jsem trochu litoval, že není ještě delší. A že je to docela špalek.

kamibe
28.12.2013 5 z 5

Ten Flombelle je neuvěřitelný! Nejúžasnější na jeho knihách mi připadá to, jak nemám nejmenší problém se začíst do příběhu původně určeného dětem, přestože jsem dospělá už hodně dlouho! Tolik souvislostí a tak skvěle propojených! Tolik doteků na nejjemnějších úrovních! Těším se s touto knihou každý den (dostala jsem ji k Vánocům) a jsem ráda, že je tak tlustá, že ji nemohu přečíst na posezení, neboť rychločtení ještě neovládám a asi bych ho v případě takovéhle četby ani nechtěla použít.