Vango

Vango https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175272/bmid_vango-a1J-175272.jpeg 5 322 88

Vango série

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: kde jsou jeho rodiče? Proč mu neustále někdo usiluje o život? Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Vango, entre le ciel et la terre / Vango, un prince sans royaume , 2011

vakkets
16.01.2016 5 z 5

Myslím si, že hlavní záhada knihy – tedy kdo je Vango – byla nejen mně celkem brzy jasná. Přesto toto tušení nijak nepoškodilo můj prožitek ze čtení této báječné knihy. Příběh je skvěle sestaven, působí věrohodně, je hlavně napínavý a drží čtenáře v pozoru. Oceňuji především citlivé zasazení historického kontextu, to se autorovi podařilo perfektně. Kniha Vango je velmi čtivá a autora po přečtení Tobiáše Lolnesse řadím mezi své oblíbence, a těším se na další jeho dílo. Co bych nakonec vyzdvihl, je především lidskost příběhu a jemnost vyprávění, je to zkrátka krásné čtení, které člověka upoutá.

puellaa
11.01.2016 5 z 5

Tak tohoto spisovatele mám fakt ráda. Úžasný příběhy, jen mi u Vanga přišel konec trochu rychle ukončený. Jako kdyby se spisovatel zalekl kolik už má napsaných stránek a tak příběh ukončil během dvou kapitol. Ale i tak dávám pět hvězdiček!

Lucka912
07.01.2016 5 z 5

Začátek knihy mě moc nezaujal, ale jak jsem se začala dostávat dál, příběh se zamotával víc a víc. Potom jsem četla se zatajeným dechem a čekala jak to dopadne. Moc se mi tato kniha líbila, doporučuji.

Kotík
05.01.2016 5 z 5

Když jsem tuto knížku prvně uviděla v knihkupectví řekla jsem si PÁNI! ( od malička mě vždy lákaly tlusté knížky) A PÁNI je opravdu hodně slabé slovo. Člověk se zatajeným dechem sleduje osudy hlavního hrdiny Vanga. Žasla jsem nad Vangovou vynalézavostí, odvahou se kterou se dokázal dostat z každé šlamastiky. Během kterých jsem se utěšovala, že spousta stránek zůstává zatím nepřečtena, takže to milý Vango opět zvládne. Zároveň,ale s tím vzrůstal můj neklid, že se knížka blíží ke svému konci. Takže jsem se přestala bát o Vanga a začala se bát toho, že knížku dočtu. Propojení skutečných historických událostí a osobností s ostatním dějem bylo nenásilné a vše do sebe krásně zapadalo. Těm, kteří se chystají tuto knížku číst radím nenechejte se odradit její obsáhlostí.

blacklucie
29.10.2015 5 z 5

nemám slov :) Kniha napínavá od začátku po celých svých 700 stran, přitom vlastně taková pohádka.Úžasné!

sadlo
20.10.2015

skvěle napsaný dobrodružný příběh, litovala jsem, že má jenom 699 stran.Vřele doporučuji si přečíst ještě jednu knihu tohoto autora "Tobiáš Lolness".

AlenaV
27.09.2015 4 z 5

Nejsem už bohužel "děti" ani "mládež", ale příběh se mi líbil moc. Je plný dobrodružství, propletených osudů a romantiky. Je to krásná tlustá kniha.

Karolinamurphy
20.09.2015 5 z 5

To, že má knížka 700 stránek jsem se dozvěděla i na internetových stránkách, ale to, že přijde desetikilová bible, to jsem nečekala. Myslím, že kdyby změnili velikost písma, tak by to bylo praktičtější, ale tak.. Výborný příběh to vynahradil.

Makii
04.08.2015 5 z 5

Jsem nadšená. Přesně tenhle styl psaní a dobrodružství se mi strašně líbí, zasazení děje do 20. a 30. let je super. Sice jsem už trochu starší a proč po Vangovi pořád "jdou", mi bylo jasné od začátku, ale příběhu to nic neubralo. Ke konci mě trochu rozčilovalo, jak se hlavní postavy neustále míjí, ale nakonec to dospělo do zdárného konce. Využití reálných postav mě taky nadchlo. Prostě paráda!!

zuba
14.07.2015 5 z 5

Prostě je to kus knihy. Bych chtěl mít taky vzducholoď. Mohlo to být mnohem delší a vůbec by to nevadilo.

Schwestrn
29.06.2015 5 z 5

Milujeme Vanga!!! Styl vyprávění nemá obdoby v žádné jiné knize na světe!! Chystáme se přečíst knížku v originále!

goldiex
21.06.2015 2 z 5

Moc mě mrzí, že budu jediná, kdo tuto knihu nehodnotí kladně. Dala jsem jí šanci až do strany 135, ale vůbec mě nechytla. Příběh, který se v ní odehrává, pro mě nebyl ani trochu zajímavý nebo napínavý. Synovi, který ji četl nedávno ve skoro čtrnácti letech, se knížka moc líbila, ale já jsem na ni asi už nejspíš stará. Nebo je to možná tím, že ji srovnávám s knihami, které jsem četla v poslední době a které nasadily laťku dost vysoko, a pak tento příběh vyznívá lehce do ztracena...

amysa
24.04.2015 5 z 5

Moc hezký, příjemně napínavý a možná i lehce předvídatelný příběh, ale slibuji, že bez ohledu na věk a pohlaví, vás všechny prostě pohltí od začátku až do konce...
Spolu s Vangem budete pátrat nejen po jeho minulosti, ale stanete se několikrát součástí světové historie, budete hodně cestovat a navštívíte různá zákoutí světa...
I díky němu si v paměti oživíte známé osobnosti, které prosluly spíš v tom negativním smyslu, ale zase se na oplátku seznámíte a oblíbíte si i ty zcela dosud neznámé, nepoznané a smyšlené, ale o to více vás jejich osudy budou zajímat a udržovat v tom správném napětí... Čtení jsem si moc užila a dokážu si představit, že se ke knížce ještě někdy vrátím a přečtu si jí ráda znova... Doporučuji nejen vašim dětem, ale i vám samotným, nebojte se, nuda opravdu nehrozí:-)

tygriik
21.04.2015 4 z 5

Naprosto magická, krásná kniha, s dokonalou atmosférou. Škoda jen, že je tak napínavá, poslední stránky jsem "žrala" nadzvukovou rychlostí :) Určitě si ji přečtu brzy znovu, hezky v klidu a s hrnkem kakaa :)

Lora Vei
18.04.2015 5 z 5

Rozhodně nejste jediná...:) Zatoužila jsem se proletět vzducholodí stejně jako projet se do Skotska, navštívit Liparské ostrovy, či vylézt na Empire State Building a rozhlédnout se po New Yorku...
A kdykoliv vidím střechy vysokých starých pařížských domů přemýšlím, jak by se po nich asi lezlo...:)

Elisa.Day
27.02.2015 5 z 5

To bylo ale milé překvapení! Úžasná knížka, která by si určitě zasloužila více pozornosti. Zaujala mě už v obchodě díky svojí obálce (prostě mám ráda zelenou, no...). Jenže pak jsem tady viděla, že je zařazená v žánru "pro děti a mládež", tak jsem si řekla, že už to asi nebude úplně pro mě a skoro na ni zapomněla. Ona si tu cestu ke mě ale stejně našla - půjčil mi ji nadšený kamarád.
Je to jedna z těch knížek, která se čte skoro sama... Kapitoly rychle ubíhají a stejně tak i čas. Zas mě neminulo několik nocí, kdy jsem zhasínala opravdu hodně pozdě :-) Chce to asi trochu nadhled (možná právě ten nám dospělákům mnohdy chybí...), protože o náhody a prolínání osudů tady vážně není nouze. Jinak ale nemám co vytknout. Vangovi i všem dalším sympatickým postavám jsem nadšeně držela palce od začátku do konce. Zároveň oceňuju zajímavý náhled do jedné etapy 20. století. Myslím, že nebudu jediná, kdo během četby zatoužil proletět se vzducholodí...

misobabik
19.02.2015 4 z 5

Skvělá knížka, plná dobrodružství, ale myslím, že bych si jí užil lépe, kdyby mi bylo o deset let méně :). Rozhodně ale doporučuji!

kacenka2001
25.01.2015 5 z 5

úžasná knížka plná děje. úplně jsem se do ní zamilovala. přenášení z místa na místo jako b jste byli v příběhu s Vangem

Heyhey
23.01.2015 5 z 5

Nádherné čtení. Je tu vše: romantika, láska, napětí, dobrodružství, záhady, neobvyklé prostředí. A hlavně příběh je nádherně poeticky napsaný.

sarie
05.12.2014 5 z 5

Je to trochu pohádka a trochu ne. Ale bavila mě. Postavy i děj se zamotávají a zaplétají, každý má v příběhu osudovou roli a zároveň osud zasahuje tak, že málem bylo všechno jinak. A tak nějak člověk vidí do duší hrdinů, kteří jsou zmatení, snaží se ochránit své blízké, bojovat za spravedlnost, setkat se a být s tím druhým.