Vango

Vango https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175272/bmid_vango-a1J-175272.jpeg 5 322 88

Vango série

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: kde jsou jeho rodiče? Proč mu neustále někdo usiluje o život? Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Vango, entre le ciel et la terre / Vango, un prince sans royaume , 2011

anibeni
14.02.2021 4 z 5

Vango je úžasný příběh, mistrně napsaný, se spoustou postav, jejichž osudy se dříve či později nečekaně propletou.. Možná byl konec trošku ošizený, ale kdyby nebyl, příběh by měl dalších 300 stran... Nicméně - přes to všechno - to pro mě nedosahuje takové kvality a poetičnosti jako byl Tobiáš Lolnes

Kopretina9
28.01.2021 5 z 5

Již jsou to dva roky co jsem knihu dočetla a stále patří k jedné z mých nejoblíbenějších. Určitě doporučuji, byla krásná.

Mona-Lisa
25.01.2021 5 z 5

Epická kniha, na kterou budu dlouho vzpomínat.
Vango je název knihy, hlavní hrdina a taky motor celého příběhu. Nevíš odkud pochází, proč se mu lepí smůla na paty ale od první stránky jsi ve víru jeho osudu a to je panečku jízda . Je pronásledován padouchy a celý život nese nálepku psance.
Dějištěm je reálný svět. A tím mám na mysli celý švět - Rusko, Skotsko, Francie, Německo, USA, Itálie - tam všude tě kniha zavede. Pohybuješ se v letech 1899 až 1943.
To je takový skvost. Nejenom plný dobrodružství, akce, vtipu a lásky. Ale hlavně plný lidskosti skrz dokonale napsané postavy, které si zamiluješ, na mou duši. Nic mi tu nepřišlo prvoplánové a často jsem zvraty nečekala.
Timothée oplývá nadáním zažehnout v tobě duši dítěte a na každou věc tak nazírat s úžasem. Zaručuju, že jestli v tobě kousíček ještě dřímá, takhle knížka je pro ni .
S Vangem zažiješ šplhání po horách, let vzducholodí i zběsilé honičky v mnoha prostředcích.
Jakoby stránky ožívaly, strhly tě do sebe a házely napříč destinacemi. Z jednoho dobrodružství do druhého a člověk sice musí dávat neustále pozor a orientovat se taky v přehršely postav, ale vůbec to nevadí.
Ten jeho jazyk a slovní obraty dělaji z těchto 700set stran jednoduše klenot.
Nejdřív mě množství stran zaskočilo, ale upřímně už dlouho jsem nic nečetla s takovou lehkostí.

"Vango v hloubi duše nehledal nic jiného než tento poklad, tajemství svého života."

Bethanee
05.01.2021 4 z 5

Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším. Je tu tajemný hlavní hrdina, sympatický mnich, výrobce vzducholodí, děj se odehrává od Paříže po New Yorku a je plný napětí, lásky, akce, dramatu i milého humoru. Navíc je to zasazené do reálného období mezi válkami a kniha vás tak může obohatit i o znalosti některých historických událostí. Jediným nedostatkem je příliš uspěchaný konec.

josef2900
30.12.2020 4 z 5

Zajímavý a promyšlený průběh, trochu něco jako Forest Gump.

Pablo70
28.12.2020 4 z 5

Ano, je to jedna z nejlepších dobrodružných knih. Skvělé akce, láska, tajemství, protivenství a odvaha! Nevšední osudy, neokoukané postavy s nádhernými přezdívkami. Světem sem a tam. Hvězdička dolů: jen je toho trochu moc a ke konci už to splývá. Nikdo tu ještě nevyzdvihl grafickou úpravu knihy - je opravdu nevšední a nakladatel měl odvahu! Číst takové knihy je radost.

Knijomolka
02.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nikdy jsem se necítila tak lehoučká, že bych mohla i po střechách chodit (i když mám závratě). Krásně napsáno, dokonale zkloubená minulost a přítomnost, místa a myšlenky postav. Vzrušující dobrodružné cesty, prostě kniha, kterou si zamilujete.

Elka252
25.05.2020 5 z 5

Tak nádhernou knihu už jsem dlouho nečetla. Kniha byla naprosto úžasná! Myslím že každý by měl mít odvahu jako Vango. Myslím že každý by měl mít Ethelinu vůli. Myslím že každý by se měl usmát jako Hugo Eckener. Myslím že každý by měl mít alespoň kousek z rázné povahy Myšice. Myslím že každý by měl milovat zvířata jako Zefiro. Každý by měl možnost dostat druhou šanci jako inspektor Boulard. Každý by měl umět vařit jako Mademoiselle nebo léčit jako Basilio. A myslím že by si každý měl přečíst knížku Vango. O lásce, zradě, utrpení prožívaná ve složité době v první polovině minulého století. Nádherná kniha! Tady žádné slova nepomůžou snad jen přečíst si.

jeníček
04.05.2020 5 z 5

,,Kolik říší o nás neví." Nádherný příběh plný životních těžkostí i komplikací, ale na druhou stranu i lehkosti z létání, skákání, lezení. Jak by občas pomohlo vlézt si do koruny stromů....

Aďka007
17.04.2020 4 z 5

Krásná, kouzelná, plná zvratů, napětí, jen od šesti sté strany mě kniha už trochu začala nudit. Jinak byla opravdu úchvatná a rozhodně jsem se toho hodně naučila. A nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji jedním dechem.

čika
06.04.2020 3 z 5

Vango ma ani zdaleka tak nenadchol ako Tobias Lollness. Vango ma skor ukonal, mnozstvom akcie, zvratov, historickych prepletencov, neuveritelnych zhod a nahod...Pre mna osobne uz bola akcia v tejto knihe cez ciaru, posolstvo vysumelo, postavy ploche, dej ponatahovany ad absurdum. Vysoko vsak hodnotim preklad, hviezda plus.

tompal
02.03.2020 5 z 5

Stejně jako jiné autorovy knihy působivé a poeticky krásné varování před zvůlí moci. Když si přečtou všechny děti, budu mít o trochu méně strach z návratu totalitního režimu.

MarMarMar007
08.12.2019 5 z 5

Krásné a dojemné. Timothée de Fombelle umí opravdu hezky používat slova. Myslím, že Vanga by si měl přečíst každý, aby pochopil, že život není jako peříčko a dokáže být krásný, ale i krutě (ne)spravedlivý.

Romka
02.12.2019 4 z 5

Jednotlivé střípky příběhu do sebe hezky zapadají. Zajímavé propojení historických skutečností a fantazie.

etrnka
12.07.2019

To byla veliká krása! Mohu jen doporučit. V knihovně byla v oddělení pro starší děti, ale je opravdu vhodná pro všechny. Psána hezkým jazykem, výborně propracovaná, odkaz na dějiny začátku 20. století.

Martyn249
01.04.2019 5 z 5

Krásná knížka, která člověka vytáhne do oblak...

hurikan123
03.03.2019 5 z 5

opravdu zajímavé dílo, při kterém nestačí sledovat dějovou linku hlavní postavy... i když to mělo ode mě hluché a postradatelné (možná nepochopené) části a pasáže a konec jsem moc nechápal, zaslouží si to 5*

Alíša236
13.02.2019 4 z 5

Kniha mi přijde, že je vhodná pro děti, pro starší děti, které už mají nějaké povědomí o dějinách 20 století, ale jsou pořád děti. Příběh je napínavý, dobrodružný, dobře se čte, ale některé situace jsou přeci jen nereálné a za vlasy přitažené a spoustu "šokujících" odhalení zkušený čtenář pochopí mnohem dříve, než mu to autor předloží. Obecně mi styl hodně připomíná špionážní romány které se psaly (pro dospělé) ve třicátých letech 20. století. Každopádně kniha mě pobavila a i více než Tobiáš Lolness.

annamc
25.01.2019 5 z 5

Definitivně nejlepší kniha, co jsem kdy četla!!!

bosorka
10.01.2019 5 z 5

Timothée de Fombelle prostě umí, tohle byla tak nádherná pohádka, dobrodružná, napínavá, prostě parádní. Fascinuje mě styl autorova psaní, je poetické protkané zvláštní melancholií, přitom ale doslova hladí. A jeho postavy jsou skvělé a zajímavé, člověk se s nimi až nerad loučí. Vango samozřejmě, tahle osoba žijící v oblacích mě dojímá dosud. Statečný Zefiro, smutná Ethel, tajemný Andrej, skvělá Madmoisselle, komisař Boulard a jeho matka, šéf vzducholodí Eckener... A nejvíc ze všech mě vzala Myšice, úžasná, statečná, skvělá dívka, co zná všechny střechy světa.
Příběh byl takový, jaký má být: zrada, láska, pomsta, pronásledování, kladní i záporní hrdinové, smrt i znovuzrození, přátelství. Zasazené do reálné doby, s některými reálnými příběhy, až by se chtělo věřit, že se to celé opravdu stalo. Srdce se mi po dočtení úplně tetelí a bude se tetelit ještě dlouho. Jo, a naprosto nádherná obálka.