Vango

Vango https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175272/bmid_vango-a1J-175272.jpeg 5 322 88

Vango série

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: kde jsou jeho rodiče? Proč mu neustále někdo usiluje o život? Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Vango, entre le ciel et la terre / Vango, un prince sans royaume , 2011

Epes
19.12.2018 5 z 5

Tlustospis o 700 stranách byl pro mě výzvou. Ale četlo se to rychle. Příběh je i při svém rozsahu přehledný a čtivý. Jak to bylo s hlavním hrdinou se dalo tušit už od poloviny. Chápu, že dobové kulisy neumožnily autorovi uzavřít příběh nějak překvapivě, přesto je škoda, že se literární postavy vytratily jaksi do ztracena.

Dianeh
26.09.2018

Bohuzel obrovske zklamani. Kniha je ctiva, ale to je vse. Zadna pointa, zadny presah, zadne zamysleni. Mozna by me zaujala v mych 18nacti, ale v dospelosti cekam od knihy vice, nez jen fajn pribeh. Neubranim se srovnani s Alchymistou, kde na par stranach, v relativne jednoduchem pribehu, je neuveritelna sila a pointa. Naopak Vango je odpocinkove cteni, u kterého se clovek nemusi prilis zamyslet nad textem.

Alžbjeta
23.09.2018 5 z 5

Láska na první pohled. Přečteno jedním dechem.

Nifredil
08.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelně poeticky napsaný steampunkový román. Krásný a velkolepý příběh, vzducholodě, neohrožené ženy na létajících strojích a jezdící v prvních autech, které jako by z oka vypadly Amelii Erhardtove, střechy Paříže, anglický venkov, alternativní výklad historie a přitom je to vlastně pořád pohádka. Stojí rozhodně za to přečíst. Chvílemi jsem se prala se strukturou knihy. Děj měl někdy zvláštní odbočky a jako by celá kniha držela i nedržela pohromadě. Také konec byl vlastne v jednu chvíli strašně rychlý a useknutý na to, jak dlouho některé postavy unikaly svým pronásledovatelům, ale i přes tyhle výtky rozhodně stojí za přečtení. Nevím, zda si knihu až tak užijí děti, přece jen to chce aspoň trochu něco vědět o ruské revoluci. Dospělý ocení snovou atmosferu a má-li oči dítěte užije si Vanga zcela určitě.

jxr
31.05.2018 5 z 5

Příběh Vanga ..." prince bez říše "... který je pro svou krev nucen věčně utíkat, je dobrodružný, dynamický a napínavý...je to příběh lásky, přátelství a temných časů německé okupace a stalinského Ruska. Kniha se dobře čte, kapitoly mají určení místa a času a tak se čtenář vyprávěním dobře orientuje. Tobiáš je skvělá kniha, ale Vango je pro mne snad ještě lepší...

Ameliii
28.05.2018

Přenechám synovi...já nedočetla. Ale jen proto, že to prostě není kniha pro mě. Vše příliš černobílé, nedokážu překonat některé situace, kdy se mi bouří hlava a křičí - To přece nejde... Ale rozhodně ji nezatracuji. Řadím do stejného soudku jako Tobiáše - milá pohádka. Třeba jednou bude nálada. :-)

Svica
10.05.2018 5 z 5

Krásná, skvělá, úžasná ....jen samá pozitiva. Stojí za přečtení a to ne jen jednou.

clouds
08.02.2018 5 z 5

Vango, tajuplná knížka o chlapci bez minulosti, který se jí nakonec musí vzdát, aby přežil - je zajímavá z mnoha ohledů. Timothée de Fombelle v ní totiž pouze poodkrývá, lehce naznačuje, ale nic neříká zcela, čtenář je tak neustále vybízen ke spolupráci, musí zapojovat všechen svůj um, svou paměť, schopnost dedukovat, propojovat, hledá historické souvislosti,.. příběh je skutečně mistrně napsán. Krásných sedmset stran textu, které nenudí, opět po Tobiášovi mimořádné dílko, které vřele doporučuji...

kofee
24.11.2017 4 z 5

Vango. Vango. Vango. Je to takový pavoučí muž, dokonalý klaďas bojující proti padouchům. Černobílý svět jako v pohádce. Pavučinová síť se rozprostírá mezi Evropou a Amerikou a všechny postavy až neuvěřitelně propojuje. Všechno se vším souvisí. Možná to tak je. Zlo je po zásluze potrestáno. To je, oč tu běží.

francouzska
04.09.2017 5 z 5

Strhující, dojemný, lidský, plný emocí. Moc se mi to líbilo.

HelaF
16.08.2017 5 z 5

Fombell je pro mne PAN spisovatel. Vango je strhující příběh mnou přečtený za jeden víkend, nemohla jsem se odtrhnout. Spletitý příběh, postupné odkrývání tajemství , náznaky souvislostí, vztahů. Vlídnost a pokora k životu , lidskost, jemnost, i přes neustálý boj o život žádné krváky, dnes tak oblíbené. K Vangovi se ještě jednou vrátím, abych si vychutnala krásu jazyka, stejně jako se vratím k Tobiášovi

Pett
16.05.2017 5 z 5

Propadla jsem tomuto skvostnému písmenkovému čáryfukovi... to, co on dokáže se slovy je neuvěřitelné... během čtení marně lapete po dechu... hltáte každou informaci kde, kdo, proč a s kým... skládáte si kousíčky Vangova roztříštěného života dohromady a nezvládáte ten nával emocí, který se na vás valí s každým zašustěním papíru... božsky nadávkováno... Tobiáš se mi sice svojí nezapomenutelnou dobrodušností líbil o malounko víc, ale to Vangovi stejně neubírá na kráse!

borknagar
21.03.2017 5 z 5

Dobrodružná pohádka nejen pro mládež. Timothée je spisovatel, který nedává čtenáři nic zadarmo. Kouskuje příběh, hraje si s námi, pod rouškou tajemství odhaluje osudy, které ve finále nedají spát. Vango je neuvěřitelně propletený příběh osudů několika postav, na pozadí historických reálií. 700 stran čtivého tajemna, vzducholodí, mrakodrapů, lásky a touhy. Už nyní vím, že si jednoho krásného dne příběh opětovně vychutnám a kniha poodhalí svá další ukrytá tajemství.....

KočkaŠklíba
15.02.2017

Jedna z nejlepších dobrodružných knih, jaké jsem četla. Neobyčejně čtivá, bez hluchých míst. Timothée de Fombelle používá nápaditá přirovnání a uvěřitelné postavy, které si zamilujete. Celý příběh je poměrně spletitý, ale rozhodně ne nesrozumitelný. Jednotlivé dějové linky se setkávají a zase rozcházejí, situace nejsou vykonstruované, ale přirozené. Už od prvních kapitol se začíná pomalu objevovat stín války, který se ke konci nad celým příběhem tyčí a zahaluje ho.

bosorkajedna
15.08.2016 5 z 5

Po Tobiášovi jsem se na Vanga vyloženě těšila. A rozhodně nejsem vůbec zklamaná. Naopak! Krásný zamotaný příběh zasazený do historických událostí mě pohltil.
Snad jen maličká výtka - kniha je určená mládeži a pokud si tak matně vzpomínám, ve třinácti letech bych nejspíš měla problém delší text takto zhltnout a to by mi nejspíš způsobovalo potíže se v komplikovaném ději zorientovat.
Čeho si ale na Timothée Fombelovi a jeho Vangovi cením ze všeho nejvíc, je lidskost a vlídnost, kterou umí postavám propůjčit. Zlo je v jejich stínu pak o trochu více směšné a méně děsivé. Po dočtení takových vlídných knih mám často pocit, že se můžu stát lepším člověkem, a že i v temných chvílích někde svítí světlo.

Lucopatka
16.07.2016 5 z 5

No...takže...co bych....UAU!
Naprosto strhující příběh.
Neuvěřitelné, jak de Fombelle dokázal propojit celý svět, jak dokázal svázat tolik významných událostí (od ruského masakru přes senzační zepelíny až po francouzské odbojáře) a tolik zajímavých postav (za mě vítězí Myšice ♥ ) jedním - tajemstvím zahaleným - Vangem.
Neskutečně čtivý román.
Máte můj veškerý obdiv, milý Timothée.

eliska2669
16.06.2016

Je to dobrá kniha, zábavná, přiměřeně historická, poetická i duchaplná. Je zábavná, ale rozhodně bych ji neřadila do knih pro děti. (To možná ani Tobiáše.)
Bylo tam spoustu, spoustu fajnových postav, které si člověk mohl oblíbit, až na jednu- na Vanga.
Protože ten byl tak bezcharakterní, tajemný a tajemný, že ho člověk vůbec nemohl mít rád. Snažila jsem se, fakt jsem se snažila, ale ráda jsem ho prostě neměla. (stejně jako Tobiáše.)
Ale Andrej byl boží.

anavi2009
01.06.2016 5 z 5

Skvělá, nádherná, zajímavá, tlustá a čtivá kniha :) Tak jak to mám ráda. Jen tahat ji v batohu bylo trochu nepraktické :D Vango je krásný román, který obsahuje opravdu snad všechno - tajemství, lásku, přátelství, smrt.. Pecka. Už se těším na další knihu od autora.

Prim.
07.05.2016 5 z 5

Nádherná knížka, fascinující příběh. Nemám slov.

PetraBery
20.02.2016 5 z 5

A tak to byla velká paráda!!! Tlustá kniha s nádherným příběhem určeným nejen pro děti a mládež. Já jsem byla nadšená, příběh Vanga, jeho lásky Ethel, ostatních přátel a nepřátel... Příběh, kde do sebe jednotlivé historické události krásně zapadají, nejednou jsem při čtení zatoužila letět vzducholodí... :o). Hodně povedené, určitě a s radostí doporučuji.