Trosečníci

Trosečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496911/bmid_trosecnici-aXY-496911.jpg 4 344 344

Přáli byste si tam být? Dobře si to rozmyslete… Vzbudíte se na překrásném, odlehlém ostrově. Obklopuje ho třpytivé modré moře, září nad ním zlaté zapadající slunce a do bělostného písku ještě nevstoupila lidská noha. A přesto to není obyčejná dovolená. Podél vraku letadla přechází sem a tam cizí člověk. Další cizinec si brousí nůž a do kůry palmy vyrývá jména mrtvých. Ostatní ho pozorují, rozesazeni kolem mihotavých stínů planoucího ohně. A každý z nich má své nevyřčené příběhy a pečlivě skrývaná tajemství. Tohle není obyčejná dovolená. Tohle není obyčejný ostrov. Tohle není obyčejné plážové čtení. Trosečníci čtenáře pohltí dějovými zvraty a zaujmou sluncem zalitým dějištěm v exotickém ráji. Příběh vás odvane na daleký neobydlený ostrov – z kterého není úniku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Castaways , 2021

Majuš333
15.01.2023 3 z 5

'Tady normální pravidla neplatí.'

Úprimne? Neurazí a ani nenadchne...
Ako sledujem tie ospevné komentáre na túto knihu, tak opäť pôjdem proti prúdu, pretože u mňa žiadny 'posalilo ma to na zadok s otvorenými ústami' efekt nenastal...
Lori a Erin mi prišli ufňukané, hádam každú kapitolu sprevádzalo sebaobviňovanie od jednej zo sestier a na mňa už aj toho 'čo keby...' bolo dosť.

'Jsme tady a už to je dar. Ne ten ostrov, samozřejmě. Ale život. Dnešek. To je dar.'

Olous1
11.01.2023 5 z 5

Wow, musím potvrdit, že kniha je fakt pecka. Vše ostatní již napsali všichni čtenáři přede mnou. Kniha si zaslouží víc jak pět hvězdiček. Paní autorka píše moc dobře. Za mě 100%.

Terka1975
07.01.2023 5 z 5

Ne to není krásný idylický ostrov, kam by se člověk vydal a nerušeně četl a ukolébal se sluncem a mořem, ano je tam opět moře, spojovací článek všech Lucyiných knih. Moc se mi líbil vygradovaný příběh tak, že už pak musíte vědět, jak to dopadne. Kdo je živý a kdo ne? Hodně jsem se o trosečnici Lori bála, trochu si poplakala a závěr mě rozhodně nezklamal. Doporučuji, pokud tedy nemáte dovolenou právě před sebou.

Šánka
05.01.2023 5 z 5

K této knize bych nejdříve měla dvě doporučení. Nečíst před odletem na dovolenou, možná byste ji pak raději stornovali a druhé doporučení, dobře si rozmyslete, kdy začnete číst, ale hlavně proveďte řádná opatření pro nikým nerušenou četbu :-).
Příběh dvou sester, které se před odletem na svoji společnou exotickou dovolenou pohádají a odletí jen jedna. Let skončí tragicky. Ve vyprávění se střídají obě sestry ve dvou časových linkách. Děj je hodně napínavý, prostředí opuštěného ostrova a vývoje charakterů všech postav je vykresleno dokonale.
Konec se moc povedl, i když já bych si přála trošku jiný. To ale nic nemění na mém hodnocení a přesvědčení, že Lucy Clarke to stále píše skvěle.

jeny-v
04.01.2023 5 z 5

Mé subjektivní hodnocení této knihy vychází i na více než pět hvězdiček - námět, scénář i režie prostě bez chybičky a konec bych si vůbec nepředstavovala jinak, než jak ho Clarke napsala. V románu nechybí napětí, emoce, dobrodružství, exotika, psychologické situace, sourozenecká, partnerská i mateřská soudržnost a láska. Lori po rozchodu s Petem odlétá s Erin na dovolenou. V baru na Fidži se sestry pohádají. Na ostrůvek Limaji pokračuje pouze Lori s dalšími šesti pasažéry. Let FJ209 zmizí z radarových obrazovek a letadlo do cíle už nedoletí. Následuje pátrání, které nic nepřineslo. Po dvou letech se objeví v novinách „Mrtvý pilot viděn na Fidži“. Erin sbalí kufry a odlétá zjistit, co se opravdu stalo. Příběh kapitána Brasseho dostává povážlivé trhliny. Proč lže, přežil ještě někdo, kde se nachází vrak, …. a těla ?

EvikU.
29.12.2022 5 z 5

Sedím a koukám. Vstřebávám. Cítím, přemýšlím, prožívám. Tohle nebyla lehká četba. Nechtěla bych z toho prožít ani jeden jediný den. Přesto… číst jsem to musela. Pěkně hltat stránku za stránkou. Prožívat jejich osudy, život, praní se s osudem.

Kniha se opravdu povedla. Moc se mi líbila. Celou dobu se střídalo vyprávění dvou sester. Lori – tenkrát, Erin – dnes. Sestry, které byly spolu, „společně“ zvládaly svůj život, který je předčasně připravil o oba rodiče. A přesto se stane, že je osud rozdělí.

Prostředí ostrova je nádherně popsané, pocity při havarování, chování jednotlivých postav. Opravdu čtenářská lahůdka. Vlastně jsem je chápala téměř všechny. Všichni měli jen touhu přežít!!! A co se vlastně všechno stalo? To už neprozradím. Z anotace jsem si představovala trochu něco jiného, ale po chvíli mi to bylo jedno, protože kniha vtáhne do děje a je to parádní jízda.

Postavy jsem si oblíbila vlastně jen ty sestry. A miminko Sonnyho. Jinak jsem z každého měla divný pocit. Nevěděla jsem, co si mám myslet. Po tomhle zážitku s knihou nevím, zda si budu objednávat dovolenou.

Skvělý thriller. Konec mne hodně překvapil, skoro bych si přála jiný. A určitě bych si přála pokračování. Velmi čtivá kniha.

Peace
24.12.2022 5 z 5

"Naděje je jediné, co ještě zbývá poté, kdy se všechna hmatatelná fakta rozplynou. Je prchavá jako vítr, a přesto je tady, všude kolem. Doufám a věřím."

Knihu nedoporučuji číst před Vánoci, tedy v časech, kdy nemáte času nazbyt, protože se od ní jen těžko odtrhává a skoro nic neuděláte :-D
Moje první setkání s autorkou a o to větší překvapení. Příběh je čtivý, uvěřitelný a skvěle napsaný.

Darktherka
18.12.2022 3 z 5

Není to špatné, ale žádné wow se nekonalo. Čekala jsem od toho asi mnohem víc.

Ajuszka
18.12.2022 5 z 5

Sesterské pouto, pád letadla, 5 přeživších a 33 dní na ostrově.
Tuhle knihu si zamilujete.
Silný příběh. Konec mi vehnal slzy do očí,ikdyž představy o happy endu mám trošku jiné.

Lucy Clarke je úžasná, mám od ní přečtené všechny knihy a všechny do jedné jsou skvělé.

Děkuji, knihu jsem si opravdu užila.

mysterygirl
18.12.2022 3 z 5

Přišlo mi to trochu ukňouraný, v každe kapitole jedna ze sester vzdychá po druhé a naopak.
V podstatě se tam až tak moc neděje, krome toho,že se ztratí letadlo s pasazerama. Měla jsem trochu větší očekávání, čekala jsem dramatičtější dej.A jiný konec.
Nicméně se to ale četlo dobře.

jana3099
12.12.2022 5 z 5

Další napínavé čtení od úžasné Lucy Clarke, od které jsem přečetla všechny její knihy. Příběh sester Erin a Lori, které se chystají na pohádkovou dovolenou na ostrov Fidži. Ale věci a situace se mění a let malým letadlem s devíti pasažéry na palubě se stává letem tragickým ...... boj o přežití, zrada, láska, strach ..... " každý máme svůj ostrov "