Trosečníci

Trosečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496911/bmid_trosecnici-aXY-496911.jpg 4 346 346

Přáli byste si tam být? Dobře si to rozmyslete… Vzbudíte se na překrásném, odlehlém ostrově. Obklopuje ho třpytivé modré moře, září nad ním zlaté zapadající slunce a do bělostného písku ještě nevstoupila lidská noha. A přesto to není obyčejná dovolená. Podél vraku letadla přechází sem a tam cizí člověk. Další cizinec si brousí nůž a do kůry palmy vyrývá jména mrtvých. Ostatní ho pozorují, rozesazeni kolem mihotavých stínů planoucího ohně. A každý z nich má své nevyřčené příběhy a pečlivě skrývaná tajemství. Tohle není obyčejná dovolená. Tohle není obyčejný ostrov. Tohle není obyčejné plážové čtení. Trosečníci čtenáře pohltí dějovými zvraty a zaujmou sluncem zalitým dějištěm v exotickém ráji. Příběh vás odvane na daleký neobydlený ostrov – z kterého není úniku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Castaways , 2021

Christie2020
25.02.2023 5 z 5

Tohle byla tedy super skvělá kniha. Čtivá a napínavá do posledního konce. Rozhodně palec nahoru!

Jenny46
22.02.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a taková pecka, díky doporučení přečteno a moc doporučuji!!!
Dobře napsaný psychologický thriller, který odkrývá tajemství po dvou letech...
Příběh začíná pomalým tempem, ale pak jsem nestačila obracet stránky - SUPER!!!

Kekik
19.02.2023 5 z 5

Lucy Clarke patří k mým oblíbeným spisovatelkám. Poprvé jsem od ní četla Stíny nad zálivem. Dodnes si pamatuji, jak mně při čtení kanuly horké slzy z očí. A dodnes je to pro mě její nejlepší kniha.
Kniha Trosečníci mě nezaujala od prvních stran, ale věřila jsem, že se to změní, a já pak nebudu schopná knihu odložit. A to se také stalo. Jak přibývaly dny na ostrově, napětí se stupňovalo. A já prostě musela vědět, jak to bylo dále.
Sesterská láska je zde tak uvěřitelná, tak přirozená, že jsem na konci skoro plakala s Erin. Bolelo mě to za ní.
V prvních chvílích po dočtení jsem si říkala: Cože? Takhle to skončilo? Po pár minutách jsem si uvědomila, že jiný konec snad ani není možný. V konci je naděje na lepší život.
Trochu mě mrzí, že knihu vydalo jiné nakladatelství. Jsem zvyklá číst autorčiny knihy ve formátu, který je typický pro Cosmopolis. Ovšem knihy z Vendety jsou také krásné. A tady se s obálkou opravdu vytáhli. Moře, osamělý ostrov, a temná mračna.

jirimatejka
18.02.2023 4 z 5

Celkem fajn čtení, čekal jsem že to bude drsný survival, což trochu bylo, ale bylo to hodně o vztazích mezi oběma hlavními hrdinkami. Až zpětně jsem si všiml, že román je ve škatulce "pro ženy", což bylo trochu znát (viz první věta), ale nebylo to na škodu. Dobré čtení, zajímavé vyústění i když trochu obtížně uvěřitelné.

MiskaMa
17.02.2023 5 z 5

Do poslední stránky netušíte, jak to vlastně bylo a jak to dopadne. Autorka popsala prostředí ostrova tak, že si připadáte, že jste tam ztroskotali taky.

Knížka mě vtáhla do děje a vyplivla na konci a já litovala jen jedné věci, že jsem ji přečetla tak rychle. 5*

Jeanine8
16.02.2023 5 z 5

Drama, napětí, dobrodružství, konec nečitelný až do poslední kapitoly. Uff!

Evule *
14.02.2023 5 z 5

Skvělé, chvílemi jsem při čtení měla husí kůži. Napínavé do poslední stránky, rozhodně si přečtu i další knihy od autorky, kterou přidávám mezi mé oblíbené.

KatyM.
13.02.2023 5 z 5

Kniha se opravdu moc povedla, hltala jsem každou stránku. Skvěle popsané prostředí ostrova, pocity po havárii, chování jednotlivých postav. Vyprávěno ve dvou dějových linkách - sester Erin a Lori. Překvapivý závěr. Doporučuji.

zuzana2599
10.02.2023 5 z 5

- Musím si najít vlastní ostrov- Hrozně moc se mi líbí slova na závěr knihy, moc se mi líbila i poslední třetina knihy se závěrem, která neskutečně gradovala, tempo bylo vysoké a napětí veliké. Lucy Clarke je skvělá autorka, přečetla jsem od ní asi všechny knihy a Trosečníci to jen potvrzují. Téma románu je hodně atraktivní, stejně jako destinace, kde se příběh odehrává.
Ano, přála bych si být na ostrůvku na Fidži, ale určitě ne s Lori, Danielem, Felixem, Mikem a malým Sonnym ! Knihu doporučím !

Leena
09.02.2023 4 z 5

Čtivé a napínavé, přečetla jsem za den, nemohla jsem se odtrhnout, i když tam bylo pár nelogických míst.
Nechce se mi věřit, že by mobilní telefon bez nabíjení vydržel cca 14 dní, nebo i více.
A že by si vzali jen část peněz, která by na ostrově stejně nikomu nebyla k užitku?
I ten vztah mezi sestrami nakonec vyzněl divně.
Do páté hvězdičky mi tam přece jen něco chybělo.

adevis
08.02.2023 4 z 5

Dvě sestry, Lori a Erin si zarezervují dovolenou v luxusním letovisku na Fidži. Noc před odletem se mezi nimi strhne hádka a Erin se druhý den na letišti neukáže. Lori odletí sama i přes nepříjemný pocit, že něco není v pořádku. Letadlo během cesty zmizí a Erin zůstane sama. Pracuje jako novinářka a je odhodlaná zjistit pravdu. Po dvou letech se objeví něco, co ji v klidu rozhodně nenechá.

Před čtením jsem vůbec nečetla anotaci. Prostě jsem věřila tomu, že to bude skvělý. A bylo. Po zjištění, že knihu doporučuje B. A. Paris jsem byla nadšená.
Děj má skvělý spád a nudit se rozhodně nebudete. Z luxusní dovolené se náhle stává boj o přežití, který vás nenechá ani na chvíli v klidu. A budete chtít číst a číst a vědět, co se krucinál s letadlem tehdy stalo. Po dočtení Vám spadne brada.

Dovolím si po dlouhé době výpisek:
“Musím to vidět na vlastní oči. Znáš ten pocit, když si přečteš dobrou knížku a úplně tě přenese do jiného světa? Tvoje fantazie ten svět zná, ale svoje tělo neoklameš. Ono ví, že jsi celou dobu nevstala z gauče. No, a právě tak se cítím celé dva roky já. Tedy že jsem zjistila spoustu věcí, ale přitom jsem neopustila gauč.”…

ydnac
06.02.2023 5 z 5

TOHLE JE FAKT PECKA !!!

Milujete knihy, které nemůžete odložit, tajíte dech a na konci napínavé kapitoly se děj přesune do jiné časové linie?
Já naprosto :-) a přesně taková je tato kniha :-).

Lori a Erin spolu měly odletět na dovolenou.
Do letadla však nastoupila jen jedna z nich.
Do letadla, které beze stopy zmizelo…

Vůbec nechápu, jak mě mohly knihy této autorky minout…
Děkuji za recenze všech, ale především Mandlevest, která mě na knihu nalákala nejvíce :-)
Autorku si dávám do oblíbených a nemůžu se dočkat, až se pustím do jejích dalších knih :-)

tami1
05.02.2023 5 z 5

Velmi povedený příběh o tom, jak se z nádherného panenského ráje stane během chvíle bezvýchodná vražedná past.

Nevím, jestli bylo nejšťastnější tohle číst zrovna před dovolenou, ale snad se nebudu v letadle moc hroutit.

Mihal27
05.02.2023 4 z 5

No... Tatko. Nebolo to to čo som očakával, prvá polovica knihy ma nebavila a bol to pre mňa boj. Druhá polovica už bolo iná káva. Knihu som chcel odložiť ale nakoniec som ju dočítal a nebanujem. Koniec bol veľmi napínavý a mrzí ma že skončil ako skončil. Lori som si obľúbil a chápem ju prečo sa rozhodla ako sa rozhodla.

boeink
03.02.2023 5 z 5

To bylo tak napínavé! Kdybych brzy ráno nevstávala do práce, četla bych celou noc a rozhodně bych u toho neusínala, jak se mi často stává.
K obsahu knihy už všechno napsali čtenáři přede mnou, já se jen přidávám k nadšeným a dávám pět hvězdiček.

Mandlevest
31.01.2023 5 z 5

Tak jestliže jsem před pár dny napsala, že kniha Slib je extrémně čtivá, tato ji ještě o fous překonala. A to zejména tím, že u příběhu dvou sester a jedné dovolené, která dopadne tragicky, ve mně moje oblíbená autorka vzbudila o hodně více emocí. Ten příběh je nejen velmi napínavě napsaný, ale má tu správnou dávku lidskosti, která ve Vás bude rezonovat. Oběma dívkám jsem rozuměla, prožívala s nimi jejich beznaděj, jakkoliv byla u každé z nich rozdílná, a s nadějí s nimi hledala ten "jejich" ostrov. Se závěrem zcela souzním, jiný by možná potěšil, ale narušil by,dle mého, můj dojem z tohoto drsně křehkého příběhu. Od Lucy mám přečteno vše, co v Česku vyšlo a každá její další kniha je lepší a lepší. Komu se líbila tematicky trochu podobná kniha Když jsme ještě věřily na mořské víly (mimochodem taky skvělá) , Trosečníky by neměl minout. Posílám velké doporučení.

ArwenAragorn
29.01.2023 5 z 5

85%
Ve vzduchu se vznášelo cosi, co tlumilo veškeré dění na ostrově. Jako kdyby sám ostrov věděl. Byla to pauza mezi dvěma údery srdce. Mezi dvěma kroky. Zatajený dech. Všechno tu čekalo.
_____________________________________________________________________________________________________________________
Megaúžasný a dojemný psychologický thriller. Lucy Clarke nezklamala. Střídavě vypráví Erin v současnosti a Lori tenkrát. Lori zůstala po ztroskotání letadla s několika přeživšími lidmi na malém neznámém ostrově. Erin věří, že přežila a že se s ní znovu setká, i když už uběhly dva roky od nehody.
Knížku jsem přečetla jedním dechem. Na závěr si pro nás autorka, jak je jejím zvykem, přichystala překvapení.

Sanny_happ
28.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha byla za mě pořádná jízda! Kniha vypráví příběh dvou sester, které spolu měli odletět na dovolenou. Nakonec ale odletí jen jedna z nich a pro tu se let stane osudným. Letadlo se zřítí. A to přímo na opuštěný ostrov, kde teprve začíná boj o přežití! Mezitím si druhá sestra stále klade otázku, co se stalo a neustále si vše vyčítá. K průlomu ve vyšetřování dojde až dva roky po nehodě a Erin se znovu pustí do vyšetřování záhady zmizelého letadla.
Přitom se v knize celou dobu střídají pohledy obou sester, jedna dějová linka je z přítomnosti, druhá z minulosti.
Kniha mě vážně bavila, přišla mi zajímavá a se super tématem. Navíc se bojím létat, takže skoro jako bych četla o jedné ze svých nejhorších nočních můr
Za mě velké doporučení a k tomu rovnou 4,5⭐️ Zároveň pokud jste od autorky ještě nic nečetli, můžu vám doporučit i knihu Modrá, nebo Pozvala mě dál.

Gabusza
25.01.2023 5 z 5

Lori a Erin...sestry, které si naplánují společnou dovolenou, ale odletí jen jedna z nich. Letadlo se zřítí a Lori se ocitne na opuštěném pidi ostrově, spolu se čtyřmi pasažéry a jedním miminkem.
Začíná boj o přežití, postupně se projevuje charakter každého trosečníka na ostrově, kde chtějí všichni přežít a zoufale se vrátit domů.

Po dvou letech se odkryje záhadné tajemství, které Erin odhalí, právě při hledání své sestry Lori.

Každý z přeživších pasažérů skrývá svá tajemství a o to je příběh napínavější.
Úplně mě to pohltilo, bylo to napínavé, čtivé.
Kapitoly krátké a střídá se vyprávění z pohledu obou sester, každá z jiné časové osy.

Nenechá vás to a budete chtít číst dál a dál a zjistit jak to celé dopadne...a dopadne to zvláštně, ale to už si přečtěte sami, protože Trosečníci stojí opravdu za přečtení.
Je to šokující, tajemné a hodně napínavé!!!

Sali88
23.01.2023

Z první kapitoly jsem měla pocit, že tohle bude taková úniková hra z ostrova. O něco později přišel Ztraceni vibe.
Dvě sestry, Lori a Erin, si naplánují společnou dovolenou. Před odletem se pohádají a do letadla nastoupí jen jedna z nich. Do letadla, které zmizí neznámo kam. O dva roky později se Erin stále snaží zjistit, co se její sestře stalo, letadlo se nikdy nenašlo. Ale co když je tu ještě šance?

Příběh prolíná dvě dějové linky, vyprávění z pohledu Lori, proč letadlo zmizelo a současnost, kterou vidíme z pohledu Erin.

Autorka postupně poodhaluje střípky z toho, co ke zmizení letadla vedlo. Odkrývá tajemství sester i cestujících v letadle. Krátké kapitoly napínají čtenáře, co se stane dál.

Trosečníkům se nedá upřít čtivost ani napětí, při čtení vás zajímá, co de doopravdy stalo, jak vše bylo. Komu můžete věřit a kdo něco skrývá. Čtení jsem si užila, ale doufala jsem v něco víc. Ve více šokující odhalení, možná více tajemna. Nejsem z knihy zklamaná, ale ani nadšená.