Trosečníci

Trosečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496911/bmid_trosecnici-aXY-496911.jpg 4 346 346

Přáli byste si tam být? Dobře si to rozmyslete… Vzbudíte se na překrásném, odlehlém ostrově. Obklopuje ho třpytivé modré moře, září nad ním zlaté zapadající slunce a do bělostného písku ještě nevstoupila lidská noha. A přesto to není obyčejná dovolená. Podél vraku letadla přechází sem a tam cizí člověk. Další cizinec si brousí nůž a do kůry palmy vyrývá jména mrtvých. Ostatní ho pozorují, rozesazeni kolem mihotavých stínů planoucího ohně. A každý z nich má své nevyřčené příběhy a pečlivě skrývaná tajemství. Tohle není obyčejná dovolená. Tohle není obyčejný ostrov. Tohle není obyčejné plážové čtení. Trosečníci čtenáře pohltí dějovými zvraty a zaujmou sluncem zalitým dějištěm v exotickém ráji. Příběh vás odvane na daleký neobydlený ostrov – z kterého není úniku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Castaways , 2021

Arev122
28.08.2023 3 z 5

Lehce napínavé čtení, krátké kapitoly - dřív a nyní. Ale nevtáhlo mě to do děje, trochu nezvyklý vzájemný sester, zejména konec byl nepravděpodobný.

janina66
18.08.2023 5 z 5

Naprostá pecka. Mám ráda knihy od autorky. Do této doby u mě vedla kniha Poslední nádech. Ale tato ji překonala.
Vyhovovali mi krátké kapitoly "tenkrát" a dnes. Takže jsem jen četla a četla. Musela jsem vědět, jak vše dopadne. A konec mě moc uspokojil.

de6978
06.08.2023 5 z 5

Luxusní, přečteno během pár dnů !!!

V knize se střídají kapitoly dvou sester Lori a Erin. Lori ztroskotala na ostrově druhá sestra Erin ji urputně hledá. Kapitoly z pohledu sester se vzájemně prolínají, a je zajímavé příběh sledovat z obou stran.

Napínavé a hlavně ten závěr !!!

Přežijí lidé na ostrově? Setkají se sestry vůbec ? A budou rády, že se vůbec vidí ?

Dresia
30.07.2023 4 z 5

Hezký příběh, jen na můj vkus moc ufňukané.

putpuda
26.07.2023 4 z 5

Knihu jsem musela mít, mám všechny od Lucy.....zakoupena zde na bazaru ;)
Před chvílí jsem dočetla. No na jednu stranu jsem vzhledem k hodnocení čekala teda větší "nářez",na druhou stranu se kniha dobře a rychle čte a poslední třetinu jsem zhltla teď večer.
Moc se těším na další knihu autorky.
Za mě stále vede Poslední nádech ;)

Lily101
23.07.2023 4 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Mohla by být napínavější nebýt popisů či vzpomínek v situaci, kdy by se atmosféra dala krájet. Současně pár skutečností evidentně autorce ulítlo( např. napřed se řídí časem opravdu nesnáze, protože se jim den nečlení na snídani - oběd - večeři a hned v další kapitole má najednou protagonistka hodinky? a dále se druhá protagonistka koupe bez šatů a následně má mokré šaty na sobě?) a závěr je vlastně v hlavním motivu předvídatelný (ta naprosto první myšlenka, která Vás při čtení napadne, a to hned na počátku četby, přičemž myšlenka naopak zesiluje, takže v konečném důsledku závěr prostě čekáte, jen je poměrně natažený, takže čekáte), ale okolnosti kolem samozřejmě neznáte (a ano, trochu asi mimo realitu jsou, nicméně nikterak Vás to nerozhodí, protože kniha byla napínavá i čtivá a i s takovým závěrem dokážete žít).

Knihu jsem si pořídila v nejmenovaném knihkupectví v rámci jeho akce za 29,- namísto 399,- a pokud takovou příležitost budete mít také, tak za to ta kniha stála.

Hvězdinka
11.07.2023 5 z 5

Super čtení. Střídání tehdy a teď, havárie letadla, boj o přežití, strach o blízké. Vše bylo už u spokojených čtenářů popsáno, jen bych se opakovala. Určitě doporučuji.

prochajda
10.07.2023 5 z 5

Vydařená a docela napínavá kniha, pohledem dvou sester na jejich společnou exotickou dovolenou na ostrov Fidži. Tak nějak jsem celou dobu čtení takový konec očekávala, ale přesto překvapil....

daniska
09.07.2023 5 z 5

Co mužů napsat jen to že kniha byla super.

gordon13
08.07.2023 5 z 5

Trosečníci se Lucy Clarke moc povedli. S velkou chutí a napětím jsem obracela
stránky a knihu si báječně vychutnala. Naprosto doporučuji zvláště nyní, do
letních dnů. Jedná se spíše o rodinné drama než typický thriller, ale je to skutečně
prima kniha!

Ja.Yitka
20.06.2023 4 z 5

Příběh byl super, děj měl spád, krátké kapitoly držely tempo, možná místy trochu rozvláčné vzpomínky ale nuda to rozhodně nebyla. Jednu hvězdičku dávám dolů za neuvěřitelný a za mě trochu přitažený závěr. Ale to prostředí, zajímavý námět a pro mě i nově zjištěné zajímavosti o Fidži - super, doporučuji ;)

Heide
18.06.2023 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, má spád a napínavý děj. Prostě nešla odložit, hodnotím plným počtem, stojí za přečtení!

Veju007
30.05.2023 3 z 5

Když v telce běží Survivor, dostala jsem chuť na Trosečníky. Ano

Vysněná dovolena se změnila v čirou hrůzu, když letadlo, v kterém seděla Lori, ztroskotalo. Její sestra Erin se ale nevzdává a pátrá po příčinách nehody a zda je šance, že někdo přežil.

V příběhu sledujeme dvě dějové linky obou sester, kvůli čemuž máme v podstatě 90% zápletky odhaleno hned na začátku. To je podle mě velká škoda, protože kvůli tomu knížka hned od začátku ztrácí velkou část napětí. Obě linky se pravidelně střídají a odhalují celý příběh do finále, které mě spíše naštvalo, ale zároveň ukazuje různé fáze truchlení a smiřování se s těžkým osudem.

Bohužel se ale jedná o vcelku tuctový a průměrný příběh s téměř nulovým napětím, kdežto podle anotace jsem čekala pořádný survival thriller.

kačenka80
24.05.2023 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Byla plná napětí a musela se dočíst. Letadlo, havárie a pátrání. Nic není takové jak vypadá. Kniha je napsaná pohledy sester. Co bylo a co je teď.

Toňula
11.05.2023 4 z 5

Zatím všechny knihy autorky měly spád i napětí, ani Trosečníci nebyli výjimkou..dvě sestry, jedna tragédie a od ní se odvíjející příběh lásky- sesterské, mateřské i milenecké.. Více se prozrazovat nesluší..

Pája699
08.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla jedna velká paráda od první až do poslední stránky. Já si užila každou z nich :-) Měla to být krásná dovolená, ale během chvíle je vše jinak. Na tomhle ostrově ztroskotat nechcete. Parta lidí, které neznáte a přesto se na ně musíte spolehnout ....čím víc dní na ostrově uběhne, tím víc si všímáte jak se lidé mění . Jejich povaha se vybarvuje. Jejich jediným přáním je Přežít!

Čtení z pohledu Dnes a Předtím se mi líbilo. No prostě krásně napsaná kniha, jak to autorka umí. Ručím za to, že se nudit nebudete. Kdo tuhle autorku zná, tak ví

Konec za mě smutný, ale chápala jsem rozhodnutí obou sester. Obě se snažily chytit tu svojí vlnu a najít si svůj ostrov.

Gibis
05.05.2023 5 z 5

Za mě Lucy Clarke píše jedny z nejlepších psychothrillerů současnosti. Má neuvěřitelně dobře propracované psychologie postav a ze situací v jejích knihách prostě běhá mráz po zádech. V Trosečnících tomu není jinak a začátek anotace..."Přáli byste si tam být? Dobře si to rozmyslete"...je naprosto přesně vystihující. To byste fakt nechtěli! Super počtení!

hlenicka
04.05.2023 5 z 5

To bylo tak dobrý! Už jen ten název a obálka mě upozorňovala na to,že že to bude jízda,a taky že byla! Kratší kapitoly, vyprávěné 2 příběhy z dvou pohledů sester. Sice mě trochu zaskočil ten konec, ale dejme tomu.. takové drama,thriller ne.

Hella
02.05.2023 3 z 5

Koukám, že jako jedna z mála pokazím hodnocení, ale jako 91%? To vážně ne.... Tohle byl pro mě pouhopouhý průměr, nic extra, naopak dost utahané a poslední část jsem už musela popostrčit.

Owain
23.04.2023 5 z 5

Skvělé! Napínavé, po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.