Trosečníci

Trosečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496911/bmid_trosecnici-aXY-496911.jpg 4 344 344

Přáli byste si tam být? Dobře si to rozmyslete… Vzbudíte se na překrásném, odlehlém ostrově. Obklopuje ho třpytivé modré moře, září nad ním zlaté zapadající slunce a do bělostného písku ještě nevstoupila lidská noha. A přesto to není obyčejná dovolená. Podél vraku letadla přechází sem a tam cizí člověk. Další cizinec si brousí nůž a do kůry palmy vyrývá jména mrtvých. Ostatní ho pozorují, rozesazeni kolem mihotavých stínů planoucího ohně. A každý z nich má své nevyřčené příběhy a pečlivě skrývaná tajemství. Tohle není obyčejná dovolená. Tohle není obyčejný ostrov. Tohle není obyčejné plážové čtení. Trosečníci čtenáře pohltí dějovými zvraty a zaujmou sluncem zalitým dějištěm v exotickém ráji. Příběh vás odvane na daleký neobydlený ostrov – z kterého není úniku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Castaways , 2021

beruska
19.01.2024 5 z 5

Napínavý příběh dvou sester, které rozdělilo letecké neštěstí...
Za mě určitě 5* :) ....

85098211
18.01.2024 5 z 5

Podle mého skromného názoru tuto knihu jen tak neodložíte ;-). Začátek je možná lehce zdlouhavý, ale brzy potom je možné se rychle v ději zorientovat - a už není úniku! ;-) Autorka příběh vypráví ve dvou dějových linkách, tj. v té ze současnosti, a z doby, kdy došlo k pádu letadla - tedy před dvěma lety. A vypravěčkami jsou dvě sestry. Erin, která se sice letu měla zúčastnit, ale něco jí v tom zabránilo. A Lori, která se sestry nedočkala a nakonec odletěla sama, aby se stala jednou z přeživších na palubě letadla. No a po dvou letech se náhle objeví Mike, pilot, který by mohl mít celé to neštěstí na svědomí. A který o sobě tvrdí, že se jmenuje Charlie. Co se tedy přesně odehrálo po pádu letadla?
Kniha je tak nabitá napětím, že jsem místy málem zapomínala dýchat! Atmosféra na ostrově někde daleko od civilizace houstne s každým dnem, který se trosečníci snaží přežít. A potom je zde Erin, která se snaží tomu všemu přijít na kloub a možná i najít svoji sestru, přestože Mike tvrdí, že on je jediný, kdo katastrofu přežil... Jaký bude konec, samozřejmě neprozradím ;-). Rozuzlení je zajímavé a možná tak trochu nečekané. Ale vzhledem k okolnostem snad i jediné možné?

Arsi
02.01.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Napínavé a skvěle napsané. Doporučuji.

milena9798
24.12.2023 5 z 5

Chtěla bych ztroskotat na opuštěném ostrově? Dokázala bych tam přežít? Tuto otázku jsem si poprvé položila ve věku asi 8 let po přečtení knihy Robinson Crusoe. Trosečníci mě dali odpověď na obě otázky: ne a ne. Ale knížka je skvělá, doporučuji.

Januli
23.12.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny, tak je čtivá. Byla pro mě i napínavá, zvlášť poslední třetina, kdy jsem hltala stránku za stránkou a byla zvědavá. Bonus jsou krátké kapitoly. Doporučuji.

bookcase
21.12.2023 4 z 5

Čtivé, se zajímavým, možná ale trochu za vlasy přitaženým koncem. Líbilo se mi to napětí mezi lidmi na ostrově, nikdo si nebyl nikým jistý.

MartinProtschke
21.11.2023 3 z 5

Čte se to celkem dobře , asi díky kratkým kapitolám, ale rozuzlení je trochu nesmyslné a naivní...

The_Kim
25.10.2023 1 z 5

Omlouvam se vsem ochajicim priznivcum teto knihy, ale tohle byla tak nudna a rozvlekla kniha, ze jsem musela text prolitavat ocima a preskakovat. Autorka jednu vec/myslenku natahovala na desitky stranek, neustale se opakovala. Styl psani taky spise jako pro nactilete. Za me bohuzel ne. Ale 100 lidi, 100 chuti.

Ajinka79
20.10.2023 4 z 5

Čtivá kniha, jen té sesterské lásky na mě bylo trochu moc.

Prateri
19.10.2023 5 z 5

Boje s přírodou o přežití - takové knihy vyhledávám. Mobilizace sil, o kterých člověk netuší, že je má, zkouška fyzičky i charakteru. A ti co zůstali doma - do poslední chvíle čekají na zázrak. Výčitky i křivdy letí hlavou. Číst o tom je zážitek, žít to je tragédie. Tleskám vám, paní spisovatelko.

Katy_vKnihách
13.10.2023 5 z 5

Lucy Clarke je královnou napětí v exotickém prostředí! Pokud máte rádi tyhle dvě kombinace, její knihy jsou pro vás to pravé. Její kniha Modrá, kterou jsem četla jako první, je naprosto bravurní! A s Trosečníky dokázala dokonale navázat na tento neskutečně čtivý, zajímavý a nervy drásající styl. Úžasně čtivé a neodložitelné.

cleopatra11
13.10.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh. Na konci jsem dokázala pochopit jak Erin, tak i Loru. Ne vždy jde vše tak, jak si přejeme či jak si vysníme.

lejera
28.09.2023 5 z 5

Kniha je psána ze dvou úhlů pohledu. Ve vyprávění se střídají sestry Erin a Lori ve dvou časových rovinách. Sestry mají spolu letět na dovolenou, ale pohádají se, v letadle, které ztroskotá sedí jen jedna ze sester a ve svém vyprávění líčí boj o přežití na neznámém ostrově, spolu s neznámými lidmi. Knihu jsem opravdu hltala stránku po stránce, příběh vyvolával spoustu otazníků a nutkání číst dál, abych se dozvěděla, jak to celé dopadlo. Z konce mám trochu smíšené pocity a moje nadšení z knihy trochu utlumil. Takže bych udělila celkové hodnocení 4,5 * Bylo to moje první setkání s autorkou a jistě ne poslední.

Monika1717
28.09.2023 4 z 5

Kniha byla super,co víc? Všechno už bylo v komentářích napsané. Pobyt na ostrově odkrýval charakterové vlastnosti všech pánů, kteří přežili a málem se pozabíjeli mezi sebou. Nedoporučuji číst před cestou letadlem.

lucie1744
28.09.2023 3 z 5

Čtivá knížka, trochu napínavá.

ANDY28
27.09.2023 3 z 5

Co napsat, když čtete knížku a znáte konec? Odpočinkové, čtivě napsané.

Fortuna7
25.09.2023 4 z 5

Velmi napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Ze začátku se mi pletly životní osudy obou sester, ale za chvilku jsem se už zorientovala. Kniha má poměrně krátké kapitoly, takže mi čtení neskutečně utíkalo. Celou dobu jsem byla velmi napjatá a říkala jsem si, jak tohle sakra skončí. A myslím, že autorce se konec vážně povedl. Psychologická linka knihy je úžasná a musím zmínit i skvěle zpracovanou atmosféru tropického opuštěného ostrova. Musím se podívat i na další autorčiny knihy :-).

Kníračka12
24.09.2023 4 z 5

Napínavé čtení od skvělé Lucy Clarke. Příběh sester Erin a Lori, které se chystají na pohádkovou dovolenou na ostrově Fidži. Z pohádkové dovolené se ale stává boj o přežití. Jednu hvězdičku strhávám za neustálou ufňukanost.

kudrdlinka
24.09.2023 5 z 5

Knihy Lucy Clarke mám ráda a tahle aspoň za mě patří k těm lepším. Možná i díky exotickému prostředí. Tento druh "rodinných" psychotrillerů je přesně pro mě. Díky střídání nedávné minulosti a současnosti to hezky odsýpalo a ke konci se zvyšovala moje zvědavost, jak to celé skončí. Protože u Lucy C. většinou na konci knihy přijde něco nečekaného...
Tady se mi poslední věta líbila.

PS: původně jsem si ji chtěla vzít na dovolenou, ale díky komentářům jsem ji nechala až na doma, abych měla klidný let :)

Termaap
11.09.2023 5 z 5

Řekla bych, že Lucy Clarke píše čím dál lépe! Mám od ní přečtené téměř vše (jen Modrá se mi nedaří sehnat) a pokaždé dostanu parádní příběh, napětí až k prasknutí, to mě prostě baví.
U téhle knihy se moc dlouho nezdržíte a podle mě dokáže leckoho vytáhnout ze čtecí krize.
Konce beru u thrillerů trochu s nadsázkou, ale chtít něco realistického už v tom množství napsaných knih asi ani nejde a otázkou je, zda by to nás čtenáře vůbec uspokojilo:).
Parádní kniha, kterou doporučuji až po dovolené:).