Trosečníci

Trosečníci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496911/bmid_trosecnici-aXY-496911.jpg 4 346 346

Přáli byste si tam být? Dobře si to rozmyslete… Vzbudíte se na překrásném, odlehlém ostrově. Obklopuje ho třpytivé modré moře, září nad ním zlaté zapadající slunce a do bělostného písku ještě nevstoupila lidská noha. A přesto to není obyčejná dovolená. Podél vraku letadla přechází sem a tam cizí člověk. Další cizinec si brousí nůž a do kůry palmy vyrývá jména mrtvých. Ostatní ho pozorují, rozesazeni kolem mihotavých stínů planoucího ohně. A každý z nich má své nevyřčené příběhy a pečlivě skrývaná tajemství. Tohle není obyčejná dovolená. Tohle není obyčejný ostrov. Tohle není obyčejné plážové čtení. Trosečníci čtenáře pohltí dějovými zvraty a zaujmou sluncem zalitým dějištěm v exotickém ráji. Příběh vás odvane na daleký neobydlený ostrov – z kterého není úniku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Castaways , 2021

Micandy
16.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hlavně mě zajímal vývoj na ostrově. Autorka barvitě vylíčila boj o život na pustém ostrově, tam se opravdu nechcete ocitnout. Vyprávění ze dvou pohledů bylo zajímavé a celý děj byl svižný a napínavý. Mě kniha bavila a určitě doporučuji.

Kaduri
16.04.2023 4 z 5

Takže takto.
Dejová linka bola skvelá, napínavá. Za všetko hovorí, že som knižku prečítala za jednu noc.
Bavili ma kapitoly na "striedačku" z pohľadu Lori a Erin. Charaktery sú vierohodne vykreslené, autorka nám odhaľuje vnútorné prežívanie oboch hlavných hrdiniek. A postupne sa dozvedáme, čo sa vlastne po stroskotaní na ostrove udialo...
Len ten koniec príbehu - mne to prišlo neuveriteľné. Začínam si myslieť, že thrillery nie sú pre mňa, keď zas a znovu ofrflem nerealistický záver:).
Knižka však za prečítanie určite stojí a kľudne ju odporučím ďalej.

iška
13.04.2023 4 z 5

Zajímavá zápletka, rychlý spád a překvapivé rozuzlení. Četlo se to téměř samo. Mohu jen doporučovat.

SilvieSisinka
09.04.2023 5 z 5

Po dlouhé době kniha která byla jiná.Vrah nebyl zahradník.Ne opravdu jiné kafe to bylo Proto mě to strašně moc bavilo.Co se může během letu stát a jak se člověk zachová sám z cizími lidmi na ostrově......to zjistíte v knize,která stojí za přečtení.

Duchoslp
08.04.2023 4 z 5

Moc se mi líbí prolínání děje z ostrova a pátrání v současnosti. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Čekalo mě i pár dějových překvapení. Nic nemusí být, jak se zdá

Monolit0713
30.03.2023 4 z 5

Parádní, doslova mě to nutilo furt číst, abych věděla jak to dopadne ...

harena
29.03.2023 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, krátké kapitoly s nadpisem "tenkrát" a "dnes", takže člověk netápe a lehce se orientuje a jen drží pěsti. Nechybí ani láska, jak sesterská, tak partnerská a mateřská, kdo má rád thrillery, co mají spád, tak si užije.

berila
28.03.2023 3 z 5

Lucy Clarke psát romány opravdu umí, ale přesto u mě vede stále román "Stíny nad zálivem". "Trosečníci" nejsou špatní, ale zase taková bomba to podle mě není. Za přečtení však určitě stojí.

monishek
27.03.2023 5 z 5

Wow, to byl skvely pribeh. Tak ctivy a napinavy. Erin vypráví současnost (hleda sestru) a jeji sestra Lori popisuje pád letadla a život na ostrove. Závěr jsem takovy necekala a bylo to pro me přijatelné ukončení. Doporučuji precist.

Majulle
24.03.2023 5 z 5

Kniha má krátké kapitoly a prolíná se zde minulost s přitomností při havarii letadla. Minulost vypráví jedna ze sester která s byla v letadle které havarovalo a přítomnost druhé která své hledání a pátrání nevzdala a stále se snaží dozvědět co se s letadlem stalo. Kniha je velice čtivá takže všem doporučuji

Jiparis
24.03.2023 5 z 5

Moc zajímavý a nevšední příběh. Mnoho podob lásky partnerské, sesterské až po mateřskou. Vše zarámované krutou exotikou a neštěstím.

hajrys
22.03.2023 5 z 5

První kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Skvělá zápletka, krátké kapitoly, střídání vypravěče, nečekané rozuzlení. Jak málo stačí, aby se tropický ráj stal noční můrou.
Vše ostatní tady již bylo napsané. Prostě skvělá kniha. Rozhodně doporučuji.

kramlinka88
10.03.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá, velmi napínavě zpracované téma ztroskotání malého letadla na opuštěném ostrově.
Díky krátkým kapitolám se četla velmi rychle a napětí se krásně stupňovalo :-)
Příběh nezlomné sesterské lásky, mateřské lásky, partnerské lásky, odpuštění, naděje a vytrvalosti asi takto by se dala kniha shrnout.
Každý občas potřebuje mít svůj ostrov....

L.Helena
08.03.2023 5 z 5

Výborné čtení. Nelze jinak, než ohodnotit plným počtem hvězdiček.

Reader1133
07.03.2023 5 z 5

Kniha, která se četla jedním dechem. Příběh, do nějž se začtete a přenesete se na krásný ostrov na Fidži, ačkoli zde bohužel pro někoho ten ostrov znamenal zoufalství. Moc se mi líbilo, že kniha byla psána stylem tenkrát/dnes. Což bylo moc fajn, protože když kapitola, odehravající se tenkrát skončila napínavě, tak následujíci kapitola byla dnes a vy jste byli úplně nedočkaví, jak to dopadlo. Kniha se četla sama, jedním dechem a konec byl velice zajímavý. Za mě stoprocentně doporučuji, kniha má v mé knihovničce svoje čestné místo.

Racík
07.03.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Potřebovala jsem změnu tématu a tento příběh byl skvělou volbou. Krátké kapitoly, napínavý děj, který má spád. Čím déle čtete, tím víc potřebujete vědět, jak tohle dopadne. Závěr je nečekaný. Rozhodně neváhejte a na čtení si vyčleňte klidný čas, protože se nebudete chtít odtrhnout, dokud nejste na konci.

raty
06.03.2023 5 z 5

Díky Mandlevest a dalším za doporučení, protože tohle byla tedy parádní jízda.
Skvělý a neskutečně napínavý styl psaní. Příběh sám o sobě není nijak extra komplikovaný, ale střídání vypraveček a krátké kapitoly vás nenechají v klidu. Psychologie postav je uvěřitelná, prostředí atraktivní.
Co víc si přát?

Tereziee
27.02.2023 3 z 5

U této knihy půjdu trochu proti proudu, protože jsem z ní po přečtení lehce zklamaná. Ostatní knihy od autorky mám moc ráda a Stíny nad zálivem už určitě nikdy nepřekoná. Anotace mě nalákala tolik, že jsem knihu musela hned objednat a samozřejmě hned přečíst.

Rozjezd byl pomalý a zdlouhavý. Cca kolem strany 100 se příběh rozjel, ale byl pro mě docela předvídatelný. Tak nějak jsem byla trochu o krok napřed a ze žádné zápletky ani ze závěrečného plot twistu jsem si na zadek nesedla. Je to škoda, ale možná jsem měla od knihy moc velké očekávání. Téma super. Zajímavá myšlenka, ale provedení pokulhává.

janca1705
27.02.2023 5 z 5

Doporučuji!

Pavlína2019
26.02.2023 5 z 5

Nemám ráda knihy, u kterých mi stojí v očích slzy, protože nemohu číst - a to zde bylo...

Vynikající kniha!
Dojemně, velmi dobře napsaná.
Napínavá, děj je výborný, nedá se přestat číst.

Kapitoly ubíhají úplně samy, střídání času a postav mám hrozně ráda.

Autorka ráda píše o moři, četla jsem vše a psát umí, těším se na další knihu.

Rozhodně všem doporučuji!