Temná půle

Temná půle https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266/bmid_temna-pule-wzm-266.jpg 4 1110 148

Spisovatel z Castle Rocku Tad Beaumont se rozhodl, že překoná svůj problém psaním pod pseudonymem, a tak vzniknul imaginární George Stark. Starkovy knihy dosáhly grandiózního úspěchu, avšak jednoho dne má Tad toho všeho po krk a Starka "pohřbí". George Stark se ovšem nemíní jen tak vzdát svého práva na život. Na Tadovi vynucuje, aby pokračoval v psaní pod jeho jménem - to jediné ho může udržet na živu. A dokud ještě žije, mstí se na všech lidech , kteří způsobili jeho "smrt". Ale ne všechno je takové, jak se může zdát, protože "vrabci znovu létají"...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dark Half , 1989

Alix
03.06.2012 4 z 5

Možná tak trošku doktor Jekyll a pan Hyde? Napínavé, občas opravdu nechutné, ale King se opravdu nedá odložit, když už se jednou dáte do čtení. Mně se to aspoň ještě nikdy nestalo.

aannyy
30.03.2012 5 z 5

Pěkné, jen to nedoporučuji číst při jídle :)

SilentWolf
23.03.2012 3 z 5

Strašně rychlé, ono se tam toho stane strašně moc ale celkem vlastně nic. Je to těžké popsat ale Kingovy knihy jsou většinou takové putování, a tohle je dějově taková jednohubka. Z jiných knih by šly i seriály. Tohle se vměstná sotva do filmu.. Ale aspoň to rychle utíká, jsem rád že pak vysvětlil to provázání ze svým vlastním pseudonymem, je hezké vidět co ho inspirovalo. Jinak docela zbytečně nechutné, ale fajn kniha..

"Kolik vrabců je potřeba na zašroubování žárovky? Tři drží žárovku a tři miliardy otáčejí domem!"

Calwen306
09.03.2012 5 z 5

Absolútne perfektná kniha. Podľa môjho názoru jeden z najlepších Kingových príbehov. Je temný, prekvapivý a napínavý. Jednoznačne doporučujem!

Peťanka
21.01.2012 5 z 5

Temná půle? Skvělá kniha, která opravdu byla temná, nicméně postava George Starka na mě fakt zapůsobila.

Hanyuu-hime
15.06.2011 4 z 5

Povedené dílo, které člověka zaujme... Fanoušci Kinga jistě budou souhlasit, když řeknu, že se tato kniha řadí mezi ty lepší, co tento spisovatel napsal. (Velmi silné 4 hvězdičky... 5 nedám nejspíš proto, že jak už tu zmínil Komnenos, bylo pár chvil, kdy se mi to zdálo zbytečně natahované).

evickakyticka
14.03.2011 5 z 5

Opravdu temná chvíle při čtení knihy - obvzlášť při večerních hodinách se zataženými závěsy a ranní probouzení s cvrlikáním prvních ptáčků (vrabců?!) za oknem. Líbil se mi začátek knihy - tzn. jak to všechno začalo a konec, kdy se hlavní postava George rozpadá a páchne a... Opět skvělý kousek pro milovníky Kinga:)

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

Dark Half, v slovenčine trefne preložené ako Tretie oko, bol môj prvý román od Stephena Kinga, ktorý som prečítal. Jediné čo mu môžem vytknúť, že mi prišiel trochu zbytočne naťahovaný. Namiesto 390 strán by úplne stačilo 300 aj menej. Inak môžem povedať, že je to majster svojho remesla.

horory

Stephen King