Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464122/bmid_tajemstvi-v8i-464122.jpg 4 832 832

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Nejprodávanější česká spisovatelka současnosti Radka Třeštíková vystavěla ve své sedmé knize příběh plný napětí, bolestných otázek a charakterově dokonale vykreslených postav. Parta kamarádů a jejich dospívajících dětí řeší v odlehlé chatě staré konflikty, nové vztahy a neodpuštěné křivdy. Autorka vás ve svém zatím nejrozsáhlejším románu vezme na dlouhou cestu za tím největším tajemstvím.... celý text

Cisuna
27.05.2023 5 z 5

Úžasné!! Miluju autorky způsob psaní, jak vše zdánlivě zamotá a potom jednoduše rozbali a vy jen zírate s otevřenou pusou. Nechápu, jak to takhle můze napsat, asi bych k tomu potřebovala nástěnku s hromadou poznámek. Nemam pocit, ze by zadne tajemství nebylo odhaleno, možná dvě nebyla uzavřena úplně, ale na to jsem u paní Třeštíkové zvyklá.

Jana_2
14.05.2023 5 z 5

Super! Začátek dost chaoticky, doporučuji si vzít papír a tužku a psát si jména a vazby.. Ale pak - bomba! Ne všechna tajemství ale byla rozluštěna, což mě mrzí, samozřejmě jsem zvědavá, jak dopadli i ostatní...

TheDoll
14.04.2023 5 z 5

Po Foukneš do pěny, což byl za mě propadák, jsem se Tajemství docela obávala. Ale byla to poslední knížka od Třeštíkové, kterou jsem nečetla, tak šanci tomu dát můžu, když to na mě svítí z regálu v knihovně.
A bylo to dobré! Udrželo si to moji pozornost, bavila mě průběžná změna perspektivy. Příběh působí složitě, ale vlastně složitý není. Což čtenář zjistí až na závěr, no. Konec bych možná uvítala jasnější, ale poskládala jsem si ho sama.

Deena_
29.03.2023 5 z 5

Nenávidím a zároveň miluju otevřený konce, ale tenhle mě opravdu dostal. Chci to vědět..chci vědět všechno jak to bylo dál. Knihy jako je tato ve mně zůstávají dlouho po přečtení. Určitě si jí ještě někdy přečtu, ale obráceně. Líbí se mi jak autorka vždy dokáže doslova nas*at nějakou protivnou postavou. Určitě doporučuji přečíst

1Maja1
21.03.2023 5 z 5

Vždy když čtu knihu Radky Třeštíkové, žasnu, jak dobře píše, jak dokáže děj zamotat, postavy propojit, udržovat napětí. Tajemství poukazuje na problémy dnešní doby a na to, že každá rodina má svého kostlivce ve skříni. I když tolik trápení vtěsnat mezi tak málo lidí, je přehnané.

Pavouček2
16.03.2023 4 z 5

Za mě dobrý, bavilo mě to. Jestli se k tomu někdy znovu vrátím, vím že to vezmu obráceně, nejdřív část 2. :-)

marketa1860
15.03.2023 4 z 5

K přečtení jsem se odhodlávala dlouho, Radku Třeštíkovou jsem v posledních knihách moc nepoznávala. Přišly mi zmatené a zbytečně překombinované.
Nicméně jsem moc ráda, že jsem Tajemství otevřela, protože pak už to byla jízda. Svižná napínavá kniha, do které se, pravda, autorka snažila natlačit všechno trápení světa, ale mělo to spád a jak se jednotlivé dějové linky spojovaly, zůstávala jsem čím dál víc v úžasu.
Doporučuji všem!

Andulino
10.02.2023 3 z 5

Slibný začátek, podprůměrný konec. Tajemství se mi na začátku líbilo mnohem víc než poslední autorčina kniha Foukneš do pěny, ač postavy byly poměrně nesympatické i tentokrát, v tom je Radka Třeštíková unikátní. Nevadily mi propletené vztahy a velká spousta postav, bavilo mě rozdělení knihy na potom a předtím, byla jsem velmi vtažena do všech těch tajemství, jak dospělých, tak dospívajících. V poslední čtvrtině knihy mi ale připadalo, že se stále nic moc neděje a k rozřešení těch neustále opakovaných tajemství nejsme ani o krok blíže. O co větší bylo moje zděšení, když zbývalo pár stránek do konce a já jsem stále netušila, co se vlastně stalo a především jak. Otevřené konce mi obecně nevadí, ale v tomto případě byl převelice uspěchaný a z knihy jsem byla i z toho důvodu nakonec dost zklamaná.

Miladad
05.02.2023 5 z 5

Každý máme nějaké to tajemství a hrdinové této knížky jich mají hromadu. Je příznačné kolik věcí se za jeden rok může změnit. A hodně výstižně popisuje Třeštíková dospívající děti a jejich vnitřní svět, toje téma, které momentálně řeším, proto mě asi knížka dost bavila. A děj je celkově hodně bohatý...

Janina2609
14.01.2023 4 z 5

“Johan už s mámou mluvit nechce, stejně tomu vůbec nerozumí a nemá rád tu mámu, co se takhle rozčiluje, co zvedá hlas a je na něj zlá, to ona říká, že o věcech, co se dějí doma, se s nikým nemluví, že je to tajemství.”

Název knihy plně vystihuje její obsah.

Je pravda, že zpočátku velké množství postav působilo chaoticky, ale později mě právě tohle bavilo-přemýšlet, kdo ke komu patří, proč jedná tak a tak, kdo s kým…zkrátka vztahové problémy.
Líbila se mi i retrospektiva a, jak si tu pár čtenářů postesklo, otevřený konec, ale po dočtení se vrátíte na začátek a vlastně pokračujete dál…zajímavé.
Dobře se četlo a pokud se večer těším, až otevřu knihu a začtu se, pak hodnotím kladně.
Čtvrtá kniha od autorky, všechny řadím do oddechové četby a protože vím, co od autorky očekávám, nemůžu být zklamaná.

Dimas
30.12.2022 4 z 5

Taková je dnešní doba…

Petrasim
29.12.2022 3 z 5

Taková průměrná kniha. Konec mě ale zklamal.

Karoll_ina
22.12.2022 3 z 5

Kniha byla pro mě docela zklámáním. Konec příběhu bych si představovala propracovanější, chyběl mi závěr horolozeců , ikdyž si to člověk vyvodí z první části. Propracovanost postav byla zajímavá u dětí, ale postav bylo zbytečně moc a ze začátku se člověk ztrácí. Kniha neurazí.

Sova15
18.12.2022 4 z 5

Knížka se četla dobře, v množství postav a prolínání časových úseků jsem se ale ztrácela. Vše sice do sebe jakžtakž zapadlo, ale kdyby postav bylo méně, neškodilo by to. Líbilo se mi vykreslení dětí, jejich problémů, smutné je, že si toho rodiče díky svým problémovým vztahům nevšimli a místo pomoci jim vlastně nevědomky ubližovali.

otesánek
12.12.2022 4 z 5

Názory jsem slyšela různé. Spousta lidí rozčiluje už jen obal , natož obsah. Byla jsem spokojená. spoustu postav mi rozčilovalo a bývala bych jim jednu střihla, ale pak čte člověk dál a ledasco se vysvětlí a poodkryje. Vše krásně uvěřitelné a plynulé. Konec nezklamal je prostě od Třeštíkový. :)

Maky33
09.12.2022 2 z 5

Myšlenka dobrá.... Neexistuje asi nikdo, kdo by neměl nějaké tajemství... v minulosti či současnosti.
Ale bohužel mě to nijak neoslovilo... čtivé, ale "prázdné"...

sarka5148
28.11.2022 5 z 5

Radku čtu prostě ráda, stránky jsem hltala, ač chvilku trvalo než jsem se zorientovala v postavách... konec není pro každého ok

adel_21
26.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Pár stránek mi trvalo, než jsem se v jednotlivých postavách zorientovala. Dějová linka s Mártym a Víťou mi přišla trošku navíc, anebo jsem ji dostatečně nepochopila a nedokázala prolnout do osudu rozebíraných rodin. Kapitoly s jejich příběhem mě otravovaly - měla jsem pocit, že přicházím o chvíle, které jsem mohla "strávit" na chatě s rodinami a trochu víc prokouknout jejich příběhy (a tajemství).
Obecně nejsem příznivcem otevřených konců, které si člověk musí domyslet sám a tady jich bohužel bylo ažaž. Nicméně jak název knížky napovídá, nic jiného než tajemství nakonec vlastně ani přijít nemohlo :-)

Až na výše zmíněné to bylo celkem pohodové čtení :-)

Potvurka735
26.11.2022 3 z 5

Kniha se mi cetla dobre. Me tedy prislo divne proc se zadny pribeh nevyresil. Postav je hodne a me osobne prislo divne ze by kazdy z kamaradu mel dite s problemem. Ano toto vse se vyskytuje, jsou to zhava temata ale ze by se seslo pet rodin a kazdy mel. Dite s problem, to asi ne.

Tema by se dalo lepe propracovat.

Fanda74
20.11.2022 4 z 5

Pro mě celkem příjemné překvapení, dobře se to četlo, ale čekal jsem nějak lepší zápletku na konci. Ale dobře se to čte a myslím, že autorka umí výborně vystihnout situace a problémy současných lidí, rodin. Nejoblíbenější postavy bezpochyby jsou dospívající děti.