Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144491/bmid_svedkyne-ohne-w7y-144491.jpg 4 4476 4476

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí… Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost. Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Eldvittnet , 2010

makhushka
19.07.2013 5 z 5

Jako vždy, geniální !

šipek
11.07.2013 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od tohoto autora. perfektně srozumitelně napsáno

Fiza
04.07.2013 5 z 5

Knížka se velmi dobře četla a také díky mnoha kapitolám, které celkovou délku zkracují, má člověk pocit, že toho přečetl hrozně moc. Rád jsem se k ní vracel a nechal se vtáhnout do děje znovu a znovu, až jsem došel na konec, za jehož nevyzpytatelnost by se nemusel stydět ani Jeffery Deaver.

markuc
03.07.2013 5 z 5

Knizka me bavila, muj salek kavy, spravne temna atmosfera s prekvapivym koncem...velmi dobre se cte, i kdyz neni zrovna nejkratsi.

Jsem zvedavej na dalsi knihy stejneho autora (lepe receno autorske dvojice).

luky123
27.06.2013 5 z 5

Zatím rozhodně nejlepší Keplerovka! Kniha, od které se člověk prostě nemůže utrhnout, dokud ji nemá přečtenou.

malen
26.06.2013 5 z 5

Dobře, že venku prší, vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout.

srutkovaa
09.06.2013 5 z 5

Opravdu zatím nejlepší od Keplera. Závěr knihy vás donutí se těšit na další díl.

Melanka
08.06.2013 4 z 5

Napínavá a čtivá detektivka se sympaťákem v hlavní roli. Přesto se ale těším na nějakou knihu s opravdovým příběhem, nad kterou si i zapřemýšlím. Asi to nebude severská detektivka. :-)

Janamarie
08.06.2013 5 z 5

Super kniha, napínavá až do konce.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Další pokračování s inspektorem Linnou mi přišlo nejpoutavější. Příběh má opět poutavou zápletku, je plný napětí a nedá se od něj odpoutat.

Firefox4
04.06.2013 4 z 5

Na začátku mi to připadalo příliš surový, uprostřed knihy jsem se začala ztrácet ve velkém množství postav, ale na konci do sebe všechno zapadlo... jako když z rozbouřeného moře klidně vplujete do přístavu...i s příslibem další plavby.

Janamarie
02.06.2013 5 z 5

Moji oblíbení autoři. Četla jsem knihu i v noci, ještě tento večer určitě dočtu... Napínavé! Doporučuji!!

keselylenka
22.05.2013 5 z 5

Podle mě ještě lepší než Hypnotizér. Skvělá zápletka, která mě neustále překvapovala. A konec, z toho mi jde mráz po zádech ještě teď.

kkouzlo
16.05.2013 5 z 5

Nejlepší z celé trilogie, nedalo se přestat. Konec knihy dává tušit, že ani v další knize se nebudeme nudit (nebo některé další, kde se bude rozvíjet příběh Joony). Doporučuji!!

Luckynek139
15.05.2013 5 z 5

Stačily dvě noci bez spánku. Šíleně skvělá kniha, která Vám nedá spát. Doporučuji.

sarkakom
13.05.2013 5 z 5

Lepší knihu jsem snad ani nečetla. Od Keplera třetí kniha, četla jsem postupně všechny, ale tahle je bezkonkurenční !! Napínavá od začátku až do konce. Člověk se od ní nemůže odtrhnout...

kklarysek
12.05.2013 5 z 5

Další výborná kniha od Lars Kepler. Čtivá a poutavá.

Ireth
09.05.2013 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem... Dle mého názoru je to nejlepší kousek z celé trilogie.

čef
02.05.2013 5 z 5

V žánru současné detektivky určitě to lepší. O sériových vrazích se už však nepíše tak snadno jako před lety. Toto téma se alespoň mně zdá poměrně vyčerpané, obzvláště trapně působí takové ty s geniálními vrahy zanechávajícími různá znamení a podobné šarády. Naštěstí zde jde o poměrně uvěřitelný motiv i provedení. Joona Linna je také sympatická postava s mnoha osobními problémy, závěrečná rodinná zápletka tak nepůsobí kupodivu jako nefunkční přílepek. A proto vzhůru na Paganiniho smlouvu a další díla těchto autorů!

Val
28.04.2013 5 z 5

Tak tohle je má první kniha od tohoto spisovatelského dua a rozhodně ne poslední.... Tyhle švédské detektivky mají prostě něco do sebe. Pokud vám sedne poněkud syrový severský styl, tak budete nadšeni . Čte se to neuvěřitelně rychle a nelze přestat - tedy alespoň já jsem to tak měla ... :-) Chlad čišící z každé stránky v tomto případě skvěle vyvažuje lidskost Joona Linny ... Prostě luxusní ...