koupit eknihy (od 129 Kč)

Lars Kepler

Lars Kepler

(švédská, 1967), koupit eknihy (od 129 Kč)


Nahrávám...

Oblíbené knihy

/ všechny knihy
StalkerPísečný mužSvědkyně ohněHypnotizérPaganiniho smlouva

Autor

Lars Kepler je pseudonym, za kterým se skrývá Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril, manželská dvojice zavedených švédských autorů. Oba mají rádi thrillery a rozhodli se společně napsat knihu, která by nebyla ovlivněna tvorbou spojovanou s jejich jmény. Chtějí do žánru vnést nové prv... celý životopis(zdroj: http://www.larskepler.cz/autor/)


Přidat komentář

Komentáře (35)

Nejprve se musíte přihlásit.
lopinka23.05.2016

CHci se zeptat....ještě jsem Keplera nečetla...chtěla bych začít. Jakou knihou? Poradíte? Navazují nějak na sebe? Děkuji za odpovědi.

zuzana458709.02.2016

Tito manželé jsou úchvatní. Jejich knihy Vás vtáhnou do děje, že nebudete chtít přestat a na konci budete smutní, že je po všem. S napětím vyhlížíte další jejich knihu. Knihy mají zápletky, napětí a vzbudí ve Vás emoce. Četla jsem všechny a rozhodně s další knihou nebudu otálet.

evis_ka05.02.2016

Prostě a jednoduše..miluju je!

gomaki03.02.2016

Jejich knížky jsou super, bohužel jenom super:)

Zápletky jsou fajn, Joona Linna je (nečekaně) sympaťák a jejich záporáci stojí za to, ale bohužel už je tady někdo (z Norska), kdo nasadil detektivkám vysokou laťku, kterou nepřekročili (zatím) ani jednou knihou.

Nicméně mě fascinuje, jak můžou psát dva lidi, pod jedním jménem, protože u spousty párů je problém sepsat i nákupní seznam:). Nepřestávají mě bavit a vím, že až jim vyjde nová kniha, mrknu na to a pak si počkám na paperback. A ve chvíli, kdy uvidím paperback, tak se mnou kniha bude odcházet z knihkupectví v kabelce.

Blafoun13.01.2016

Skvělé, skvělé, skvělé... pro mě jednoznačně top autor (autoři). Jedním z důvodů, proč si čtu před spaním, je snadnější vypnutí mozku a odvedení tak jeho pozornosti od problémů všedních dní. Ovšem s Keplerem je to problém, ve 22 hodin si jdete lehnout, najednou jsou 4 hodiny ráno a člověk má za dvě hodiny vstávat, po spánku ani stopa a nervy napnuté k prasknutí. Podobně je to s přejížděním zastávek hromadné dopravy, pokud se rozhodnete číst cestou do práce / z práce. Jednoduše řečeno, Keplerovy knihy dokážou vtáhnout do děje natolik, že člověk přestane vnímat realitu. Knihu není snadné odložit a takové to "dočtu odstavec a končím" rozhodně nefunguje. Stejný názor má každý koho znám osobně a knihy četl, ale nikdy není možné se zavděčit všem a co se jednomu líbí, druhému nemusí, takže chápu i opačné názory.
Abych jen nechválil, je pravda, že Stalker se mi zdál slabší než všechny předchozí a doufám, že z toho nebude pravidlo. Chvílemi jsem měl pocit, že knihu psal někdo jiný. Oběti vražd se podle mě chovají nereálně a odevzdaně umírají aniž by se nějak moc bránily, postavy si nechávají pro sebe důležité informace z čehož nastávají zbytečné nedorozumění natahující uměle děj, Joona v pozici polomrtvého bezdomovce.....

Fillipa09.12.2015

Ani já nesouhlasím s většinou, která opěvuje Stalkera, pro mne je vrcholem tvorby manželské dvojice Paganiniho smlouva . Stalker je obrovským posunem ke stylu Jo Nesba, na který bohužel nedosáhnou. Přitom jejich předcházející 4 knihy byly osobité a opravdu se mi líbily.

felia17.11.2015

Já se zřejmě s kolegy čtenáři vůbec neshodnu. V knihách oné dvojice není ani náznak humoru, zločinci jsou stateční, vynalézaví a nezlomní. Naopak policisté jsou tupí, zpocení, stále jim kloužou nohy, klopýtají. Joona už přestal trpět migrénou, ale pořád se mu něco nedaří. Ti, které by měl chránit někdy dojdou k úhoně. Vždy po přečtení Keplera, jehož knihy jsou sice svižné - hodně mi v nich vadí onen trvalý přítomný čas, si musím dát nějakého Lee Childa, abych si uvědomil, že lidé, kteří bojují se zlem mohou být skutečně dobří. Miluju severské detektivky, řadu z nich jsem si koupil do knihovny, ale Keplera v ní mít nikdy nebudu. Číst ho podruhé bych nesvedl.

jerryul01.11.2015

ahoj,nevíte někdo,kdy v čechách vyjde poslední věc od Keplera "Dětské hřiště" a o čem to má být???? díky za info

monikaKU20.09.2015

Výborné knihy, prepracované zápletky s prekvapivým koncom. Od ich kníh sa len ťažko dokážem odtrhnť. :-)

juli221.08.2015

já prostě nechápu, jak dva lidé jsou schopni se domluvit na příběhu a ještě na tak dokonalém! Jejich knížky miluju, čtou se jedním dechem a doufám, že nikdy nepřestanou psát!

motolka24.02.2015

Moji nejoblíbenější autoři. Jejich knížky čtu jedním dechem. Pouze píší na můj vkus strašně pomalu :o) Už se nemůžu dočkat nové knížky.

baterka.gs29.12.2014

Báječní autoři, jejich knížky jsou báječné, nemůžu se dočkat dalšího dílu s Joonem !

Val21.10.2014

Jsou úžasní..... Miluju jejich styl a úžasné zápletky .... A taky ujíždím na skorodokonalém Joonovi :-)

nightlybird01.09.2014

Mám pocit, že jsou knihy téhle dvojice (jako ostatně celá modní vlna severské krimi) trochu nadhodnocené. Speciálně u tohohle páru mi poměrně hodně vadí styl, odpustil bych jim postavu detektiva, motivy pachatelů a kdeco dalšího - když ale čtu detektivku, chci číst prózu a ne popis děje v reálném čase, tvářící se podobně jako filmový scénář.

Adelica-Opica13.06.2014

paja82: neboj na stránkách nakladatelství psali, že nový díl má vyjít na jaře ;)

paja8213.06.2014

Jen doufam, ze maji v planu jeste neco napsat kdyz ta posledni kniha konci tak zvlastne

beruslava09.06.2014

Hypnotizér se mi moc nelíbil - hodně neuvěřitelný závěr. Pak jsem si přečetla Paganiniho smlouvu a svitla naděje, že se to zlepší. Ale po přečtení Písečného muže a Svědkyně ohně to šlo zase dolů. Podle mě dobře napsaná detektivka, svižné čtení, hezky rozpracované postavy, hezky se to rozkrývá.... ale já těm vrahům prostě nevěřím motivy a to mě pak zklame. Takže další knihy si asi přečtu, ale spíš ze zvědavosti, jestli na tom zapracovali.

Adria Orici23.05.2014

Většina čtenářů má své hranice, když první knihy nebaví, nepokračují. U těchto manželů, první dvě jsou lehké detektivky. Svědkyně ohně Písečný muž jsou úplně v jiném tempu. Případně přeskočte první dvě. Za sebe mohu říci že nelituji!

swamp26.04.2014

Švédská manželská dvojice, která pod pseudonymem Lars Kepler píše krimi, ve kterých je hlavním vyšetřovatelem Joona Linna.

VeBa16.02.2014

Už se těším na další... a to jsem dostala Písečného muže na Vánoce...za dva dny nebylo co číst.

Moňa6912.02.2014

Frkoska: že! Měli by psát rychleji:D

frkoska05.02.2014

Nejvíc mě na těchto knížkách štve(přečetla jsem je všechny čtyři) že je vždy přečtu za dva dny a jsem naštvaná že je konec a potom čekám zase půl roku na další díl.

Marčullkas23.01.2014

Velice zajímává detektivní tvorba této neskutečné dvojice. Mohu jen a jen doporučit.

judy118.01.2014

Jejich první kniha byla super a každá další je lepší a lepší, už nyní se těším na další. Písečný muž byl super, konec naznačuje pokračování, tak snad to nebude dlouho trvat.

michalka S.13.01.2014

My oblíbeny autoři !!!! četla jsem všechny jejich knihy a ani jedna mě nezklamala !!!!! (další kniha má vyjit asi 9.3 .2015)

janulasek10.01.2014

Ted jsem dočetla Písečneho muze a opet skvěle. Hledám zda je další dil. Doufám, že ano, nebot konec je opravdu necekany. Vrele doporučuji. :-) Nejlépe začít od Hypnotizera.

majkuska19.11.2013

Nemůžu se dočkat, až vyjde jejich další knížka ...... těšííííííííííííííím (y)

knihomol 6112.11.2013

Musím řící,že tvorba této dvojice patří k těm lepším v Severské detektivce,i když ne každá jejích kniha je povedená /Svědkyně ohně/. Kdosi v komentáři k jejich tvorbě napsal,že motiv je někdy z některého filmu,že to a to připomíná něco jiného, Řekla bych ,že bude "lepší",když se nic psát nebude , nebude se nic vydávat a budeme jen nepřítomně koukat na tu hloupou televizi a za pár let už nebudeme znát ani písmenka ani jak se co píše. Názor samozřejmě nikomu neberu,ale promiňte mi tu kritiku ,někdy opravdu nevíme,co chceme.

zidlas11.11.2013

Měl jsem možnost si přečíst všechny čtyři knihy. Jedním slovem fantastické, všem vřele doporučuji.

crazyjuan25.09.2013

Moje první setkání s touto autorskou dvojicí bylo u knihy Svědkyně ohně a musím říct, že rozhodně nezklamali. Severská detektivka mě čím dál tím víc baví a je to mimo jiné i díky těmto autorům.