Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144491/bmid_svedkyne-ohne-w7y-144491.jpg 4 4467 757

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí… Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost. Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Eldvittnet , 2010

Marbulka
01.02.2013 5 z 5

Nejlepší byl začátek a konec :)

dalimoni
31.01.2013 5 z 5

Pro mě o něco lepší než Hypnotizér a o něco slabší než Paganiniho smlouva, začátek vleklejší, druhá polovina svižnější, napínavější. Joona Lina je velmi dobře vykreslený hlavní hrdina. Autoři na konci knihy trošku zašťárají do hluboké minulosti a nechávají otevřený konec, takže možná mají náměty na dvě další knihy. Velké plus jsou kratičké kapitolky, které paradoxně zrychlují čtení, protože aspoň u mě to působí tak, že si řeknu, ještě jednu, ještě jednu a přečtu třeba dalších 40 stran :-). Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, dávám 5, za napětí cca posledních 150 stran samotného příběhu.

cabiska
30.01.2013

asi jdu taky proti proudu, ale už to čtu od Vánoc a pořád se nemůžu dobrat konce..

asterixka
25.01.2013 3 z 5

Asi půjdu proti proudu, ale mně se kniha moc nelíbila. Spád měla, četla se dobře, ale přišla mi to takové osekané, bez šťávy, jakoby psané na efekt. Zápletka celkem jednoduchá, pachatele jsem odhalila poměrně brzy. Je to moje čtená třetí kriminálka od Keplerů, připadá mi, že jsou na jedno brdo a na tu další se prostě netěším... Asi jsem trochu zmlsaná vynikajícími díly jiných serverských autorů :-)

Listicka3253
22.01.2013 5 z 5

Uzasna kniha! A ten otevreny zaver urcite slibuje nejaky dalsi dil :)

nikajeptiska
06.01.2013 5 z 5

U teto dvojice autoru proste plati, prvni kniha byla uzasna, druha kniha byla lepsi nez ta prvni a ta treti jeste lepsi nez ty dve predtim. A jako celek, proste uzasne pocteni od, ktereho vas neodtrhne ani vanice, ani povoden.......

Boboking
03.01.2013 4 z 5

Tak jsem byl zvědavý, s čím dvojice Lars Kepler vyrukuje po trochu zběsilé Paganiniho smlouvě. A tak jsem poslední den roku 2012 věnoval této knize a NEBYL to promarněný čas. Opět se vrátil ke krimi téma, opět je to bestiální, krvavé, ale má to hlavu patu a (opět) je to velmi čtivé. Prostě doporučuji!

Věro
03.01.2013 5 z 5

Zatím to nejlepší, co jsem v poslední době četl. Pozor! Je to kniha od které nelze jen tak odejít!

SaDiablo
31.12.2012 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší, poté Hypnotizér a na posledním místě PS. Už dlouho jsem nečetla nic, u čeho bych se sama v noci bála zhasnout - naskakovaly mi ty "nejšťavnatější" části, a jelikož mám vážně velkou představivost...
Příběh Joony Linny mě zajímal nejvíc, přiznám se (po konci PS to ani jinak nešlo!), ale jinak... zápletka... Duo LK mi prostě dalo pořádnou dávku literárního zážitku. Slupnuto za tři dny, ještě teď se oblizuju. :D Šup s další jednohubkou (jenom doufám, že Joona vyvázne nanejvýš s vykloubeným ramenem).

adamant
29.12.2012 5 z 5

Tohle je prvni kniha autora, kterou jsem cetl. Nahodou mi ji vybrala dcera. Kdyz jsem videl pres 500 stran, vahal jsem. Ale uz po prvnich strankach jsem nelitoval. Stravil jsem 2 dny nad knihou. Naprosto skvela vec. Dobre popsane nalady lidi, par momentu prekvapeni a dokonce i "nadprirozeno" je vysvetleno celkem logicky a smysluplne. Patri uz asi ke vsem svedskym detektivkam, ze se probere osobni zivot detektiva, tady to ale nepusobilo nasilne a vubec nevadilo. A ani kdyz uz vite kdo je vrah, neprestane mit smysl cist dal. Skutecne dobra kniha, uz se tesim az si ji za par let prectu znova.

Ivul
02.12.2012 5 z 5

Perfektní, ihned po přečtení jsem si koupila Hypnotizér a Paganiniho smlouvu....Svědkyně ohně je nejlepší :-)

marinada
30.11.2012

Knihu jsem si přála na vánoce, ale teď když mi mončičáček oznámil kdo je vrah, tak už mě přešla chuť :-(, co tak napsat příště spoiler

wiiky
24.11.2012 5 z 5

Joona Linna opět nezklamal, napínavé od první stránky..snad se jen těšit na další případ Joony..

marqetka
22.11.2012 3 z 5

Na můj vkus se hodně vlekla. Očekávala jsem víc.

houdas
20.11.2012 5 z 5

Neskutečné, opravdu neskutečné. Těšil jsem se na ni jak malé děcko a přečetl ji asi za 4 dny. Kdy už bude další díl o Joonovi? :-)

MaLoMe
27.10.2012 5 z 5

Keplerovci nesklamali. Od začiatku do konca to má spád, žiadne zbytočné dejové línie. Začiatok a koniec je o Joonovom súkromí a otvorený koniec dáva tušiť, že ďalšia kniha bude znovu stáť za to. Dávam bez zaváhania 100%.

wiiky
25.08.2012 5 z 5

Nemůžu se dočkat až tato kniha vyjde..Po přečtení předchozích knih ( Hypnotizér, Paganiniho smlouva) které mě pohltili se těším až si přečtu tuto..