Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144491/bmid_svedkyne-ohne-w7y-144491.jpg 4 4476 4476

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí… Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost. Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Eldvittnet , 2010

crazyjuan
03.10.2013 4 z 5

Tato kniha byla moje první od této autorské dvojice. Na můj vkus je příběh možná až moc zbytečně roztahaný, některé prvky trošku přitažené za vlasy. Dávám čtyři hvězdy, protože na pět to podle mě nebylo, ale rozhodně nejsem zklamaný a čtení mě bavilo. Napsána je svižně, čtivě, jen ten obsah byl malinko slabší, než třeba u Olsena.

bovinka
30.09.2013 5 z 5

Svědkyně ohně mě nadchla. Narozdíl od Nesbö je Kepler velice čtivý a plný neskutečných zvrazů. Už se těším na novou knihu

marwinmh
25.09.2013 4 z 5

Kniha se mi libila o neco vic nez Hypnotizer (nebyli tady Pokemoni :-)) Dej byl nabity napetim, z nekterych postav sel az strach, a nejvic se mi libilo, ze jsme se konecne dozvedeli neco vice ze zivota neomylneho Joony Linny. Co mi ponekud vadilo byly Joonovy necekane zachvaty intuice, ale jinakbse kniha cetla velmi dobre.

BBaarča
24.09.2013 5 z 5

Svědkyně ohně se mi hodně líbila... dokonce víc než Sněhulák od Nesba, takže milovníkům thrillerů doporučuji. Čte se dobře, jedním dechem a příběh je napínavý od začátku do konce. Už se těším na říjnovou novinku Písečný muž. ;-)

Eleanorra
20.09.2013 5 z 5

Děj je zasazen do zajímavého prostředí domova pro problémové dívky. Kapitoly jsou krátké a svižné, v knize (a postavách) se hned od počátku snadno orientuje a děj se postupně větví a nabírá na obrátkách...
Zůstává mi jen jedna otázka: proč se kniha jmenuje Svědkyně ohně?

AAndulka
19.09.2013 4 z 5

Na severskou krimi slabší odvar, ale stejně je to příjemné čtení...doporučuji přečíst i předchozí dvě vzhledem k vývoji postavy detektiva Joona Linny a lidí okolo něj, ale obrnit se trpělivostí, jelikož dvě starší sestry této knihy rozhodně nedosahují jejích kvalit.

keduler
10.09.2013 4 z 5

Tato kniha od autorsko-manželské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler se mi líbila víc než Paganiniho smlouva, která byla první knihou kterou jsem od nich četl.
Svědkyně ohně má mnohem větší spád a je více oproštěna od zbytečností, které se netýkají příběhu ani vzdáleně. I když tentokrát jsem pro změnu nepochopil, proč dobrý příběh je zakončován naroubovaným příběhem jiným? Ale možná je to můj subjektivní dojem a do knihy to patří. Také je z mého pohledu trošku škoda, že přibližně tak od 350 strany je asi většině čtenářů celkem jasné kdo vraždil a jediné co mu ještě schází k tomu aby knihu odložil, jsou pouze dvě otázky. A to: Jak a hlavně proč? Ale samozřejmě, že pro budoucí čtenáře tu nebudu rozkrývat věci, které se mají dozvědět až při četbě knihy. Celkově bych řekl, že se jedná o slušný detektivní román s nádechem thrilleru. Určitě už jsem četl lepší, ale i mnoho a mnoho horších…

kessey
29.08.2013 4 z 5

Duo Kepler jako vždy nezklamal. V Hypnotizerovi mě Joona až tak nenadchnul, ale pomalu si svojí buldočí povahou získavá moje sympatie. Ano, některé prvky zavánějí kalkulací (jak se objevuje v řadě komentářů), ale zároveň se objevuje i řada nových a neotřelých nápadů a dohromady tvoří skvělý mix, který člověku nedá pokoj dokud nezhltne poslední stránku.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší "Keplerovka", která mě asi nejvíc zaujala. Navíc je evidentní, že otevřený konec povede k nějakému dalšímu rozvinutí. Pozoruju zatím rostoucí tendenci, takže se těším na další příběhy:)

Lulla71
12.08.2013 odpad!

Kde je nějaký dějový zvrat? A proč se to jmenuje Svědkyně ohně?

Martin, Vyškov
11.08.2013 5 z 5

Úžasná kniha, úžasný příběh a úžasný konec. Konečně se člověk také něco dozvěděl o Joonovi. Snad se dočkáme i dalšího pokračování.

kerstyn
05.08.2013 5 z 5

Wow, před tím, než jsem vzala knihu do ruky, jsem jí znala jen z plakátů v metru. Přečetla jsem si synopsi, knihu koupila a hltla ji během pár dnů! To jsem nečekala! Napínavé, moc se mi to líbilo!

chatterbox
02.08.2013 3 z 5

Kniha se čte dobře a zejména druhá půlka se dá zhltnout v podstatě na posezení. Líbila se mi, ale už mě začíná trochu unavovat, že snad není kriminálka, kde by padouchem nebyl ten nejhodnější a nejvíc pomáhající člověk z celého příběhu. Některé zvraty mi navíc přišly nelogické - Joona Linna sem tam na něco přišel myšlenkovým pochodem hodným Sherlocka Holmese.

janamalen
31.07.2013 5 z 5

Opět překvapivý děj a konec. Úžasná, už se těším na další díl

Ormos Atalia
30.07.2013 5 z 5

Perfektní příběh, ... knížku jsem dostala k narozeninám a s nadšením jsem ji přečetla. A už nyní se těším na další dějovou linii s komisařem Linnou.

renataab
30.07.2013 5 z 5

Bomba detektivka, velmi dobře a čtivě napsaná. Od začátku napínavá. Ocenila jsem i členění do krátkých kapitol, rychle se to četlo a snadno jsem se orientovala. Jdu se pídit po dalších dílech.

hadak
29.07.2013 4 z 5

Vtahovalo mě to postupně tak, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Četlo se mi to samo.

Helianthus
25.07.2013 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Keplera. Už se těším na další díl.

Marty32
24.07.2013 5 z 5

Skvělá kniha, perfektně dávkované napětí...

Peti
24.07.2013

Třetí kniha od tohoto autora, dle mých vlastních pocitů bych řekla asi nejzajímavější. Sice moc nechápu název knihy (že by byl na základě dvou vět ke konci ?), ale jinak mě příběh naprosto strhl. Platí že Boží mlýny melou pomalu ale jistě. i na Daniela došlo. A podle závěru knihy předpokládám, že bude další díl týkající se komisaře a jeho ukryté rodiny.