Svědkyně ohně

Svědkyně ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144491/bmid_svedkyne-ohne-w7y-144491.jpg 4 4486 4486

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoli jiný detektiv. Stále však má pocit, že mu něco uniklo. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na schovávanou. Celý pokoj je od krve, na jejím útlém těle však není jediná kapička. Joona pozoruje mrtvolu, prodlévá u každého detailu a přemýšlí. Je to vlastně ještě dítě, ale osud ji zavedl až do tohoto pokoje, do střediska speciální péče pro mládež. Možná měla jen smůlu na rodiče a pěstouny. Možná si mysleli, že tu bude v bezpečí… Policie při vyšetřování komplikovaných případů občas využívá i pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce. Proto když na linku pro veřejnost zavolá Flora Hansenová a tvrdí, že ji navštívil duch zavražděné dívky, nikdo jí nevěnuje pozornost. Hon na pachatele je plný nečekaných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoli pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však jen úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Eldvittnet , 2010

boruvecka
09.12.2013 5 z 5

Tak tato knížka byla naprosto úžasná.Ponořila jsem se do ní tak hluboce, že jsem se vynořila až na konci . Napínavá až do konce ,skvěle napsáno... není víc co dodat , snad jen to ,že se v knihovně vyhřívá další pokračování

celavie
06.12.2013 4 z 5

Bohužel jsem si před přečtením téhle knížky přečetla komentáře a z jednoho se dozvěděla jméno vraha. I přesto jsem se od knížky nemohla odtrhnout, ale byla jsem ochuzená o velké překvapení na závěr, což mě trošku mrzí. Jméno vraha do komentářů prostě nepatří!

H.A.R.R.Y.
03.12.2013 3 z 5

Vrah znám od několika prvních stran. Hlavní hrdina je stejný jako každý jiný policista, co se utápí ve vlastních problémech a k dokonalosti už chyběl jen alkoholismus a rozvod. Jinak jsem příliš nestrávil vyprávění v přítomném čase, ale na druhou stranu msím uznat, že k závěru kniha podařeně graduje. Čekat ale 300 stran na zajímavý konec mi nepřijde dobré.

astroweb
01.12.2013 4 z 5

Příjemné překvapení, spád, čtivost.

tandula
30.11.2013 3 z 5

Měla jsem jistá očekávání. Severské detektivky jsou dneska dost čtené, ale takhle jsem si jednu z nich nepředstavovala. Kniha je celkem zdlouhavá, některé pasáže mi přijdou nesmyslné, některé dosti přehnané...možná je to mnou, že jsem očekávala jednoduchou, napínavou, strhující detektivku. Závěr celkem strhující byl, ovšem nikoliv překvapivý, a napínavá kniha to zajisté byla také. Ale musím bohužel dát tři hvězdičky z důvodů uvedených výše.

oneironaut
29.11.2013 1 z 5

Zpočátku mě to moc nebavilo, dokonce jsem ji odložil s tím, že už ji nedočtu, ale pak jsem ji nakonec přeci jenom dočet. Nebylo to zase tak špatné, ale četl jsem i lepší. Některé momenty byly dost předvídatelné, chyběla mi tam větší originalita.

ugisha
28.11.2013 3 z 5

Kniha mě ze začátku moc nechytla, pak se to ale rozjelo, jak už to u severských autorů bývá zvykem ;) Konec je nečekaný, vadily mi ale krátké kapitoly. Hypnotizéra jsem už četla, takže Paganiniho smlouva a Písečný muž jsou v pořadí :)

madelaine
21.11.2013 5 z 5

opravdu se čte jedním dechem...začínám mít pocit, že tihle severští spisovatelé, to nemají v hlavě úplně v pořádku :-D, protože tahle se mi četla, jak kdyby ji psal opravdu podle skutečné události, super vřele doporučuji

lenkavildomcova
21.11.2013 5 z 5

Líbila se mi. Měla spád a vyhovuje mi, že kapitoly jsou krátké... mám pocit, že to tímto způsobem urychluje děj. Trošku jsem udělala chybu, že jsem Keplera začala číst od tohoto dílu... protože asi navazuje na Hypnotizéra ... Ale toho začínám číst teď... Každopádně kdo má tento styl rád /Nesbo, Larson/ nebude zklamán.

rtesarova88
16.11.2013 5 z 5

Úžasná, skvělá!!!

Mucko
13.11.2013 5 z 5

Kniha je od začiatku napínavá, pohráva si s fantáziou , dej je svižný , kapitoly rýchlo do seba zapadajú , výborné vykreslenie postáv , mrazivá atmosféra...
Kniha prekvapila a je plná rýchlych zvratov.

adulik23
11.11.2013 5 z 5

Tak toto bola geniálna kniha, nie a nie ju pustiť z ruky, čítala som ju aj v práci, proste som sa od nej nemohla odtrhnúť :) skvelo napísané, napínavé od začiatku až do konca.

Lindulinek
10.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha, Zápletka geniální, napínavá a závěrečné odhalení pachatele super!!! Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem.

baterka
04.11.2013

Výborné :)

bowlly
01.11.2013 5 z 5

velice dobrý příběh. Do samého závěru jsem netušila kdo je skutečný vrah...

jefff
30.10.2013 5 z 5

Fantazie. Naprostá bomba. Jedna z nejlepších krimi, kterou jsem četl. Oproti předchozím dílům Kepler přitvrdil a nabídl čtenářům hodně ponurý případ s výtečně vykreslenými postavami. Sice jsem vraha odhadl o něco dříve než byl objeven skvělým Limou, ale pro mě to bylo spíš plus k radosti. Parádní dílo.

horac
22.10.2013 5 z 5

Podle mě je tohle zatím nejlepší díl s Joonou Linnou.

jiri77
19.10.2013 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od této manželské dvojice.Svědkyně ohně je dobře čtivá,napínavá kniha která nepustí.

knihomol 61
14.10.2013 2 z 5

Řekla bych,jeden velký chaos. Spousta informací na jednom místě,chvílemi jsem se ztrácela. Právě ta věštkyně už tam neměla být a konec? Vyžaduje si pokračování , uměle nastavované,dejme tomu,ale jak říkám, pro mě tak hodnocení na 30%.Přestanu si asi knihy od nich kupovat a raději si počkám na vypůjčení z knihovny. Tato opravdu za ty peníze nestála!

Rousse
12.10.2013 2 z 5

Pro mě osobně velké zklamání. Ve 3. díle už mi těžce nesedlo vyprávění v přítomném potažmo budoucím čase ("podá si, uvidí..." apod.), ale to by mi furt tu chuť nijak nekazilo. Co mi ale chuť zkazilo hodně, to byl příběh - naprosto předvídatelný. Kdo je ten zlý mi bylo jasné už asi 100 stran před "velkým odhalením", napadají mě k tomu konkrétní chyby v knížce, nad kterými jsem se pozastavovala, ale nechci tady spoilovat... a závěrečná "fireshow"??? WTF??? Takže suma sumárum: za mě předvídatelné, někdo přede mnou se tu zmínil o lehké naivitě - souhlas, a po velkém očekávání (protože knihu všichni vychvalovali do nebes) velké zklamání.