Dům tajemných stínů

Dům tajemných stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497133/bmid_dum-tajemnych-stinu-STv-497133.jpg 4 548 163

Strašidelné domy série

Sophiina rodina zbankrotuje a jí se zhroutí svět. Ještě se ani nevzpamatovala, a už se jí nabízí nečekané řešení – o ruku ji požádá bohatý cizinec pan Argenton. Sňatek s ním zachrání její rodinu, ale Sophii odsoudí k životu v Northwoodu, rozlehlém a nepřirozeně temném sídle vzdáleném hodiny cesty od civilizace. Sophie se snaží přizpůsobit svému novému postavení paní skličujícího domu. Příbuzní Josepha Argentona se chovají chladně a sídlo je něčím víc, než čím se být zdá. Den po dni se Sophie neodvratně blíží k děsivému poznání. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si vzala – a kterého začíná milovat –, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The House of Shadows/House of Secrets , 2016

Bee240
16.05.2023 3 z 5

Knihy od Darcy Coates mi nikdy nepřišli děsivé. Mám je jako příběhy na odlehčení od mordů a zvrácených vrahů. A hlavně příběhy o místech kde "straší" mám ráda.

Tato kniha není extra originální a věřím že pár příběhů s touto zápletkou již bylo napsáno. Nicméně velké plus je doba do které je děj zasazen. To byla příjemná změna od ostatních dílů z této série. A také ponuré prostředí sídla Northwood bylo dobře popsáno...

Ale..... příběh hlavních postav je až nápadně podobný knize Hlasy v bouři a celkově sérii Černá zima od této autorky.
Ale tato kniha byla o poznání lepší.
Hlavně úžasná a sladká teta Rose.....tak tuhle paní chce mít v rodině každý.
Máme zde také romantickou linku která mě upřímně nezajímala a raději jsem se ponořila do děsivé a ponuré historie rodiny pana Argentona.
Tři hvězdy dávám z důvodu až moc velké podobnosti s jinou knihou této autorky....ale zase jsem knihu přečetla během dvou dnů což se mi dlouho nestalo.

monika3332
15.05.2023 5 z 5

Tuto autorku jsem četla poprvé a jistě si ji znovu vyhledám.
Příběh byl poutavý od začátku do konce. Nemohu říct, že by tam byli pasáže , při kterých bych se nudila.

Nikusha
08.05.2023 2 z 5

Nedávno jsem dočetla Černou zimu a přišlo mi, že čtu nějaké pokračování. Joseph mi strašně připomínal Dorrana a celkově všechny situace jakoby se opakovaly. Měla jsem si nechat delší pauzu, možná, že bych si to užila víc. Ale za mně asi nejhorší kousek. Ale taky možná, že už těch strašidelných domů bylo moc.

Monty196
03.05.2023 5 z 5

Nejstrašidelnější kniha to asi nebyla,ale moc se mi líbila doba , do které byl příběh zasazen , celkově se noc hezky četla a děj hezky plynul

TerezaMondeková
03.05.2023 5 z 5

Další skvělá kniha. Líbí se mi, že v příběhu nechybí napětí, nebezpečí, romantika, dobře byla popsaná i doba. Dost slušně popsané prostředí tajemného lesa, opuštěného sídla a dost zvrácené historie. Byla jsem napjatá, co se stane, jak to skončí, jak to bylo... Zajímavé byly i hororové prvky. Ale upřímně... do takové rodiny bych přijít rozhodně nechtěla... děsivý! Autorka to měla dobře promyšlené, vcelku originální. Jen mám pořád ten dojem, jako by tu byly smíchané ostatní příběhy od autorky... skoro každá situace mi připomínala něco z předchozích knih. Navíc když pomyslím na příběh, tak mě napadne... romantika se proměnila v horor!

TVer
02.05.2023 5 z 5

Tak tahle kniha se mi líbila hodně. Líbilo se mi prostředí nějakého 19./začátek 20. století, mám celkem ráda historické pozadí. Spojené s hororem to bylo supr.
Originální myšlenka, ne jen tak ledajaké strašení v domě, ktorých je všude plno (ne že bych si to neužívala i tak), ale bylo v tom něco víc.
I pomalu se rozvíjející vztah mezi Sophie a Josephem se mi moc líbil, na pozadí všech hrůz.
Napětí také nechybělo.
Rozhodně doporučuju.

kiki11
02.05.2023 5 z 5

Tohle byla zatím nejlepší knížka ze série o strašidelných domech, co jsem od Darcy četla. Tento příběh se lišil od těch předešlých a mně se to takhle moooc líbilo. Za jedno bylo fajn zasazení do doby dávno minulé, za druhé mě potěšila romantická linka, a za třetí tentokrát autorka šla více do hloubky s charaktery postav a co se týče děje, nedržela se té klasické šablony jak ji známe z jejích předešlých knih. Myslím, že u této knihy je zatím nejvíc vidět autorčin posun od Ducha domu Ashburnů, že se postupem času vypsala a ukázala, že umí napsat opravdu úžasnou knihu - tím nechci říct, že ty předešlé nebyly skvělé, byly, akorát tato byla napsaná mnohem víc do hloubky, takovým více květnatým stylem, řekla bych, a to už vyžaduje nějakou tu spisovatelskou zkušenost.

Takže rozhodně doporučuji, moc jsem si čtení užila.

Anniee
29.04.2023 4 z 5

Tohle 2v1 jsem přečetla na jeden zátah a jsem za to ráda. Bylo to mega čtivé, ale protahovat to, asi bych přišla na to, že druhá půlka je vlastně jen čtivá omáčka. Takhle jsem to zhltla a bylo mi to jedno, protože jsem do toho byla až moc zabraná.
Tenhle typ knih moc nevyhledávám, ale tady mi horor s romantikou sedl kupodivu dobře. Oblíbila jsem si Sophii i Josepha a úspěšně se mi dařilo nepodivovat se děrám v příběhu. Romantika byla sladká a jemná a horor hutný a temný. Dohromady to tvoří zvláštní, ale velmi čtivou kombinaci, kterou nedáte z ruky. I s koncem jsem dost spokojená, ale to je hodně subjektivní, protože tohle je jediný typ konce, který toleruji.

hlenicka
20.04.2023 5 z 5

Ach ach,to byla romantika,ale strašidelná! Přes písmenka jsem se zamilovala do obou postav,Sophie a Josepha. Nebylo tu nouze o horor a lásku,napětí a oddech. Kniha je už delší,ale kapitoly jsou krátké a sem tam se tu mihne i nějaká ta černě nakreslená kresba,která dodává čtenáři,že je v příběhu s nimi a může si udělat obrázek,jak jejich hrdinové vypadají. Palce jsem držela všem! Krásný příběh, další Coates určitě nevynechám.

dasa8349
12.04.2023 4 z 5

Líbilo se, ale myslím si, že předchozí díly byly napínavější.
Těším se na Děsy L.H.

suiteki
07.04.2023 5 z 5

Za mě zatím nejlepší od Darcy :).
Po hlavních hrdinech se mi bude stýskat.

Nika.
02.04.2023 3 z 5

Byť jsem se ani trošku nebála, tak se mi kniha moc líbila.

Tereyciiik
31.03.2023 5 z 5

Mrzí mě, že jsem se vůbec nebála, jako u předchozích několika knih. Ale příběh se mi moc líbil. Četli se to krásně, dej svižně odplouval a nešlo přestat číst. Hlavní postavy se mi také zamlouvaly, hlavne Sophie, nebyla to žádná hloupá, třesouci se a uječena blbka. A nejlepší bylo, do jaké doby byl příběh zasazený. Opět nezklamala

GYROTOURBILLON
24.03.2023 4 z 5

Moje další setkání s DC. Co dodat ?! První část , super, ale to pokračování už bylo pro mě za hranou.
Duchařina přesto splnila mé očekávání, ale tím , že žánrů, autorů, témat je víc než dost, od tohoto tématu si dám pauzu.
Prvních 6 knih této autorky jsem dal na jeden zátah.

Falda
24.03.2023 3 z 5

Tato kniha byla jak na houpačce.. chvíli bavilo, chvíli ne. Jednu chvíli jsme si myslela, že ji odložím a nedočtu. Nakonec jsem se přemohla, protože je to přece Darcy :)

Kexina
18.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Přidám se k těm, kteří si myslí, že kniha mohla skončit prvním dílem. Druhý byl dost nastavovaný a uměle protahovaný. Ale pořád to nic nemění na tom, že Darcy se zkrátka v téhle sérii stále daří.

mondulinecka
16.03.2023 5 z 5

No tentokrat Darcy nejen nezklamala, ale dokonce předčila očekávání dalšího podobného strasidelneho domu! Tentokrat nás děj vrací do minulosti a není nouze o napinavou atmosféru a prijemne mrazeni. Dům je dokonce 2 v 1, což jsem vůbec nevedela a ještě, ze tak, protože první kniha končí hezky otevřeně! Moc se těším na další!

Anette99
15.03.2023 5 z 5

Celá série mě baví, ale tenhle díl se autorce asi povedl zatím nejvíc. Nejspíše je to způsobeno tím, že tentokrát se děj neodehrává v našem století, a příběh do té starší doby krásně zapadá, i je to takové více uvěřitelné. Taky mě bavilo to, že to byly vlastně dvě na sebe navazující knížky (i když i ta první se svým koncem by byla dobrá). Tahle série je pro mě oddychovka, vždy mě zajímá příběh toho konkrétního domu, a jako bonus byl tenhle díl místy i docela strašidelný vzhledem k tomu, že to není úplně takový ten hustý horor, ale spíš lehčí duchařina.

muchomurka
10.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Ať už jsou příběhy Darcy Coates hodnoceny jak chtějí, nemůže se jim upřít čtivost. A tak jsem zvládla celkem v krátkém čase přečíst i tuto knížku. Příběh byl napínavý, tedy aspoň první kniha. Tou by to za mě mohlo skončit, pak už to byla dost nastavovaná kaše. A ten závěr mě dostal, jako čekala jsem nějakou fintu a ne, že bude stačit pohrabáč. Také ta zázračná květina byla už moc, ale co... Knížka splnila to, co jsem od ní očekávala, jednoduše jsem vypnula a byla zvědavá na konec.

goergina
07.03.2023 2 z 5

První polovina se mi líbila. Historické romány moc nemusím, ale sérii strašidelných domů mám ráda, stejně jako autorčin styl psaní a tak jsem jí to odpustila. Druhou půlku už jsem jen protrpěla. Opravdu zklamání. Myslím, že všichni by ocenili, kdyby to skončilo první částí. Přišlo mi to uměle protahované, bez nápadu, mdlé. Zatím si dám od autorky pauzu.