Dům tajemných stínů

Dům tajemných stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497133/bmid_dum-tajemnych-stinu-STv-497133.jpg 4 548 163

Strašidelné domy série

Sophiina rodina zbankrotuje a jí se zhroutí svět. Ještě se ani nevzpamatovala, a už se jí nabízí nečekané řešení – o ruku ji požádá bohatý cizinec pan Argenton. Sňatek s ním zachrání její rodinu, ale Sophii odsoudí k životu v Northwoodu, rozlehlém a nepřirozeně temném sídle vzdáleném hodiny cesty od civilizace. Sophie se snaží přizpůsobit svému novému postavení paní skličujícího domu. Příbuzní Josepha Argentona se chovají chladně a sídlo je něčím víc, než čím se být zdá. Den po dni se Sophie neodvratně blíží k děsivému poznání. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si vzala – a kterého začíná milovat –, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The House of Shadows/House of Secrets , 2016

mystery103
01.03.2023 2 z 5

Vědět, že kniha bude o oživlých mrtvolách a obludě, nepustila bych se do ní. Zasazení do historie se mi líbilo. Příběh novomanželů připomíná Jane Eyrovou, kdy on ji miluje a pak zase nemiluje... Celá kniha mi připadne hrozně naivní a psaná nezkušeným autorem. Opakující se pasáže, situace, nelogičnosti. Kdyby kniha vyšla ve dvou svazcích, ten druhý bych nekoupila.

tessie_m
27.02.2023 4 z 5

První díl (část) výborná, napínavý, skvělá. Začátek druhého dílu (části) už tak skvělá nebylo, bylo to takové táhlé, nudné, ale v druhé polovině se tam začalo něco dít a opět výborné zakončení. Darcy je prostě Darcy, opět nezklamala !

gordon13
27.02.2023 3 z 5

Hrozně se mi líbilo, že další kniha Strašidelných domů byla zasazena do historie.
Začátek mě fakt bavil, ale pak to spadlo do průměru a konec se už docela
táhnul. Za mě tentokrát tři hvězdy.

NymphMaeve
23.02.2023 4 z 5

Budu se zase opakovat, ale Darcy prostě miluju. Tahle autorka dokáže oddechovou literaturou docílit toho, že hltám každé slovo, brečím i se směju. Tentokrát se odehrává v dřívějších dobách, což byla milá změna. Hlavní postava naivní a mlaďoučké Sophie mi moc nesedla, zato Joseph Argenton mne tajemně přitahoval od počátku. (Prvních asi deset stran jsem si myslela, že je to upír, ale doufala jsem, že Darcy bude originálnější. :D) Knihu tvoří vlastně dva svazky - Dům stínů a Tajemný dům. Upřímně musím říct, že první část byla bombastická, měla neskutečný spád a i když jsem si sem tam pokroutila očima nad naivitou a přeslazeností, užívala jsem si to. Grimlock mne rozhodně neděsil, naopak mi připadal jako velmi zajímavá nadpřirozená postava, se kterou jsem se ještě ve fantasy světě v takové podobě nesetkala. Druhá část už mi přišla uměle dopsaná jen pro to, aby to mělo nějaké pokračování, potažmo konec. Vlastně je to kolotoč zranění, útěků, objevů a záchran. Některé myšlenky byly světlé, ale už mne to tolik nebavilo. Přestože nemám moc ráda otevřené konce, pokud by kniha měla jen tu první část - je to za plných a nadšených pět hvězdiček. Takhle čtyři, protože je to přeci jen Darcy Coates.

Leník95
20.02.2023 4 z 5

Poslední knihu ze série jsem četla před 4 měsíci a celkově je tohle 6 kniha. A asi už musím říct, že je to dlouhá série. Díky krátkým kapitolám se čte kniha rychle. Líbila se mi i romantická linka a hrdinům jsem fandila. Zvlášť Joseph mi přirostl k srdci a měla jsem od začátku dobrý pocit. Ale kniha nebyla už tak hororová jako první knihy. Opakují se pořád stejné prvky, i když se autorka snaží nějak příběh odlišit. I tak vás kniha ale pohltí a musíte číst dál. Uvidíme co přinese další díl.

Andělla
15.02.2023 3 z 5

Knihy od Darcy miluju, ale tuhle mezi ty nejlepší nezařadím. První půlka knihy byla skvělá, nemohla jsem se odtrhnout, napětí stoupalo, atmosféra dokonale popsaná, prostě tak, jak to Darcy umí. Druhá půlka knihy už mě tolik nebavila, napětí kleslo a přišlo mi, že se děj tak nějak táhne. Samozřejmě i zde byli momenty, kdy jsem se nemohla odtrhnout, ale poslední část jsem dočítala asi týden.
Každopádně kladně hodnotím zasazení příbehu do jiné doby, nejdřív jsem byla trochu překvapená a říkala jsem si, jestli mě to vlastně takhle bude bavit ale nakonec proč ne, bylo to zase něco jiného. Taky se mi líbilo, že se děj celou dobu neodehrával jen v “jednom domě”, i když druhá půlka, jak už jsem psala, pro mě byla slabší.
Knížku tedy doporučím, protože prostě Darcy, ale jak už tady z recenzí vyplývá, ne každému sedne.

Ronnie68
14.02.2023 5 z 5

Kniha je rozdělena na dvě části (Dům stínů, Tajemný dům) ... Zprvu jsem se nemohla do knihy tolik začíst ... Ale jakmile se začaly objevovat podivnosti ... Už jsem se nemohla od čtení odtrhnout ... Obě hlavní postavy mi připadaly sympatičtí (i po prozrazení toho tajemství) ... Takže rozhodně lepší než předešlý díl (alespoň podle mě)...

Trolice
10.02.2023 4 z 5

Do poloviny knihy jsem hltala každou stránku. Líbilo se mi, že se odehrává v minulé době a že se tam stále něco děje. V hlavě mi běželo, co bude v další polovině knihy, až jsem narazila na jakousi druhou část. No a ta mě bohužel už nebavila. Samé hledání v knihách a zničení stvůry bylo nějaké moc rychlé :⁠-⁠D

Youn@n

Mně se knížka líbila :-)

terezarath
09.02.2023 5 z 5

U Darcy Coates nikdy nevím, co očekávat. Opět úplně otočila, změnila styl. Tentokrát dostáváme příběh z minulosti a já jsem velmi spokojená. Těch strašidelných momentů tu klasicky moc nebylo, ale na to už jsme si docela zvykli, ne? Ale to podle mě autorka nahradila skvělou atmosférou, živými popisy a velmi příjemným stylem psaní. Navíc mě bavilo sledovat vztahovou linku našich hlavních postav.

Kathy77
09.02.2023 2 z 5

Od Darcy Coates jsem četla několik "strašidelných domů" a proto jsem i po téhle knize sáhla okamžitě. Vždy jsem byla spokojená. Děj je tentokrát zasazen do historie, což úplně nemusím a taky byl na mě chvílemi moc přeslazený. Taková historická romantika proložená rádoby bubáky. Dočetla jsem do poloviny, což je zároveň i konec "prvního dílu" a stačilo. Nebyl to můj šálek kávy a zřejmě je na čase strašidelné domy odložit a pustit se do něčeho úúúplně jiného.

kercah
09.02.2023 5 z 5

Mám od autorky přečtené všechny knihy, které vydala a mužů říci, že tato kniha se úplně s přehledem muže zařadit na přední příčky její tvorby.
Kniha se velice dobře četla, je svižná, napínavá a nemá tak snadno předvídatelný děj jak tak tomu bývá.

Těším se na další počiny

knihomolka27
08.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mě asi zatím nejpovedenější Darcy Coates. Celkově mi to přijde takové lépe zpracované, příběh je sám o sobě také velmi zajímavý a celkově je za mě kniha určitě povedená a doporučuju ji.

Dům tajemných stínů je svým zaměřením taková nejvíc klasická duchařina a možná i proto mi ten námět tak sedl, dýchala z toho takováta staromilská atmosféra, okořeněná o prvky z Purpurového vrchu, včetně melancholických a gotických tonu, a v neposlední řadě také romantiky, která tu má velmi výraznou roli - né že bych jí já nějak extra prožívala, jako třeba v jiných podobných knihách, ale minimálně musím uznat, že Sofie se mi jako postava zamlouvala, a pan Argenton sice sám o sobě nebyl tak charismatický jak jsem doufala, a mnohdy se nerozhodoval zrovna rozumně, ale v kombinaci se Sofií jsem jejich vztahu fandila. Ostatní postavy teda taky nejsou nijak prokreslené, i přesto, že těch postav tam je v celé knize dohromady tak 20, což vnímám celkem jako chybu, ale u konce už se to lepší - Elzie už má taky nějakou osobnost atd.

No, určitě chci tady pochválit ty nápady ohledně zpracování toho domu, děsivý les s kostrami, sám pán Stínů mi také přišel docela děsivý, červené dveře a zrcadlení a další. Tentokrát k tomu Darcy konečně přistoupila více kreativně a zapracovala tam i velice zajímavé nápady, které se tam ale hlavně i hodily a dávalo to smysl.Díky tomu celé to místo působilo hned o něco živěji. Zápletka za mě byla také povedená a dávala i smysl, i když mi přijde trochu hloupé, že za celou tu dobu někoho z předků nenapadlo hledat pomoc nějak efektivněji, jako nevím... nebýt Sofie, tak jsou v tom baráku ještě ted. Možná, že bych si představovala i méně veselý konec, vzhledem k té bezútěšné zápletce a tak. No nebudu lhát ta první půlka mě bavila určitě víc, vlastně moc nechápu proč je kniha tak objemná, jako mě bavily i ty části, kdy se jen prochází po domě, pijí čaj atd. Ale ono se to tam potom začalo neustále opakovat a člověka to už začalo trochu vytáčet, i když ten nápad se Sofií, že poté co přemohli netvora tak s ní už nebude chtít manžel být mi přišel celkem pochopitelný a zajímavý, ale jak říkám - když už po 120 čtete jak si postavy dávají čaj, ošetřují se dohadují se, a neustále se o něco nebo někoho strachují, tak vám to začne lézt na nervy. Ta druhá půlka knihy má taky své nápady, a vlastně se mi líbí, že Darcy se pokusila o komplexnější příběh...ale nemám ten pocit, že zrovna tady by to bylo zapotřebí protahovat na tolik stran, všechno v té druhé půlce bylo nápadně podobné té první, takže to prostě splývalo, a butilo to k tomu pasáže přeskakovat.

Jinak za mě ale velmi solidní duchařina, má sice své chyby, ale je pravda, že ze všech knih od Darcy je pro mě tahle asi nejpovedenější.

Miška74
05.02.2023 4 z 5

Další ze série Strašidelných domů, které mi ale vůbec nepřipadají strašidelné. Tento díl (vlastně dva v jednom) je spíše romantický, ale líbilo se mi, že se neodehrává v současnosti. Příběh se mi líbil a četl se velmi dobře.

alibaba72
04.02.2023 4 z 5

Není to špatné čtení, ale spíš bych to označil za romantické čtení sem tam s nějakou příšerou :-), kniha se čte dobře, ale trošku bych ji zkrátil :-)

ArwenAragorn
03.02.2023 2 z 5

40%

Tak musím říct, že je to autorčina nejslabší knížka. První část ještě šla, ale ve druhé jsem už přeskakovala stránky. Nezaujala mě.

Susan94
03.02.2023 3 z 5

Při pečlivém čtení první části knihy jsem si říkala, že je skvělé, že autorka oživila své vyprávění tím, že zasadila děj do jiného století, do kterého se i mystično více hodí. Kdyby celý příběh skončil první částí byla bych celkem spokojená a mohla dát vyšší hodnocení. Druhá část mě skoro nebavila, musela jsem použít "rychločtení" protože motivy se opakovaly stále dokola a nebylo to už vůbec záživné. Celkově mě mrzí, že jsem opět neodolala a knížku si koupila, ikdyž předchozí díly také nebyly nejlepší....

knihomolkajanca
31.01.2023 3 z 5

Dům tajemných stínů je již osmým dílem série, a tentokrát obsahuje dokonce dvoudílný příběh. Poprvé také Darcy zabrouzdala dále do historie. Zapomeňte na telefony a jakékoliv moderní technologie. Připravte se na pěkně ponurou atmošku s gotickým nádechem.

Northwood je opravdu ukázkové duchařské stavení. Už při prvních popisech budete mít pocit, že tady je něco opravdu hodně špatně. A to nejen s domem, ale i jeho obyvateli. Řeknu vám, že pokud někdy v životě narazím na červené dveře, budu si na ně dávat velký pozor. Doporučení číslo jedna - rozhodně neotvírat.

Kromě toho Northwood nabízí opravdu pestrou přehlídku všech možných nemrtvých bytostí. Je libo duchy? Démony? Oživlé mrtvoly? Všechno tady najdete a pro jistotu bych nevěřila ani těm obrazům na stěnách. Protože tady si nemůžete být jisti ničím. Dokonce ani tím, jestli v těch spetitých chodbách vůbec trefíte na večeři. Doporučení číslo dvě - vezměte si na cestu svačinku.

Možná to zní jako jedno velké drama. Nenechte se ale zmást. 430 stran je 430 stran, a tak si chvílemi i oddechnete. Na můj vkus místy až moc a řekla bych, že autorce svědčí spíše kratší a svižnější příběhy. Doporučení číslo tři - připravte si ke čtení kafíčko, ať neusnete.

Dost ale bylo doporučení, teď už máte po ruce kafe i rohlík s Májkou, takže výbava je kompletní a jízda může začít. Určitě potěším všechny, kteří milují odvážné a silné ženské hrdinky. Protože přesně taková Sophie je. K tomu i mladá a impulzivní, stejně jako její láska. Pro mě, jakožto ostřílenou třicátnici, byla romantická linka těžko uvěřitelná, ale ve finále jsem si stejně přála, ať to všechno dobře dopadne. Co jsem však rozhodně ocenila, bylo to, že v podání Darcy nejsou všechny nadpřirozené bytosti nutně zlé a špatné.

Pokud hledáte nenáročné čtení, tohle je dobrá volba. Pro hororové fajnšmekry to není, ale pokud do tohoto žánru jen občas zabrouzdáte, či patříte mezi extrémní strašpytle, máte zelenou.

Hodnocení: 60%

Za knihu k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

Katana83
29.01.2023

Já vám nevím. Začátek mi přišel jak z Krásky a zvíře. Pěkné prostředí, ale… Na několikrát jsem u ni usnula. Něco mi u těch knih začíná chybět.

Duchoslp
28.01.2023 3 z 5

Tato kniha je mnohem lepší než ta poslední. Sophie jako nezkušené děvče prokazuje neskutečnou kuráž v boji s démonem. Romantika s příchutí tajemna. Prima čtení na víkend