Dům tajemných stínů

Dům tajemných stínů
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497133/bmid_dum-tajemnych-stinu-STv-497133.jpg 4 555 555

Strašidelné domy série

Sophiina rodina zbankrotuje a jí se zhroutí svět. Ještě se ani nevzpamatovala, a už se jí nabízí nečekané řešení – o ruku ji požádá bohatý cizinec pan Argenton. Sňatek s ním zachrání její rodinu, ale Sophii odsoudí k životu v Northwoodu, rozlehlém a nepřirozeně temném sídle vzdáleném hodiny cesty od civilizace. Sophie se snaží přizpůsobit svému novému postavení paní skličujícího domu. Příbuzní Josepha Argentona se chovají chladně a sídlo je něčím víc, než čím se být zdá. Den po dni se Sophie neodvratně blíží k děsivému poznání. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si vzala – a kterého začíná milovat –, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The House of Shadows/House of Secrets , 2016

Duchoslp
28.01.2023 3 z 5

Tato kniha je mnohem lepší než ta poslední. Sophie jako nezkušené děvče prokazuje neskutečnou kuráž v boji s démonem. Romantika s příchutí tajemna. Prima čtení na víkend

Fallenyard
27.01.2023 2 z 5

První kniha od Coates, která se mi nelíbila. Výborně vybudovanou atmosféru plíživého děsu tu vystřídaly oživlé mrtvoly (ke konci už to bylo poněkud monotématické), celé se to táhlo donekonečna, ačkoli průměrně všímavého čtenáře ledacos napadlo v raných fázích příběhu. Zápletka autorku pravděpodobně napadla po shlédnutí Purpurového vrchu, což jí nezazlívám, ale ta podobnost z toho vysloveně křičí a neudělala na mě dobrý dojem, a sloh mi připadal daleko chudší, než v předchozích knihách, což může být i tím, že Coates se umí perfektně pohybovat ve 20. a 21. století, ale století 19. je za mě krok vedle.

Adney
27.01.2023 5 z 5

Nadchlo mě spojení románu s hororem. Na začátku mě překvapilo, že se příběh odehrává v dřívější době, ale ve finále se mi to líbilo a sedělo to k tomu dokonale. Večer jsem měla i trochu strach usínat sama... :)) Za mě jedna z nejlepších knih.
K předešlým komentářům.. Když vám příběh nesedí a nutíte se k tomu, nemusíte to přece číst. Každému vyhovuje jiný styl.

petrarka72
24.01.2023 3 z 5

Konvenční námět a v příběhu žádné výrazné překvapení. Nicméně Darcy Coates umí kombinovat hororové prvky poměrně zručně, takže čtenář dostane to, co chce. Bohužel nic navíc.

Lucciella_L
23.01.2023 5 z 5

Coates nezklame. Je fakt, že tato kniha patří k těm méně strašidelným, přesto jsem měla přečteno po 2 večerech / nocích. Příběh se mi líbil, ilustrace jsou dobře provedené. Mám ráda tento styl a za mě super

Johny_H.
22.01.2023 5 z 5

Tak tato kniha se opravdu těžce hodnotí ale zkusím to. Vzhledem k tomu že mám raději knihy odehrávající se v přítomnosti a horory odehrávající se dříve mi nikdy moc nesedly ať už s filmované nebo knižní tak jsem byl zklamán. Nic méně kniha se četla úplně sama a nebyl zde jediný problém protože autorka píše opravdu lehce. Jediný poznatek co mám, že série má 8/9 dílů jelikož tato kniha má dva díly a všechny končí šťastně. Ano je fajn vidět změnu od klasických hororů kdy pár přeživších sice neumře, ale kolikrát by to pro ně bylo lepší, ale stejně by to chtělo občas smutný konec. Jelikož takto tak nějak přicházíme o obavy o jednotlivé postavy což je škoda.

Šárka88
22.01.2023 3 z 5

Konečně dočteno, nerozumím těm, kteří zde píšou, jak to bylo skvělé. Za mě nuda a fakt jsem se musela dokopávat k finálnímu konci přečtení. Tento příběh spadl u mě na první místo nejnudnějšího čtení, pak je Folcroft. Dva příběhy odehrávané v nějakém cca 16. - 17. století nejspíš není můj šálek kávy. Když to vezmu kolem, tak začátek celkem dobrý, později 3/4 knihy jen polemizování o zničení nestvůry a poslední kapitoly druhého příběhu bum prásk nestvůra je kaput a konec a šlo to tak hladce najednou. Super jsou ty obrázky, to jediné se mi moc líbilo. Doufám, že devátý díl bude o něco lepší, chápu, že dá velkou práci vymyslet a napsat příběh, ale Darcy by si měla dát časové odstupy mezi knihami, ať to stojí za to.

moonula
22.01.2023

Kniha skvěle napsaná.Historie a strašidla..Miluju to.
Dva díly v jedné knize mě mile překvapily a fakt jsem si to konečně pořádně užila.

Adris
21.01.2023 3 z 5

Zvláštní - autorka vydala 2 díly v zahraničí a u nás se rozhodli tyto 2 díly spojit v 1 knihu. Já si říkala, že je divné, že má ekniha 400 stran a na 203 je epilog :D.

mynonka
19.01.2023 3 z 5

U této knihy bych uvítala původní rozdělení na dva díly. Čtené v kuse to ke konci působilo zdlouhavě. Také se hůře hodnotí, jelikož první část byla mnohem lepší než druhá. Přesto čtivé, i když se autorka začíná trochu opakovat. Co však vítám, jsou ilustrace až po ději a ne naopak, jak se dělo v předchozích knihách.

Jarmila97
19.01.2023 5 z 5

za mě byla tahle kniha Jako vždy skvělá. Strašně se mi líbilo pojednání toho že je to napůl romantické a napůl horor. není výjimkou že jako každou knihu od Darcy jsem i tuhle přečetla jedním dechem za pár dní. je strašně skvělé že v té jedné knize jsou vlastně dvě knihy Že si nemusím kupovat dvě různé Ale mám to v té jedné knížce můžu to přečíst najednou. Takže za mě i když některé recenze jsou špatné Tak já bych něho doporučila protože mě se strašně líbila

petrzel
15.01.2023 5 z 5

mě se prostě její knížky líbí i když ti zombici mě nikdy nebavily.

ankaras
12.01.2023 2 z 5

Nuda a šeď. Nejhorší dílko této autorky.

inkara
06.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě trochu polekalo, že se děj odehrává v jiném století. Postupně si to ale sedlo a bylo to příjemné ozvláštnění této knižní série. Ilustrací bylo naprosto ideální množství - neměla jsem pocit, že mají jen přidat knize objem, nerušily v ději a hlavně neprozrazovaly nic dopředu jako u minulé knihy.
Co mě trochu ruší u hororu je 100% happy end, kdy jsou všichni živí a šťastní (přestože měla polovina z nich umřít na infekci :D) a romantická linka, kvůli které je to celé až moc přeslazené. My chápeme, že autorčiny všechny mladé dívky jsou krásné, odvážné a když slíbí, že někam nepůjdou, tak tam na just jdou a všichni pánové jsou krásní, urostlí a strachují se o ty dívky, ale když je to napsané v každé kapitole, je toho už trochu moc. Přesto se knihy této autorky čtou jedna radost, člověk ani nemrkne a má přečteno aniž by se chvíli nudil.

knizni.taurus
06.01.2023 4 z 5

Než začnu sepisovat svůj názor, tak moc děkuji Knihy Dobrovský za recenzní výtisk :)
Další kniha ze série Strašidelné domy od Darcy Coates je za mnou a já jsem hodně spokojená.

V této knize se dostáváme do historie, takže dnešní doba mobilních telefonů a aut vzala za své. Musím se přiznat, že mě se návrat do minulosti moc líbil, protože to ten příběh trochu ozvláštnilo o problémy spojené s dopisováním a předáváním informací, o sňatky z rozumu, o několikadenní cestování na koních a v kočárech a tak dále.

Co mě zaskočilo, byl počet stran. Ačkoliv jsem nečetla tolik strašidelných domů, tak jsem měla za to, že to jsou obvykle 200 stránkové jednohubky. Tady ovšem dostaneme hned 400 stran s jedním epilogem uprostřed knihy. :D Občas mě kniha nedokázala tak vtáhnout do děje, jako obvykle a to zejména v druhé polovině knihy. První polovina byla skvělá, dobře se četla a vývoj knihy byl rychlý. S druhou polovinou se to trochu táhlo, ale samotný příběh se mi líbil, a tak mě ani počet stran neodtrhl od čtení.

Co se ostatním nemusí líbit je to, že je zde romantická linka, která je za mě ale skvělá. Zamilovanost je tady poměrně rychlá, ale jelikož se nejedná o hlavní záměr knihy (ta romantika), tak mi to nevadilo. Hlavní postavy jsou charismatické a hned jsem si oblíbila Josepha i Sophii. Míra strašidelnosti není tady tak velká a za mě jako velkého strašpytla to bylo v pohodě. I když autorka umí skvěle navodit atmosféru a popsat příšery, takže s představivostí mít problém určitě nebudete.

Celkově mě to bavilo, ale nejspíš to bude i tou romantickou linkou. :D A škoda, že ilustrací tam nebylo více.

NikiGrouse
05.01.2023 3 z 5

Začátek knihy se rozjížděl slibně. Doufala jsem, že se bude jednat o klasickou duchařinu, když byl příběh zasazen do historie. Bohužel.. Když jsem zjistila o "co" se jedná, připomnělo mi to spíš film Krotitelé duchů. Děsivé momenty téměř žádné. Romantika v knize vyumělkovaná. Čtivé jako vždy skvěle, ale čím víc Darcy píše, tím více kvalita klesá. Holt prvním dílem Strašidelných domů nasadila laťku celkem vysoko, kterou si myslím, už těžko překonává.

Turante
04.01.2023 4 z 5

Není to úplně top v sérii Strašidelných domů, ale každopádně patří do té lepší poloviny. Opět se čte super, i když jsou tu klasická klišé, co už u Darcy známe. Trochu mi chybělo mrazení, které Darcy určitě umí. Tenhle příběh bych spíš nazvala gotickým románem než hororem. Ale i tak to bylo super a doporučuji!

MartinProtschke
04.01.2023 4 z 5

Čtu tyhle knížky jako oddechovky a i tahle mě bavila. Oba díly mě bavily.

Emma27
04.01.2023 2 z 5

Taky jsem se hodně těšila na tuto knihu.Spíše pruměr,slaby díl.První čast splnovala napětí.Druha čast mě uz moc nebavila.

marky2558
02.01.2023 3 z 5

Tak moc jsem se těšila na tuto knihu ale ve finále jsem byla asi trošku zklamaná.
U jiných knih ze série Strašidelných domů jsem se alespoň trošku bála. V této knize není ani jeden moment a to mě dost mrzí.
Opět se zde opakují mužští hrdinové a hrdinky, kteří jsou sladcí jak cumel a navíc je to láska už po třech týdnech co se znají.. ale to už je u Darcy Coates asi klasika a ani mě to nepřekvapilo. Rozhodně mě bavilo, že kniha byla tlustá a opět se četla velmi rychle díky krátkým kapitolám a srozumitelnému textu.