Dům tajemných stínů

Dům tajemných stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497133/bmid_dum-tajemnych-stinu-STv-497133.jpg 4 548 163

Strašidelné domy série

Sophiina rodina zbankrotuje a jí se zhroutí svět. Ještě se ani nevzpamatovala, a už se jí nabízí nečekané řešení – o ruku ji požádá bohatý cizinec pan Argenton. Sňatek s ním zachrání její rodinu, ale Sophii odsoudí k životu v Northwoodu, rozlehlém a nepřirozeně temném sídle vzdáleném hodiny cesty od civilizace. Sophie se snaží přizpůsobit svému novému postavení paní skličujícího domu. Příbuzní Josepha Argentona se chovají chladně a sídlo je něčím víc, než čím se být zdá. Den po dni se Sophie neodvratně blíží k děsivému poznání. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si vzala – a kterého začíná milovat –, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

The House of Shadows/House of Secrets , 2016

rilajaan
05.08.2023 5 z 5

Ano, je to taková pohádka a bát se asi moc nebudete. Ale bavilo mě to a četlo se to skvěle.

orinka3
02.08.2023 2 z 5

Já se opravdu snažila. Ale od poloviny knihy jsem už jenom listovala a bleskově došla na konec. Tam jsem zjistila, že on a ona spočinuli v objetí a happy end mě ani tak neminul. Proč jenom ta Darcy Coates popsala tolik papíru, když se pořád jen opakovala? Pořád jen ty hladové příšery, se kterými Joseph udatně bojuje, po požáru se s novomanželkou a příbuzným přestěhuje a tam je to zas jak přes kopírák. Takže D.C. nám vymlátila hromadu prázdné slámy a tou se má unuděný čtenář probrodit až k sluníčkovému konci. Uff. Měla by se nad svou tvorbou hluboce zamyslit a napsat něco s pořádnou zápletkou.

Areska7
01.08.2023 3 z 5

Tato kniha byla pro mne z celé série zatím nejslabší. Místo napětí a lekaček jsem dostala slušnou romantiku.. jako dobrý, ale tu jsem číst nechtěla :-) Když začala druhá část knihy, to jsem se asi vyděsila nejvíc a řekla si PROČ? Mám raději duchařiny než příšery, takže slečna Bishopová mě potěšila, jinak ale pro mne zklamání.

PetaZ
30.07.2023 4 z 5

Misty zdlouhave, strasidelne mi to neprislo.. Spise nez pokracovani v druhe casti bych ocenila, kdyby autorka rozvinula minulost.. No ale kazdopadne se kniha cetla dobre

wlado
29.07.2023 3 z 5

Určite som čítal desivejšie horory od autorky ako tento titul. Miesto desu miestami až úsmevné pocity. Mám pocit, že autorka začala až príliš "tlačiť na pílu" a z hororu sa stáva skôr triler.

Ondra_P
25.07.2023 3 z 5

Nesdílím nadšení mnohých, pro mě jeden z nejslabších dílů téhle série.

kaka
20.07.2023 4 z 5

Dávám 3,5 hvězdy...3 je málo za milý romantický náboj v knize a 4 je moc za slabý a předvídatelný děj s absencí děsivosti...Tak moc jsem se u 8. knihy těšila, jak se zase budu bát, no nebylo to tam.... A myslím, že druhá část knihy byla zbytečným natahováním příběhu...

Wisha
19.07.2023 3 z 5

Po každé další knize od Darcy Coates sahám s vroucím přáním, abych se zase bála stejně jako u Carrow a Ashburnu. Bohužel mi to opět nějak nevyšlo, zápletka v této knize nebyla ani trochu strašidelná. Nicméně příběh jako takový se mi líbil opravdu moc, ne-li dokonce nejvíc. A tak jsem si místo děsivé duchařinky přečetla moc pěkný romantický příběh z dob minulých.

JIVaJaH
16.07.2023 5 z 5

Věděla jsem do čeho jdu. Kniha mi sedla, i když v ní bylo příliš duchů a dalších fuj bytostí. Dějová linka ubíhala velmi příjemně, nechybí ani to, po čem ženy touží - vztahy mezi lidmi.
Doporučuji.

Ráďa505
15.07.2023 5 z 5

Tak tahle knížka mi opravdu sedla. Přesně ta pravá oddychovka na dlouhý letní večer. Příběh byl psán moc hezky a velice dobře se četl. Romantická linka se mi líbila, "strašidelný děj také a z toho, že je příběh zasazen do historie, jsem byla nadšená :)

daniela7398
07.07.2023 4 z 5

Od Darcy jsem přečetla zatím vše a s viktoriánskou tématikou mě překvapila. Byl to asi nejvíc zajímavý příběh od ni zatím. Velmi oceňuji také rozdělení na dvě části, dodalo to na napětí.

Ív688
06.07.2023 2 z 5

Tak jsem se nebála, i když jsem začala číst v noci a k ránu skončila, nějak převládla řekla bych viktoriánská romantika, ano ten netvor byl děsivý, ale to ponuré nevysvětlování, zlá a celkem předvídatelná teta, rudé dveře do kterých chodit nemáte a stejně za ně vlezete...
Hlavní hrdinka má ode mne body za svoji statečnost a nebojácnost, inu láska je láska ...za mne.. jednou a dost...

lucia0482
25.06.2023 5 z 5

Konečne som sa dočkala! Už som si myslela,že okrem Ducha domu Ashburnů ma žiaden strašidelný dom nenadchne, ale stalo sa. A som ozaj spokojná.

Dům tajemných stínů je rozdelený na dve časti a obe sú výborné. Napínavé, strašidelné, plné zvratov. Číta sa vynikajúco, za dva dni som ju prečítala. Každou ďalšou stránkou rástla moja zvedavosť,čo bude so Sophie a Josephom.

Azda jediné mínus je ten umelý milostný príbeh ako z červenej knižnice. Páčilo sa mi,ako sa zbližujú, ale červenania sa tam bolo až príliš. Napriek tomu dávam plný počet hviezdičiek, už dlho ma kniha tak veľmi nepohltila.

HoneyMM
25.06.2023 4 z 5

Krátké kapitoly, to bych zavedla i u spousty jiných knih. Mám moc ráda příběhy o starých časech, domech a se zapojením tajemna to má vždy krásně nostalgický nádech. Jen mě rušil ten až moc na sílu vtlačený milostný příběh "ach, och, je".

LintuShelly
15.06.2023 5 z 5

Kniha je rozdělena na dvě části, což není v jiných knihách zvykem. I tak to čtenář prakticky nepostřehne. Kapitoly na sebe pěkně navazují. Děj se sem tam táhne a je zdlouhavý, ale i tak jsem knihu přečetla za dva dny. Hlavní hrdinové mi padli do oka a je zvláštní, že Darcy tuto knihu okořenila láskou. Je je tu mnohem více než 'Fantom v Blackwoodu', ale mne osobně to nevadilo.

sipkulka
13.06.2023 5 z 5

Tak tenhle strašidelný dům mě velmi mile překvapil. První polovina byla sice lepší než druhá ale i tak tuto knihu posunuji na první příčku strašidelných domů. Přesunutí do historie velice pomohlo.

Dandulka
12.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení! Oba díly byly skvělé a chytlavé. Ostatně jako vždy.

Lexi7892
11.06.2023 3 z 5

Už jsem se vážně těšila na dočtení této knihy, krom toho že základ strašidelných domů je pořád stejný, tady to šlo do cíle fakt pomalu. Alespoň období příběhu se posunulo do historie. Jen mě trochu štvalo to věčné 'ach'.

Ladis777
11.06.2023 4 z 5

Četlo se to dobře, svižně. No, ten milostný aspekt mohl být trochu potlačen, hlavně když to jenom vyplňoval v duchu "jo, teď tam musím dát trochu té lásky, aby to lidi četli". První díl je lepší než druhý, tam už mi to přišlo zbytečně natahované a pak už to šlo těžko zakončit nějak rozumně, takže myslím, že méně by bylo více.

Peťula91
01.06.2023 5 z 5

Díky skvělým recenzím o Darcy Coates, jsem se rozhodla zakoupit celou sérii o strašidelných domech, kde tato kniha byla první, kterou jsem od autorky četla.
Kniha byla rozdělena do dvou částí - Northwood a Kensington. Myslím si, že by se klidně dalo rozdělit i do 2 dílů nebo druhou část úplně vynechat. :-) Příběh byl poutavý, dobře psaný a napínavý. Obě hlavní postavy, Sophii a Josepha, jsem si oblíbila. Jedná se o romantiku, spojenou s temnými silami. Určitě doporučuji :-)