Černý korál

Černý korál https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488585/bmid_cerny-koral-2fU-488585.jpg 4 341 341

Sloan McPhersonová série

Když začne floridská policejní potápěčka rozplétat dávno odložený případ obestřený tajemstvím, netuší, že tím vypudí z úkrytu mnohonásobného vraha… Sloan McPhersonová, vyšetřovatelka z Programu podvodního pátrání, objeví na dně kalného floridského jezírka starou dodávku. V útrobách vozu se nacházejí mrtvoly čtveřice mladých lidí, kteří před třiceti lety zmizeli po návštěvě rockového koncertu. Úřady se domnívají, že šlo o tragickou nehodu, Sloan je ovšem přesvědčená, že se stali obětí vraždy – a důkazy navíc ukazují na dlouhý řetězec neobjasněných zmizení po celé Floridě. Stopu po stopě Sloan prohledává teplé temné vody, kde loví přirození predátoři, přitom ovšem ví, že ten ze všech nejnebezpečnější dosud číhá kdesi v skrytu nad hladinou…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Black Coral , 2021

čef
16.07.2022 5 z 5

Pozoruhodný detektivní román od pozoruhodného člověka – určitě jeden z jeho nejlepších. Nemá hluchá místa, děj pádí kupředu a nenechá vydechnout. V závěru se mnohý čtenář zapotí, nakonec však spokojeně knihu odloží a již se těší na další přídavky.

petkasable
28.06.2022 5 z 5

Po skvělém prvním díle jsem se moc těšila na druhý díl. Miluju tuto sérii, i když v tomto díle bylo trochu méně situací a pátrání pod vodou, což mě na tom baví nejvíce. Dozvídám se u toho i mnoho věcí, které jsem nevěděla. Je mi moc sympatická nová postava Hughese. Nemůžu se dočkat pokračování!

Babouš
24.06.2022 5 z 5

Ještě lepší než Dívka pod hladinou! Taková ta kniha, kvůli které se celé léto budete bát vlézt do rybníka, protože si začnete představovat, co všechno může číhat pod hladinou...

Ulala
22.06.2022 4 z 5

Sice podvodného světa bylo v tomto díle méně, přesto se mi tato série líbí nejvíce. Sloan je pohotově ujetá, ale logické myšlení ji nechybí. Něco málo informací o aligátorech, krokodýlech a dalších podvodních tvorech. Budu se těšit na další díl.

kokrokr
22.06.2022 4 z 5

Po dlouhé době nápaditý krimi thriller. Příběh se odehrává v zajímavém prostředí, působí reálně a hlavní postavy jednají logicky. Už mě nudí autoři, kteří se snaží za každou cenu šokovat a popisují naprosto bizarní vraždy a nesmyslné situace. Tady autor nepřekročil míru, vyšetřovatelé nejsou nudní, shromažďují informace a s pomocí dedukce a postřehu vypátrají skutečného vraha.

Anna27
13.06.2022 5 z 5

Konec jsem čekala ještě o něco napínavější, ale jinak zase super. Líbilo se mi, že tam zmínili pár větama našeho šíleného vědce Theo Craye a jeho případy. Prostě autora miluju, jeho knihy hltám. Je to správně ujeté, překombinované a to se mi na tom líbí. Už se těším na další příběh se Sloan. Nová postava Hughes se mi taky velice zamlouvá.

biki
08.06.2022 5 z 5

První díl se mi líbil hodně, ale tohle, to je prostě paráda. Výborný thriller se sympatickými hlavními hrdiny (k impulzivní Sloan, která se často do akce žene bez většího přemýšlení, a zkušenému Solarovi se připojí také velmi slibná posila), který se i nyní odehrává v neobvyklém prostředí floridských přístavů, vodních cest i nekonečných mokřadů Everglades za doprovodu místní fauny - takového Bouráka Billa bych nechtěla potkat ani na souši. V takovém prostředí pak není divu, že se sériovému vrahovi daří unikat tak dlouho. To by se ovšem nesměl čirou náhodou dostat do hledáčku Sloan a spol.
Kromě napínavého a akčního děje ale nechybí ani politika (v podstatně menší míře než minule) a kompetenční spory, které už zřejmě k detektivním příběhům neodmyslitelně patří, a které mohou pátrání hodně ovlivnit a zkomplikovat, jak se ukázalo i zde.
Zkrátka, kniha se mi moc a moc líbila a užila jsem si ji do posledního písmenka.

Pozn. - mimo jiné mě v knize také příjemně potěšila i zmínka o Theo Crayovi, moc bych si přála jeho návrat na literární scénu.