Černý korál

Černý korál https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488585/bmid_cerny-koral-2fU-488585.jpg 4 341 341

Sloan McPhersonová série

Když začne floridská policejní potápěčka rozplétat dávno odložený případ obestřený tajemstvím, netuší, že tím vypudí z úkrytu mnohonásobného vraha… Sloan McPhersonová, vyšetřovatelka z Programu podvodního pátrání, objeví na dně kalného floridského jezírka starou dodávku. V útrobách vozu se nacházejí mrtvoly čtveřice mladých lidí, kteří před třiceti lety zmizeli po návštěvě rockového koncertu. Úřady se domnívají, že šlo o tragickou nehodu, Sloan je ovšem přesvědčená, že se stali obětí vraždy – a důkazy navíc ukazují na dlouhý řetězec neobjasněných zmizení po celé Floridě. Stopu po stopě Sloan prohledává teplé temné vody, kde loví přirození predátoři, přitom ovšem ví, že ten ze všech nejnebezpečnější dosud číhá kdesi v skrytu nad hladinou…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Black Coral , 2021

Dajine
24.04.2023 2 z 5

První díl jsem nedočetla, druhý silou vůle s přeskakováním stránek. Nějak nevím proč, ale hlavní hrdinka mě nebaví a její myšlenkové pochody taky ne.

Špekyn
21.04.2023 4 z 5

Druhý díl se sympatickou "vyšetřovatelkou" Sloan je podstatně lepší a čtivější než díl první. Atmosféra divokých mokřadů Everglades je fantastická a dechberoucí - zejména jak se Sloan a její nový kolega Scott, o kterém trochu nevím, co si mám myslet, potápějí do kalných vod a prodírají se houštinami hemžícími se aligátory. Příběh je celkem pěkně vykonstruovaný, ale chybí mu dovysvětlení. Konec je napínavý a má spád, ale typicky pro autora je dost rychlý. Také bych zvolila jiný, víceříkající, název.

veronika4001
16.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Velice osvěžující, temperamentní. Již na začátku vznítí pocit chladu a počínajícího adrenalinu. Těším se na nějakou nekonvenčnost, anomálii, která příběh vypne a díky které se příběh stane méně zapomenutelným. Mám na mysli příběh, jehož podmořské detaily jsou vysázeny jako šperkovnice - lesklé, mohutné, neopakující se. Na mysl mi vytanul Steve Alten a jeho beletristicky zpracovaná podmořská biologie s Megalodonem, ze které se dá pro atmosféru příběhu nekonečně těžit. Barevné, neustálé, živoucí, někdy o to více nebezpečnější až dravé. Čím déle čtu, tím více se opouští moře s jeho faunou, flórou, prohlubněmi, proláklinami a celou geografií a tím více se děj uchyluje k vyšetřování. Příběh se uvrhuje do thrilleru.
Každý dílek má své místo a já jsem zvědavá, jak případ dodávky zapadá do případu uloupených osmi milionů dolarů. Tato skutečnost není v případu úplně vyjasněna.
Také jsem se dozvěděla, proč zpěváci chodívají pozdě na pódium. Není od věci to vědět. ;-)
Líbí se mi noční život v prostředí aligátorů, krokodýlů, kajmanek, hadů a hmyzu. Ty svítící oči v bahně a noční zvuky zvířat. Dospívám k závěru, že se jedná o dobrodružný thriller s prvky krimi.
Ostatky asi třiceti lidí! Neuvěřitelné.
Kniha má grády, nespokojí se s málem, ani co do počtu lidí, ani co do místa jejich nálezu. Procházka divočinou za něčím, co shledává pachatel zajímavým. Tohle bylo dobrodružné! Nezapadnout do mokřad, nenechat se ulovit aligátorem, štípnout hmyzem, zamotat nohu do křovin, kde jsou pavouci a hadi. A hlavně bacha na díry v zemi prokvetlé pavučinami. Na straně 238 se dozvídám jméno pachatele, ale proč nejsem spokojená? Tak vágně by to dopadlo? Myslím si totiž, že vrahem je někdo jiný. Pořád mi zaznívá jméno Benson Morera. Proč se mu hlavní hrdinka, přes její negativní pocity o zneužívání dítěte - dcery jeho aktuální manželky - více nevěnovala? Tohle je druhá nevyjasněnost, která v příběhu vyzněla jako lichá.
Kladně hodnotím tendenci autora vysvětlovat život aligátorů (norování, doupě, skrýš, druhy žraloků, krokodýlů, sledování potravy, teplota hnízda apod.). Líbí se mi drama, ke kterému se příběh ke konci schyluje.
Přes výše uvedené nevyjasněné skutečnosti dávám plný počet, protože, jak vidět, autor se zlepšuje.

konicekbily
25.03.2023 4 z 5

První díl jsem nečetl - nemohu posuzovat návaznost. Autor si vybral zajímavé prostředí - vodu plnou žravých stvůr a nutnost mezi nimi pod vodou hledat důkazy dávných trestných činů. Hlavní hrdinka policistka a potápěčka je osoba se silnou vůlí a hledá trpělivě řešení možných trestných činů. Závěr je takový nějak moc uspěchaný, celkový dojem: dobrá odpočinková četba.

Hella
16.03.2023 3 z 5

Podstatně lepší příběh než Dívka pod hladinou. Jen by to chtělo malinko víc rozumu, milá Sloan. Lézt do Bourákova hnízda není zrovna návod na to, jak se dožít důchodu.

zelda7
10.03.2023 5 z 5

Druhý díl série se Sloan McPhersonovou byl opět skvělý, tentokrát se nepátralo po pašerákách s drogami, ale případ se točil okolo záhadných zmizeních, které započalo potopenou dodávkou s mladými lidmi. Hodně se mi na knihách od Andrew Mayne líbí fakta o aligátorech či žralocích, které knížkou prokládá, ipřesto že nejsem fanda těchto tvorů :D je zajímavé se o nich něco dozvědět. V tomto díle bylo trochu méně potápění než v prvním, ale i tak byla velmi zajímavá a napínavá. Těším se na třetí díl.

Jenny46
05.03.2023 4 z 5

Příjemné čtení na léto, ale asi bych nevlezla do vody strašil by mě Bourák Bill .o))
Další skvělý díl trochu mě zklamal konec ( useknuté ? ), ale jinak Sloan je sympatická děj zajímavý, čtivý těším se na pokračování...

FejKýý
22.02.2023 4 z 5

První díl se mi líbil více. Hlavně proto, že Sloan se tam o hodně víc potápěla a byla tam více její rodina. Teď jsme se sice více zaměřili na Sloan ale nevím no. Příběh se mě líbil a chtěla jsem číst dál ale úplně v napětí jsem nebyla. To až ke konci. Tohle bylo tak akorát. Byt kniha delší, už by to byl malér. Příběh za mě průměrný ale konec kapánek lepší. Každopádně v sérii určitě budu pokračovat. Těším se na květen až vyjde třetí díl. 3,5*

lexikon_tf
22.02.2023 5 z 5

Druhý díl série se Sloan McPhersonovou, nevadí, první díl si přečtu jindy. Zaujalo mě, že se budeme potápět. Tedy - Sloan se bude potápět, mě by pod vodu nedostali. A při tom potápění to nebude jen tak, Sloan totiž objeví dodávku se čtyřmi mrtvými, kteří se tam už ale máchají poměrně dlouho, nějakých 30 let.

Opět skvělý thriller, kde jsem si užila pátrání po dávném vrahounovi a také atmosféru floridských vod a mokřadů plných aligátorů.

Moc doporučuji a už se těším až si přečtu i předchozí díl série, který se jmenuje Dívka pod hladinou!

Dumicek
17.02.2023 5 z 5

První díl šérie jsem nečetla,ale tohle bylo něco..za 2 dny přečteno,protože nešlo jinak. Trnula jsem hrůzou,když se sloan potápěla do nádrže plné aligátorů. No mě by tam nikdo nedostal..krásně popsané prostředí Floridského parku a opravdu skvělý nápad na sériového vraha. Jako opravdu klobou dolů. Mayne psát umí,ale pro mě je tohle vrchol jeho knih. Naprosto geniální,styl psaní lehký i humorný což mám ráda když se ty hrůzy trochu odlehčí nějakou vsuvkou. No doufám že se se Sloan ješte shledáme.

Prateri
13.02.2023 4 z 5

Vlézt do vody, kde není na krok vidět, kde se nachází svinstvo všeho druhu, kde spočinuly ostatky několika nešťastníků - a to všechno hlídá parta krvežíznivých potvor, to snad je víc než odvaha. A takto začíná pátrání po sériovém vrahovi, na kterého upozornil náhodný nález zarputilé policejní potápěčky. Zajímavé čtení - to pod vodní hladinou a v mokřinách, na souši - pak napínavý příběh pátrání po vrahovi.

soukroma
01.02.2023 5 z 5

Líbilo: jiné než první kniha série, méně otce a (pohříchu) méně moře a lodí, zato (pohříchu) více Jackie a mládeže, ale hlavně mnohem více bažin a stovek či tisíců nebezpečných živočichů, od krokodýlů, aligátorů, kajmanek, přes krajty až po pumy. To vše lze zřejmě bez problémů potkat zejména v Everglades, kde se musí ztratit a bát každý nováček, neználek a nestopař... Takže za místo děje nejvyšší hodnocení.
Zápletka zcela odlišná od prvního dílu, tentokrát se postupně odhalují činy sériového vraha působícího dlouhá léta a majícího dokonce svůj soukromý (a dobře ukrytý) bažinný hřbitov. Do pátrání po vrahovi se samozřejmě zapojil kdekdo, PPP nevyjímaje, byť trochu po vedlejší koleji, kam byli odsunuti. Závěr trochu uspěchaný, přitom by byl dostatečně dechberoucí i v delším provedení. 90%

terinkha
29.01.2023 5 z 5

03/2023
První díl byl moc příjemná oddychovka, druhý díl opět nezklamal. Celý se mi to fakt líbí, dobře to utíká, jsou pochopitelně naprosto nelidsky chytrý a intuitivní, hned všechno odhalej, ale Sloan mě baví, stejně tak Solar, dobře jim to šlape, novej parťák Hughes taky fajn, za mě prostě příjemný čtení, bylo by to asi normálně za 4 hvězdy, ale potápění to dotáhlo na plnej počet :-)

PetikH2O
19.01.2023 5 z 5

Sloan je kost a líbí se mi, jak si jde za svým. A super promo na Hračkáře.

Eisy
17.01.2023 4 z 5

Opět Maynova kniha, která je od začátku do konce nabitá akcí, skvělé čtení :)

Etule
13.01.2023 4 z 5

U autora se mi zamlouvá, že jeho hlavní hrdinové nejsou vyloženě tradiční policajti nebo detektivové. Policejní potápěčka je nesmírně zajímavá postava a naprosto překvapivě mě bavilo i vyprávění o aligátorech. Na scénu se dostává další posila v týmu. Skvěle mi tam zapadl. Případ opět velice zajímavý.
Docela by mě bavila nějaká vedlejší kniha s vyprávěním o dobrodružstvích Sloanina otce.

derminator
07.01.2023 5 z 5

Černý korál je opravdu skvělá detektivka. Andrew Mayne prokazuje že umí napsat skvělé detektivky. Černá perla je srovnatelná se Šelmou a možná je i lepší protože vás kniha nutí číst jedním dechem a i hlavní zaporak je opravdu top! Knihu doporučuji a dávám 95%. Jen ten konec škoda že se o vrahovi nedozvíme víc.

Lenča727
05.01.2023 5 z 5

Skvělé a báječné a úžasné čtení, děj frčí, postav tak akorát, sériový vrah fakt pořádný cvok, slizký a neskutečně mazaný, tušené mrtvoly a jejich zbytky všude, kam se podíváš, v kanálu a bažinách se to hemží krokodýly, aligátory, hady a jinou havětí a mezi nimi se celkem v klídku potápí vyšetřovatelka Sloan. Opět je trendy čestná, vtipná,má super sympatického parťáka a kupodivu i šéfa,je chytrá, energická a pracuje jak jinak než na 500% (tak nějak jsem si už v současných detevtivkách zvykla).Ke konci to vypadá, že už vrahouna Slizáka mají- joj, to jsem si říkala, jestli fakt TENHLE a že to Mayne vzal poněkud hopem, ale najednou zvrat a všecko je jinak a pořádné vzrůšo na konci. První knížka, kterou jsem od Mayneho četla ,a určitě ne poslední. Nadchl.

ElikaS
04.01.2023 4 z 5

Andrew Mayne mě baví. Sice série Sloan nedosahuje kvalit prvních dílů Thea, ale i tak jsem si tento díl užila.
Sloan mě baví, stejně jako lidé okolo ní. Příběh byl napínavý, zajímavý. Navíc serioví vrazi mě v detektivkách baví, i když v podání Maynea jsou trochu neuvěřitelní a nejsou to žádní troškaři.
A musím ocenit linku s aligatorem, která se mi moc líbila.

Rosse
01.01.2023 4 z 5

I když se zde našlo pár hluchých míst u kterých jsem pozorností trochu ulítávala, s vývojem příběhu jsem byla spokojená. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala.

Mayne opět nezklamal. Dočkali jsme se zajímavého a napínavého příběhu zmizelých mladých lidí (nechci je nazývat teenagery, protože další oběti byly dle popisu starší). Jediné, co mi zde chybělo bylo vyprávění z pohledu vraha. Věřím, že jeho osobnost a vnímání by zaujalo nejen mě, ale i ostatní čtenáře.

Nicméně už teď se těším na další díl se Sloan a doufám, že předčí Černý korál.

Pokud Vás série Šelmy moc nezaujala, možná tahle pro vás bude ta pravá. :-)