Černý korál

Černý korál https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488585/bmid_cerny-koral-2fU-488585.jpg 4 341 341

Sloan McPhersonová série

Když začne floridská policejní potápěčka rozplétat dávno odložený případ obestřený tajemstvím, netuší, že tím vypudí z úkrytu mnohonásobného vraha… Sloan McPhersonová, vyšetřovatelka z Programu podvodního pátrání, objeví na dně kalného floridského jezírka starou dodávku. V útrobách vozu se nacházejí mrtvoly čtveřice mladých lidí, kteří před třiceti lety zmizeli po návštěvě rockového koncertu. Úřady se domnívají, že šlo o tragickou nehodu, Sloan je ovšem přesvědčená, že se stali obětí vraždy – a důkazy navíc ukazují na dlouhý řetězec neobjasněných zmizení po celé Floridě. Stopu po stopě Sloan prohledává teplé temné vody, kde loví přirození predátoři, přitom ovšem ví, že ten ze všech nejnebezpečnější dosud číhá kdesi v skrytu nad hladinou…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Black Coral , 2021

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Andrew Mayne to prostě umí! Druhý díl s potapěčkou Sloan, který vás chytne od prvního krokodýla. :D Je to hrozně čtivé, byť prostředek mě nebavil tolik jako začátek a konec. Těším se na další díly, ty mi nesmí chybět!

vekkr
29.12.2022 3 z 5

Audiokniha.Velmi průměrné.Nic nového ani světového.

lucakuca
02.12.2022 5 z 5

Ňam ňam! Dobrůtka se zrodila a stále trvá!
Líbí se mi humor, myšlení a lehkost. Čtivé.
Mayne je můj kuchař!

Dandulka
01.12.2022 5 z 5

Kniha opět splnila moje očekávání a byla na 100% skvělá a velmi dobře se četla. Jako vždy, děj měl spád a zápletka byla perfektní.

markej
28.11.2022 4 z 5

Druhý díl série s vyšetřovatelkou a specialistkou na potápění Sloan McPhersonovou.
V téhle sérii mě baví to, že se dozvím i něco o vodním, resp. podmořském světě, v prvním díle to byly informace o potápění jako takovém a o žralocích, tady o krokodýlech, resp. aligátorech. Taky se mi líbí Sloanina netradiční rodina a uspořádání rodinných vztahů, naopak mi tentokrát malinko vadilo množství postav, někdy jsem se mezi nimi trochu ztrácela, to se mi obecně moc často nestává...
Knížka byla fajn, ale od autora mě ze všech jeho detektivek zatím stejně nejvíc zaujala jeho novinka Vrah andělů, o níž jsem referovala před nedávnem... :-)
Hodnocení: 4 ⭐ z 5 ⭐

VěraČamková
26.11.2022 2 z 5

Slabší kniha, příroda, zajímavosri super, ale děj byl pro mě fakt divný, nezáživný, tentokrát jsem byla docela zklamaná.

gordon13
22.11.2022 4 z 5

Zajímavá krimi z velmi atraktivního a nebezpečného prostředí. Pěkně se četla, příjemná vyšetřovatelka, lehký nadprůměr, hodnotím za slabší čtyři.

Mrshodan
13.11.2022 4 z 5

Hodnotím výš než sérii s doktorem Theo Crayem. Ta byla po prvním díle sice čtivá, ale přestřelená. Tohle se mi zdá dobře uvěřitelné a moc dobře napsané. I audiokniha se skvěle poslouchá.

Jiparis
04.11.2022 4 z 5

To, co mě nejvíc uchvátilo, bylo prostředí. S vyšetřovatelkou, která miluje potápění a to jí pomůže vyšetřit zločin, jsem se ještě nesetkala .Originální!

Ja.Yitka
29.10.2022 3 z 5

Bohužel pro mě zklamání, kniha mě nedokázala strhnout. Kapitoly byly krátké ale přišly mi velmi nezáživné a prostě to nemělo spád. Líbily se mi však zajímavosti o aligátorech a závěr knihy a rozuzlení bylo dobré, neodfláknuté. Za mě celkově průměrné, další knížky asi od tohoto autora vyhledávat nebudu.

karaliene
25.10.2022 4 z 5

Oceňuji lapidární názvy kapitol. S nimi si dá práci dnes už málokdo...
Osobně mě trochu mrzí nevysvětlený posun k horšímu v interakci Sloan a Solara, ale v kontextu kvality příběhu i jeho zpracování je to vpravdě maličkost.

harena
07.10.2022 4 z 5

Napínavá a svižně napsaný detektivní příběh, který pádí kupředu a díky intuici Sloan policie zjišťuje další děsivé skutečnosti. Líbilo se mi pátrání pod vodou mezi aligátory a zajímavé byly i informace o životě těchto tvorů.

Katania
05.10.2022 4 z 5

Líbí se mi prostředí a zajímavosti, které se v knize objevují. Občas děkuji přitažený za vlasy, ale jinak bezva čtení.

Kaja1
05.10.2022 4 z 5

Případ byl zajímavý, co všechno se dá objevit při potápění a hlavně, co všechno se dá různými analýzami zjistit z pár zbytku kostí, oděvů apod. Těším se na další díl.

knihomolkaL
03.10.2022 4 z 5

Druhý román s vyšetřovatelkou Sloan McPhersonovou se mi líbil o kapku méně než díl první. Bylo na napínavé, mělo to spád, bylo super se opět potkat se starými známými z předešlého dílu a několika postavami novými. Ale pro mě tam mohlo být více akce pod vodou a trochu se mi nelíbilo, že celá FBI a spol. byla vylíčena jako banda tupců a jediná Sloan s kolegy stála o to najít skutečného vraha. A ke konci už mi Sloan přišla jak nějaký ženský terminátor.

pavlinkaa
27.09.2022 5 z 5

Tenhle díl mě bavil víc než první. Dobrý příběh.

Belanna
24.09.2022 5 z 5

V prvním díle se Sloan to bylo takové "jemné" oťukávání, ale ve druhém dílé to Anrew Mayne rozjel na plné pecky. Doslova nás vhodil mezi aligátory.
Přestože byl tento příběh méně o potápění, o to víc jsem se dočkala napětí a zvratů.
Líbily se mi myšlenkové pochody Sloan a celkově její povaha.

Tak jako většina tu i já sympatizovala s Bourákem Bilem.
Samotný závěr knihy - epilog na mě hodně zapůsobil.

GYROTOURBILLON
22.09.2022 4 z 5

Bohužel jsem začal druhým lepším dílem, ale jo spokojen jsem.První díl přesto dám taky.
Jinak budu souhlasit s TeaPeter.

Ticiana
19.09.2022 5 z 5

Sloan jsem si oblíbila a tenhle dil je lepsi než první. Hodně ctive, krátké kapitoly a celkove rychle přečteny. Libi se mi její intuice. A to, ze ne vždy jde podle “předpisu”. Jsem zvedava na další díly, a taky na novou sérii tohoto autora.

ArwenAragorn
15.09.2022 4 z 5

80 %
Bourák Bill mě pozoruje a soptí vzteky. Moji přátelé herpetologové by sice namítali, že aligátor severoamerický si nevytváří tytéž myšlenkové pochody, jaké si vytváří primát jako já, jenže jak tam tak sedí na břehu s náhubkem na tlamě a tělem ovázaným lanem, kterým ho chytili lovci z úřadu rybolovu a ochrany zvěře, jako by tušil, že za všechno můžu já.
Jako rytmické zvuky ryby v tísni nebo nářek velrybího mláděte ho přivábila moje zdánlivá zranitelnost. Když se teď zadívám na vlastní odraz v posuvných prosklených dveřích a do noci za nimi, cítím, že krouží kolem, vyčkává.
___________________________________________________________________________________________________________

Bezvadný thriller s pátráním po sériovém vrahovi. Napínavý, se skvělou zápletkou a výborným rozuzlením. Sloan se v tomto díle méně potápí, o to víc ji ohrožují aligátoři. A jak se ukáže, není v nebezpečí jenom ve vodě, ale i na souši.
Rozhodně doporučuji!