Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 594 171

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

andulka1406
13.03.2023 5 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila. Obrázky perfektně dokreslují atmosféru příběhu.

ELENtheKNIHOMOL
09.03.2023 4 z 5

Toto byl vynikající mix žánrů.Prodává se jako horor,čte se jako thriller s nádechem nadpřirozena a navíc je to doplněno nádhernými ilustracemi,které celý děj oživují jako grafický román.

Mallory je zotavující se narkomanka žijící v "Domě na půli cesty".Když dostane pracovní nabídku, starat se o pětiletého Teddyho,je nadšená.
Práce je i s ubytováním a pro Mallory je to skvělá příležitost dát si život do pořádku a hodit minulost za hlavu.
Na první pohled vše vypadá úžasně,dívka má s Teddym krásný vztah a jeho rodiče jí poskytují láskyplné a podpůrné prostředí.
Malý Teddy rád kreslí obrázky a má imaginární kamarádku, to není nijak neobvyklé, když ale jeho kresby začínají zobrazovat smrt a temnotu,Mallory to znepokojuje a začne pátrat.
Postavy v této knize jsou tak skutečné, že by mohly prostě vstát a odejít ze stránky.
Je to velmi dobře napsaný příběh o rodině, drogách a o tom,jak se vaše minulost promítá do vašeho současného života.
Kresby zahrnuté do vyprávění nám poskytují vodítka a jsou jedinečným doplňkem, který opravdu pomáhá vtáhnout čtenáře do děje a působí mu mrazení v zádech.
Pokaždé když byla odhalena nová informace, snažila jsem se skrytý příběh skládat dohromady, abych pak ve finále zjistila,že jsem byla vedle jak ta jedle.
Pokud máte rádi knihy s tajemnými a nadpřirozenými prvky se zajímavým vývojem postav a několika dobrými zvraty,které vás budou šokovat... přečtěte si Skryté obrázky a užijte si to.

ninano
07.03.2023 4 z 5

Zajímavá a napínavá kniha od mně neznámého autora.

Roubas
06.03.2023 4 z 5

Skryté obrázky jsou jako biják na páteční večer, ke kterému sednete s popcornem a partou kamarádů - dobrá zábava. Pokud budete čekat hororový spektákl, asi knížku zavřete zklamaní. Začíná vesměs klidně, kdy servíruje náznaky a kousíčky návnad a umně pracuje s motivem "divného dítěte".
V další části se rozjede, ale za mě je škoda, že Rekulak trochu hororově nepřitvrdl. Ze spousty momentů se lepším slohem dalo vytěžit mnohem více napětí a husí kůže. Obrázky skvěle doplňují text, ale trošku si říkám, kde by byla kniha bez nich.
Závěrečné rozuzlení je výborné - jednoduché a nápadité zároveň. Jen mám krapet problém s tím, co tam na konci předvedla jedna z postav, ale to bude možná mnou.

LilyGorch
05.03.2023 4 z 5

Knížka Skryté obrázky od amerického autora Jasona Rekulaka u nás vyšla tuto středu 1. března. Děkuji Knihám Dobrovský za možnost si ji přečíst ještě před jejím vydáním. =o))
Jednadvacetiletá Mallory Quinnová byla závislá na drogách a se svou závislostí se léčila v protidrogové léčebně. Odtud ji nyní propustili a ona se snaží začlenit do běžného života. Uchází se o místo chůvy u Teda a Caroline Maxwellových. Tuto práci se jí podaří získat, takže novou náplní jejího života je péče o pětiletého zakřiknutého Teddyho, který neustále něco kreslí do svého skicáku. Ve volném čase Mallory trénuje běh a přitom poznává okolí nového domova. Seznamuje se také s pohledným mladíkem Adrianem. Všechno by se zdálo být téměř dokonalé, kdyby Mallory jednou mezi Teddyho obrázky nenašla obrázek muže, který temným lesem táhne tělo mrtvé ženy. Další zlověstná dílka na sebe nenechají dlouho čekat. Mallory se také dozvídá, že v její zahradní chatce, v níž u Maxwellových bydlí, byla kdysi zavražděna jistá Annie Barrettová. Je zvláštní, že Teddyho imaginární kamarádka, se kterou si často o samotě povídá, se jmenuje velice podobně - Anya. Souvisí spolu nějak všechny tyto děsivé náznaky? A co Malloryn neodbytný pocit, že ji někdo večer v chatce sleduje? Nebo jde pouze o řadu náhod a při pátrání po souvislostech Mallory nikdo neuvěří, protože každou nevysvětlitelnou skutečnost bude pokládat za výplod drogami zatemnělého mozku feťačky, co znova spadla do své závislosti?
Skryté obrázky rozhodně doporučuji těm, co mají rádi knížky s obrázky. =D Tady jich najdou opravdu hodně, ačkoli některé jsou minimálně znepokojivé. Příběh se mi četl velmi dobře. S každou další kapitolou stoupalo napětí a kdybych nemusela knížku odložit, poslední čtvrtinu bych přečetla na jeden zátah. Těm, kdo mají rádi temné horory a drsné thrillery, se tato kniha bude nejspíš zdát jako slabý odvar, mně to však stačilo. 0:) Já sama bych ani neřekla, že se jedná o horor, ale spíš o thriller s prvky duchařiny.
4,5/5 *

kaja9825
03.03.2023 5 z 5

Tak další překvapení tohoto roku.

Mallory je bývalá skvělá běžkyně, ale následkem osudu se z ní stane feťačka. Po léčení získá u skvělé rodiny práci jako chůva malého Teddyho.
Všechno se zdá perfektní, až na Teddyho imaginární kamarádku Anyu, která nutí malého chlapečka kreslit zlověstné obrázky. A tím to jen začíná a Mallory se vrhne do vyšetřování. Ale kdo by věřil bývalé feťačce?

Kniha je neskutečně čtivá. Ani mi nepřišlo, že čtu tolik stránek a dost tomu napomáhají i ilustrace obrázků, které kreslí Teddy. Po určitých obrázkách jsem se rozhodla, že knížku nebudu číst v noci
Ten konec byl ale naprosto nečekaný a líbí se mi to originální rozuzlení, která nám nakonec poskládá všechny dílky.
Mallory je naprosto sympatická a hned jsem k ní pocítila náklonnost.
Jedinou chybku vidím v označení horor, protože za mě osobně to je spíš hodně dobře propracovaný thriller s kapkou duchařiny, ale strašení a duchové tu hrají až druhé housle.

Rozhodně doporučuju každému, kdo má rád záhady a naprosto neočekávané rozuzlení, které vás naprosto překvapí, protože já neměla ani tušení
5/5

Jane2016
02.03.2023 5 z 5

Zbožňuju thrillery nebo horory, ve kterých hrají hlavní roli děti. Nevím, proč tomu tak je, ale vždy mi to přijde o stupeň děsivější. Proto když jsem si přečetla anotaci Skrytých obrázků, věděla jsem, že tohle bude přesně něco pro mě.

Začátek příběhu nás seznámí s mladičkou Mallory, která dostane práci chůvy u jedné rodinky na bohatém předměstí. Teddy, klouček, o kterého se má Mallory starat, ale začíná kreslit podivné obrázky. Těch je mimochodem v knize opravdu spoustu a zaručuji Vám, že z nich budete mít husí kůži stejně jako já. Čím déle příběh postupuje, tím jsou tyto obrázky děsivější a děsivější. A my společně s Mallory odhalujeme celý příběh.

Celkově bych řekla, že příběh je něco na pomezí hororu a thrilleru čili pokud máte rádi oba dva žánry, garantuji Vám, že tohle Vás nadchne. Příběh nám postupně rozuzluje všechna svá tajemství. Sama jsem konec knihy musela dočítat s otevřenou pusou, protože takovýto závěr bych rozhodně nečekala.

Za mě úžasná kniha, kterou Vám musím doporučit všemi deseti.

MMacicekk
01.03.2023 4 z 5

Skryté obrázky se sice tváří jako horor, ale o horor v pravém slova smyslu se nejedná. Což není vůbec na škodu! Jedná se spíše o duchařský thriller, jehož příběh v sobě skrývá pár hororových prvků. Hlavním tahounem celé knihy jsou velmi povedené a lehce strašidelné obrázky. Pokud rádi rozkrýváte rodinná tajemství, vyhledáváte mysteriózno a lehké mravenčení v zádech, rozhodně se zaměřte na tuto novinku, kterou velmi ráda doporučím.

nela3812
01.03.2023 4 z 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @kate_valter a @knihydobrovsky (#spolupráce #recenznivytisk)

Na bezmála 400 stránkách nabízí tento příběh pohodu, napětí, zvraty, duchařinu a 71 děsivých obrázků. A díky tomu plynou stránky před očima velmi rychle. Knihu jsem přečetla za jeden jediný den, ani nevím jak.

V pomalejším začátku vytvořil autor silný důraz na téma drog, odvykání a opětovné začlenění do společnosti. A toto téma silně ovlivnilo i následující děj, díky čemuž se příběh často vyvíjí nečekaným směrem. To je doplněno o několik mrazivých duchařských scén a o neméně mrazivé dětské obrázky.

Pominu-li začátek, příběh krásně graduje a to především za pomoci již zmíněných obrázků. V příběhu jsou velmi zajímavým a důležitým prvkem. Troufám si říct, že se u nás zatím s ničím podobným nelze setkat. Závěr příběhu je plný nečekaných odhalení a zvratů. Měla jsem dojem, jakoby autor spojil všechny mé teorie do jednoho dechberoucího závěru.

Tuto knihu bych za horor neoznačila, nicméně se jedná o velmi povedený thriller s prvky duchařiny, který vám rozhodně musím doporučit.

Hodnotím 4/5⭐️

Moniska2410
01.03.2023 5 z 5

Nenazvala bych knihu hororem, ale spíš thriller s prvky hororu. Ale to knize vůbec neubírá na čtivosti, ba naopak. Dostáváme velice originální příběh od začátku až do konce. Knihu doplňují ze začátku dětské obrázky, které časem začínají být docela děsivé, až sem z nich měla husí kůži.

Příběh začíná když Mallory dostane práci jako chůva malého Taddyho, který rád kreslí. Jak sem už psala, nejdřív to jsou dětské kresby pětiletého chlapce, které v průběhu příběhu dostávají děsivou podobu.
Mallory pojme podezření, že Taddyho posedl duch mrtvé ženy.
Svěří se rodičům chlapce, ale nevěří jí, kdo by taky věřil bývalé narkomance že?
Nechci moc prozrazovat, ať nepřijde o ten požitek, když se příběh začne rozvíjet a vše do sebe zapadat.

Autor nám naservíroval dost promyšlený příběh, od kterého se nedá odtrhnout. A konec? Tak u toho mi padla brada, to sem nečekala.

PosPol
01.03.2023 5 z 5

"Vzápětí se však popel pohne, černé flíčky zamžikají a já si uvědomím, že se dívám přímo na ni - vzpíná se na zadních, ukazuje ohavné růžové pařáty a dlouhé ostré zuby. Z plna hrdla zavřeštím a můj výkřik prořízne klid noci".

Hlavní hrdinka Mallory je již osmnáct měsíců čistá. Je to za ní, už není ta bejvalá feťačka a chronická lhářka. Získá práci snů v bohaté rodině, jejím jediným úkolem je starat se o malého Teddyho. Kreslí to, co malé děti - medvídky, domečky, zajíčky, kytičky... Ale jeho obrázky jsou čím dál zlověstnější a zdá se, že malý kluk nemůže být schopen takové věci malovat.

Vypadá to, že se z Teddyho stává médium ženy, která pomocí malého kloučka chce objasnit dávnou nevyřešenou vraždu. A Mallory se tak musí vyrovnat nejen se svojí minulostí, ale i s neuvěřitelností příběhu, eskalací kreseb a pokusit se vše vyjasnit dříve, než bude příliš pozdě....

Prvních 100 stran plyne v poklidu, jen občas vás autor dloubne do žeber buď zcela geniálním obrázkem, nebo nerozvinutou myšlenkou. Mimochodem obrázků je v knize spousta a stupňují se zároveň s dějem a nejen díky tomu je to jedna z nejlepších knih za poslední dobu, co jsem četla. Duchařinu příliš nečtu, tak se mě hlavně neptejte, zda je to podobné s Darcy Coates, protože to nedokážu srovnat.

Oceňuji téma drog v knize, které ukazuje, jak i člověk x měsíců čistý musí neustále bojovat nejen s předsudky a obviněním druhých, ale především se zpochybňováním vlastní příčetnosti.... Kromě prvků hororu je to zároveň i thriller se špetkou detektivky, posledních 100 stran jsem vdechla s rozbušeným srdcem. Konec? Tak ten je snad trojí a když už si myslíte, že je to konec příběhu, tak omyl!

Knize dávám 5/5⭐️, protože kniha má úžasný spád, rozhodně se nevleče, autor měl neotřelý a originální nápad, konec jsem nečekala ani v nejdivočejším snu. Věřím, že teď už klikáte na Přidat do košíku a budete unešeni jako já :)

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká