Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 594 171

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

AlbionFoxyFox
01.07.2023 5 z 5

Perfektně napsaná mysteriózní kniha, díky obrázkům čtení utíká, příběh úžasně graduje a závěr je moc dobře pojatý. Všechny postavy jsou navíc sympatické. V knize snad nebylo prázdné, nudné místo. Jsem nadšená!

Paja.92
25.06.2023 4 z 5

Ačkoliv je kniha zařazena do thrilleru, na mě působila spíš dojmem mysteriózního hororu.
Příběh byl psán velmi čtivě a stránky rychle ubíhaly pod rukama. Moc se mi líbily i ilustrace, které dodávaly knize tajemný nádech.

Celkově se ale nedá říci, že by mě kniha nějak nadchla nebo šokovala. Bylo to takové milé čtení plné duchařiny a myslím, že je to kniha vhodná pro čtenáře, kteří mají rádi Darcy Coast- zkrátka a jednoduše je to takový oddechový horor.

Co se mi na knize líbilo, byly popisy- nebyly nijak zdlouhavé, ale přesto jste se dokázali vžít do postav a prostředí.
Doporučuji všem, kteří mají rádi duchařinu- za mě lepší než Darcy.

Pokud jste ale rozmlsaní, co se týče hororů, budete nejspíš zklamaní.

Marluksa
24.06.2023 5 z 5

Ani tentokráte intuice nezklamala.
Velmi příjemné překvapení, autora určitě připisuji na seznam oblíbenců.
Kniha se čte velmi dobře. Bez zbytečné omáčky, což oceňuji nejvíce, autor jde rovnou k věci. Má to spád a nuda se nekoná. Neustále se něco děje, rozhodně to není předvídatelný příběh. Do posledních stránek je o pravidelnou dávku napětí postaráno a prakticky vůbec netušíte, jak to dopadne.
Duchařiny moc nemusím, ale tohle je vskutku parádička.
Absolutní třešinkou na dortu jsou obrázky perfektně zpracované a zapadající přesně tam, kam autor zamýšlel. A čtenář si zaručeně vychutná každý další odstavec.
Určitě doporučuji.

mystery103
24.06.2023 5 z 5

Nepřipadá mi, že jsem četla horor. Možná, kdybych to viděla jako film, dívala bych se mezi prsty a se zacpanýma ušima. Ale kniha je moc hezká (nad nelogičnostmi jsem se pozastavovat nechtěla a nechala se nést autorovou fantazií), odpočinková. Kresby krásné a některé fakt strašidelné. U mě je to za pět.

sejlasejla
24.06.2023 5 z 5

Moc hezky se četla, určitě zkusím dalši

manasx
19.06.2023 3 z 5

Takové odlehčené čtení - za mě to určitě nevidím jako thriller, i když se to někomu tak může jevit. Vlastně by mi ani nevadilo, kdybych to nedočetla.... Za mě spíš zklamání. (a nebo jsem nebyla naladěná)

Martiiiik
15.06.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, obrázky byly dobrý nápad :-) Jak vyjádřili někteří další, je v knize předěl.. V první části se začnou Teddyho obrázky měnit a je to docela strašidelné :-) Je to duch? Je dobrý nebo zlý? Kdo to byl? Pak se příběh mění v thriller a konči krvavě.. Trochu jako kdyby to k tomu nesedělo.. Ale je fakt, že jsem knihu zhltla za dva dny a to je asi to nejlepší doporučení :-)

Monni
12.06.2023 5 z 5

Já teda byla z knihy nadšená. Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit a myslela jsem si, že to pro mě bude předvídavější kniha, ale byla jsem velice mile překvapená, že jsem v některých věcech neměla vůbec tušení jak to bude. A to je pro mě příjemná změna, protože většinou knihy odhadnu a pak mě to trochu zklame, že je to tak předvídatelné. Určitě to můžu velice doporučit a ty obrázky v knize jsou prostě naprostá pecka. Já byla s knihou velice spokojena.

LP113
08.06.2023 4 z 5

Horor to určitě není, a ani to není úplně žánr, který bych běžně četla, ale kupodivu se mi to vážně líbilo. Taková oddechovka a dobře a rychle se to četlo. Za mě super vložené obrázky, to dodalo celé knize tu správnou atmosféru. Takže já určitě doporučuji.

Jaymay
08.06.2023 4 z 5

Popravdě, ta kniha je rozporuplná. Za prvé, není to horor. Zpočátku se to tak jeví, hlavně díky obrázkům, ale postupně se změní v psychologický thriller. Dále musím zmínit, že pokud si ji přečtete a nebudete přemýšlet nad logikou, tak vás bude bavit. Jakmile do toho zatáhnete logické návaznosti, (a již zdejší komentáře, nečíst, byla to chyba), tak nad tím začnete přemýšlet, a řeknete si WTF? Plusy, kniha se mi dobře četla, stránky rychle ubíhaly, žádné zbytečně dlouhé popisy, udržovala si tempo a vzrůstající napětí, nutila mě pokračovat, zhltla jsem ji rychle a bavila mě. Mínusy, v závěru jak se jeví konečné rozuzlení, tak si řeknete, že to všechno úplně nedává smysl a je to trochu, alespoň pro mě, zklamání. Očekávala jsem větší duchařinu. Jako by autor začal myšlenku, ale v průběhu psaní přeskočil k jiné myšlence. Závěr byl rozhodně překvapivý, ale trochu mimo. Celkové hodnocení tak 3,5*, ale pro mě je důležitější, že mě kniha vtáhne do děje, než jestli vše do sebe zapadá jak puzzle, takže na konec si ode mě vysloužila 4*.

Trolice
06.06.2023 4 z 5

Celou dobu čtení to pro mě bylo takové tajemné. Super byly obrázky, ty jsem si prohlížela jako kdyby byly od mého dítěte :-D akorát ten konec nemusel být tak překombinovaný. Přišlo mi to jak kdyby to autor psal na sílu, aby to bylo velké drama. A ten jako že dopis na konci mi už přišel nekonečný...

Kajunka
06.06.2023 5 z 5

(SPOILER) No, jako horor bych ji úplně neoznačila. Duchařina tam je, a celkem pěkně podkreslená přidanými obrázky, ale nebylo to tak, že bych se bála. Spíše to byl pěkný thriller. Mně osobně se nejvíce líbilo emoční spojení mezi Mellory a Teddym.
Samozřejmě romantická linka nesmí chybět, ale Adrian je sympaťák, tak proč ne? Hodnotím plným počtem, hlavně za ten příběh jako takový! A samozřejmě za ten dokonalý Happy End.
PS: SPOILER! Konečnou vyvražďovačku raději vypustím. Ta ženská by musela být máklá, aby si myslela že to vše projde, no ne?

kackahracka
05.06.2023

(SPOILER) SPOILER!!!
Tahle knížka pro mě byla posledním hřebíčkem, díky kterému jsem si založila složku nazvanou Pecka začátek, stupidní konec. Budiž tato má bednička na pahýly co nejméně plná, bohužel, na podobné knížky mívám docela štěstí. Nemám zdání, jak je hodnotit. Jak může někdo (autor) vykouzlit z pětihvězdičkového skvostu, totální odpadový shit? Knížku jsem si pořídila jako e-knihu, a už po prvních stránkách jsem krotila nutkání, zaběhnout si do knihkupectví pro plnohodnotnou papírovou verzi. Místo u mě na poličce si nevyslouží jen tak někdo! Skvělý styl vyprávění a ty obrázky! Škoda, že jsem jich pár viděla už předem, a to z důvodu masivního PR, které čtenářům v tomto případě spíš uškodilo. Efekt děsu z dětských kreseb byl i tak fantastický, chrochtala jsem blahem a četla každou volnou chvilku. No. A pak tak nějak za půlkou začalo přibývat situací, při kterých jsem kroutila očima (duchařina na entou) i palcema u nohou (silně traumatizované dítě, smrt matky) a nakonec i hlavou (střílečka a závěrečná vyvražďovačka jak ze čtvrté cenové). Proč? Proč??? A ta pointa!!!(?) Jste žena. Nemůžete mít děti. Tak si jedno ukradnete. Jeho matku zabijete. Přimějete manžela, aby mrtvolu zakopal v lese. Z unesené holčičky uděláte kluka (sestřih účesu stačí), přihlásíte jí do školky a pořídíte jí (mu) paní na hlídání, však to nikdo nezjistí a vy chcete radši chodit do práce(tak samozřejmě, proto jste spáchali takový zločin). Dítě si povídá s duchem zemřelé maminky, kreslí ji (ne, takhle jako matka na obrázcích fakt vypadat nechcete), a malůvky podsouvá své náhradní matce (ta si je archivuje???) i slečně na hlídání (bývalé feťačce). Drogy. Ach ano-my, jako čtenáři, samozřejmě tušíme, že do podsvětí ta slečna nesklouzla vlastní vinou, ale ano, davy mají radost z každého traumatu, který vyplave na povrch (autonehoda, smrt sestry), takže hezky rozmáznout. Možná, kdyby mi bylo dvanáct, přišlo by mi to děsně zajímavé, ale mě už prostě není dvanáctTakže ne. Doporučuju přečíst si první půlku, pokochat se obrázky a stačí.

Calinda
02.06.2023 2 z 5

Půjdu trochu proti proudu. Zhruba do poloviny mě čtení opravdu hodně bavilo, bohužel poté děj začal sklouzávat směrem k naprosto nerealistickému a překombinovanému thrilleru, jak to u knih tohoto typu často bývá (horor to není, trochu strašidelné jsou snad jen na začátku Teddyho kresby). Vím, že se jedná o odpočinkovou literaturu, ale za to, kam se děj začal ubírat a za vyvrcholení nemůžu dát víc než dvě hvězdy.

PabloFuentes
01.06.2023 5 z 5

Knihu jsem dostal k narozeninám a vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Jen, že se má jednat o horor. Musím říct, že příběh Mallory Quinnové a hlídání Teddyho, se všemi podivnostmi, které se kolem chlapce dějí, se mi moc líbil. Přiložené obrázky tomu navíc dodaly krásný creepy rozměr. Obzvláště pak ty echt dětské. Není to příběh, který jste dosud neslyšeli. Ano, jeden pěkný zvrat před koncem zažijeme, ale zbytek jede podle klasické duchařské šablony všech těch duchařin, které jsme viděli a četli už tolikrát před tím. Nicméně to, jak je příběh zpracován, jak čtivě je napsán, plus zmíněné kresby, tomu všemu dodávají úplně nový rozměr. Skvěle odvedená práce. Určitě doporučuji.

Kniholapka
29.05.2023 5 z 5

Kniha chytla a nepustila. Přečtené stránky mizely a čtenář mohl přemýšlet
až do konce. Jediné, co by se dalo vytknout je zařazení do žánru. Přišlo mi to spíš jako thriller s kapkou tajemna než přímo horor. Každopádně knihu doporučuji.

kefinek
27.05.2023 3 z 5

V prvé řadě - nejedná se o horor, i když je kniha zařazena do tohoto žánru. Kdo začne číst s očekáváním lekaček a strachu, bude zklamán. Jako thriller s nadpřirozenými prvky funguje, ale pořád bych ji považovala spíš za průměr, přestože potenciál byl velký. Obrovské plus jsou obrázky, ty se povedly hodně.

Jeanine8
25.05.2023 4 z 5

Originální kniha, ty obrázky tomu daly úplně jiný rozměr. Užila jsem si to.

Gibis
24.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Překvapivě hodně dobré čtení! Na to, že to byla duchařina, kterou úplně nevyhledávám, se mi to moc líbilo. Bylo to velmi čtivé, od první chvíle tajemné, napínavé a obrázky tomu dodávaly na zajímavosti. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, i když jsem ji sugestivně nabádala, aby se nezamotávala do lží a řekla pravdu :)

Dasa1313
24.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé! Wow!
Dlouho se mi kniha nečetla tak dobře, příběh mě bavil od začátku do samého konce a obrázky uvnitř knihy krásně doplňují děj.
Jediné co mi trošku vadilo bylo to, že příběh nemá racionální vysvětlení, ve které jsem pořád tak trochu doufala.

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká