Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 597 597

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

sipkulka
30.04.2023 5 z 5

Super, čtivá knížka během 4 hodin jsem jí měla přečtenou :). Prvních pár stránek mělo sice pomalejší rozjezd, ale zbytek knížky mi ten začátek dokonale vynahradilo. Děj svižně utíkal, nebyla zde zbytečná vata, občas člověka zamrazilo, závěrečná pointa rozhodně překvapila. Knížku doporučuji všem co jsou rádi napínáni.

Kenan
29.04.2023 5 z 5

Příběh má sice pomalý rozjezd, ale asi od půlky knihy jsem ji už nepustila z ruky.
A když už jsem si myslela, že možná vím kam to směřuje, tak nastal takový zvrat, který jsem vůbec nečekala. Obrázky navíc dodaly knize šmrnc.

AndreaOn
29.04.2023 5 z 5

Tak to bylo super. Mrazive, napinave a hlavne velice zajimavy a neotrely namet. Moc jsem si to uzila.

markej
28.04.2023 5 z 5

Mallory je sice mladá dívka, ale už si stihla leccos odžít... Je už skoro dva roky čistá, protože prošla odvykací léčbou a má možnost začít znovu jako chůva pětiletého Teddyho. Je jasné, že po idylickém začátku musí přijít nějaké problémy. Teddy začne kreslit zvláštní obrázky, aniž by o tom věděl...

Tenhle thriller měl spád, příběh byl vyprávěn svižně, ale zase ne moc uspěchaně, objevilo se v něm nejedno nečekané tajemství... Suma sumárum doporučuju...

Hodnocení: 5 * z 5 *

Grohlinka
28.04.2023 3 z 5

Kniha mi sedla do nálady, neměla jsem žádná velká očekávání, takže jsem více než spokojena, a to i přes to, že se nejedná o horor.

Mallory a Adrian mi byli velice sympatičtí, vcítit se do hlavní hrdinky, i přes její minulost, není nijak obtížné. Líbil se mi konec a oceňuji neotřelé začlenění obrázků, což knize dodává zcela jiný rozměr.

Sanny_happ
27.04.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha s originálním nápadem a skvělým zakončením. Prečteno na jedno posezení :)

kanitsuj
26.04.2023 3 z 5

Příběh s mysteriózní zápletkou a grafickým ozvláštněním není vůbec tím, čím se zdá být. Pointa mne určitě mile překvapila, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to celé mohlo být mnohem lepší respektive propracovanější. U takového typu literatury bych čekala pečlivé líčení atmosféry a pomalu vytvářené napětí. Škoda, že mi v souvislosti s Anyou neběhal mráz po zádech a všechny tajuplné momenty proběhly jen tak mimochodem a tím pádem se mne vůbec nedotkly.

Mišelínek
25.04.2023 5 z 5

Mám ráda knihy s podobnou tematikou a upřímně - konec mě hodně překvapil. Za sebe říkám velké ANO!

Terez25
25.04.2023 4 z 5

Skryté obrázky se čtou krásně, děj odsýpá a pomalu odkrývá velmi znepokojivou pravdu o jedné zdánlivě dokonalé rodině.
Konečné odhalení je sice překvapující, nicméně mi tam chybělo to něco "víc", proto nedávám plný počet.

Veju007
24.04.2023 5 z 5

Skryté obrázky jsou naprosto famózní!

Bývalá narkomanka Mallory získá skvělou práci jako chůva 5letého Teddyho, který je hodné a tiché dítě. Akorát má imaginární kamarádku Anyu a velmi rád kreslí vcelku znepokojivé obrázky.
Rodiče Teddyho nechtějí věřit žádným šíleným návrhům Mallory, že Teddyho posedla záhadná entita, Mallory se ovšem nevzdává a společně se sousedem se pokusí vypátrat pravdu na vlastní pěst dřív, než bude pozdě.

Skryté obrázky jsou rozhodně jedním z nejlepších duchařských thrillerů, které jsem četla. Nepříjemný pocit během čtení navíc perfektně dokreslují přiložené Teddyho obrázky, kterých je v knížce spousta. Knížku prostě neodložíte a potřebujete vědět, jak to celé dopadne. Ale vsadím se, že to stejnak neuhodnete.

Tohle se opravdu povedlo!

twister78
22.04.2023 5 z 5

Tak tohle me opravdu bavilo. Krasne, jednoduse a ctive napsany pribeh byvale narkomanky, ktera se necha zamestnat jako letni chuva. Ale nic neni tak, jak se zda a vse se zvrtne. Kniha je doplnena obrazky, ktere maluje....kdo vi kdo, a krasne doplnuji dej. Konec dava v danem zanru smysl a da se rict, ze obsahuje i moment prekvapeni.

mysterygirl

Originální, čtivé

kneslova
13.04.2023 5 z 5

Čtivá kniha a první polovina je fakt strašidelná, ty obrázky příběh velmi umocňují, konec je takový překombinovaný.. zajímavý počin, za tu originalitu dávám 5 hvězdiček

Hope80
13.04.2023 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Miluju knížky co Vás vtáhnou hned od prvních stránek a po celou dobu jsou napínavé a když by jste nemuseli přerušovat čtení, četli by jste dokud je nedočtete. Trošku mě mrzí, že konec úplně nedopadl líp, ale to nic nemění, že kniha byla super!

Ajuszka
12.04.2023 5 z 5

Velmi mylně jsem se domnívala, že tahle kniha je hororového žánru. Není, ale to vůbec, vůbec nevadí.

Byla boží. Jakože vážně. Kdo jste ji ještě nečetli, musíte..

Mallory se po své trnité cestě napříč drogami znovu postaví na nohy a přijme práci jako chůva malého chlapce Teddyho. Teddyho, který má imaginární kamarádku Anyu.. Na tom přeci není nic divného, to děti mívají..
Nicméně brzy začne pozorovat Teddyho divné chování a nevysvětlitelné malířské nadání.

Opravdu jsem očekávala příběh pomstychtivého ducha, ale.. Nebyla to tak úplně pravda.
Čeká vás silný příběh, celkově rozuzlení mě chytilo za srdce a musím říct, že jsem si knihu opravdu moc užila.

Michii
11.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Velice zajímavá kniha, pořád jsem si říkala, že to bude podobné jako jiné duchařské knihy ale tato mě velice mile překvapila. Upřímně nečekala jsem to, že to budou ty rodiče mě nenapadlo. A moc se mi líbil ten závěr, popsáno co se stalo potom to moc často nevidím. Také se mi na knize líbili i obrázky prostě skvělá kniha.

veronika6239
11.04.2023 3 z 5

Jsem asi jediná, kdo si z toho díla nesedl na zadek. Knihu jsem si koupila na základě XY recenzí, které ji vyzdvihovaly až do nebes. Je pravdou, že se čte dobře, ale nejsem příznivcem tohoto ducharskeho žánru, asi potřebuji v knize skutečné lidské zvrácené neřády. Děj plyne rychle, nečekané rozuzleni se dozvíme cca 50 stránek před koncem, což je super, ale mě kniha prostě nenadchla. Vím, že znovu si ji už neprectu a ráda ji předám dál.

Knižní střípky
06.04.2023 4 z 5

Přiznám se, že některé věci ve finální fázi knihy mi přišly již trošku moc překombinované, ale to je v podstatě asi jediná výtka. A ani ta není nijak velká, protože i tak to prostě byla pecka. Dobře vymyšlené, originální, bavilo mě to od začátku do konce, nenudila jsem se ani minutu.

Takže pokud skousnete to, že se fakt nejedná o žádný horor, tady zase někdo pěkně kecal, stoprocentně si čtení užijete. Teď již vím, že v těch všech různých možných thrillerech, kterými jsme zahlceni, je toto kousek, u kterého by mě mrzelo, kdybych se k němu nedostala.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

kalinkacz
06.04.2023 4 z 5

Skryté obrázky jsou mysteriózním thrillerem, který mě zaujal svým zpracováním a také tím, že získal ocenění Goodreads Choice Awards v kategorii Nejlepší horor.
O tom označení horor bych tedy za sebe trošku pochybovala, jsem velký strašpytel a při čtení jsem se moc nebála, ale mysteriózní thriller s hororovými prvky je to určitě.
Příběh je vlastně velmi jednoduchý chůva hlídá malého chlapce a ten začne kreslit děsivé věci. Nicméně to, jak příběh graduje a napětí se stupňuje nemá chybu. Zápletky jsem neodhadla a co bylo vlastně naprosto na celém čtení nejlepší jsou kresby chlapce, kterými je celý příběh doplněn.
Já se bavila, nechtěla jsem knihu odložit a během dvou večerů jsem měla přečteno. Jasně, nějaké výtky bych našla, ale zároveň pro mě kniha splňovala přesně to, co jsem od ní očekávala.

Minnie85
04.04.2023 5 z 5

Knížku mi doporučila paní prodavačka v knihkupectví, když jsem řekla, že čtu ráda thrillery a detektivky. A teda musím říct, že je vážně skvělá! Knížce nechybí napětí, duchovno ani příběh s nečekaným rozuzlením. Rozhodně doporučuji si tuhle knihu přečíst!

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká