Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 597 597

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

Ronnie68
04.04.2023 5 z 5

Tahle kniha mě nadchla už obálkou a ukázkou na stránkách knihkupectví... zprvu se jevila jako taková duchařina, která byla dokreslena nejdříve o dětské kresby, které se postupně zdokonalily... ale příběh se postupně dokresloval úplně jinak než se zprvu zdálo... a konec byl slušně napjatý a úplný konec i dojemný... no zkrátka, postavy, které se ze začátku jevily jako pozitivní, se ke konci knihy vyjevily úplně jinak ...

vnimat_Krasu
03.04.2023 3 z 5

V Obrázcích je snad úplně všechno. Posedlost duchem, divný dítě, ouija tabulka, sousedka-médium. A nijak zásadně to nevadí. Obrázky si totiž (kromě nabubřelých hlášek na obálce) na nic nehrajou a potěší především ty, co temnější žánr čtou jen okrajově. Jako horor pro fajnšmekry selhávají v originalitě a plasticitě charakterů. V ranku young-adult thrillerů však docela válí. A je pouze na vás uvědomit si, na kterým hřišti si raději hrajete.

Magdalenkačte
03.04.2023 4 z 5

Mallory je mladá, vyléčená narkomanka, která přes svého patrona získá práci a tím i šanci na nový začátek. Bude se starat jako chůva o chlapečka Teddyho.
Ze začátku se zdá všechno v pořádku, ale malý Teddy začne malovat dost zvláštní obrázky, které rozhodně nevypadají jako dílo pětiletého dítěte.
Co se za obrázky skrývá a opravdu chlapec maluje něco děsivého a krutého?
Mallory se poušti do pátrání a zjišťuje tak, ze příběh, který Teddy maluje má něco společného se starým zločinem.
Co se ve skutečnosti stalo se dozvíte v tomto velmi zajímavě sestaveném thrilleru.
Četla jsem na etapy, ale pořád mě tak kniha držela v napětí. Obrázky jsou přímo v knize a moje představivost je tak silná, že já po tom, co jsem obrázky viděla, nemohla moc spát.
Tuto knihu ale rozhodně doporučuji a její závěr je doslova šokující.

kramlinka88
03.04.2023 5 z 5

Většinou se snažím od knih nemít vysoká očekávání, tady jsem to trošku porušila a nebyla jsem zklamaná, ani trošku, právě naopak - já se do toho příběhu, který podtrhují naprosto úchvatné kresby, zamilovala :-)
Knihu jsem četla v rámci knižní štafety, kterým jsem poslední dobou tak nějak propadla :-D Ale už zdobí i jednu z políček mé knihovny :-)
Knihou nás provází dívka Mallory, bývalá narkomanka, toho času 18 měsíců čistá. Mallory se uchází o práci v domě Maxwellových jako chůva, pro jejich pětiletého syna Teddyho.
Hned si padnou do oka a Mallory začne Teddymu dělat chůvu a zároveň se nastěhuje k Maxwellovým do jejich přestavěného zahradního domku.
Pár dnů plyne v poklidu, ale pak se začnou všude zjevovat záhadné obrázky...opravdu je všechny kreslí Teddy ?
Mallory začne pátrat a chce přijít všemu na kloub. Kdo je záhadná Anya - je to opravdu jen Teddyho imaginární kamarádka ?
Úžasná kniha plná překvapení, zvratů a hlavně to vše dává smysl :-)
Jedna jediná maličkost, kterou bych vytkla, je označení horor. Je to za mě spíš thriller s prvky hororu :-) Ale geniální - přesvědčte se sami a nebude litovat ;-)

monishek
02.04.2023 5 z 5

Ja jsem naprosto spokojena. Na zacatku jsem mela obavy, ze pujde vazne o horor a to ja nemusim, jsem proste srab. Takze budu cist pres den. Stačilo mi uz je to, jak Teddy rekl, ze kamoska spi pod posteli a ty obrazky kamosky k tomu - hodne neprijemny pocit jsem mela. Nastesti pro me uz se tento pocit neobjevil. Byla tam hororova atmosféra v podobě ducha apod, ale nemohu říct, ze bych se bála. Nicméně ten pribeh sam o sobe je skvely - ctivy a napinavy. Vubec jsem necekala takovou zapletku. Musím vyzdvihnout i samotne obrazky. Vyborny napad. Kniha se cte jedním dechem a urcite nemějte obavy z počtu stran, pokud jste zvykli na mensi počet stranek. Je tam dost obrázku, takze to přečtete s přehledem. Uprimne jsem byla trochu skeptická, kdyz je tato kniha tolik vychvalována, ale mne se nakonec velmi libila. Doporucuji !!

veronika4001
01.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásná kniha! Obrázky jsou originální; autor zřejmě ví, že jen popisovat nestačí, zvláště, když obrázky dotváří příběh a v příběhu mají nastat zvraty. Problém je s posledním obrázkem druhé řady a tady bych očekávala pád, první skluz dolů do temnoty.
Teddova imaginární kamarádka.
Pasáže seznamování se Mallory s Teddem prostřednictvím obrázků jsou psány citlivě, stejně tak procházka zahradou s Caroline. Je to takové životní.
Caroline je velice příjemná, ale pak jí od 6. kapitoly přestávám věřit. Myslím, že moc dobře ví. I Ted.
Je zde nepřímá úměra mezi jejich zdravým, na první pohled nezávadným životním stylem, který zakotvují jejich vymyšlená domácí pravidla na straně jedné a na straně druhé nedbalým přístupem k problému, o kterém hovoří jejich sousedka Mitzi. Kromě toho, nemyslím si, že se v jejich domě nic neděje, když Teddy kreslí hororové obrázky i v domě, nebo hlavně tam. V průběhu četby jsem přemýšlela, zda případ nesouvisí s rodovou linií Caroline nebo Teda, když tak "zasklívají" a příliš dbají na zdánlivou "čistotu". Na jednu stranu jsou domácí pravidla přísná, na druhou stranu povolná (cunnilingus). Obrázky jsou čím dál víc zdařilejší. Chtěla jsem věřit na ducha, ale stále jsem myslela na realističtější scénář s Caroline a Tedem s ohledem na jejich proměnlivé chování v čase. Přesto jsem potřebovala přesvědčit.
Za okny se smrákalo a já si při duchařských kapitolách začala uvědomovat, že se bojím. Já? Já! Myslela jsem si, že je to u mě nepravděpodobné, žánrem se to ještě nikomu u mě nepovedlo. Než jsem šla spát, projela jsem pohledem každý tmavý kout, dívala se pod stůl, pod postel, pod sedačku, nedůvěřivě zkoumala každý stín a tvary, které jsem si hned připodobňovala k obrysům postavy. Každému sebemenšímu zaškrábání a sebetiššímu zvuku jsem věnovala pozornost. Uléhala jsem s úzkostí a těkavými pohledy.
"Změna nositele" začala na straně 234. "Tak na to se těším", říkala jsem si. I když jsem se na to postupem času začala dívat objektivně, Caroline byla velmi nevyrovnaná. Z hororu se nakonec vyklubal thriller, ale hororově jsem byla uspokojena. Kéž by bylo více takových knih. A nebát se to hororově protáhnout, jen ať se pěkně bojíme! Žánr musí být! :-D Dávám plný počet hvězd.

Karin94
01.04.2023 5 z 5

Tak na túto knihu sa nedá napísať nič iné, iba jedno veľké WOW. Aj keď sa Skryté obrázky tvária ako horor, skôr by som knihu nazvala duchársky thriller s prvkami drámy, kde nechýbali dosť nepríjemné obrázky a mrazenie v chrbte.

Autor sa okrem mysterióznej linky venuje aj iným zaujímavým témam, ako sú drogy a odvykanie si od nich, ako sa na to pozerajú iní a vôbec, čo to dokáže urobiť s ľudskou psychikou. Začleňovanie sa do spoločnosti a toto je dosť dôležité, pretože sa kvôli tomu príbeh vyvíja úplne nečakaným smerom. Nahliadneme aj do minulosti hlavných postáv, kde nás čaká tiež kopec tajomstiev.

Miestami mi kniha prišla ako detektívka, lebo si môžeme všimnúť ako Mallory, hlavná hrdinka, pátra a odkrýva tajomstvá domu, ktoré nemali nikdy vyplávať na potvrch.

Spomínané kresby v knihe zohrávajú taktiež veľmi dôležitú úlohu, lebo nám vďaka nim celý príbeh dáva zmysel.

Mňa to veľmi bavilo a doteraz som sa s ničim podobným nestretla. Konečne niečo, čo mi po tých sladkých knihách sadlo. Nechýbali zimomriavky, napäté scénky a aj koniec bol taký nečakaný, že som doslova otvárala ústa a pozerala ako puk. Na takéto knihy natrafím fakt málokedy, takže som nadmieru spokojná.

katerina5619
30.03.2023 5 z 5

Příběh je čtivý, vtáhne do děje, na konci čeká překvapení s jako bonus žádné klišé. Z vyprávění o životě chůvy na prázdniny se stává horor. Knihu jsem nemohla odložit.

Sammy.Boy
29.03.2023 5 z 5

(Čtenářská výzva) Skvělá věc od první do poslední kapitoly! Z mého pohledu nebyla pointa možná až tak šokující, jak jsem ji nejprve očekával (podobně laděnou zápletku už jsem v loňském roce četl), ale nic to nekazí na atmosféře ani spádu, které příběh stránku za stránkou nabírá. Znepokojivé SKRYTÉ OBRÁZKY parádně dokreslují celý děj, naprosto boží nápad! Takové knížky mě baví číst.

rozaaalie_
29.03.2023 5 z 5

Tak na tohle nejde říct nic jiného než: "wow". To byla fakt pecka! Člověk má pocit, jako by četl román o dokonale stráveném létě, plném prosluněných bezstarostných dní, ale pak si najednou uvědomí, že čte horor, a neubrání se mrazení v zádech.

Jason Rekulak má osobitý, svižný a velice čtivý styl psaní. Čtenář má možnost společně s hlavní hrdinkou Mallory všechno prožívat na vlastní kůži. Snaží se hledat vodítka a přijít tak na kloub dávné, nevyřešené vraždě, která ani po letech nedá lidem městečka Spring Brook klidně spát.

Kniha je navíc proložena děsivými obrázky malého Teddyho, které dohromady tvoří geniální skládačku, za kterou by se nemusel stydět ani Sherlock Holmes. Ilustrace krásně dotváří nejen atmosféru, ale také samotný děj. A když se při čtení dostanete k finálním zvratům, najednou vám všechny ty "čmáranice" budou dávat dokonalý smysl..!

Knihu jsem obdržela v rámci recenzování pro web Dobré knihy.
(bookstagram: @rozaaalie_)

evineckY
27.03.2023 5 z 5

Tak to bylo něco !
Sice bych řekla, že než horor, tak to byl psychothriler a drama dohromady.
Od samotného začátku napínavé a u obrázků mi běhal mráz po zádech.
Skvělé, doporučuji.

Sančez
27.03.2023 5 z 5

Mám protichůdnē pocity co se téhlé knihy týká. Něco se mi lībilo a něco zase ne. Ale musīm řīct, že námět byl velmi zajímavý a moc dobře se to četlo. Chtěla jsem dát čtyry hvězdičky, ale ten konec se mi moc líbil takže nakonec pět.

Prokrastinuji
26.03.2023 5 z 5

Hlavní hrdinka Mallory si prošla odvykačkou, a získává práci chůvy pětiletého Teddyho ve zdánlivě ideální rodince. Svojí práci má ráda, a byla by to práce dokonalá - svoje soukromé bydlení, dny vyplněné spoustou her, procházek do Začarovaného lesa a večerním běháním. Téměř dokonalá práce, nebýt znepokojivých obrázků, které roztomilý plachý chlapeček začne kreslit, a ve kterých figuruje mimo jiné i jeho imaginární kamarádka Anya. Pro Mallory měl tohle být nový začátek, odrazový můstek, ale s přibývajícími obrázky začne gradovat napětí, a Mallory nabude podezření, že by to mohlo mít spojitost s jednou nevyřešenou vraždou.

Námět příběhu by podle samotné anotace mohl na někoho působit jednoduše, ale řeknu vám, že tohle bylo celkovým zpracovnáním sakra dobrý. Napínavé od začátku do konce. Je tady něco nadpřirozeného? Nebo má všechno nějaké vědecké vysvětlení? Ilustrace Teddyho obrázků skvěle dotvářely atmosféru při čtení - postupně byly temnější, a samozřejmě nebyla nouze o zvraty, které přicházely se skvělou načasovaností.

Mimochodem, nechybí tady postava zahradníka, což mi přišlo vtipné, vzhledem k tomu, jaké klišé platí o roli zahradníků v detektivkách.

lalela
25.03.2023 5 z 5

Znáte to, když na pouti nasednete na horskou dráhu, jste natěšení, vozíčky se začínají rozjíždět, vám stoupá adrenalin, jízda nabírá rychlost, vy jste v totálním rauši, srdce vám buší, máte vytřeštěné oči, vozíček jede nahoru a šílenou rychlostí zase dolů a najednou jste v cíli. Vy nevíte, jestli chcete ještě, nebo se raději vzpamatovat ze šílené adrenalinové jízdy? Tak tahle přesně na mě působila tato knížka. A v mé hlavě to křičí, že chci ještě. Tahle knížka byla neuvěřitelná jízda na horské dráze se všemi těmi zvraty, příběh tak šílený, že pochopit ho mi zamotává hlavu, a přitom tak jednoduchý. Za mě totální jednička.

AnastasijaV
25.03.2023 3 z 5

Čtivé, díky spoustě obrázků Vám přijde, že knihou jen profičíte. Kniha má rychlý spád, žádné zbytečné protahování. Pro čtenáře thrillerů závěr opět žádné velké překvapení. Vždycky za všechno můžou lidé!

Veronika2692
23.03.2023 5 z 5

Skvělá knížka, zase úplně jiný příběh, jiné téma, než na jaká jsem zvyklá a k tomu ještě ty obrázky, úplně tu knihu ozvláštnily a vylepšily. Moc se mi to líbilo a navíc takové rozuzlení mě vůbec nenapadlo, takže pro mě i překvapení na závěr.

Christie2020
21.03.2023 4 z 5

Výborná knížka, atmosféra příběhu skvěle doplněná obrázky. Což považuju za báječný nápad. Ve chvíli, kdy jsem se začala trošičku nudit, přišel totální zvrat. Takže palec nahoru.

martenkaaa
21.03.2023 5 z 5

Skryté obrázky mě totálně zavrtaly do židle a mně se tak po velmi dlouhé době stalo, že jsem přečetla knihu na jeden zátah. A moc jsem si to užila!
Zápletka skvělá a ten konec!
Za mě jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

Ophelie
19.03.2023 5 z 5

Wow! Tato kniha mě velmi mile překvapila - příběh byl napínavý od začátku až do konce, od první stránky mě kniha tak pohltila, že jsem ji prostě nemohla odložit. Přečteno na jeden zátah a moc se mi líbila. Rozuzlení pro mě bylo překvapivé a poslední kapitola v knize tomu ještě dodala. Rozhodně doporučuji.

alexvera
13.03.2023 5 z 5

Nevím jestli jsem četla horor, thriller nebo psychologický román řízlý ezoterikou .. ale bylo to sakra dobré!

Celou knížku sledujeme vyléčenou hlavní hrdinku Mallory, která začíná pracovat ve zdánlivě ideální rodině jako chůva malého Teddyho. Jejich dny jsou vyplněny spoustou her, procházek do Začarovaného lesa a kreseb malého, velmi chytrého chlapečka. Mallory tuto práci bere jako svůj odrazový můstek zpět do normálního života a snaží se co nejvíce vyhovět požadavkům rodičů, což je narušeno Teddyho kresbami na kterých se objevuje jeho imaginární kamarádka Anya. Obrázky jsou v průběhu knihy temnější, propracovanější a začínají vyprávět příběh imaginární kamarádky. Naneštěstí Mallory na rozdíl od Teddyho rodičů nevěří jen vědě, je ochotna připustit si existenci duchů ale hlavně chce svému svěřenci pomoci vyřešit tuto zapeklitou situaci..

Nechci vyzradit konec, ale pokud si během čtení myslíte, že víte jak to celé dopadne, jste vedle jak ta jedle! Doufám že nejsem jediná, koho odhalení pravdy na konci příběhu naprosto šokovalo.

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká