Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 597 597

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

Verida
24.05.2023 5 z 5

Teda na tuhle knihu jsem se těšila nejvíc a přesně jak jsem čekala,vůbec nezklamala. Mladá vyléčená narkomanka Mallory dostala úžasnou šanci na nový začátek jako chůva v prestižní rodině Maxwellových. Stará se o chlapce Teddyho se kterým se zdá,že není něco v pořádku. Malý Teddy maluje čím dál děsivější obrázky a Mallory se rozhodne tomu přijít na kloub. Kniha mě pohltila od samého začátku. Měla úžasnou zápletku a nečekané rozuzlení. Miluju tyhle knihy a u téhle mi to čtení neskutečně uteklo. Doporučuji

Tereziee
23.05.2023 4 z 5

Skryté obrázky šlapaly jak hodinky. Od začátku příběh jede na plné obrátky a je psaný tak poutavě, že se nedá odtrhnout. Fakt mě to hrozně moc bavilo, ale musím říct že konec byl docela přes čáru a to nakonec vzalo knížce jednu hvězdičku. Spíš než horor to byl thriller s hororovými prvky, ale nevadilo mi to. Čtivost knize rozhodně nejde odepřít a já jsem si čtení užila. Akorát škoda toho konce. Nastalo opravdu nečekané odhalení, které bylo WOW ale potom už to bylo příliš. I tak ale můžu doporučit. Nudit se nebudete.

Dresia
22.05.2023 3 z 5

Skvěle se to četlo, ale pointa úplně na hlavu postavená.

Kanuska
22.05.2023 3 z 5

Šok, Wow, překvapení - nic takového mě při čtení nepotkalo. Pointu jsem odhadla hned při první záchodové příležitosti a další detaily to jen potvrzovaly. A jediné překvapení tak je, kolik čtenářů bylo překvapených.
Příběh má spíše pouze hororové prvky, které snesou i ti, kteří horory příliš nemusí. Kniha je velmi velmi čtivá, což mnozí určitě ocení.
Občas mě štvaly nelogičnosti - ať už v příběhu, nebo v chování postav, ale většina jde přejít. Jediná co stojí za zmínku je snad to, jak Mallory díky sprše na všechno přišla. To mi přijde jako velmi nevěrohodná scéna s kterou si autor příliš nepohrál.
Velké plus knihy jsou obrázky - doporučuji nelistovat předem a nechat se vždy překvapit.
Skryté obrázky měly u mě dvojí smůlu:
- příliš rychle jsem odhadla pointu
- před nimi jsem četla Smrt před úsvitem od McCammona, která byla nabitá příběhem a něčím co ve vás zůstane i dlouho po přečtení knihy. Ve srovnání tak nemůžu dát víc, než tři hvězdy.

Janek
22.05.2023 4 z 5

Velmi příjemné čtení, kniha se zajímavým tématem. Závěr byl bohužel hodně přestřelený a mně vadí, když čtenář nemá ani maličkou šanci odhalit skutečnost, která nakonec s celým příběhem tak zamává. Pointa vlastně odkazuje k tomu, co teď - zdá se mi - musí scénáristi nacpat úplně všude, tak jsem nakonec vlastně ráda, že se celá kniha netočila jenom kolem toho.

tereziehl
21.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Děj svižně ubíhal, přečetla jsem knihu za 3 večery. Příběh téměř neměl hluchá místa, řekla bych, že to byla spíše taková oddechovka, co se týče thrillerů, žádné extra složité zápletky. Finální rozuzlení se mi líbilo, umím si ale představit, že by se mi líbilo ještě mnohem víc, kdyby zápletka byla trochu víc propracovaná a za obrázky nestál duch, ale někdo, kdo se třeba snaží, aby to tak vypadalo. Paranormální prvky mi normálně až tak nevadí, ale v tomto příběhu to za mě nemuselo být. Za čtivost hodnotím vysoko, ale tu poslední hvězdu prostě dát nemůžu, protože thrillery jsem četla i mnohem lepší. :-)

Mamka_cte
18.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Obsahuje SPOILER!

Tak toto je opět kniha, která láká svou obálkou a slibným hodnocením z okolí. Pro mě to bylo nakonec docela zklamání a průměrný příběh.

Příběh nejvíce vylepšují obrázky, tomu dávám obrovské plus a moc se mi to v knize líbilo!

K postavám jsem si nějak cestu nenašla a asi to pro mě nebylo ani důležité.

A teda ten konec... to bylo největší překvapení, ale i zklamání zároveň. To, že si otec myslí na chůvu vůbec nezapadlo do děje. A hlavně to nebylo z příbehu poznat! Teda dokud to autorka na konci nenapsala.
Ale líbilo se mi, že nakonec malý chlapeček je ztracená holčička. To jsem fakt koukala a nečekala! Super!

Příběh na můj vkus nebyl ani moc strašidelný. Občas se místy objevila duchařina, ale jinak bych to přímo horor nenazvala.

Ale musím říct, že se kniha vcelku dobře četla a já ji přečetla za jeden večer.

iLuciferie
18.05.2023 3 z 5

Ano, zase jsem se nalákala na vysoké hodnocení, krásný obal, lákavě napsanou anotaci a zmínku Joe Hilla na obalu. Ach já hloupá :)
Za mě celkem průměrný příběh (dokonce ani ta pointa mě až zas tolik nepřekvapila), který se sice nečetl špatně, ale že by byl napsaný nějak extra poutavě mi také nepřišlo. Hvězdičku navíc dávám za obrázky, které mi vlastně přišly jako jediný děsivý element a jejichž zařazení jsem si užívala víc než psané slovo. Škoda, že autor z nápadu nevytřískal víc.

tessie_m
17.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak toto bylo něco! Přečetla jsem to za dva večery. Tato kniha je velmi silný adept na nejlepší knihu roku. Jakmile začnete číst, nedokážete přestat, potřebujete vědět, co bude dál.

Mallory je mladá dívka, která nedávno opustila léčebnu, teď je ale už 18 měsíců čistá a její mentor ji sežene práci i s bydlením. Jedná se o hlídaní pětiletého chlapce, když budou rodiče v práci. Mallory tuto práci získá, malý Teddy se zpočátku zdá bezproblémový, kreslí nevinné dětské obrázky, které se ale postupem času mění. Jsou více propracované, jako by je nemohl nakreslit pětiletý kluk, co je ale horší, znázorňují smrt nějaké ženy. Mallory s tím jde za rodiči, ty nad tím ale jen mávnou rukou a později zakážou Teddymu, aby obrázky Mallory ukazoval. Mallory je ale začne nacházet před svou chatkou a začíná se pídit po tom, co se v domě děje.

Neuvěříte, co za tím stojí, já koukala s otevřenou pusou a byla zděšená. Prosím, přečtěte si ji!

dufkys
17.05.2023 4 z 5

Jemný náznak duchařiny mi nesedl, ale jinak perfektní čtení.

Jana65
16.05.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která je obohacena obrázky. To už jsem dlouho v knize neviděla a mile mě to překvapilo. Také děj byl velice zajímavý a kniha byla velmi čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc doporučuji.

Littlemonday
15.05.2023 5 z 5

Wow! Hodně chytlavý thriller, který mě nutil číst dál a dál! Příběh bývalé narkomanky a zvláštně působící rodiny, u které hlídá chlapečka s imaginární kamarádkou mě vtáhl hned na začátku.

Nechyběly samozřejmě momenty, kdy jsem si říkala, že postavy jednají nesmyslně a já bych to celé řešila jinak, ale to patří už asi ke každému thrilleru. Snadno se nám jako čtenářům radí, že

Neuvěřitelně jsem si užívala zakomponování obrázků do knihy, některé byly opravdu děsivé a dokreslovaly celkovou atmosféru knihy.

Příběh perfektně graduje, vše se pomalu odkrývá a závěr je šokující překvapivý a napínavý. Rozhodně je to skvělý thriller a doporučuju přečíst!

5/5

Kerriova
11.05.2023 5 z 5

Zpočátku tahle knížka působí velice mile a pohodově. Mladá žena se po nějakých těch životních kotrmelcích pomalu vrací do normálního života, najde si práci u fajnové rodinky, všechno je zalité sluncem. Jenže pak to malé roztomilé děťátko začne malovat nepříliš pěkné obrázky. Nebo že by je maloval někdo jiný? Z příjemného příběhu se rázem stává noční můra. Místo pohodového hlídání dítěte tu jde najednou o život. V okolí Mallory se začínají dít podivné věci. A vzhledem k její minulosti je snadné pochybovat o její důvěryhodnosti. Sama bych měla potíže jí uvěřit. Jenže s čím tady máme tu čest? Co když tu někdo něco tají? Jak to celé vlastně doopravdy je?
Tohle se četlo skoro samo. Bylo to úžasně napínavé, nepředvídatelné, mnohoznačné. Pár procent jde dolů za lehce překombinovaný konec, ale celkový dojem je vážně velmi dobrý. Strašně se mi líbilo zakomponování kreseb do knihy. Když jsem popisované obrázky viděla přímo před očima, běhal mi mráz po zádech. Nemohla jsem se odtrhnout, nutně jsem potřebovala vědět, co s tou nebožačkou bude dál a kdo v tom všem má prsty. Hororem bych to úplně nenazývala, ale mistrným duchařským thrillerem rozhodně ano!

Majulle
10.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Konečně se mi dostala kniha také do ruky a jedním slovem wau!! Od začátku do konce velmi originální příběh, který je originálně proložen obrázky a úplně vás vtáhne do děje Můžu říct že je to jedna z nejlepších knih co jsem tento rok četla! A ten konec? Takový zvrat? Těšte se! Úplně bych to nezařadila do hororu ale parádního psychothrilleru s prvky duchařiny :)

Shaxx
09.05.2023 4 z 5

Asi bych to neřadila zrovna do hororu, spíš jako paranormální psychothriller, ale celkově to bylo fajn a sedlo mi to do nálady. Četlo se to velmi dobře, autor provádí čtenáře docela dobře vystavěnými slepými uličkami a i když se nad konečným rozuzlením musí kapku přimhouřit oko (někdo by mohl říct, že už leccos bylo přitažené za vlasy), nemůžu říct, že bych to předvídala. Doprovodné ilustrace povedené, přispěly určitě k atmosféře, bez nich by to bylo o dost chudší.

Nikusha
07.05.2023 5 z 5

Určitě si ode mně zaslouží knížka plný počet, protože jsem ji přečetla za necelé dva dny, i s malou akční dcerou (kdo má děti ví, jak je těžké číst :D) Ale kdybych to měla brát z hlediska příběhu, tak to není žádná hitparáda. Ve finále si člověk řekne "to byla ale blbost" ...ale vlastně blbost, která tě baví, do poslední chvíle neznáš pravdu (protože tohle by tě teda fakt nenapadlo) a hlavní hrdince fandíš. Obrázky navíc byl dobrý tah. A Adrian je boží.

lucie5197
04.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Zdejší recenze mě navnadili a tedy jsem do toho šla s větším očekáváním. Asi proto pocituji určité zklamání.
Kniha nebyla vůbec špatná, četla se dobře natolik, že jsem jí přečetla za pár hodin.. jen jsem opravdu doufala, že jsem konečně natrefila na horor a že pocítím nějaké to mrazení, ale spíše to byla taková kvalitnější Darcy. Od začátku jsem nějak předpokládala, že ve skutečnosti bude spíše problém na straně rodičů, tento konkrétní závěr byl nečekaný, jen né úplně šokující. Obrázky k tomu byly příjemné zpestření. Dala bych spíše 3,5*

m2056
04.05.2023 4 z 5

Jo jo dobrý příběh

Ciarra
01.05.2023 4 z 5

Knihu jsem četla ve čtečce, takže obrázky se objevovaly postupně a spolu s četbou k večeru a v noci dávaly příběhu ten správný šmrnc.

Ivuska.09
30.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivé, překvapivé, strašidelné. Dávám přednost příběhům se zápletkou, která má racionální vysvětlení. Přesto mě kniha bavila.

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká