Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 594 171

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

Anniee
21.10.2023 3 z 5

Sice to bylo čtivé a byly tam ty obrázky, které doplňovaly nepříjemnou atmosféru, ale to bylo tak všechno. Nepřišlo mi to jako nic extra originálního, jako něco co jsem ještě nikdy nečetla. A ke konci se to zvrhlo úplně. Moc nemusím úplně překombinované konce, ke kterým celou knihu skoro nic nevede. Jako oddechovka fajn, ale nic co bych si zapamatovala.

Jarmila97
17.10.2023 5 z 5

takže kniha mě velmi překvapila.behem dvou večeru jsem ji měla přečtenou.
příběh má opravdu skvělí průběh a musím říct že ten konec jsem vůbec nečekala. takže za mě to byla zase jedna Topka

mnohoknih
13.10.2023 4 z 5

Mallory, bývalá feťačka, rodina Maxwellových s malým Teddym, domek na konci zahrady, téměř v lese a duchařina je na světě. Hrdinka se fakt jmenuje Mallory. Už jen to jméno evokuje horor. Snaží se vrátit do běžného života a hledá práci s ubytováním. Maxwellovi ji zaměstnají jako chůvu svého synka. Mallory s Teddym si malují, hrají si na Čaroděje ze země Oz v blízském lese, chodí nakupovat, koupou se v bazénu. Až potud idylka. Najednou se však Teddyho dětské malůvky změní na profesionální kresby, ze kterých mrazí. Napětí stoupá, Mallory si není jistá, zda blázní vlivem drog nebo Teddyho ruku při malování fakt vede duch dávno zavražděné ženy. Do toho se na scéně objeví pěkný zahradník, krysa pod podlahou a Mitzi, věštkyně ze sousedního domu. Hrůzou se bojím číst další stránky. Každá další kresba jen odhaluje dílek strašného činu. A pak se hororový příběh pokazí. A happy konec to skvěle vypracované napětí totálně zazdí. Tři čtvrtiny knihy si užijete a pak si budete říkat, co se autorovi stalo, že změnil žánr? Možná to dopsal někdo jiný. Že by Anya?

jiri77
10.10.2023 4 z 5

Tak tohle byla velmi čtivá kniha, plus obohacená o ilustrace ,které dávají příběhu to pravé napětí a zápletku. Velmi dobrá duchařská literatura.

Zuzulinka
09.10.2023 5 z 5

Krásný příběh! Napínavý, citlivý a čtivý. Doporučuji.

wendys93
01.10.2023 5 z 5

Asi leckterý dítě si rádo kreslí. Domečky, stromečky, zvířátka, lidi s tyčkovitými těly a rukama jako hrabičky. Leckterý dítě má i imaginárního kámoše. Jenže, co když má vaše dítě imaginárního kámoše, co není zas tak úplně imaginární a navíc začne kreslit fakt divný věci, navíc téměř na profi úrovni? Neznepokojilo by vás to?
No...rodiče hlavního protagonisty románu Skryté obrázky to neznepokojuje tak dlouho až je skoro pozdě cokoli vůbec řešit. Všechno to špatné v jejich domě totiž nabývá na síle, všechno se zhoršuje, intenzivní, graduje...a v případě skutečného zla je zrovna tohle fakt průser.
Jakožto odchovanec knih Stephena Kinga čekám od hororu, který v anotaci slibuje atmosféru a mrazivost, jistou úroveň. A upřímně, málo která kniha v dnešní době takovým slibům dostojí. Tady se to ovšem bezezbytku podařilo. Bylo to skvělý čtení, od kterýho se k povinnostem jen těžko odcházelo. A moc by se mi líbil film.

Sigurd_Lesandi
27.09.2023 4 z 5

Ještě než tato kniha vůbec vyšla, věřil jsem, že bude dobrá.
Hlavní postava Mallory se dostala z těžké drogové závislosti a snaží se začít znovu. Toto mě fakt bavilo. V knihách se s takovou postavou nesetkáváme často, kór aby kolem ní byl vystavěný celý příběh. Autor nás postupně začne seznamovat i s její minulostí, což k jejímu charakteru taky hodně pomohlo. Celkově mi jako hlavní postava opravdu sedla.
Knih s grafickým zpracováním taky není moc, a o to víc jsem si to tady užíval. Obrázků tu najdete dost a mě jejich odhalování jen podporovalo ve čtení. Příběh se taky moc dobře čte a měl jsem ho tak přečtený jen za 3 dny (to je na mě fakt rychlý! ).
No, ačkoliv tady zatím jenom básním, všechno perfektní nebylo. Konec mi nějak nevyhovuje. Nemyslím rozuzlení jako takové, ale spíš vyvrcholení okolo samotných postav. Přijde mi, že se autor snažil o co největší wow-efekt a do toho i o co největší happy end. Na to, jak byla kniha po celou dobu drsná, nechápu, proč si to autor v závěru přikrášlil. Jestli nějaká kniha vyžadovala víc brutality v závěru, je to tato.
Ale i tak je kniha vážně dobrá. Je to originální námět s originálním zpracováním. Pokud vás láká, rozhodně po ní sáhněte. A osobně si myslím, že pokud podle ní bude někdy natočený film, bude to fakt dobrý!

Kubikuli
25.09.2023 5 z 5

Pěkné, hodně čtivé, zajímavé, nemůžete se od toho odtrhnout... ale pro mne to bylo takové těžko uvěřitelné. Ta duchařina už tam chvílemi byla tak přehnaná, že jsem se spíš musela smát, než aby mne z toho mrazilo.. Jednoznačně velký palec nahoru za ten překvapivý závěr. To bylo hodně povedené :) takže za mne takový thriller v uvozovkách, ale já mám asi nějak divně nasazenou laťku

Vixiene
16.09.2023 5 z 5

Thrillery už hodně filtruju, protože jestli něčeho vychází přehršel, tak jsou to právě thrillery. Stejně tak štítek "horor" beru u knih s rezervou, protože ač jsem poměrně strašpytel, tak to často bývá hodně nadsazené.

Skrytých obrázků ale rozhodně nelituji. Vše podstatné je řečeno v anotaci, pokud chcete jít vyloženě do neznáma, nečtěte ji :)

Kniha se čte sama a musím přiznat, že mě v mnohých pasážích zamrazilo. Skvělou atmosféru tomu přidávaly i Teddyho obrázky, kterými byla kniha proložena. A ikdyž podstatu rozuzlení tak nějak čicháte už poměrně brzy, tak stejně se dozvíte i něco, co vás překvapí. Rozhodně doporučuji.

Pitbullka
15.09.2023 2 z 5

Bavila mě tak první třetina a pak mi to začalo připadat takové zvláštní, postrádala jsem čtivost a kniha si mě nedokázala dostatečně připoutat a do čtení jsem se musela docela nutit.

ElizPetrova
13.09.2023 4 z 5

Kniha se četla velmi rychle. Díky obrázkům skrytých uvnitř přinášela pro mě originální a jedinečný dojem při čtení už tak tajuplného příběhu. Duchařské příběhy normálně vůbec nevyhledávám a byla jsem mile překvapena.

C.Skilark
09.09.2023 5 z 5

Většinou více či méně odhadnu, o co v příběhu jde. Minimálně ke konci knihy už mám zpravidla jasno. Tentokrát jsem byla vedle jak ta jedle i těsně před rozuzlením. Neměla jsem ani potuchy. Geniální!

WaN635
08.09.2023 5 z 5

Nejsem moc na knihy s duchařskou zápletkou, ale tato kniha mi sedla.
Knihu jsem nechtěla odložit a dělala jsem to opravdu v pouze nutných případech.
Při čtení jsem cítila mrazení v zádech. Obrázky byly naprosto super a knihu nejen obohacovaly a posouvaly děj, ale chvílemi mi z těch obrázků stály v pozoru snad všechny chlupy na těle.
Závěrečný zvrat jsem čekala, ovšem že to bude až takhle, to jsem tedy neodhadla.

Doporučuji i těm, co duchařinu v knihách moc nemusí.

lucie2371
30.08.2023 5 z 5

Tak tahle kniha se četla úplně sama.
Během čtení mi několikrát přejel mráz po zádech a měla jsem takovou husinu až mi vhrkly slzy do očí. Obrázky v knize tomu také moc nedaly (ty byly super!) a večer jsem měla problém usnout, cítila jsem jak na mě sahá čísi ruka.
A ten zvrat na konci knihy? Ten mi doslova vyrazil dech! Pak už jsem jen hltala očima řádek za řádkem abych se dozvěděla, jak to celé dopadne!
Nicméně knihu jsem přečetla za 3 dny. Kdybych však nechodila do práce, stačil by mi na ní jediný den. Což by byla škoda, protože už takhle mě mrzí, že jsem jí přečetla moc rychle.
Určitě doporučuji všema deseti. Není to úplně horor ale spíš takový duchařských thriller s nádechem tajemna, který ovšem jednoznačně stojí za přečtení!

soukroma
18.08.2023 4 z 5

Rozjíždělo se to jako thriller, ale záhy nastoupil duch... Závěrečné rozuzlení bylo pořádně zašmodrchané a překombinované. Ale ve finále to vlastně asi pro všechny přeživší dopadlo víceméně dobře, hororový happy-end.
A i když duchařinu nemám ráda, tak za čtivost a hlavně obrázky jako nedílnou součást děje dávám 75%.

simona g.
16.08.2023 5 z 5

Pecka Šupa Bomba! Mi se to líbilo hodně. Hlavně se to dobře četlo, prostě to letělo. Zajímavý děj, příběh, duchařinu mám ráda, navíc tady nezavází zbytečná nadmíra romantiky, fajn knížka, rozhodně doporučuji.

Nikusscha
16.08.2023 4 z 5

Skryté obrázky
Jason Rekulak

Jelikož jsem cestovala vlakem, nemám čtečku a mám rozečtené Dvory, tak jsem zvolila menší knížku s dobrým hodnocením.

Na knížce velmi oceňuji obrázky, které kreslí malý Teddy. To knížku velmi obohacuje a dodává jí to na autentičnosti.
Knížka se velice dobře četla, je to jako bych sledovala film a knížka odsýpala raz dva.

Hlavní postava, Mellory je mi sympatická a mnohdy se s jejími myšlenkami i shodují. Takové ty dovětky typu: dala jsem jí své telefonní a v duchu jsem si řekla jó ta určitě zavolá apod :))
Zahradník Adrian je sympatický a pomáhá Mellory vyřešit záhadu.

Vyústění příběhu bylo sice šokující, ale že by mi z toho spadla brada se říct nedá. Ale vzhledem k tomu že se jedná o můj první příběh s nadpřirozenými prvky tak to hodnotím pozitivně.
Určitě doporučuji přečíst :)

Leena
14.08.2023 4 z 5

Pokud máte rádi napínavé příběhy s nádechem duchařiny, tak doporučuji.
Líbilo se mi to, ale ten konec byl už trochu moc přepálený.

janca1705
14.08.2023 5 z 5

Moc mě to bavilo!!

ZuzanaZ83
10.08.2023 4 z 5

Příjemná tajemná jednohubka. Kniha se čte velmi dobře, děj má spád.
U tohoto příběhu jsem po dlouhé době v tomhle žánru neměla pocit, že je téma tak nějak vykradené.

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká