Skryté obrázky

Skryté obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507625/bmid_skryte-obrazky-6E5-507625.jpg 4 593 171

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí Filadelfie. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových. Mallory si novou práci okamžitě zamiluje. Zabydlí se v zahradním domku, po večerech chodí běhat a těší se ze znovu nabyté životní stability. Teddy je roztomilý a plachý klouček, který nedá ani ránu bez skicáku a tužky. Kreslí to, co jiné děti v jeho věku: stromy, králíčky, balony. Jednoho dne však nakreslí muže, který lesem táhne mrtvou ženu. Jak dny plynou, Teddyho obrázky jsou stále zlověstnější a jeho původně primitivní postavy získávají detailnější a realističtější vzhled. Je skoro vyloučené, že by něco takového dokázalo namalovat pětileté dítě. Mallory začíná mít podezření, že se jedná o ozvěny dávné nevyřešené vraždy a že chlapcovu ruku vede nějaká záhadná síla. S pomocí pohledného zahradníka a excentrické sousedky se Mallory pokouší rozluštit obrázky a zachránit Teddyho – a zároveň se vyrovnat s tragédií ve své vlastní minulosti. Dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Hidden Pictures

MichelleKing
06.01.2024 1 z 5

Opravdu nerada nechávám kritické komentáře, ale tato kniha mě opravdu vůbec nebavila.
Postavy nebyly dobře propracované, postrádaly věrohodnost a jakýkoli zdravý rozum.
Připadalo mi, že tolik zvratů je docela hloupých a postrádají uvěřitelnost, stejně jako činy a dokonce i motivace hlavní postavy. Kniha mě zklamala.
Sice je zařazena do kategorie thriller/horor, ale má k tomu tak daleko. Že by nadpřirozená romantika? Nebo něco, kde je horor na míle vzdálený. A s podporou Stephena Kinga a jeho syna na obálce? Podivný.

Astonius
06.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Kniha by dle mého měla patřit svým jednoduchým stylem s malým množstvím postav a duchařskou zápletkou do čtení pro mladé a dospívající. Spíš než abych se bála, přišlo mi to jako pohádka, zejména tím množstvím zážitků s "místním duchem", který byl více než ochotný nechat se vyvolat kdykoli to šlo. Většina děje se nevyhnula mnohým klišé, protože v oblasti zjevování duchů jsou tyto příběhy pořád stejné - děti jsou na to citlivější, hlavní hrdince nikdo nevěří, dějou se různé věci, maléry, které jsou mylně interpretovány, pátráním v historii se odhalí dávný zločin apod. Konečné odhalení v tomto případě bylo trochu jiné, ale popsaný zločin velmi naivní a málo uvěřitelný. A úplný závěr, který měl být asi nejvíce napínavý, mne absolutně ponechával chladnou, protože jsem tak nějak ani na okamžik nepochybovala o tom, že vše dobře dopadne. Vložení obrázků do knihy bylo příjemné zpestření a díky tomu jsem přidala jednu hvězdu - dá se říci, že bez nich by kvalita ještě víc poklesla.

hzd
30.12.2023 5 z 5

Knížka nešla odložit. Napínavé čtení až do konce.

Kami33
24.12.2023 5 z 5

Pokud na tyto věci věříte, může se vám knížka líbit. Pokud ne, mohlo by vás zaujmout zpracování knihy, které příběhu hodně pomohlo.

Šajler
16.12.2023 5 z 5

Hororem bych to nenazvala ale je příběh je napínavý a čte se velmi dobře. Konec mě docela překvapil.

Vesper001
15.12.2023 2 z 5

Hlavní postavě je přes 21 let a kniha nadchne čtenáře o 5-10 let mladší. Zaujala mě graficky, nápad s obrázky se mi líbil. Příběh už moc ne. Postavy jsou popsány poměrně ploše: oteplákovaný mentor, libový hezoun, čarodějka v sousedství, hrdinka (samozřejmě) s traumatem. Sympatický je vlastně jen cvrček Teddy. Zpočátku se ale zápletka vyvíjí slibně, vyprávění má příjemný spád a čte se dobře. Jenže jak se dětské čmáranice zvrtnou v umění, autor dupne na plyn a v čmáranici se změní jeho příběh. Finále je překotným a urputným slepencem žánrů, je tu dost násilí, trochu toho harašení, něco málo strašení, jeden obří logický lapsus, a kolem toho spousta řečí - v knihách i filmech je dobrým zvykem, že se postavy před smrtí dosyta vypovídají. :)

Arwen777
12.12.2023 5 z 5

Povedená duchařina! Krásně se čte za zimních večerů, kdy je brzy tma, která krásně umocňuje atmosféru.
Téma asi není extra nic nového, co by taky bylo překvapivého na domě, kde straší... Ale kniha je doplněna obrázky, na kterých je příběh založen. Zápletka se rozvíjí polehounku, v druhé půlce knihy graduje a konec je nečekaný, za to autorce připisuji plusové body. Styl je velice přímočarý, kniha se snadno čte a díky velkému množství obrázků ji slupnete hodně rychle.
Zmíněné obrázky mě velice potěšily, skvěle budují atmosféru a napětí. Tak si tak říkám, proč vlastně vymizely ilustrace z dospěláckých knih... Dnes se vše dělá narychlo, máločemu se věnuje dostatečná pozornost, o čemž svědčí i časté stížnosti čtenářů na tiskové chyby, překlepy i faktické přešlapy.
Což ale není případ této knihy a já jsem si její čtení opravdu užila.

Obelix15
02.12.2023 5 z 5

Tak tahle knížka? To byla jízda! Měla ode všeho něco. Trochu horor ve stylu Kinga, trochu thriller ve stylu Larssona a trochu rodinného dramatu ve stylu Lapeny. Velmi sympatické hlavní postavy, poutavý a místy děsivý příběh a pěkně ilustrace. Duchařina, kde hraje dítě hlavní roli, na tom není co zkazit. Závěrečné rozuzlení mě mile překvapilo. Každý si v této knize přijde na své, kniha se četla jedním dechem. Určitě doporučuji!

KnihoSny
01.12.2023 5 z 5

Jako děj byl skvěle vykreslenej Malorry jsem moc fandila pak se začli ukazovat obrázky a začala jsem se ztrácet a nemohla jsem přijít vůbec o co šlo a proč a konec a rozuzlení jako wrf ? sem v šoku toto mě fakt nenapadlo moc doporučuji

jfialova
30.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Čtivé, ale průměrné. Nápad dobrý, některé momenty ale nedávají smysl. I průměrně bystré malé dítě pozná rozdíl mezi klukem a holkou, nedokážu si představit, že by Teddy nepřišel, jak to s ním je. O chůvě ani nemluvím. Lovestory v příběhu je strašné klišé, se vším všudy. Duchařský aspekt s obrázky v podstatě bylo možné vynechat, Mallory mohla na vše přijít i nějakými konvenčními způsoby-možná by to bylo i zajímavější. Na pár večerů mi to vystačilo, ale patrně mi v hlavě příliš neutkví.

TinaBookBlog
26.11.2023 5 z 5

Bývalá jednadvacetiletá narkomanka začíná nový život, překvapivě, jako chůva. V rodině má na starost pětiletého Teddyho, který je úžasným dítětem, moc rád kreslí a má imaginární kamarádku Anyu. Vše vypadá idylicky do té doby, než Teddyho obrázky začnou být temnější a strašidelnější...
Lehký a klidný příběh začne nabírat spád. Kniha je obohacena o Teddyho obrázky a osobně mě chvílemi mrazilo. Závěr byl pro mě naprosto nečekaný a i přes některé drobnosti knihu rozhodně doporučuji!

Rade
26.11.2023 2 z 5

Nalákaly mě tajemné znepokojivé kresby, ilustrace přímo propojené s dějem, za to jediné taky velké plus, originální nápad.
Jinak spíš zklamání, nebylo to čtení podle mého gusta. Způsob psaní, zápletka, chování postav, to vše mi zase až tak nesedlo.
Na druhou stranu si dovedu představit film, jako odpočinkovou nenáročnou večerní strašidelnou zábavu. Pokud bychom pointu aspoň malinko poupravili. I když zase, co je nepochopitelné pro Středoevropana, je možná v americkém prostředí představitelné, aspoň v detektivce...

harena
23.11.2023 5 z 5

Moc dobře čtivý a napínavý duchařský román, kdy jsem se musela přemlouvat, abych už šla spát a užila si čtení i další den. Napětí se stupňuje a stupňuje, žádný oddych, kapitoly proložené děsivými obrázky, které se znenadání objevují a překvapující závěr se opět povedl. Kniha se četla sama, já jsem tedy maxi spokojená a doporučuji všemi deseti. Bezva relax.

adabraz
22.11.2023 5 z 5

Tahle knížka mě po dlouhé době opravdu moc bavila. Super obrázky a velmi napínavý příběh. Doporučuji.

lucie1744
13.11.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha má spád.

luciella10
01.11.2023 3 z 5

Po slibném začátku se kniha přehoupne do divně nudného příběhu s nesmyslným rozuzlením.

parvitas
01.11.2023 3 z 5

Skryté obrázky boli jednohubka. Na knihu ma napačmala jedna recenzia a potom som sa z dotyčnej autorky snažila vylúdiť spoilery. Ale neprezradila všetko. :) A ja som si teda užila a domýšľala a kombinovala.
Ale akosi mi to v hlave neostalo a je celkom možné, že časom aj zabudnem, že som ju už čítala.
Každopádne, začína to pohodovo, no postupne atmosféra temnie. Dieťa, ktoré opatrovateľka stráži, má imaginárneho kamaráta, a tak jej obaja spolu kreslia stále detailnejšie a profesionálnejšie obrázky (v čítačke sa mi to pozeralo horšie, ale na obrazovke je to paráda)! Záver som úplne neodhadla, ale ak hľadáte ducharinu, trochu stupňujúceho sa napätia a hrdinku, ktorej zase až tak veľmi neveríte (ako bývalej narkomanke), máte tu víťaza.
Solídne 3*.

myshichka
31.10.2023 2 z 5

Po knihe som siahla len z toho dôvodu, že vyhrala na Goodreads v kategórii najlepší horror roku 2022. Bohužiaľ kníh s nálepkou horror/thriller, ktoré sú ako cez kopírák vychádza v poslednej dobe neskutočné množstvo, tak možno preto už ma v dobrom zaujme len máloktorá. A táto to skutočne nebola. Na začiatku to možno vyzeralo dobre, ten nápad s obrázkami, ale veľmi rýchlo začalo byť jasné, že to nebude taká pecka. Postupne sa to celé rozsypalo, asi ako polámané pastelky... koniec teda wtf, nebudem ale spoilovať. Čo mi ešte fakt vadilo bola neskutočne otravná a plochá hlavná postava "s traumatickou minulosťou", tá je už takým evergreenom v tomto type literatúry, že už len nedočkavo čakám, kedy konečne niekto príde s niečím originálnym a dostatočne úspešným na to, aby sa po ňom mohli zase všetci wannabes opičiť.
Verdikt - ako dovolenkové čítanie ok, najlepší horror roku teda možno pre ľudí, ktorí v roku 2022 prečítali jedinú knihu a to túto.

6591
29.10.2023 5 z 5

Zprvu byl děj hodně strašidelný a já to nemohla číst když jsem byla sama doma. Ale po necelé polovině se béčkový horror změnil spíše na strašidelnou detektivku, kde všichni jsou podezřelí, včetně hlavní postavy. Obrázky všemu dodaly úžasnou atmosféru, bez nich by ta kniha nebyla ono.
Příběh mi vyrazil dech. Velmi doporučuji.

zuzina88
21.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Fajn čtení až na to rozuzlení... Jako bývalá chůva si nedovedu představit, že bych hlídala šest týdnů dítě (navíc se s ní/m denně koupala v bazénu) a nevšimla si, že hlídám holku a ne kluka... Autor evidentně nevěděl, jak z příběhu vybruslit... Škoda. Pokazilo mi to původně velmi dobrý dojem z knihy, i vzhledem k ilustracím. Pro mne průměr.

tajemství horory mysteriózní, mystéria strašidelné příběhy

Jason Rekulak
americká