Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333161/mid_sirena-urH-333161.png 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Siren , 2009

tereza7804
08.10.2020 3 z 5

Tohle byl za mě trošku průser.... obyčejný příběh, nemastný neslaný ... zkrátka průměr. Autorka umí psát mnohem lépe viz. Selekce.

deedulka
09.09.2020 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu skeptická. Sirény se mi pletly a jejich vyprávění mi přišlo nezajímavé a povrchní. Vztah s Oceánem byl pro mne nepochopitelný. Jak může mít někdo rád někoho, kdo ho nutí vraždit. Okolo 100 stránky se však začalo dít něco sympatického a bylo to lepší a lepší. Text jsem začala hltat a celý překvapující děj mne svým nábojem strhnul. Po dočtení jsem plná dojmů a vše se smísilo dohromady - radost i smutek. Autorka to krásně napsala.
Je to od ní moje první přečtená kniha a určitě ne poslední, s ohledem na velice kladné ohlasy na sérii Selekce.

knih0molka
29.08.2020 4 z 5

Kniha mě už od začátku zaujala. Moc se mi líbí příběh, který autorka moc hezky vymyslela a popsala. Kniha se byla jednoduchá, a rychle četla. Děj byl prostý, ale ne zbytečně protáhlý. Sirénu určitě doporučuji!

Markett
24.08.2020 4 z 5

Knihy od Kiery Cass postě miluju, a tak jsem rozhodně nemohla vynechat ani Sirénu. Je pravda, že rozhodně jí nemůžu porovnávat se Selekcí, ta byla opravdu o něco lepší, ale Siréna rozhodně stojí za přečtení.
Už ze začátku mě okouzlila hlavní postava Kahlen, ač působila spíš jako introvert, moc se mi líbilo, jak svůj nelehký osud přijímá. A další postavy, její spolubydlící, byly úplně z jiného soudku, takže se holky tak dobře doplňovaly. Oceán mi tady přišel jako takový jejích tatínek, ochranář, a sem tam bohužel i krutý, ale moc se mi líbilo, jak měl blízko ke Kahlen.

Siréna je takové oddechové a krásně plynulé čtení, děj ubíhá velmi rychle. Já rozhodně mohu doporučit všem, kdo má rád fantasy příběhy a všem, kdo Kieru prostě milují stejně jako já. :)

Sixtinka144
23.07.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila jako většina lidí z důvodu toho, že ji napsala autorka Selekce, kterou naprosto miluju. Taky jsem dřív viděla recenze na Sirénu, které nebyly moc pozitivní, a tak jsem se do knihy pustila až ted. A jsem překvapená. Příběh má v sobě hrozně moc skvělých myšlenek, nad kterýma se hlavní hrdinka musí zamýšlet. Vezměte si to takhle : Dostanete sto let navíc, prostě jen tak. Nestárnete, v kolika letech se stanete sirénou, tolik vám po celých těch sto let bude. A co je nejlepší, když si těch sto let u oceánu jako siréna odpracujete, můžete opět pokračovat jako normální člověk. Musíte ale oceánu dát protislužbu- lákat pro něj oběti. Nejčastěji to jsou cestovatelé na výletních lodích , a vy je musíte svým hlasem zahubit a tak nakrmit oceán. To je dost drsné, ale nadruhou stranu, kdybys to nedělala ty, dělal by to někdo jiný. Hlavní hrdinku její osud moc trápí, už celých osmdesát let, ale když se pak zamiluje, je to ještě horší. Mně se příběh prostě líbil, ano, je dost naivní, ale četlo se to samo a za mě jedno velké ano.

anet.myblog
22.07.2020 4 z 5

Knížku jsem v knihovně popadla do ruky vlastně jen kvůli tomu, že Siréna byla hned vedle Selekce, protože je taky od Kiery Cass. Nečekala jsem nic lepšího nebo podobně skvělýho jako je Selekce. Ani vy byste neměli, protože tím víc se vám bude Siréna líbit.
~
Hlavní hrdinka Kahlen mi byla celkem sympatická, občas trošku tvrdohlavá, ale během knížky jsem si ji celkem oblíbila. Vůbec jsem si ze začátku nemohla zvyknout na Oceán, který k sirenám neustále promlouval a ony zas k němu. Přišlo mi, že jim dělal takového náhradního přísného tátu. Občas jsem nevěděla jestli ho mám nesnášet nebo mít ráda. Autorka vymyslela zajímavě fungující svět, který mě bavil. Jasně, měl občas nějaké nedostatky a mohl být lépe vykreslený a popsaný, ale mně se to líbilo. Nejvíce jsem si zamilovala Akinliho, ale přijde mi, že jsme ho v knížce “dostali” opravdu málo. Vážně bych ho v knize chtěla více poznat a zjistit o něm něco víc.
~
Knížce bych dala plný počet hvězdiček kdybych byla mladší (tak 12 let ideál). Ale čím starší jsem tak v té knížce vidím nějaké mezery a nedostatky, které to tam trošku kazí. Za mě je to ale doporučení (hlavně pro mladší čtenářky) pro ty z vás, kteří hledají nějakou oddechovou čtivou knížku s jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem. Věřte mi stránky vám budou ubíhat pod rukama, čtivost prostě Kieře nechybí snad nikde.

georginaa
10.07.2020 4 z 5

Neotřelý příběh mystické bytosti Sirény, která láká svým zpěvem do hlubin moře. A jak se říká, láska hory přenáší, tak tady moře lásky přenáší. Zamilovanost je krásná věc, bez které si žádný člověk nedovede život představit.

Luc.i
04.07.2020 4 z 5

Od knížky jsem neměla úplně největší očekávání, asi proto že to bylo od autorky Selekce, kterou miluju. Knížky bych ale úplně nesrovnávala. Siréna si mi líbila I když se tam chvílemi nic nedělo a občas se knížka opakovala. Stejně jako u Selekce jsou tady zvláštní jména na která jsem si nemohla úplně zvyknout. Dobrá zajímavá knížka, 4/5*

booksbykatarina
03.07.2020

Siréna je kniha, která mě sice zaujala a přečetla jsem jí, ale nebylo to ono. Je v ní neco podobného Selekci. Doporučujiiii.

Vaše booksbykatarina

Katy09
24.06.2020 4 z 5

Doopravdy krásně napsané, zajímavé a čte se jedním dechem. Vážně krása.

HaD542
19.06.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale Selekce byla lepší. Přišlo mi to moc smutné, ale i přesto jsem ji přečetla jedním dechem. Obálka byla opět úchvatná stejně jako její ostatní knížky.

dontbullshitme
19.06.2020 3 z 5

Dávám tři hvězdy, protože mě dojalo autorčino poděkování, u kterého jsem si říkala, že píše s láskou, ale.. nemůžu říct, že bych byla z knihy kdovíjak nadšená, všechno tam plynulo hrozně rychle, pořád ty samé řeči dokola, dokonalý muž a tak dále. Po Selekci, která mě taky moc nenadchla, jsem do Sirény nešla s velkým očekáváním a dobře jsem udělala, ale zase musím uznat, že mě tohle téma zaujalo víc než boj o prince.

Malinali
16.06.2020 5 z 5

Mě se to líbilo, žádné rybí ocasy tedy nečekejte. Kniha je plná myšlenek a lásky, uvědomění si života a možná inspirací, že bychom si měli vážit lidí i každého dne. Oddechovka na dovolenou, k moři ;o) za mě paráda.

Selekci od autorky jsem také četla. Její styl se mi líbí.

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Je to taková pohádka pro mládež. Já už jsem možná nebyla úplně cílová skupina, ale ta obálka si mě získala a příběh se mi moc líbil.

Veronikados
05.05.2020 4 z 5

Zase další kniha od úžasné Kiery Cass. Musím říct že na Selekci to nemá, ale je to stejně super. Kahlen mi rychle přirostla k srdci a kniha se krásně četla. Jen mě trochu mrzí konec (taky začátek), mluvím tady o ztrátě paměti. To mě trochu nesedělo, ten konec chápu ale na začátku jí byla nějak vymazána paměť, né úplně ale stejně jsem moc nepochopila k čemu. Na konci to chápu. Knihu doporučuji, dávám jí 85% (za mě 4.3 hvězdičky)

Satan-démon
28.04.2020 5 z 5

Knížka se četla sama. Děj byl promyšlený a netáhlo se to. Akorát musím říct, že mě trochu zklamal konec... Skončilo to jako super, spíš to mohla autorka trochu rozvést.. Jak se potom dali zase dohromady... jak se do něho znovu zamilovala... tohle je trochu menší mínus. Jinak doporučuji..!

KnihomolkaPája
21.03.2020 5 z 5

Moc hezká knížka. Konec se mi líbil. Tohle se autorce povedlo!!

misatrix
10.03.2020 3 z 5

Již delší dobu jsem mela chuť si přečíst nějaký příběh o Sirenach, proto jsem byla rada, kdyz jsem tuto knihu našla. Po sérii Selekce jsem se trochu bala, aby se nejednalo o první knihu z x-dilne ságy, ale naštěstí ne. V mnoha ohledech mi styl příběhu vyhovoval mnohem vice, než u zmíněné Selekce. Příběh je svizny, buduje se napětí a je plny hlubokých emocí. Též se mi moc líbí jména hlavnich představitelů :). Bohužel, jsem musela strhnout par hvězd, jelikož me zklamala hlavni zápletka. Nepřišla mi dostatečně rozpracována, přijde mi, ze den a pul kontaktu je na takovou zápletku malo.

Knihomolka506
24.02.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou. A musím říct, že jsem si nejdřív myslela, že tu knihu nedočtu, ale to já nedělám ( Kromě povinné četby do ústní maturity)a dočetla jsem. Byla jsem překvapená jak rychle jsem ji pak četla. Vzala mě sebou stejně jako Oceán. Další knihy na mě čekají v knihovně :-)

Griša
09.02.2020 4 z 5

Příběh je temný, depresivní, poutavý a silný. Jen ten konec mi nesedl.