Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333161/mid_sirena-urH-333161.png 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Siren , 2009

ElessaRiverbow
17.11.2021 4 z 5

Knihu jsem již jednou četla, a to když vyšla. Tehdy mě to hodně zaujalo a příběh se mi líbil. S odstupem času a po přečtení Selekce mi však připadla spíše průměrná. Po druhém přečtení, kdy jsem si z knížky už téměř nic nepamatovala, se však hodnocení o něco málo zvedlo. Kniha se četla rychle, děj odsýpal a postavy Kahlen i Akinliho (jehož jméno stále zapomínám ) jsem si oblíbila. Zamilovala jsem si i ostatní sirény a bylo mi líto Padmy a jejího "předchozího" života. Dokonce i Oceán jsem ke konci měla ráda. Moc u knih nebrečím, ale vztah Kahlen a Akinliko mi dal zabrat, navíc ten konec... Mohl být ale trochu míň uspěchaný. Je to oddechová milá knížka, kterou si určitě ještě někdy v budoucnu přečtu.

Jiřabinka
23.10.2021 3 z 5

Upřímně nevím co ke knize dodat. Oceňuji originalitu, a celkové pohodové čtení. Ale ten konec?! V Anotaci by povinně mělo být napsáno: "Pozor! Konec knihy vám může způsobit totální čtenářkou krizi." Za mě ten konec je velká špatná, autorka si s tím mohla lépe vyhrát, aby to celé nebylo tolik uspěchané a na sílu dokončené. Pokud tedy chcete knihu, která vás totálně odrovná svým koncem, směle do čtení. :)

KajkaMicinka
26.09.2021 5 z 5

Opravdu nádherný příběh, tato knížka mě přesvědčila k tomu abych si přečetla další knihy od této autorky.

Luigi1
23.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo počteníčko,krásně se to četlo.Zaujalo mě to pojetí sirén,jejich "život",jejich zpěv čímž lákaly lidi do moře kde se samozřejmě utopili čím zplácely daň za"život".I zde bylo kamarádství a láska,kterou si Sirény nemohly dovolit.Vřele doporučuji.

Karciina
19.06.2021 2 z 5

Ten konec. No, co k němu říct. Někdo si ho vychvaluje. Moje reakce bylo prosté "Cože?!". Prostě mi to nedávalo smysl, protože to bylo dost uspěchané a postavené na hlavu, vše směřované ke spokojenosti Kahlen. Tím si kniha u mě strhla další body. Celkově se mi líbil nápad knihy - sirény. Příběh mi přišel plochý, né moc rozvinutý, stejně tak postavy, do kterých jsem se prostě nemohla vžít. Chápu, že kniha je psaná spíše pro mladší věkovou kategorii, ale i tak. Chtěla bych více scén s Akinlim. Vidí se všehovšudy třikrát, je z toho láska jako trám a spojení duší.

suiteki
23.05.2021 3 z 5

Knížka mě bavila především svojí originalitou, hlavní dějová linka byla super, bavili mě rozhovory s oceánem, o něco méně se sestrami. Konec s Akinlim byl trochu kýč, ale přeci jen je to dívčí román a tam se docela hodil. Knížka splnila moje očekávání a na to, že je to autorky prvotina to nebylo vůbec špatný. :)

Ecllipse
13.05.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá. Krásně se mi četla. Příběh byl zajímavý. Taková oddechová kniha pro mě :)

Knihomedvěd
05.05.2021

Když jsem Sirénu začínala číst, neměla jsem vůbec velká očekávání. Nevím ani z jakého důvodu, prostě mě to moc nelákalo a ani podle anotace jsem si nebyla jistá, jestli mě to bude bavit. Ale mohla jsem být v klidu, protože se mi Siréna opravdu moc líbila. Děj byl pěkně promyšlený a vůbec ten nápad byl originální. Ta obrovská beznaděj hlavní hrdinky na mě ze stránek přímo vyzařovala a prožívala jsem to spolu s ní. Jediné, co bych v příběhu uvítala je více informací o světě sirén, protože jsme se seznámili s úplně novým světem, který tam ale neměl moc prostoru, aby jsme ho víc poznali. To je za mě velká škoda, ráda bych se dozvěděla o sirénách a jejich spojení s Oceánem více.

Kahlen jako hlavní hrdinka byla úžasná a obdivovala jsem ji, ale Akinliho jsem měla pro jeho povahu a chování snad ještě raději. Také ostatní sirény byly sympatické, zvláště Aisling, která teda vystupovala spíše na začátku.

Celkově se mi Siréna moc líbila a ráda si přečtu i ostatní knihy od Kiery Cass.

Dyna08
27.04.2021 4 z 5

Úžasná knížka, naprosto mě nadchla.

Ulrika
26.04.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla během necelých dvou dní. Moc pěkně napsané. Pohádkové.

A.books
20.04.2021 5 z 5

Stejne skvele jako selekce

Fortuna7
17.04.2021 4 z 5

No, na Selekci to teda nemá. Jde vidět, že je to autorčina prvotina. Úplně jsem se nezžila s hlavní hrdinkou Kahlen, ani jsem moc nemuselo ostatní Sirény a ani Akinliho jsem si moc neoblíbila. Musím ale pochválit skvěle vystavěný svět, protože rozmlouvaní s Oceánem opravdu dobře fungovalo a líbilo se mi.
3,5/5⭐
P.S. Potěšila mě zmíňka o spisovateli Franzi Kafkovi :-)

Lucka12345
24.03.2021 4 z 5

Musím uznat že jsem neměla velké očekávání čekala jsem průměrnou knihu
která mě bude bavit, ale nebudu z ní celá pryč.Odhadla jsem to celkem správně až na jedno to byl OPRAVDU originální nápad (nečekala jsem nic originálního) a byla jsem příjemně překvapena.

Myslím že pokud do knihy půjdete s tím že nečekáte žádnou pecku, ale chcete něco dobrého tak si ji plnně užijete a já těch pár hodin svého života ROZHODNĚ nelituju.
Dávám čtyři a půl hvězdičky a mám z této knihy celkem radost:D

Calwen89
20.03.2021 2 z 5

Hodnotím jako slabší průměr, nápad byl více než dobrý, ale celé mi to přišlo nedomyšlené, uloudané a ani konec nestál za nic. Pokud jste četli Selekci budete nejspíše zklamaní.

Ruru
08.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo úžasné.
(Nevím, jak to dělá, ale tahle autorka má vždycky asi ty nejkrásnější obálky, jaké jsem kdy viděla.)
S Kahlen jsem prožívala úplně vše. Smála se nad výroky Elizabeth, obdivovala výtvory Miaky, litovala Padmu a byla naštvaná a zároveň milovala Oceán.
(Kdyby se mi Padmin otec dostal do rukou, asi bych ho uškrtila. Naštěstí nebudu muset :-))
Tuto knížku jsem četla po Selekci a (někteří mě možná ukamenují) mně se dokonce líbila daleko víc.
Líbí se mi, jak je promyšlený svět Sirén, jak mohou rozmlouvat s Oceánem a jak si Kahlen se svými sestrami přirostla k srdci. (I když její záliba v chození do knihovny mě tak nějak vystihuje; jen tam nechodím hledat recepty na dorty nebo informace o lidech, které jsem zabila. Ehm... To jsem možná trochu odbočila. ;-))
Nicméně z konce mám takové smíšené pocity: jsem sice ráda, že Kahlen se mohla vrátit ke své životní lásce, ale zároveň mi trhá srdce, že si vůbec nepamatuje na Oceán, Elizabeth, Miaku, Padmu, Aisling...

lost.in.books
26.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Siréna byla mou druhou přečtenou knihou od Kiery Cass a tentokrát mě velice příjemně překvapila. Od autorky jsem zatím četla Zaslíbenou , která nebyla špatná, ale na druhou stranu se jednalo o průměrnou knihu s neuvěřitelně naivní hlavní hrdinkou.
Kniha Siréna byla úplně skvělá a hned po prvních stránkách jsem byla schopna se do knihy plně začíst. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny knihy a neskutečně mi přirostli k srdci a každičký moment jsem prožívala spolu s nimi. Kniha byla neskutečně nadupaná emocemi- smutkem, láskou,zoufalstvím a mnoha dalších pocitů se vešlo do jedné knihy a za to má ode mě autorka velký obdiv. Celkově se mi nápad knihy spojený se Sirénami a Oceánem moc líbil , svět byl takový osobitý a neokoukaný a to mám na knihách ráda a samozřejmě obdivuji autorku za to že dokázala něco takového vymyslet. Kniha byla i díky stylu psaní, který mi sedl velice čtivá od první do poslední stránky a čtení jsem si neskutečně užila , celý příběh mi neskutečně přirostl k srdci. Kniha byla neskutečně emotivní a pokud čekáte nenáročnou romantiku, tak musíte počítat i s nelehkými momenty a překvapeními, které se v knize vyskytují. V příběhu se vyskytuje dost nečekaných zvratů, které jsem někdy nečekala a byla jsem z nich někdy celkem v šoku .
Pokud chcete vcelku odpočinkovou četbu ze skvělého smyšleného světa, tak mohu vřele doporučit. Moc se těším, až si od autorky přečtu Selekci, na kterou mě touto knihou celkem nalákala.

Haneez
24.01.2021 5 z 5

Moc se mi libila

sydneysage04
19.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. O sirénách jsem nic jiného nečetla a je to rozhodně zajímavé téma.

Čtecímaniak
16.11.2020 3 z 5

Nemastný, neslaný, ale docela dobrý.

KatieWolfLover
10.10.2020 4 z 5

Knížku jsem si už jen kvůli krásné obálky prostě musela přečíst. Podle anotace jsem tipovala, že to bude nějaká feel good romance, což rozhodně nebyla a kniha předčila má očekávání. Líbil se mi vztah mezi sirénami a oceánem, i když byl trochu prapodivný, romantická linka však byla docela klišé a málo uvěřitelná. Na Akinlim jsem neviděla něco tak úžasného a bylo zkrátka nereálné, že Kahlen zjistila, že je láskou jejího života jen za pár dnů.