Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333161/mid_sirena-urH-333161.png 4 1102 270

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Siren , 2009

adela3429
24.02.2017 3 z 5

Autorčinu Selekci mám moc ráda, ale Siréna mě trochu zklamala. Je na na ní vidět, že se jedná o Kieřinu prvotinu a navíc je to kniha pro mnohem mladší čtenáře. Pokud s tím tedy budete počítat dopředu, mohli byste si ji užít jako milou oddechovku. Ale jinak doporučuju spíš pro čtenáře kolem třinácti čtrnácti let. ;)

lusesita
24.02.2017 5 z 5

Abych pravdu řekla, nevím proč, ale kniha se mi líbila a to mnohem víc než selekce, kde se mi zdálo, že se Amerika chová jako spratek a možná že jsem měla nějakou melancholickou náladu když jsem knihu četla, ale polovinu knihy jsem probrecela :) původně jsem knihu nechtěla kupovat, ale jsem ráda, že jsem to udělala :) určitě se k ní ještě vrátím :)

Zusaninka
22.02.2017 3 z 5

Na knihu som sa tešila, no musím povedať že som sa pri jej čítaní dosť nudila, asi som čakala niečo iné, námet bol fajn, no prišlo mi to dosť fádne, niektoré veci nelogické. Autorka píše v závere že toto je jej prvotina, ktorú ani neplánovala vydať, a je to teda aj vidieť – pri sérii Selekcia už obrúsila hrany :D
Záver romantický, až moc sladký, taká rozprávočka na dobrú noc, skôr pre násťročné čitateľky.
Obálka je nádherná!

Bookgirl
19.02.2017 5 z 5

Úžasná knížka, přečtená jedním dechem. Okamžitě jsem se sžila s Kahlen a i ostatní postavy mi byly opravdu sympatické. Navíc to byla jedna z opravdu málo knížek, u kterých jsem se rozbrečela. Jako bonus, má kniha snad nejúžasnější obálku, jakou jsem kdy viděla.

Určitě moc moc moc doporučuji!!!!

andrea4315
18.02.2017 4 z 5

Knihu jsem prožívala stejně jako Kahlen svůj druhý život. Dlouho jsem si připadala, jen jako vzdálený pozorovatel, tak jako Kahlen pozorovala okolo chodící z pod stromu. Žádné okamžité vtažení do děje se nekonalo. Možná i proto, že mě trošku nemile překvapilo, že se odehrává v reálné současnosti. Avšak jak se v ní postupně rodily city k Akinlimu, tak i mě dostávalo víc a víc a v závěru jsem měla slzy v očích.

Bella1
17.02.2017 4 z 5

Moc se mi líbila obálka, je opravdu moc krásná. Knížka se moc pěkně čte.

teer.h
16.02.2017 4 z 5

Myslím si, že k obálce opět není co dodat :-)
Kieru jsem si jako spisovatelku velmi oblíbila, díky trilogii Selekce.
Její psaní je lehké a velmi hezky a snadno se čte. Určitě to není jako Selekce a ani není důvod to srovnávat.
Příběh je hezký a jsem ráda, že jsem opět mohla číst něco od ní.
Velmi hezké oddechové čtení :-)
(láska zvítězí nad vším - toto téma mám velice ráda! :)

Samira
15.02.2017 4 z 5

Prvotina mé oblíbené autorky je překvapivě jiná, v první časti téměř nehybná až stagnující, komorní a nenápadně krásná.
Na počátku jsem nevěřila, že se mi bude tolik líbit, ale stalo se. Ráda se k této osudové lásce znovu vrátím, protože i přes všechny neobratnosti stojí za to a ukáže, že moře není jen klidné nebo divoké.
Doporučuji!

Recenze v záložkách

helenah
11.02.2017 5 z 5

Čte se to krásně-jako pohádka!

Efeméra
11.02.2017 3 z 5

Nejenže má knížka krásnou obálku, ale také se neuvěřitelně lehce čte. A to i přesto, že v ní čtenář nenajde téměř žádný děj. Upřímně řečeno si nedokážu představit, že by Kahlen celých osmdesát let žila tak, jak nám autorka líčila - já bych se asi ukousala nudou. Člověk, a nepochybně i siréna, podle mě jednoduše potřebuje mít na práci i něco jiného než jen koupání v moři a čtení knih. Akinliho jsem si oblíbila stejně jako hlavní hrdinka. Z ostatních postav mě zaujala ještě Padma, bohužel ne v dobrém slova smyslu, a to hlavně kvůli její neustálé touze po pomstě. Protože jak se v tom případě jinak odlišovala od těch, co jí ublížili? Na závěr musím říct, že bylo moc příjemné číst takhle v únoru o moři. Port Clyde jsem si díky autorčinu popisu ihned zamilovala!