Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333161/mid_sirena-urH-333161.png 4 1103 1103

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Siren , 2009

kkaajkkaa
20.03.2017 3 z 5

Kniha pěkná, ale na mojí lásku selekci to nemělo

kalinkacz
20.03.2017 1 z 5

Co to jako bylo? Po čtivé "Selekci", přijde nudný a neoriginální román, ve kterém není absolutně nic dobrého... Hlavní hrdinka je nudná, průhledná a naivní... Téma bylo vymyšleno si myslím dobře, ale celá kniha mi nijak nesedla... Ano, čte se dobře, ale nějak mi na ní vadilo tolik věcí, že ji rozhodně už nechci číst znovu... Takže se vrátím ke své milované "Selekci" a "Sirénu" nechám jen sirénou...

notsohappyanny
18.03.2017 5 z 5

K. Cass opět nezklamala, kniha klasicky čtivá - přečtená během jednoho dopoledne - postavy sympatické, jména - př. Akinli nebo Kahlen originální (teda aspoň podle mě, zatim jsem o těchto jménech neslyšela.. :D). Pokud Kiera napíše další knížky, rozhodně mají v mé knihovničce místo.. 5/5

silvinka12
17.03.2017 5 z 5

Další skvělá knížka od Kiery Cass. Pěkně se čte a nemůžete se od ní odtrhnout. Je to skvělý nápad s oceánem, sirénách a lásce. Už když jsem si četla úryvek z jejich knih tahle mě nejvíc zaujala.

M.V.Z.
16.03.2017 4 z 5

Příjemná čtivá oddechovka. Se selekcí bych to vůbec nesrovnávala. Je to jiné a kniha se mi moc líbila.

Bet
14.03.2017 3 z 5

Siréna bylo pohodové čtení. Na to že byla psaná jako první, tak měla v sobě kouzlo. Je pravda že Selekce byla lepší, ale každý musel nějak začít. Chvilkami jsem prožívala vnitřní boj sama se sebou :) zjistila jsem, že chovám tak trochu sympatie k Oceánu :)
Jsem moc ráda, že Kiera stále píše a dál psát bude :) máme se na co těšit.

Lorej
12.03.2017 4 z 5

Příjemná romanťárna jak má být. Příběhu nechybělo ani kouzlo v podobě světu sirén a Oceánu. Na autorčinu prvotinu to bylo fajn. Občas jsem zaznamenala i nějakou podobu se Selekcí, třeba Akinliho příjmení.

Bumky
09.03.2017 4 z 5

Táááákže... Na tuhle knížku je spousta kritiky. Trochu jsem se bála, co to bude, protože jsem četla akorát - to bylo fakt špatný, tahle knížka se jí teda nepovedla... atd. Souhlasím pouze s tím, že série Selekce je lepší. Myslím, že málokdo od téhle knížky očekává něco jiného, než oddychové a nenudné čtení, a to kniha splnila. Já osobně jsem uvítala zase trochu změnu od světa královen, politiky a Selekce. Takže za mě další fajn knížka :)

Vanessa777
09.03.2017 4 z 5

Hezké odpočinkové čtení , moc se mi to líbilo.

MerMinGwendol
08.03.2017 5 z 5

nádherná kniha , což se dalo očekávat když je od kieri cassové
jen ten konec by , mohl být lepší

Hoshi
06.03.2017 5 z 5

Těší mě, že jsem měla možnosti přečíst si kromě Selekce i tuto autorčinu prvotinu. Z příběhu jsem stále okouzlena. Ztotožním se k mém komentáři s Ewik. Do Oceánu jsem jsem se skoro zamilovala a spolu s Kahlen jsem prožívala její lásku i bolest.
Ráda se k příběhu vrátím a doporučuji :)

mmmisulka.r
05.03.2017 4 z 5

Asi nejsem tolik rozmlsaná autorčinou Selekcí, asi to bude i tím, že jsem četla zatím jen první díl z té série...asi proto se mi Siréna opravdu líbila. Byla jsem spokojená a to je důležité.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Ewik
01.03.2017 5 z 5

Kiera mi opět dokázala, že je skvělá vypravěčka a její fantazie nezná mezí. Její Siréna mě naprosto okouzlila a to nejen nádhernou obálkou. Je tak jiná než "Selekce". Siréna je krásně tajemná, smrtící, nevyzpytatelná, a utrápená.
Nechala jsem se unášet na vlnách osudové lásky, která je tak nádherně hořkosladká a melancholická.
Do Oceánu jsem se skoro zamilovala. Na jedné straně milující a starostlivý jako otec, a na druhé straně majetnický a žárlivý jako milenec.

Krásný příběh, ke kterému se ráda vrátím.
Určitě doporučuji!

BetyN.
01.03.2017 5 z 5

Opět jsem si knihu zamilovala. Je to krásné, odpočinkové čtení.

Ewilka
28.02.2017 4 z 5

Siréna je opět skvělá romantická oddechovka. Neočekávejte od toho nějaké hluboké čtení. Ze začátku jsem si sice myslela, že Kiera šlápla vedle a do fantasy se pouštět neměla, ale poté mě knížka chytla a přečetla jsem ji velice rychle.

jesterka.as
28.02.2017 4 z 5

Nepatřím věkem již mezi náctileté dívky, kterým je kniha převážně určena, ale určitě patřím mezi ty které mají takové příběhy rády. Kniha se mi moc líbila a jsem hrozně ráda, že se nakonec autorka odhodlala ji vydat. Vůbec nechápu proč ji chtěla mít zastrčenou v šuplíku a neměla spatřit světlo světa. Za mě určitě nadšení a doufám, že nám autorka bude brzy vyprávět zase nějaký příběh, abychom po něm mohly nadšeně sáhnout v knihkupectví a věděla, že má smysl její příběhy vydávat... Já o ně určitě stojím :).

Tofinka
28.02.2017 4 z 5

Není to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale to rozhodně neznamená že by byla špatná.
Od autorky jsem žádnou další knihu zatím nečetla, a tak ji nemohu srovnávat. Rozhodně ale mohu knížku doporučit...

anetka.repova
27.02.2017 4 z 5

Kiera Cass napsala další skvělý příběh. Už to není Selekce a taky se to sní nedá srovnávat. Proto bych to ani nikomu nedoporučovala. Příběh je, ale i tak krásný a mě uchvátil už od první stránky a nepustil až na jejím konci. Nečekala jsem, že mě to bude zas až tak bavit.

Strašně jsem soucítila se všemi Sirénami a bylo mi jich neskutečně moc líto, že nemohly před lidmi promluvit, jenom před sebou. A co teprve, když se zamilovala, to muselo být peklo, já sama bych to nevydržela.

Pěkný příběh, který můžu doporučit k přečtení.

markulka
26.02.2017 3 z 5

Na knihu jsem se vážně hodně těšila, protože, stejně jako tisíce dalších, jsem si více než oblíbila sérii "Selekce". Byla jsem trochu zklamaná, protože děj byl o ničem a na každé stránce bylo stále to samé přemítání o lásce k Akinlimu. Nicméně musím uznat, že i přesto se kniha četla dobře a konec mi přišel dojemný... Navíc jsem si hodně oblíbila personifikovaný oceán. Celkově knihu hodnotím jako docela příjemnou oddychovku :-)

kalinka99
25.02.2017 1 z 5

Za sebe musím říct, že kniha mě vůbec nenadchla. Celou dobu jenom přemítání s Oceánem. Žádná pořádná zápletka, kdy bych knížku nemohla dát z ruky. Přesto jsem ji dočetla.