Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358697/bmid_ruce-v-mouce-domaci-pecivo-s-kvaske-dqH-358697.jpg 5 82 32

"Pečení s kváskem nebo s droždím není žádná věda" Připravit domácí pečivo není složitá věc. Nechte se autorkou provést světem pečení z kvásku i z droždí. V knize najdete všechny potřebné informace: Jak si připravit kvásek, jak se o něj starat, jaké pomůcky a suroviny k pečení použít. Inspirujte se fotografiemi lahodného pečiva a vyzkoušejte recepty na kváskový chléb, kváskové pečivo, chleby s droždím, bagety, rohlíky, žemle a bulky, placky, pizzy nebo kynuté sladkosti. A že nevíte, co si na pečivo namazat nebo k němu přikusovat? I na to autorka myslela.... celý text

_Knihomolka_
05.08.2023 4 z 5

Dlouho jsem hledala knihu, která by mi podala ucelenou, ale zároveň stručnou a jasnou, teorii týkající se pečení, polopaticky vysvětlila práci s kypřidly a zároveň v sobě měla pár receptů. Díky bohu, hned napoprvé jsem se trefila do té správné. Nyní mi již nakrmený kvásek podřimuje v lednici, od zítřka se pouštím - už snad úspěšně - do kváskového chleba :).

Predator3313
20.01.2023 5 z 5

Kniha vypadá fakt dobře, sice jsem toho zatím moc neupekl, a co jsem se snažil moc nešlo...ale mam pocit že to nebude knihou :D

Monya.grch
25.01.2022 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá! Podařilo se mi díky ní vypěstovat si svůj první žitný kvásek. V knize je vše podrobně vysvětleno i pro úplné začátečníky, včetně podrobného popisu pro pečení prvního chleba. Spousta super receptů, doporučuji a autorce děkuji :-)

Olous1
20.04.2021 5 z 5

Na základě recenzí jsem si knihu koupila a jsem strašně ráda, že ji mám ve své knihovně. Moc hezká, perfektní recepty a i foto.Za mě 100% a doporučuji.

malpet
23.03.2021 5 z 5

Pět hvězdiček. Jasné a podrobné návody, spousta vychytávek. Původně jsem si ji půjčil v knihovně, ale pak si koupil svou. Navíc se mi ještě hodila do čtenářské výzvy 2021 :-)

mfajmanova
23.09.2020 4 z 5

Krásná kniha se spoustou skvěle popsaných receptů a tipů pro pečení ať už z kvásku nebo droždí.

Kristulda
10.09.2020 5 z 5

Super knížka, mám oba díly.

Vanula06
13.07.2020 5 z 5

Nejlepší kuchařka ohledně pečení. Jsem s ní velice spokojená, ráda podle ni vařím. Je moc hezky zpracovaná.

Radka1911
18.10.2019 5 z 5

Kniha obsahuje perfektně popsané postupy a zkušenosti s pečením kváskového chleba a pečiva, založení kvásku, a celá je tak nádherně prodchnutá autorčinou láskou k tomuto tvoření, že jsem si čtení této kuchařky opravdu užila. Ideální literatura nejen pro začátečníky, ale i pro již zkušené domácí "pekařky".

bacouch
10.10.2019 5 z 5

Dlouho jsem pekla kváskový chleba a dlouho to byly placáky, různý kompostový podkladky a další zmetci. Což nase*e, když se s tím patláte celý den. A doma už nic není, protože "počkejte dětičky, přece nebudeme kupovat rohlíky, když mamka upeče krásný voňavý chleba". A ono nic a k večeři zase párky. Ale pak jsem zainvestovala do týhle knížky, zjistila jsem, co jsem dělala blbě (byly to drobnosti, ale měly naprosto zásadní vliv na konečný výsledek) a od té doby už je to vždy 100%. Jakože fakt dobrý :-)

namornice
29.07.2019 3 z 5

Upíct chleba je vlastně fuška!! Nebo aspoň dost časově náročné. Ale s touhle knížkou to jde :)

pomponia
20.03.2019 5 z 5

Kniha v úvodu obsahuje podrobné návody jak udělat kvásek a jak ho vést(pěkně podrobně pro začátečníky). Pokračuje kapitolou jak zadělat a upéct kváskový chleba(postup rozepsán opět do nejmenšího detailu se spoustou rad), poté navazují kapitoly ,které se věnují kváskovému pečení(chleba+sladké a slané drobné pečivo) a pečení z různých typů prefermentů(rovněž chleba i drobné pečivo). Nakonec nechybí ani pečení z kvasnic a i recepty na pár kousků pečiva ze světa. Musím říct, že mám už z této knihy dost napečeno a recepty opravdu fungují.

marketa4469
05.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha! Ať uteču podle kteréhokoliv receptu, vždy se vše povede! Určitě si brzo pořídím pokračování :-)

JaVin
22.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Postupy jsou podrobně napsané, dokáže s nimi upéct i úplný začátečník. Vyzkoušela jsem zatim tri recepty, výsledek byl výborný.

Allia
27.10.2018 5 z 5

Prostě dokonalá kniha o tom, jak na svůj vlastní chleba, ať už za použití kvásku či droždí :-) Už se těším až vyzkouším některé recepty.

roso.mak
07.10.2018 5 z 5

Naprosto vyčerpávající příručka Upeč si svůj chleba. S kváskem, s droždím, chleba, jiné pečivo... Jediné, co tam nenajdete je bezlepkové pečivo.

Slamenka30
09.08.2018 5 z 5

Iva je moje srdcová žena, královna všech pekařů a pekařek a ještě navrch báječný člověk. Její úžasné recepty provází moji rodinu velmi často ♥ Knížka nemá chybu. Jestli je něco Bestseller, tak je to právě tato knížka.

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Ruce v mouce v sobě mají naprosto všechno, co potřebujete k tomu, abyste si doma mohli upéct vlastní bochník chleba, křupavé housky nebo třeba bagetky. Výhodou je, že obsahuje recepty s kváskem i bez něj a procesem kynutí a pečení vás provede natolik poutavě, že jim bez problémů porozumíte. Z textů čiší léta a léta zkušeností, každý recept je evidentně opakovaně vyzkoušen a díky tomu doplněn radami, jak jej lze v případě nutnosti zjednodušit nebo vylepšit.

lapagerie
28.03.2018 5 z 5

Bible pro všechny pekaře

JarkaO.
03.03.2018

Už první kniha autorky ( Pekárnománie) mě nadchla, podle druhé, o přípravě jídel v remosce, často peču v létě na chalupě. Takže jsem věděla, že její další knížku mít prostě musím. Ještě nikdy se mi kuchařská kniha nečetla tak dobře. Na to, že autorčiny recepty jsou přehledné a maximálně spolehlivé, už jsem si dávno zvykla. Tady ale nejde jen o recepty. Z knihy přímo sálá pohoda a radost z dobře odvedené práce. Při čtení a prohlížení krásných fotek skoro cítím vůni čerstvě upečeného chleba nebo jiné dobroty.

chléb pečivo kvásek

Iva Trhoňová
česká, 1965
2017  95%Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím
2019  96%Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo
2011  96%Pekárnománie
2020  93%Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale
2012  95%Remoska v moderní kuchyni

Kniha Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím je v