Ďáblova dědička

Ďáblova dědička https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15326/bmid_dablova-dedicka-AH8-15326.jpg 4 91 10

Rebelové série

Anglie 1816 George Hawkinville se vrací z napoleonských válek do rodné vesnice, kde na něj ale čeká nepříjemné překvapení: jeho otec se trestuhodně zadlužil, aby získal šlechtický titul po vzdáleném příbuzném. Otcova zištná snaha však byla marná a nyní hrozí, že rodina přijde o své odvěké panství… Clarissa Greystoneová si měla vzít nenáviděného, leč zámožného muže, přezdívaného Ďábel. Ten sice krátce před svatbou zemřel, ale Clarissa i přesto zdědila jeho obrovské jmění. Teď je z ní neskutečně zámožná žena - a objekt zájmu řady mužů, kteří touží prostřednictvím sňatku zbohatnout… Peníze nutně potřebuje i George Hawkinville, a tak Clarissu vyhledá. Nabízejí se mu jen dvě možnosti, jak získat její majetek: buď se s ní ožení, nebo dokáže, že peníze získala podvodem. Pro jakou cestu se zoufalý mladý muž rozhodne?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Devil´s Heiress , 2001

Ála1968
02.04.2023 4 z 5

Musím přiznat, že první půlka knihy byla taková obyčejná,ale ta druhá už byla super.Vůbec bych takové rozuzlení nečekala.Fakt mě to překvapilo. Rebelové jsou prostě skvělí .Jen mě mrzí, že ty začátky příběhů jsou takové utahane.

miruska1
22.05.2021 4 z 5

Táto část se mi líbila.......

kopeceli
18.03.2021 3 z 5

Nic velkého jsem nečekala a nic velkého jsem nedostala. Ovšem věty typu "oknem šlo vidět" mě nenechávaly chladnou a krev se mi vařila zlostí. I překlad lehčí literatury se může brát vážně, nemusí se nutně odfláknout.

vcielka
15.12.2017 4 z 5

Ked pribeh o Clarisse zacal, t.j. v druhej knihe rebelov o Lucienovi a Beth, zdala sa mi tato slecna nevyrazna, neskusena, naivna, pruderna, slaba, vystrasena. Proste prilis mlada co aj bola. Po roku, co presiel kym sme sa dostali k tomuto pribehu, som v nej vobec nespoznaval tu staru Clarissu. Odrazu bola drza, rozhodna, skusena, tvrdohlava a vedela si povedat svoje. Jednoducho akoby jedna kratka udalost pred rokom a nasledny rocny pobyt v skole z nej odrazu vykresal noveho cloveka, co je velmi nepravdepodobne. V tej skole bola niekolko rokov, takze rok v nej navyse asi cloveka natolko nezmeni a tie nestastne udalosti jej zasa tolko skusenosti k tomu aby takto dozrela isto nepridali.
Inak sa mi nova Clarissa velmi pacila ako charakter akurat len ta nekonzistentnost mi vadila s predchadzajucou Clarissou.
Nepacilo sa i aj to ze niekedy autorka zabudla ze Hawk sa stretol s Nicholasom v predchadzajucej knihe s Conom a na zaciatku knihy spomina ze sa tam videli ale tvarili sa ze sa nepoznaju a neskor v knihe hovori o tom ze sa naposledy videli pred 2 rokmi ked Nicholasa poveril ulohou zviest Terezu. Autorka opat zabuda co pise ale to sa jej stava dost casto.
Scena ako trha Hawk stan nozom na puti ked sa v nom skryju pred dazdom je pritiahnuta za vlasy. Zle sa jej dycha tak vyrezem v stane dieru? No ok povedme, ze nikomu ani tym zamestnancom nevadi ze tam niekto nici ich majetok co je ale dost divne a potom nakoniec rozreze stanovu plachtu aby sa tade dostali von lebo sa im nechce ist hlavnym vchodom spolu s ostatnymi lebo sa im nechce cakat kym ludia uvolnia priestor a vyjdu zo stanu von hoci tych ludi tam bolo okolo 20 len. A to jeho vyskakovanie dyky odnikial... jaj no trapne ale budiz. Prekusla som to.
Inak sa mi ti dvaja milenci pacili. Aj pribeh sa mi celkom pacil. Tesim sa na pribeh s Darem. Ak to autorka dobre pojme moze to byt velmi zaujimave no som zvedava ci vyuzila dobre ten potencial co sa jej s nim ponuka.

helenkan
01.08.2017 2 z 5

Abych řekla pravdu,nic moc.

havrmoni
08.12.2015 4 z 5

Hezký příběh,mám ráda když se objevují staří známí Rebelové. A dořešili se věci,které se táhli od prvního dílu.

jaja1989
17.04.2015 4 z 5

Já bych Hawkinvilla nakopala do ....
Láska dokáže odpouštět i ty nejhořší příkoří, ale já mu to nezapomenu.

VeronikaK85
08.06.2013 3 z 5

Do této knihy jsem se nemohla začíst. Patří k autorčiným slabším.

julie z moravy
23.03.2013 4 z 5

Od začátku bylo jasné, jak kniha dopadne. Ale líbila se mi, dočetla jsem se zájmem.

ivule85
14.05.2012 4 z 5

Hezký příběh ale musím přiznat že první půlka knihy mě nudila a byla sem rozhodnutá dát tři hvězdičky ale druhá pulka knihy byla o dost zajímavější a konečně se tam dělo něco akčního :-))

Anglie 19. století historické romance

Jo Beverley