Přistižen

Přistižen https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140181/bmid_pristizen-laf-140181.jpg 4 360 93

Chynna má stejně jako většina mladistvých, jimž Dan Mercer pomáhá, vážné problémy. Telefonicky ho naléhavě žádá o návštěvu. Dan ví, že pokud jí vyhoví, zničí si život. Přesto to udělá. Past sklapne – televizní reportérka Wendy Tynesová ve svém pořadu Dana usvědčuje z pedofilie. Soudu se sice Dan vyhne, nenávisti rozezlených rodičů však nikoli – záhy je před reportérčinými zraky brutálně zavražděn. Po čase začne Wendy trápit svědomí, zda nepřímo nezapříčinila smrt nevinného člověka. Za každou cenu chce znát pravdu, a tak se na vlastní pěst snaží rozkrýt pozadí kauzy, jejíž kořeny podle všeho sahají kamsi do minulosti. Neuhne, ani když dávné tajemné stigma začne ohrožovat i ji…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Caught , 2010

adelaska
22.04.2016 4 z 5

Nečekaný konec, nicméně jsem si tuto knihu neužila tolik, jak jeho ostatní.

astina
17.02.2016 5 z 5

Autor opět nezklamal, pohodová a čtivá knížka - za sebe doporučuji.

Danago
04.02.2016 3 z 5

Moje první setkání s tímto autorem.Kniha se mi moc líbila.Osvěžující čtení. Přečtena jedním dechem. Určitě někdy přečtu znovu

Boggy
08.01.2016 3 z 5

Celé mi to připadalo jako scénář k americkému béčkovému filmu. Podle mě průměr.

Jezevčice
07.01.2016 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, bezvadně se čte kdykoli a kdekoli, dokonce i na skalách zapomenete vylézt cestu (true story). Příběh je fajn, rozuzlení sice tušíte, ale to vůbec nevadí. Já můžu jedině doporučit a rozhodně si přečtu další knihy od Cobena.

Gysna
26.12.2015 5 z 5

Prostě super. Osvěžující čtení. Nedávno jsem narazila na tohoto autora a od té doby jsem přečetla několik jeho knih. Zatím žádná mně nezklamala. Všechny jsou nevšední, dobře se čtou a závěr překvapivý. I tato stojí rozhodně za přečtení.

jarka2222
11.11.2015 5 z 5

Tohle pro mne byla milá změna, po detektivkách plných psychopatů, je tu zápletka bez krve se zajímavým rozuzlením. Četlo se mi to hodně dobře, hlavní hrdinka byla ve svých úvahách vždy krok přede mnou, což mne bavilo.Určitě mne autor nadchnul a těsím se na další jeho knížky.

ŽanKaa
09.09.2015 5 z 5

Coben je skrátka "pán spisovateľ" a táto kniha je opäť toho dôkazom.

gatear
31.08.2015 5 z 5

První kniha od tohoto autora a moc se mi líbila. Napínavá bez potoků krve. Určitě si najdu další knihu od tohoto autora

Terrez93
25.07.2015 5 z 5

Za mě naprosto super, přečtena na dovolené jedním dechem a vážně mě to bavilo do samého konce. Určitě někdy přečtu znovu

rtesarova88
27.05.2015 2 z 5

Knihy tohoto autora mi prostě nesedí.
Kniha mi přišla, nezáživná až nudná.

Michnicka
23.03.2015 4 z 5

Velmi velmi promyšlená zápletka, kterou jsem neměla šanci odhalit, i přes to že se mi to u více knih od jiných autorů podařilo docela brzy. Kdo máte rádi detektivky, jen do toho! Četla se mi moc dobře, i když musím přiznat, že mi vadilo hodně jmen ve kterých jsem se chvilkama neorientovala. Na příběhu a knize to ale neubírá! Překvapuje mě, že jsem jí pořídila za levno v levných knihách, bude mít česné místo u mě v knihovně.

Mišutamyš
14.02.2015 5 z 5

Pro mně jedna z nejlepších autorových knih. Čte se jedním dechem, děj vám nedovolí se od knihy odtrhnout. Je zkrátka tak výborně napsaná, že jste napnutí jako špagát a nevíte, o koho se bát dřív... Výjimečná knížka!

zivot-s-knihami
12.02.2015 5 z 5

Výborná kniha s dokonalou zápletkou. Dokonce jsem způlky neodhalila řešení dřív než Wendy, což je u mě docela vyjímečné. Zároveň to není prostá detektivka v níž se něco stane, přijde detektiv, vyřeší to a konec, ale je v tom něco víc. Bylo velmi nápadité spojit dva případy dohromady. Okolnosti jednoho případu vpodstatě pomáhají vyřešit ten druhý. Díky stopám z různých případů, které se v jednu chvíli začnou prolínat, dojde Wendy, narozdíl od policie, k tomu, jak to bylo doopravdy. Navíc je kniha ještě skvěle napsána a naplánována. Chvílemi se čtenář ocitá v jakémsi úplně odlišném prostředí, ve skrytu Wendyiných strachů (nejen o rodinu) a jejích osobních pocitů, jindy zas jsou v knize znatelné typické znaky detektivky. Kromě detektivky je kniha také ukázkou toho, co se opravdu může stát. Celkový děj je sice čím dál zamotanější, zároveň ale jako by v tom byl nějaký řád. I přes to, jak je děj spletitý, jsem neměla problém se v něm vyznat. Byl vpodstatě přehledně zamotaný (nebo zamotaně přehledný, pokud chcete, záleží na tom, jak ho vnímáte). Zároveň byla kniha zvláštním způsobem napínavá, což není úplně neobvyklé, ale ani zas tak obvyklé u detektivek. Byla napínavá jiným způsobem. Nebylo to strachem o nějakou postavu, ale kromě jiného taky tím, že prostě a jednoduše chcete vědět, jak to je, a nemáte pokoj, dokud se to nedozvíte..
Knize opravdu nemám co vytknout, děj mě doslova pohltil a já jsem hltala každé slovo, konec knihy mi pak vehnal slzy do očí.

kamca4671
11.02.2015 3 z 5

Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila hlavně z toho důvodu, že jsem se ztrácela ve jménech a občas jsem nevěděla co se kde děje a pletlo se mi to všechno dohromady. V polovině se to ale všechno uklidnilo a kniha se četla skoro sama. Takový konec jsem vůbec nečekala a bylo to skvělé, protože jsme se dozvěděli jak to do sebe zapadá až na posledních stránkách a tak by to podle mě mělo být :)

Simáček
02.01.2015 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. U mnoho detektivek se mi stává, že mi rozuzlení dojde už v půlce a pak je to jen o očekávání, jestli se mé domněnky po přečtení potvrdí, ale tady byl pro mě závěr knihy naprosto překvapující. Za mě rozhodně SUPER. :-)

malen
29.12.2014 4 z 5

Napínavá detektivka, čekala jsem jiné rozuzlení, ale tak to asi má být.

andyjak
04.12.2014 4 z 5

Dost komplikované a ke konci milionkrát komplexnější než na začátku, spoustu věcí mi ale připadalo nereálných až nesmyslných, proto jen 4 hvězdy. Napsáno (možná až příliš) jednoduchým stylem, ale jako čtivá detektivka super!

BlackFun
25.11.2014 2 z 5

Bohužel jsem byla zklamaná, jelikož na mě bylo rozuzlení a konec až moc nereálné.. Nicméně určité pasáže donutí k zamyšlení.

Terusta
24.10.2014 5 z 5

Výborná kniha! Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a po dočtení jsem měla skoro slzy v očích. Jedna z těch knih, které ve vás zanechají zvláštní pocit ještě dlouho po jejím přečtení...

vraždy

Harlan Coben