Přistižen

Přistižen https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140181/bmid_pristizen-laf-140181.jpg 4 360 93

Chynna má stejně jako většina mladistvých, jimž Dan Mercer pomáhá, vážné problémy. Telefonicky ho naléhavě žádá o návštěvu. Dan ví, že pokud jí vyhoví, zničí si život. Přesto to udělá. Past sklapne – televizní reportérka Wendy Tynesová ve svém pořadu Dana usvědčuje z pedofilie. Soudu se sice Dan vyhne, nenávisti rozezlených rodičů však nikoli – záhy je před reportérčinými zraky brutálně zavražděn. Po čase začne Wendy trápit svědomí, zda nepřímo nezapříčinila smrt nevinného člověka. Za každou cenu chce znát pravdu, a tak se na vlastní pěst snaží rozkrýt pozadí kauzy, jejíž kořeny podle všeho sahají kamsi do minulosti. Neuhne, ani když dávné tajemné stigma začne ohrožovat i ji…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Caught , 2010

Agatha84
02.04.2019 3 z 5

Nijak více nadšená jsem z této knihy nebyla. Připadala mi příliš rozvláčná,bez napětí,bez podrobnějšího popisu psychologie hlavních zúčastněných,takže jste si k nikomu nevytvořili bližší pouto. Asi by se z toho dalo vytěžit i více...

85098211
29.03.2019 5 z 5

A zase další peckoidní záležitost od Harlana Cobena! Poslouchala jsem jako audio v němčině a příběh mne pohltil hned od začátku až do naprosto strhujícího konce. Dan mi byl sympatický a celou dobu jsem nedokázala uvěřit tomu, jaký osud ho potkal. A i Wendy mi bylo tak trochu líto, protože nezamýšlela nic zlého. Zápletka je jako obvykle skvěle vymyšlená a rozuzlení mne dostalo do kolen ;-). I když úplný závěr mě nepřekvapil, upřímně řečeno jsem ho tak trochu očekávala (skoro) po celou dobu poslechu audioknihy. Dávám plný počet hvězdiček a doporučuji všem, kdo mají rádi napínavé a mistrně napsané thrillery.

mysce
23.01.2019 5 z 5

Dan Mercer přes své obtížné dětství vystudoval prestižní univerzitu a nyní pomáhá stejně "postiženým" dětem. Reportérka Wendy Tynesová, která ve svém pořadu nahání pedofily, jej za zvláštních okolností veřejně obviní z pedofilie. Je Dan Mercer skutečně vinen nebo Wendy zničila život nevinnému člověku?
Kniha mě naprosto dostala. Chvílemi až děsivý thriller, při jehož čtení mi běhal mráz po zádech a trnula jsem nad tím, čeho všeho jsou lidé schopni, aby ochránili své blízké.
Dávám pět hvězd a klaním se před autorovým mistrovským talentem.

vlkcz
02.11.2018 5 z 5

Nevím, jestli jsem někdy dal detektivce plné hodnocení, ale tahle si to zaslouží. I když ono zase na druhou stranu nejde jenom o detektivku. Autor se dotýká témat, která musí každého postrčit k tomu, aby o nich popřemýšlel. Právo a spravedlnost, vina a trest, odpuštění, zneužitelnost technologií... A navíc to má spád a je to velice dobře napsáno.

JohnCZ
20.09.2018 4 z 5

Prolog zaujme, ale následně jsem byl trochu zahlcen množstvím jmen, ve kterých se mi těžko orientovalo. Kniha má krapet roztříštěný úvod, trochu se tam skáče mezi lokacemi a postavami, ale po pár kapitolách se to ustálí a děj se začne zaměřovat především na tu hlavní. Ačkoli jsem od knížky čekal malinko něco jiného, v zásadě je to detektivka. Dost dobrá detektivka. Občas mi přišla forma malinko suchá, v některých ohledech bych ocenil větší osobitost, především co se postav týče. Na druhou stranu jsou hlavní postavy vykresleny realisticky a to se týká i celé zápletky, která až na pár drobných nesrovnalostí, dává smysl, působí velmi uvěřitelně a není postavená na laciných berličkách.

reňa30
13.08.2018 3 z 5

Bohužel do půlky knížky jsem sváděla boj-nekonalo se takové to nutkání čist a čist,s chutí obracet stránky..naopak.Druhá část už byla lepší,ale tentokrát pro Cobena nečekané 3hvězdičky s odřenýma ušima

trudoš
05.07.2018 4 z 5

Thriller deaverovského střihu, kdy se zápletka zpočátku tváří tak, pokračuje nějak a skončí úplně jinak. A zatímco u méně zkušeného spisovatele bych asi brzy skřípal zuby, Harlan Coben dokáže příběh uhrát natolik civilně i uvěřitelně, že jsem mu všechny jeho výstřelky toleroval až do úplného konce. Přitom o překvápka není nouze, včetně finálního odhalování, co s čím vlastně jak souvisí. Podtrženo svižnými dialogy a celkovou uzavřeností, a na světě je ideální oddechové čtivo na cestu do práce z práce.
Jedinou slabinou pro mě vlastně byly pouze nevýrazné postavy. Ale ani ne tak kvůli špatnému zpracování, jako pro jejich nicneříkající fádnost. Hrdinové poctivě odvypráví své party, ale že bych si je pamatoval týden po dočtení, to ani náhodou. Co naopak funguje skvěle, jsou nápadité detaily - jako třeba nevšední klub zkrachovalých finančníků nebo práce medií s názorem veřejnosti -, ve kterých autor nenápadně uplatňuje svůj smysl pro humor, což je pro mě u podobných knih poměrně důležité.

veveronka
11.05.2018 2 z 5

Četla jsem lepší

Evka27
18.02.2018 4 z 5

Zatím z přečtených Cobenových knih se mi líbila nejvíc.

lucie2371
05.01.2018 4 z 5

Nádherná obálka, zajímavá anotace, děj na mě málo akční. Za nečekaný konec dávám 4 hvězdičky.

Ráčkajda
13.12.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, skvělé.

evonra
03.12.2017 5 z 5

Skvělé! Další brilantní detektivka. Cobenovy knihy jsou originální, neotřelé, do detailu promyšlené a já mu to vše velmi ráda baštím :).

jarin58
14.11.2017 4 z 5

Nebýt Wendy tak dám plné hodnocení.Bože jak ta mi šla na nervy.

Miruš
27.10.2017 5 z 5

Mám moc ráda knihy Harlana

Adiee19
27.10.2017 5 z 5

milujem harlana cobena :) vsetky knihy ktore som od neho citala boli perfektne a tato nijak nevybocuje..skvely pribeh zápletka a pre mna necakany a prekvapivy koniec..za mna 10 bodov :)

Kacule88
15.10.2017 5 z 5

Kniha byla velice dobrá.

Paja1709
08.10.2017 4 z 5

Kniha nebyla spatna,ale cetla jsem od Cobena lepsi.Ja se do prvni pulky nejak nudila coz se mi u jeho knihy stalo poprve.

Martin-cze
23.09.2017 5 z 5

Coben nezklamal. Rozuzleni jsem nakonec takhle vubec necekal.

elisa194
21.09.2017 2 z 5

Bohužel nepatřím k nadsencum. Kniha mi nepřipadala vubec napinava, dokonce jsem ani nemela nutkani ji dale číst. Pribeh az prekombinovany..

JancaKube
17.08.2017 5 z 5

Z téhle knihy jsem byla opravdu hodně nadšená. Po dlouhé době závěr, který čtenář opravdu nečeká.. Celou dobu byla kniha hodně čtivá a zajímavá.

vraždy

Harlan Coben